Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


jakim
Postitusi: 136
Liitunud: 13 Mai 2009, 23:38
Tsikkel: Hetkel jalamees
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas jakim »

Ice kirjutas:

Kuidas Sa uue aja nii ruttu said?

Ei saanudki ju järjekorras uut aega. Nende black oli ju ja tegin nö sama eksami uuesti esimesel võimalusel väljaspool tavalist järjekorda.


Teema algataja
kkkits

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas kkkits »

tervist.Mis pabereid küsitakse ark-is , kui minna lube tegema?

Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

kkkits kirjutas:

tervist.Mis pabereid küsitakse ark-is , kui minna lube tegema?

Kui minna lube tegema, siis pead esitama abielutunnistuse. Kui seda pole, siis pead esitama arstitõendi selle kohta, et pole viimase viie aasta jooksul põdenud tripperit, süüfilist ega ka klamüüdiat. Nimelt nende haiguste esinemisel saastad eksamisõidul mootorratta sadula. (togi)

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

jakim kirjutas:
Ice kirjutas:

Kuidas Sa uue aja nii ruttu said?

Ei saanudki ju järjekorras uut aega. Nende black oli ju ja tegin nö sama eksami uuesti esimesel võimalusel väljaspool tavalist järjekorda.

härra Aas pidigi selline vinge vend olema, kes kukutab pmst kõik läbi. Minu arust oli tal ka rääkimisega mingi teema, et ei osanud väga selgelt ennast väljendada, mina ei saanud pooltest sõnadest aru, mis ta rääkis ja lõpuks hakkas kätega näitama, kuhu sõita. Ei kujutaks ettegi teha A kategooriat temaga :wack: . Noris ta ka mul "ohtlikute" asjade pärast. Suunatulemärguanne 2 sekundit enne manöövrit 3 sekundi asemel ja 70 alas 65ga ohtlikult aeglane sõit.

Aga tubli, et vaidlustasid. Lõpp hea-kõik hea.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas miu »

sinilind123 kirjutas:

härra Aas pidigi selline vinge vend olema, kes kukutab pmst kõik läbi. Minu arust oli tal ka rääkimisega mingi teema, et ei osanud väga selgelt ennast väljendada, mina ei saanud pooltest sõnadest aru, mis ta rääkis ja lõpuks hakkas kätega näitama,

Mina ei kuulnudki, mida ta sinna raadiosaatjasse sosistas, sain ikka korralikult pead raputatud. Õnneks rääkis tripi ennem ette ära, siis umbes sõitsin :)

Midnight bugs taste best.

pezz
Postitusi: 173
Liitunud: 23 Sept 2008, 21:49
Tsikkel: CRF1000L
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas pezz »

Mul kuu jagu tagasi eksamil oli teisipidi häda, et peakomplektil oli saund põhja keeratud, algul platsil ei saanud nii väga arugi, aga linnas tuli omajagu pead raputada, sest teadete sisu läks ülekeeratud lärmi sisse kaotsi. Eksaminaatori nime ei mäleta, aga mu arust oli muhe sell, ühtegi asja ei virisenud ja nimetas tsiklit terve eksami ajal läbivalt motaks: "noh, too oma mota siia ja hakkame siis pihta" jne.

miu kirjutas:

Mina ei kuulnudki, mida ta sinna raadiosaatjasse sosistas, sain ikka korralikult pead raputatud. Õnneks rääkis tripi ennem ette ära, siis umbes sõitsin :)

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas miu »

pezz kirjutas:

Eksaminaatori nime ei mäleta, aga mu arust oli muhe sell, ühtegi asja ei virisenud ja nimetas tsiklit terve eksami ajal läbivalt motaks: "noh, too oma mota siia ja hakkame siis pihta" jne.

Ilmselt oligi siis Aas. Mul ka riivas see "mota" kõrva natuke. :D

Midnight bugs taste best.

Teema algataja
uduangerjas

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas uduangerjas »

Mina tegin oma eksamit ka Aasaga. Ta teada tuntud ringide armastaja ja seega sain alates Ilmatsalu ringist kuni Aardla ringini kõik ära sõita. Ei norinud ja ütles pöördeid väga korrektselt ette. Platsil oli samuti selgesõnaline.

Ja seda kõrva tulevat helitugevust saab ju peale platsiharjutuste tegemist korrigeerida. Endal mugavam sõita kui käskudest hästi aru saad ja ei pea koguaeg nuputama.


jakim
Postitusi: 136
Liitunud: 13 Mai 2009, 23:38
Tsikkel: Hetkel jalamees
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas jakim »

Hea on see, et kõik eksamineeritavad, kes seda loevad ja mõne asja ka meelde jätavad saavad selliseid apsakaid tulevikus vältida.


Ice
Postitusi: 171
Liitunud: 17 Juul 2006, 18:21
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Ice »

Ice kirjutas:

Egas midagi, 31. juuli uuele katsele :bsmile:

Tehtud :bsmile:

Patsu kah! :)
Mõni roller -> 125cc 4 taktiline Hiina roller -> Honda NSR 125cc -> Aprilia RS125 -> GSXR 600 -> GSF600S
Kasutaja avatar

SoS
Postitusi: 13
Liitunud: 02 Sept 2009, 16:20
Tsikkel: -
Asukoht: Viljandi/Tapa

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas SoS »

Kobistasin täna nibin-nabin oma eksami ka ära
Eksaminaator oli Kalju Soots

Platsipeal oli estakaad -> 2x kaheksa -> põige -> jalakäija -> pidurdus -> slaalom
Linnas oli marsruut Turu -> Jalaka -> Alasi -> Võru -> Kastani -> Filosoofi -> Lootuse -> Tähe -> Õnne -> Kalevi -> Vaba -> Võru-> Aianduse -> Jalaka -> Sirbi -> Tähe -> Sepa -> ARK

Ühtegi ringi ei sattunudki teepeale, ühesuunalisi ja paremakäe alasid oli aga küll. 30 alasid oli ka ehitusetööde tõttu ainult 1 (või siis ma ülejäänud lasin üle...)
Raudteed ületades jätsin vaatamata kummalegi poole :oops:

Haardkoor paiker 2012
Läpaka lohistaja 2013
Pilt
Kasutaja avatar

need4beat
Postitusi: 226
Liitunud: 20 Okt 2004, 00:01
Tsikkel: Rinka tõugu ratas
Asukoht: Tartu.
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas need4beat »

Tervist, ma nüüd teen oma A1 load täis A-katiks ja mu tuttav pääses ainult platsisõiduga aga ei usu,et mul nii lihtsalt läheb :D .kõige enam põen aga selle uue asja pärast platsil, ümberpõige, mis see endast kujutab ja mismoodi seda sooritada tuleks? tean harjutada :)

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas miu »

need4beat kirjutas:

kõige enam põen aga selle uue asja pärast platsil, ümberpõige, mis see endast kujutab ja mismoodi seda sooritada tuleks? tean harjutada :)

Lähme sõitma, ma seletan :wink:

Midnight bugs taste best.
Kasutaja avatar

Bayer
Postitusi: 153
Liitunud: 12 Nov 2008, 17:37
Tsikkel: XV1100
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Bayer »

miu kirjutas:
need4beat kirjutas:

kõige enam põen aga selle uue asja pärast platsil, ümberpõige, mis see endast kujutab ja mismoodi seda sooritada tuleks? tean harjutada :)

Lähme sõitma, ma seletan :wink:

Lähme jah sõitma. Siis Miu demob, kuidas seda õigesti teha. Mina tegin eksamil oma loogika järgi vist, läbi igatahes sain :)

Kasutaja avatar

gaas
Postitusi: 27
Liitunud: 05 Aug 2009, 11:57
Tsikkel: CRF 250

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas gaas »

need4beat kirjutas:

Tervist, ma nüüd teen oma A1 load täis A-katiks ja mu tuttav pääses ainult platsisõiduga aga ei usu,et mul nii lihtsalt läheb :D .kõige enam põen aga selle uue asja pärast platsil, ümberpõige, mis see endast kujutab ja mismoodi seda sooritada tuleks? tean harjutada :)

Kui teed A1 päris A`ks siis on vaja sooritada ainult liikluses osalemise eksam, platsisõitu ei ole vaja teha.


illuminaat
Postitusi: 31
Liitunud: 31 Aug 2009, 09:21
Asukoht: Narva

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas illuminaat »

Sain ka nüüd viimase eksami tehtud. Eksaminaatoriks oli hr Aas. Marsruut oli üsna lihtne: ARK - st paremale Turu peale, Ringtee raudteeülesõidu juurest paremale üle viadukti, sealt otse kuni Viljandi ringini, kust paremale Viljandi mnt peale ja sealt otse kuni Ilmatsalu tänavani kust paremale Maarjamõisa juurest edasi Kesk - Kaare peale ja sealt siis juba Aardla ristini, kust tagasi ARK - i. Platsi peal oli tema hääldusest raske aru saada, aga tehtud ta sai. Muidu igati muhe eksaminaator. Tänud siis biker.ee kasutajatele, kes jagasid siin teemas oma marsruute, mille läbitöötamine aitas kõvasti kaasa.


Teema algataja
uduangerjas

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas uduangerjas »

Mina tegin kevadel ka H. Aasaga A-kati eksamit. Platsil sain ratast lükata, estakaad, kaheksa, slaalom, pidurdus, ümberpõige, aeglane sõit. Linnas ARK-Turu-Kroonuaia-Jakobi-Kreutzwaldi-Tuglase-Ringtee-Aardla-Tähe-Sepa-ARK. Platsil ja linnas olid korraldused selged ja pikalt ette öeldud.

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Raiki »

miu kirjutas:
need4beat kirjutas:

kõige enam põen aga selle uue asja pärast platsil, ümberpõige, mis see endast kujutab ja mismoodi seda sooritada tuleks? tean harjutada :)

Lähme sõitma, ma seletan :wink:

keegi rääkis midagi sõitmisest ?
sõidaks küll ja kohe täna isegi sõidaks
polegi ratast kuidagi kaua jalutama viinud juba ....

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

need4beat
Postitusi: 226
Liitunud: 20 Okt 2004, 00:01
Tsikkel: Rinka tõugu ratas
Asukoht: Tartu.
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas need4beat »

Nii, eksamis osaletud ja korralik sõit tehtud.Pole seal midagi rasket, kui tähele paned korralikult märke ja foore...just nimelt PANED TÄHELE,sest mina ei saanud eksamist läbi just sellepärast,et lõunaka poolt tulles mööda Riia tänavat (uus valgusfoor enne raudteesilda ) ei vaadanud ma eriti tähelepanelikult foori (foore),ja panin otsesõidu-rohelisega tuimalt vasakule :twisted: .Insenerid, mu ''sõbrad'', aga mõtlesid, et sinna oli vaja lisafoori vasakule pööramiseks :wack: .Hea on süüdistada kedagi,aga sealmaal ma eksisin,kuigi eksaminaator ütles,et tema isiklikult poleks sellepärast mind läbi kukutanud,aga kuna kaamerad on peal ei saa ta seda viga andeks anda.Muidu pole asi üldse karm ja kõike peab võtma vaba randmega,muidu hakkab surisema :mrgreen:

Kasutaja avatar

GoodCat
Postitusi: 208
Liitunud: 20 Mär 2008, 12:35
Tsikkel: SV650s, CRF450

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas GoodCat »

Üks närmiskoht on tavaliselt enne salvestit see üks ristmik, kus tavaliikleja peab parem pöörde jaoks ristmikule välja sõitma kuid ühistransport ei pea. kui tähele ei pane, siis sõidad telliskivi alt läbi ja eksam läbi.
A mis ma räägin, minu oma kestis 15 min mööda võru tänavat, väga leebed on viimane aeg. :ner:

56654209

uips
Postitusi: 54
Liitunud: 27 Sept 2008, 20:01
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas uips »

illuminaat kirjutas:

Marsruut oli üsna lihtne: ARK - st paremale Turu peale, Ringtee raudteeülesõidu juurest paremale üle viadukti, sealt otse kuni Viljandi ringini, kust paremale Viljandi mnt peale ja sealt otse kuni Ilmatsalu tänavani kust paremale Maarjamõisa juurest edasi Kesk - Kaare peale ja sealt siis juba Aardla ristini, kust tagasi ARK - i.

Mul eile oli täpselt sama ring.

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 471
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Ehh, käisin ka siis täna sõidueksamil. Taaskord härra Aas oli eksaminaatoriks. Platsil lükkasin masinat, kallakult minek, ümberpõige, slaalom, pidurdus, jalakäia kiirusel sõitmine ja tagasipööre. ARKist minema sõites paremale Turu tänavale, sealt Võru tänavani ja siis Aardla-Võru ristini. Kuni selleni oli ära räägitud enne, siis aga hakkasid jamad pihta. Ei saanud ma tema kõnest praktiliselt midagi aru. Platsil kuulsin aga kõike kenasti. Tegin Forsi ees peatuse, sättis enda lällarit ja rääkis veits edasi marsruuti. OK, sõitsin siis Aardlast Soinaste tänavale, üle Riia tänava Ravilasse. Ravilast keerasin Veeriku tänavale. Tema tekstist arusaamisega oli ikka tõsiseid probleeme. Siis sõitsin Veerikult edasi, kuni pidin tegema vasakpöörde, mis joonisel ka näha.
Pilt

Miskil põhjusel proovisin vasakpööret teha punase noolega näidatud meetodil :wack: Ja läbi ta selleks korraks saigi. Seda vähemalt kuulsin. Sõitsin siis Lunini tänavat mööda hoopiski edasi, ütles vist neli korda, et jää seisma paremal tee ääres, kuna ma aga ei saanud ta jutust mitte üldse kohe aru, põrutasin nats edasi, kuni lõpuks kuulsin normaalsel ja peatusin. Ja siis tema sabas tagasi ARKi. (togi) 29. sept uus katse.

...
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 471
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Mis s*tasti, see uuesti. Eile siis katse nr. 2, eksamineerijaks Elmo Pärna. Nagu ikka, platsil kõik harjutused, slaalomi pidin teist korda tegema, panin jala maha pisut.
Edasi siis linna. ARK -> Sepa -> Võru -> Aardla -> Roopa -> Ringtee, siis kõik ringid läbi, kuni Ilmatsalu ringini, sealt siis linna Ilmatsalu tänavale -> Näituse -> Kastani -> Riia -> Raudtee -> Kabeli -> Võru -> Aardla -> Vasara -> Sepa -> ARK. Ja tehtud ta oligi. :)

Kastanilt Riiale keerates kadus üks hetk ARKi auto mul sabast ära, Golfikesel kadus mootorist jõud ja siis sõitsin Raudtee tänavale ja ootasin pisut, kuni eksamineerija ka kohale jõudis. Andis natuke mootorile puhkust ja siis sõitsime edasi. Elmo Pärna kohta vaid kiidusõnad, sõbralik ja hea diktsiooniga. :bsmile:

...

opz
Postitusi: 73
Liitunud: 30 Aug 2004, 19:51
Tsikkel: CBR
Asukoht: jõgeva

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas opz »

Homme tartus sõidueksam, kuna aga ise tartu inimene ei ole, võib asi üsna keeruliseks minna... Igatahes närv on sees, täna lähen sõidan veel tunnikese linna läbi ja jään homse peale lootma !

Riga -> Delta -> Moskva 125 -> Yamaha YZ

germpz
Postitusi: 130
Liitunud: 10 Juul 2005, 19:54
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Tartu

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas germpz »

Mul samuti homme eksam. Linna tunnen aga kurat teab mispärast on pabin sees rohkem platsi pärast.

Yamaha TDM
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Loff »

Ilmselt Tartu keerukamad liiklussõlmed, ehk siis Sõpruse ring...

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

opz
Postitusi: 73
Liitunud: 30 Aug 2004, 19:51
Tsikkel: CBR
Asukoht: jõgeva

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas opz »

sõpruse ring on see eedeni ring?

Riga -> Delta -> Moskva 125 -> Yamaha YZ
Kasutaja avatar

etukas
Postitusi: 81
Liitunud: 04 Aug 2009, 10:33
Tsikkel: Suzuki GSF600S
Asukoht: Jõgeva

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas etukas »

Jep

Learn to ride or die trying
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas Vidget »

opz kirjutas:

sõpruse ring on see eedeni ring?

just...sõpruse sild ja selle otsas.

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

miu
Postitusi: 731
Liitunud: 30 Juul 2008, 15:21
Tsikkel: Ducati
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Tartu eksamineerijate lemmikkohad

Lugemata postitus Postitas miu »

opz kirjutas:

sõpruse ring on see eedeni ring?

Ehk on abiks..
Pilt

Midnight bugs taste best.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”