ringristmik

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Lärry

ringristmik

Lugemata postitus Postitas Lärry »

Küsimus selline, et kui ma sõidan asulasisesel üherealisel ringristmikul(kus pole maas jooni), siis kas võin sõita tee keskel või pean maksimaalselt paremale poole tee äärde hoidma ennast :?

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Koolis kästase valda kas võimalikult väljas või seespool. Keskel tuikuda ei lubata.


Teema algataja
FayKing

Lugemata postitus Postitas FayKing »

Mulle on jälle meelde jäänud et igasugustel ristmikel ja ka sirgetel juppidel, kui sõidad üksinda, siis sõida keset oma sõidurada - "tee ennast auto laiuseks". See välistab, et keegi hakkaks autoga sinust vasakult või paremalt mööda suruma. Ringil olles peaks muidugi arvestama kallutamisega.

Kasutaja avatar

Space
Postitusi: 136
Liitunud: 04 Mai 2006, 14:16
Tsikkel: GSR600
Asukoht: Pirita
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Space »

kui see on tõesti üherealine, siis hoia pigem keskele. Äärtes on tihti igasugust sodi, mistõttu võib ratas alt ära minna.

Rohkem ilusaid ilmasid!

Teema algataja
Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

Mina sõidan tavaliselt keskel. Seda nii ringteel, kui ka sõiduteel. Mul ei ole vaja, et mingi "kiire-kiire" hakkab must mööduma 30cm kauguselt. Kui möödub, siis ikka vastas-suunas. Seega igatepidi tee keskel ikka.


Teema algataja
Lärry

Lugemata postitus Postitas Lärry »

mul juhtus selline kole lugu, et tegin täna tartus 25kw piirangust vabanemiseks arki-sõitu ning viljandi ringil lõpetati sellega mu sõit ära, et keskel sõitsin :?

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Lärry kirjutas:

mul juhtus selline kole lugu, et tegin täna tartus 25kw piirangust vabanemiseks arki-sõitu ning viljandi ringil lõpetati sellega mu sõit ära, et keskel sõitsin :?

:shock: täiesti ajuvaba....

Kasutaja avatar

Space
Postitusi: 136
Liitunud: 04 Mai 2006, 14:16
Tsikkel: GSR600
Asukoht: Pirita
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Space »

Enne maha pööret pead hoidma tõesti paremasse äärde, aga muidu mitte. See on protsessitav, sest sõit peaks jääma lindile. Tartut nii täpselt ei tunne, aga kui seal ringil on märkide järgi 2 rada (mis sest, et jooned puudu või kulunud), siis eksamineerijal võimalik kottima hakata küll.

Rohkem ilusaid ilmasid!

Teema algataja
Lärry

Lugemata postitus Postitas Lärry »

1 rada on


Teema algataja
FayKing

Lugemata postitus Postitas FayKing »

Ühe teel paiknemise vea pärast eksamil vast läbi veel ei kuku. Oled kindel et sul rohkem mingeid möödalaskimisi ei olnud :?:


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Rea keskel sõitmise eest ei saa kindlasti läbi kukutada. Vaid rida vahetades või ringilt väljudes pead sa hoiduma paremale. Eriline m**n eksamineerija sattus sulle siis. Kusjuures pisivigu võib teha isegi kuskil 2, kuida mina ei loeks seda isegi pisiveaks.


Teema algataja
Lärry

Lugemata postitus Postitas Lärry »

mnjah, ringilt maha keerates ikka paremale hoian. Peale ringi ütles, et tõmba tee kõrvale, võttis mikri ära, ütles et muidu sõitsid hästi aga nüüd see asi jah.
Aga tagantjärgi tarkus ei aita, hoidke teie siis nii paremale tee äärde, kruusa hakkab tagaratta alt viskama, siis saate läbi.
loodan et järgmine kord seda vanameest enam ei saa eksminaatoriks :evil:

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Kuressaares pidavat sama teema olema! Linna tulles on kohe ringristmik ja seal oodatakse väidetavalt mööda teeperve sõitmist, muidu pidi kööga olema...
Tütre saatsin Talinnasse autokooli, et kohe suurema liiklusega harjuks, pealinna autoõpetaja olevat öelnud selle peale, et eksamiplaan Kuressaares oli, et siis peab enne eksamit Kuressaares harjutama, kuna kohalikud kombed nõuavad "mööda kraave sõitmist, muidu läbi ei saa".
Plika sai eksami tehtud, aga kas kraavis või tee peal, seda ma ei tea.

Rumal lugu.

Suzuki GSX 750 Inazuma

Teema algataja
motodude

Lugemata postitus Postitas motodude »

Viljandi ring on kindlasti 2-realine kuid märkimata joontega. Seda ringi sõidetakse igas korralikus autokoolis ikka korduvalt läbi, et peakolusse kuluks. Liiga vähene kodutöö oli läbikukkumise põhjuseks.


scally
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Mär 2008, 23:36

Lugemata postitus Postitas scally »

motodude kirjutas:

Viljandi ring on kindlasti 2-realine kuid märkimata joontega. Seda ringi sõidetakse igas korralikus autokoolis ikka korduvalt läbi, et peakolusse kuluks. Liiga vähene kodutöö oli läbikukkumise põhjuseks.

Kas Viljandi ring on see, kuhu Ringtee tn. ja Viljandi mnt. kokku jooksevad? Tegemist on üherealise ringiga, seal pole ju ühtegi märki, mis kaherealisusele viitaks. Riia ring ja Opeli keskuse (nüüd on seal vist Saabi keskus hoopis, Ilmatsalu tänaval) juures olevad ringid on kaherealised.


joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Keegi võiks nüüd seal Viljandi ringil ära käia ja vaadata, et mitu rida seal märkide järgi ikka on. Mina oleks võinud enne motodude postitust pea anda, et seal on 1 rida, nüüd enam päris 100% kindel pole.

Edit: Tegelikult ikka olen küll kindel, et seal on üksainus rida. Sest kõik sinna suubuvad teed on üherealised ja pole võimalik, et ringil neid ridu rohkem oleks. Seega mina ütleks, et teemaalgatajat kotiti täiesti seadusevastaselt!

Joel
Kasutaja avatar

lynxitar
Postitusi: 173
Liitunud: 26 Jaan 2005, 20:13
Tsikkel: Honda VT600C Shadow
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas lynxitar »

Mina sain oma eksami ajal peaaegu kõik Tartu suuremad ringid läbi sõita ja Viljandi ringil hoidsin paremasse serva.Kindlasti pole see ring kaherealine, sinna ei mahugi kahte autot kõrvuti sõitma. Ilmatsalu ring on neist ainus linnaväline ring.


Teema algataja
hyppavlind

Lugemata postitus Postitas hyppavlind »

Viljandi ringil on kindlasti ainult üks rida - seal kahes reas ei mahu kuidagi sõitma :) aga sellekohast märki seal üleval pole - ainult "anna teed" ja "ringristmiku" märk.

edit: lynx jõudis juba ette oma postiga :D

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

joel kirjutas:

Seega mina ütleks, et teemaalgatajat kotiti täiesti seadusevastaselt!

No sellise asja eest kottida on ikka täiesti...... mul pole sõnu.

Keegi tark eksaminaator võiks ära seletada miks on paremal servas vaja sõita! Kardan, et mingit tarka seletust ei tuleks.


Huck
Postitusi: 181
Liitunud: 17 Okt 2006, 11:44
Tsikkel: zr550 "Zephyr"
Asukoht: Tln-Kur
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Huck »

spinna kirjutas:

Kuressaares pidavat sama teema olema! Linna tulles on kohe ringristmik ja seal oodatakse väidetavalt mööda teeperve sõitmist, muidu pidi kööga olema...

Kuressaares on ringid asulast väljas ning asulavälisel teel sõidame paremas servas... nii on mulle pähe taotud:D

Puud hüppavad teele väliskurvist!
Kawa zr550 "Zephyr", Honda CBR1000f "Hurricane"
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Tubli, Huck, täiesti õige :) Roonimäe ring aga on tegelikult see koht, kus teooria ja praktika hästi läbi ei saa. Eks siingi on oma osa harjumustel. Tsiklisõbralik ei ole see välisserv kohe kindlasti mitte. Ma kardan, et selle Tartu servas oleva Viljandi mnt ringiga on sama lugu. Pole küll mõnda aega enam seda ringi nühkinud, aga see ju muu hulgas "saarlaste ring" ja mälu järgi on küll väiksem kui Roonimäe oma aga muidu umbes samade probleemidega.
Kuressaare autoõpetus pidavat aga kraavis sõitmist harrastama ka linnas sees. Pole ise õpilane olnud, aga kuulujutte on olen kuulnud.

Suzuki GSX 750 Inazuma

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Viljandi ring oli pikka aega linnast väljas, aga seal on viimasel ajal linnapiire nihutatud ja minu mälu järgi asub ta nüüd linnas.

Joel

Ints
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2004, 21:18
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Ints »

Ise tegin mõned aastad tagasi B ja A kati koos, aga erinevad sõiduõpetajad olid. Siis sai just sõiduautoga need ringi läbi drillitud, et otse ja vasakule keerates ringi sees ja enne välja keeramist siis paremasse äärde. Mõne päeva pärast sattusin tsikliga ka neid ringe sõitma ja johaidii kuidas ma vastu kaalikat sain nende manöövrite eest sõiduõpetaja käest. Pärast sõitu küsisin, et krt mis teema nende ringidega siis on?, siis õpetaja ütles, et kui eksamist läbi tahan saada, siis igaljuhul sõida ringi välisäärel, isegi kui vasakpööret teen.

Edit: Viljandi ring on juba päris kaua linnas sees olnud, see obla keskuse juures olev ring on linnast väljas.

take the corner, join the crash
Kasutaja avatar

lynxitar
Postitusi: 173
Liitunud: 26 Jaan 2005, 20:13
Tsikkel: Honda VT600C Shadow
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas lynxitar »

Ringilt saab väljuda vaid paremale pöörates :lol: Vai olen ma millestki valesti aru saanud?


snoops
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Apr 2007, 13:20
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas snoops »

Viljandi ring Tartus on paremast servast katkise teekattega ja killustikuklibune. Tsikliga paremas servas sõitmine on lausa ohtlik. Kui sõidueksam tehtud, siis soovitan ikkagi keskele hoida.

Kui ma ise A sõidueksamit tegin, siis ainus märkus tehti just sellel ringil paiknemise kohta. A. Selge võttis eksamit vastu.

Tulime Võru poolt mööda ringteed ja jõudsime riia ringini. Käsklus oli mööda ringi edasi viljandi ringi suunas sõita. Korraliku õpilasena reastusin
paremale rajale. Vaatan, raisk, Selge tuleb teises reas vasakule kõrvale. Ei, pole vaja paanitseda, tohibki kahes reas ringile minna. Sõidame kõrvuti üle ringi. Lõunakeskuse ees lõpeb parem rada ära ja seal reastun kerge kiirendusega ja üle õla vaatamisega eksaminaatori ette, ise raskelt rahul.

Jõuame viljandi ringile, korraldusega tallinna poole sõita. Märkan peeglist, et, raisk, jälle hakkab kõrvale pressima, seekord paremalt! Muud targemat teha polnud kui parem suund sisse varem kui mahasõiduks vaja oleks ja pressin ennast talle nina ette, et mööda ei saaks.

Äkki oligi nii, et eksaminaator sai sulle kõrvale ja oleks saanud mahasõitmise ära katta? Seda loetakse minuteada jämedaks veaks.

Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Mhm... mind huvitab selline asi, mida kuradit eksamuneerija kostab kui talle selgeks teha, et sellisel kruusaga ja muu pasaga kaetud teeserval sõitmine on eluohtlik ja avarii puhul ma kaeban teda kohtusse selle eest, et tema sundis mind :roll: egas see siis mopeedi või jalgrattasõit ole, et teeserva hoida kui aeglane liikleja.
Ühesõnaga tuleb nii välja, et liikluseeskirju on autopede kirjutanud :evil:

Tsiklimees on tsiklimehele sõber
Kasutaja avatar

overboost
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Apr 2008, 14:16
Asukoht: Tartu

Re: ringristmik

Lugemata postitus Postitas overboost »

Mul oli täpselt sama lugu. Eksamineerija ütles, et sõitsin ringilt maha liiga raja keskel aga raja ääres oli selline kruus, et jube. Lugu oli samuti Viljandi ringil, eksamineerijaks oli H.Aas.

Kasutaja avatar

overboost
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Apr 2008, 14:16
Asukoht: Tartu

Re: ringristmik

Lugemata postitus Postitas overboost »

Ilmatsalu ringil ja Viljandi ringil peab igaljuhul paremal ääres sõitma, muidu pole lootustki läbi saada. Aga ikkagi mis sellest, et Ilmatsalu ring linnaväline on?
Ikka peab ju paremas ääres sõitma. Vähemalt ARK eksamineerija näitas nii.

Kasutaja avatar

overboost
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Apr 2008, 14:16
Asukoht: Tartu

Re: ringristmik

Lugemata postitus Postitas overboost »

Parim eksaminaator Tartu ARKis on K.Soots.
Ei vingu, ei virise. Arusaaja mees on.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”