keskhark

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
ziim666
Postitusi: 50
Liitunud: 05 Juul 2004, 11:25

keskhark

Lugemata postitus Postitas ziim666 »

Tere!
Ostsin endale suzuki gsx600f , aga selle tõmbamine keskhargile on täielik müstika , proovisin pikalt aga ei õnnestunud.
Niisiis kas keegi oskab öelda milles probleem on .Kas tuleb jõusaali minna või on mingi nipp kuidas seda suzukit keskhargile saada .

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Hargile "astutakse" peale. Ehk siis see asi millest sa ta esialgu vastu maad surud, astu sinna kogu keharaskusega peale ja nagu nalja peaks hargil olema. Jalatsid peavad korralikud kõva tallaga olema, tossudega on üsna raske/ebamugav seda teha.

Mina saan oma 240kg kaaluva ratta vabalt hargile, ise olen ehtne kärbeskaallane:D

piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Lugemata postitus Postitas piloot »

davidsoniharald kirjutas:
Hargile "astutakse" peale. Ehk siis see asi millest sa ta esialgu vastu maad surud, astu sinna kogu keharaskusega peale ja nagu nalja peaks hargil olema. Jalatsid peavad korralikud kõva tallaga olema, tossudega on üsna raske/ebamugav seda teha.

Mina saan oma 240kg kaaluva ratta vabalt hargile, ise olen ehtne kärbeskaallane:D
hästi seletatud....aga kui ikka ei õnnestu, võta üldse ära - pole harki, pole probleemi... :wink:
Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!

jalakask

Lugemata postitus Postitas jalakask »

tegelikult on nii et seisad tsikli kõrval, tõmbad lenksu endapoole sisse, yhekäega hoiad rutskast ja teisega tagant, ning astud lihtsalt massiga selle keskjala peale, nii et kogu raskus jala peal on.. ja voila.. ongi pysti;)

oma_jope
Postitusi: 177
Liitunud: 27 Mai 2006, 14:59
Asukoht: Here, There And Everywhere

Lugemata postitus Postitas oma_jope »

jalakask kirjutas:
tegelikult on nii et seisad tsikli kõrval, tõmbad lenksu endapoole sisse, yhekäega hoiad rutskast ja teisega tagant, ning astud lihtsalt massiga selle keskjala peale, nii et kogu raskus jala peal on.. ja voila.. ongi pysti;)
see on ka oluline, millisesse punkti põlv toetada. Kõige lihtsam - sõida mõne motokooli harjutusplatsile ja lase endale ette näidata.
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Nagu mina olen aru saanud, töötab asi jõuõla põhimõttel - astud peale ning natuke aitad kaasa :) , peaks tulema küll.Ise omasin GSX'i, tuleb küll keskhargile, vabalt :wink: , astu lihtsalt peale ja sikuta lenksust.Vasaku käega hoia vasakpoolsest lenksust, päremaga hoia tagaistuja käetoekaarest kinni ning astu peale ja sikuta - küll tuleb :)

Edu :)
Challenge the Adventure.Ride The World

Martin767

Lugemata postitus Postitas Martin767 »

Sõbral oli gsx750f, mida oli kah võimatu üksinda hargile saada, sest hargi jõuõlg oli täiesti olematu. Äkki gsxidel ongi kahemehe-hark :wink:

jalakask

Lugemata postitus Postitas jalakask »

Primo kirjutas:
Nagu mina olen aru saanud, töötab asi jõuõla põhimõttel - astud peale ning natuke aitad kaasa :) , peaks tulema küll.Ise omasin GSX'i, tuleb küll keskhargile, vabalt :wink: , astu lihtsalt peale ja sikuta lenksust.Vasaku käega hoia vasakpoolsest lenksust, päremaga hoia tagaistuja käetoekaarest kinni ning astu peale ja sikuta - küll tuleb :)

Edu :)
Dubleerisid nats jah;)
Kasutaja avatar

sokk
Postitusi: 224
Liitunud: 06 Mai 2004, 21:34
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas sokk »

Vajutad hargi vastu maad ja enne sikutamist veendud, et hargi MÕLEMAD jalad ON vastu maad. Olles õigesti nõnda teinud, leiad, et ratas püsib peaaegu ise püsti ning paremale küljele kukkuma ei pääse. Edasi juba "vapross tehniki". Kuipalju jõudu rakendada üles-, kuipalju tahasuunas. Küll ta tuleb! 8)

terv, sokk@katkise rangluuga õpetust jagamas :roll:

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Põlvega aidati Jawa hargile. Praegustel on tõesti keskhargil saba, millest jalaga hargi alla vajutad. Ja kui hark maas, siis astud täie raskusega (vähemalt minu kaalu mehed) julgelt peale (st ei proovi astuda vaid astudki). Jumala eest, masin tõuseb ise jala peale.
Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

ciim

Lugemata postitus Postitas ciim »

Martin767 kirjutas:
Sõbral oli gsx750f, mida oli kah võimatu üksinda hargile saada, sest hargi jõuõlg oli täiesti olematu. Äkki gsxidel ongi kahemehe-hark :wink:
v-olla hargis viga. mul gsx750f ja suht kergelt tuleb hargile eespool kirjeldatud viisil, et vasakuga rutskast paremaga tagant ja astud hargile...

nors

Lugemata postitus Postitas nors »

Üks võlusõna on kindlasti MÕLEMAD HARGI JALAD MAAS
Ja teine: PAREMA KÄEGA TÕSTA TAGUMIST OTSA, mitte ära tõmba taha poole. Taha poole liigub ta iseenesest, sul on vaja ikkagi raskusjõust võitu saada.

nors@70 kg olnud sama probleemi ees

PS. Alusta kuskil kõvema pinna peal, pehmemal pinnasel asi tunduvalt raskem.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Inksul oli sama probleem, kuid pärast harjutamist tõstis ta enda 600-se gixxefi hargile nii et kolises. Vaja ainult õigest asendist teha. Ning 60 kilosed mehed tõstsid mu GSX1100F-i hargile ilma silma pilgutamata, kuuesajasest siis rääkimata.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”