A-kat. ikka segane....

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Janek

A-kat. ikka segane....

Lugemata postitus Postitas Janek »

lugenud siit ja sealt,kuid ikka selgusetu.Soov omistada A-kat.load.
Olen 27.a. ja B-kat. juba 18.a.-selt.Kas pean ikkagi enne läbima A1 staatuse ja alles siis lastakse A manu?Või kuidas?Tehke puust ja punasels? :(

Teema algataja
Keks

Lugemata postitus Postitas Keks »

A1 ei pea kindlasti tegema, pead läbima täiend õppuse autokoolis ja sooritama exami siis, täiend õppus kestab kuu aega ja maksab või siis maksis enne esimest maid 2000 krooni umbes narva mnt. 29 Radial-i autokool kui ma ei eksi, riigi lõiv maksis 1120 eek enne maid, nüüdsetest muudatustest ei tea. A kategooriat mis lubab sõita üle 25kw saad teha siis kui sul on B kat olemas ja oled vähemalt 21a. vana või siis oled sõitnud 18a saati 25kw-ga kaks aastat ja peale seda sooritad uue exami, siis sa peax examile ka minema vähemalt 35kw rattaga!
Niipalju olen mina uurind ja aru saand nendest asjadest, võimalik et olen midagi ka puusse pand, võibolla keegi targem oskab midagi täpsemalt ütelda!

Edu sulle!!!

Teema algataja
Janek

Lugemata postitus Postitas Janek »

...kui sedasi ,siis super ju!
Kuna bike-himu ikka tõsiselt võimust võtnud,pole vist pääsu... :)
Arvestasin juba 2,5 kuu autokooli ajaga,et enne nagu pole mõttet riista garaazi ka kiusatust tekitama osta - kuid sedasi ju rahuldust juba varakult nautima saab hakata - muidugi kui kõik finantsid ka kätte jooksevad ja autokool ja eksam edukalt ka läbitud saab... :)
Kasutaja avatar

eintz
Postitusi: 199
Liitunud: 09 Jaan 2004, 18:35
Tsikkel: DR650 "Sinine Kits"
Asukoht: LAITSE
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas eintz »

kusjuures sinu puhul kehtib kindlalt reegel '(vähemalt eelmine aasta kui mina load tegin, siis me veel polnud kollaste tärnide all :D), et lähed kooli, teed teooria tunnid ja sõidutunnid ära. sooritad ARK-s eksamid ja saad endale A kat load, sõida millega tahad, isegi vahtralehte ei pea tsiklile külge kleepima :D
Suuu Zuuu Kiiiiiiii - aga kui ma suureks saan, siis kiman teist kõigist mööda :d <- nüüd ka mudas :)
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas wicked »

lähed teed autokoolis oma asjad ära,siis ARK-sse, teooriaeksam ja sõit. sõit peab olema sooritatud vähemalt 35kw. rattaga.

Teema algataja
sass (45)

Lugemata postitus Postitas sass (45) »

Hindade osas on asjad nii, et kool maksab 3800+km!!!, millele lisanduvad riigilõivud ~1300 ekr. :evil:
Kasutaja avatar

esaarik
Postitusi: 101
Liitunud: 31 Mär 2004, 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas esaarik »

Nii mehed, kuulake või õigemini lugege nüüd hoolega.

Kui on olemas B-kat vähemalt 2 aastat ja oled vanem kui 21 a., siis ei pea tegema A1. Vähemalt oli see nii möödunud aastal kui omale lube tegin. Soovitan ühenduda Kalju autokoolis Kaljuga ja tema ütleb täpselt kuda on - saate ka paberi, et tuludeklaris 26% tagasi saada. Rattaks oli Vulcan 800.

Erki
Kasutaja avatar

attrs
Postitusi: 175
Liitunud: 05 Apr 2004, 22:26
Tsikkel: 790 adv
Asukoht: Laagri
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas attrs »

esaarik kirjutas:
Nii mehed, kuulake või õigemini lugege nüüd hoolega.

Kui on olemas B-kat vähemalt 2 aastat ja oled vanem kui 21 a., siis ei pea tegema A1. Vähemalt oli see nii möödunud aastal kui omale lube tegin. Soovitan ühenduda Kalju autokoolis Kaljuga ja tema ütleb täpselt kuda on - saate ka paberi, et tuludeklaris 26% tagasi saada. Rattaks oli Vulcan 800.

Erki
A1 on juhiluba mille puhul tohib sõita 125ccm-ise masinaga millel max kW-e 11. See mida sa siin A1-he all mõtled on ilmselt A eritingimus 4 mis paneb ratta piiranguks max 25 kW VÕI 0,16 kW tühimassi kg kohta.
Kasutaja avatar

esaarik
Postitusi: 101
Liitunud: 31 Mär 2004, 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas esaarik »

Tahtsin öelda seda, et nendel tingimustel saad teha kohe ilma piiranguteta A kategooria. Vähemalt mina sain. :lol:

Teema algataja
raiz

Lugemata postitus Postitas raiz »

Pärnus Aide autokoolis maksab A-kat 3300 eeku koos esmaabiga!!Olemas ka vastavad rattad!Muudkui aga tulista. 8)

Teema algataja
Janek

Lugemata postitus Postitas Janek »

...noh nüüd autokooli ära regatud ja kuna Tartus,siis ega siin palju valida olegi A-kati osas.Läksin Selge õnge :?: - eks kogemust 2 kuu pärast kommenteerib - kuid ei tea kas nii kaua ka vastu peab masinaostule :P...
Kasutaja avatar

Tim
Postitusi: 373
Liitunud: 12 Mai 2003, 20:13
Tsikkel: KX250F
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Tim »

natuke offtopic aga ei tahtnud uut teemat ka teha.

küsimus siis selline, et kas kellelgi on mingisugust informatsiooni kuidas on hetkel lood ARKis A kategooria eksamite järjekorraga?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”