Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


frefighter
Postitusi: 368
Liitunud: 19 Sept 2006, 17:37
Asukoht: Laulasmaa/Tallinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas frefighter »

eee... siinkohal ehk pakuks uue teemaarenduse: "kuidas naljast aru saada?"



Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

Ilmselt tuleb õppida üle Järvevana raudtee ülesõidu sõitma nii et püsti jääks :mrgreen:

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

Teema algataja
e-thug

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas e-thug »

Isiklikult tehes lube siis esimesed liiklustundide sõiduhirmu surusin maha mõeldes 'nii kaua kuni püsti olen on kõik korras' kuid ikkagi pidevalt vaatasin külgedele ja tahavaatepeeglisse.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas koi »

Krt sealt Järvevanast sai vene rattaga ja jawaga üle pandud igas asendis ja mingit problat polnud kunagi. Nüüd nende kukkumisjuttudega omal ka veits kõhe alati, aga ei ole veel vibama võtnud kordagi. Tea, kas ülesõit oli varem siis kuidagi parema kattega või? Nagu ei mäleta küll mingit jama. Pole nagu probleem olnud ja ei oska võrreldagi. Lahtine killustik teel palju ohtlikum minuarust.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas allan777 »

ma kah ei saa aru mis krdi jama selle ülesõiduga on, olen sealm baigiga üle lasknud umbes 130 km tunnis, ei ole probleemi. kui trajektoor natukenegi risti võtta rööbastega, ei usu, et jamaks läheb. vihmaga muidugi tuleb hoolsam olla, korra on seal väheke vibrasse tõmmanud aga ei midagi hullu. tavalised eesti teed.

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas numan »

Tollest ülesõidust on arutatud nädalate viisi ja põhitrikk ongi mitte aeglustada hirmu pärast vaid juurde vajutada ja üritades ennast nats risti sättida, auto alla mitte sattuda. Sama mis teisel kahtlase kvaliteediga pinnal, kui viskad rutska lahti, võid kukkuda.

Tsiklimees on tsiklimehele sõber

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

"sai vene rattaga ja jawaga üle pandu..."
Vanaaegsete rataste rehvimuster oli hoopis midagi muud. Too töötas ka libedatel pindadel, kruusal-murul-poris, samas osa bike-mehi panevad ringi ju üldse siledate rehvidega. Näputäis liiva asfaldile - ja on sealgi maoli.
Ise eelistan küll korralikku universaalset mustrit. Palju kindlam mõõdukatel kiirustel.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

HelenT
Postitusi: 7
Liitunud: 09 Veebr 2009, 13:25
Tsikkel: Kawasaki ER5
Asukoht: Tallinn/Viimsi/Võsu

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas HelenT »

Ma ei teagi, kas ma enda puhul nimetaksin seda sõiduhirmuks, kuigi vist nii ta kipub olema, ehkki ma ennast just araks inimeseks ei pea.
Olen nüüd usinasti autokoolis käinud ja juba päris palju sõidutunde võtnud, linnas ka ikka juba küllalt palju sõitnud, aga närv on endiselt päris korralik sees. Sealjuures olen muidu autoga liikluses suhteliselt rahulik tüüp, mootorrattaga sõitmisest aastaid unistanud (kuigi autokooli läksin täiesti puhta lehena, olin täpselt ühe korra taga istunud) ja nüüd on see närv ja pabin küll mõnevõrra üllatusena mulle tulnud.

Kujutasin ette, et see tuleb kergemalt, samas jällegi aeg-ajalt mõtlen, et võrreldes algusega oskan praegu ikka juba oluliselt rohkem. Linnasõit (Tallinnas) toob aga reeglina ikka krambi sisse, kuigi mõned korrad olen suutnud ka rahulikult ja lõdvalt sõita, aga ei oskagi täpselt öelda, mis selle tingis.

Ilmselt asi ikkagi selles, et lihtsalt tunnen ennast jätkuvalt ratta seljas ebakindlalt ja samas ega autokoolis käies vist mingit lõplikku kindlustunnet ei tulegi. Autogagi saabus kindlustunne pärast lubade kättesaamist ja omi sõite tehes.

Tahaks kuidagi seda protsessi kiirendada, kiiremini suurema kindlustundeni jõuda. Aga egas vist muud üle jää, kui aga rahulikult sõidutunde võtta ja no kui läheb kauem, siis läheb, mis seal ikka.
Aga jah, pole nii kergelt tulnud, nagu ma ette kujutasin. Arvasin, et olen ratta selga loodud :)


Teema algataja
wahka_est

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas wahka_est »

Eks autokoolis põhjustab natukene hirmu/pabinat ka sõiduõpetaja kes sul taga sõidab.
Küll see hirm üle läheb kui esimesed sõidud juba omapead tehtud.

Kasutaja avatar

AVarik
Postitusi: 218
Liitunud: 15 Mär 2009, 09:13
Tsikkel: 97 Bandit 1200N

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas AVarik »

Mul oli sama jama, aga mind aitas rolleriga sõitmine.
Laenad sõbra rolleri ja sõidad lihtsalt linnas ringi, ilma sihtkohata.
Sõitsin mingi 200km maha ja autokoolis enam närvi sees polnud.

Kasutaja avatar

Bullrider
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Juun 2005, 22:52
Tsikkel: Super Tenere, WR250, cr450f
Asukoht: Tuusula, Viljandi
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Bullrider »

Kle see tsiklisõidueksam ajas mul vanal haugil ka siukse närvi sisse, et mul tõesõna kõik ihuliikmed valutasid ja kõhus keeras kui rattalt maha sain. Mitte sekunditki ei nautind täiesti võõra ja hooldamata rattaga ja miski päss autoga mul taga targutamas....sain veel sõimata, et ratast valdan igas asendis aga sõita liikluses ei oska ja hullemat liiklejat pole nähtud :evil: . Tänasin kenasti ja.....
Nii, et ärge põdege, koolis pole võimalikki ennast absoluutselt vabalt tunda mu meelest....seda enam, et igalühel on oma rattastiil, mida ta ka kindlasti valdab ja võõrastes oludes on alati miski võbelus olemas.

Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Putukas »

HelenT kirjutas:

Aga jah, pole nii kergelt tulnud, nagu ma ette kujutasin. Arvasin, et olen ratta selga loodud :)

Hahaa, tuttav tunne- mul oli samasugune arvamus :lol: Ja tuleb tunnistada, et koolis sai päris pikalt käidud, mul võttis plats kuidagi palju aega.
Rohkem kindlust tuligi tegelikult ikkagi oma ratta seljas peale lubade kättesaamist. Oma panuse natuke suuremale kindlusele on andnud ka sõit sõpradega, kes viivad mind tavaliselt sellistesse kohtadesse, kuhu ma ise vabatahtlikult ei läheks. No ja ega ma siis ei saa kehvem olla kui sõbrad, surun hambad risti ja ukerdan järgi, kuigi vahest teen ka haleda näo pähe ja anun abi, sest vahest jääb asi jõu puudumise taha kinni :roll:
Aga ega siin muu aitagi kui eneseusk- ükskord saad sa need load niikuinii. Võta positiivselt, kooli rattaga ongi hea harjutada! Edu Sulle!


Teema algataja
32KU

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas 32KU »

.....usu, et see tuleb nii märkamatult ning ongi käes :) .....eeldusel muidugi et sõita sõita sõita...... :wink:

Kasutaja avatar

HelenT
Postitusi: 7
Liitunud: 09 Veebr 2009, 13:25
Tsikkel: Kawasaki ER5
Asukoht: Tallinn/Viimsi/Võsu

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas HelenT »

Aitäh heade sõnade eest!
Eks eneseusk, järjepidevus ja usin harjutamine viib tulemuseni ja küll see ka tuleb, kus ta pääseb.


roheline lõvi
Postitusi: 46
Liitunud: 06 Aug 2008, 13:53
Tsikkel: Honda Deauville

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas roheline lõvi »

HelenT kirjutas:

Aitäh heade sõnade eest!
Eks eneseusk, järjepidevus ja usin harjutamine viib tulemuseni ja küll see ka tuleb, kus ta pääseb.

just, just. punni load ära. (ma olin koolis ka totaalne äpu, jeeli-jeeli sain tehtud). kui need taskus, siis saad juba julgelt harjutada. on sul ratas olemas juba (siis saab parralleelselt harjutada- platsil)? linna algatuseks õhtul hiljem (hõredam liiklus). khmm...ka mina arvasin, et mis see ära ei ole.... ja tegin algatuseks kohe ühe kraavisõidu. tasapisi on nüüd kramp üle ja päris nauditav on juba. isegi väga nauditav. head harjutamist ja kindlustunne süveneb märkamatult.


Nuclear
Postitusi: 225
Liitunud: 14 Juun 2007, 13:04
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Nuclear »

HelenT kirjutas:

Aitäh heade sõnade eest!
Eks eneseusk, järjepidevus ja usin harjutamine viib tulemuseni ja küll see ka tuleb, kus ta pääseb.

Üks õhtune sõit Tallinnas äkki? Tuled mõnele "saba" peale. :mrgreen:

Silmad kardavad, käed teevad.

Teema algataja
kana

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas kana »

Nuclear kirjutas:
HelenT kirjutas:

Aitäh heade sõnade eest!
Eks eneseusk, järjepidevus ja usin harjutamine viib tulemuseni ja küll see ka tuleb, kus ta pääseb.

Üks õhtune sõit Tallinnas äkki? Tuled mõnele "saba" peale. :mrgreen:

Mine, mine, siis tead, kuidas Nucleari raketi sabal sõita on, ma proovisin ja sõidaks veel kunagi :D :bsmile: (w)

Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Putukas »

Mine, mine, siis tead, kuidas Nucleari raketi sabal sõita on, ma proovisin ja sõidaks veel kunagi :D :bsmile: (w)

Ma olin hiljuti enda ratta peal seljakoti rollis- väga hirmuäratav kogemus :lol: Enamuse ajast olid vist silmad kinni ja mõtlesin ainult selle peale, kuidas ma juba kodus oleks. Ei tea, tunnen ise sõites kuidagi kindlamini kui taga istudes, mitte et juht nüüd halb oleks olnud või midagi :roll:


Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

Oeh paari päeva pärast tuleb mul masina ost ja ma pole elusees mootorrattast juhtinud :S Kõige hullem et pean ise 13 km veel peale seda koju sõitma :S

Kasutaja avatar

AbStra1t
Postitusi: 469
Liitunud: 17 Juun 2005, 15:46
Tsikkel: FC350 ; KX250F
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas AbStra1t »

swo0osh kirjutas:

Oeh paari päeva pärast tuleb mul masina ost ja ma pole elusees mootorrattast juhtinud :S Kõige hullem et pean ise 13 km veel peale seda koju sõitma :S

Lubadeta sõit?
Edu.


Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

no tänud (crash)


Teema algataja
kana

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas kana »

Putukas kirjutas:

Mine, mine, siis tead, kuidas Nucleari raketi sabal sõita on, ma proovisin ja sõidaks veel kunagi :D :bsmile: (w)

Ma olin hiljuti enda ratta peal seljakoti rollis- väga hirmuäratav kogemus :lol: Enamuse ajast olid vist silmad kinni ja mõtlesin ainult selle peale, kuidas ma juba kodus oleks. Ei tea, tunnen ise sõites kuidagi kindlamini kui taga istudes, mitte et juht nüüd halb oleks olnud või midagi :roll:

:D mul on küll hoopis teistlaadi kogemus: kõik, kelle sabal sõitnud olen, on väga head sõitjad, minu tarimisega hästi kuni väga hästi leppinud ja mul on nii lahe sõit olnud, et maanteel lasen silmad kinni, käed enam-vähem lahti, kinni hoian põlvede-jalgadega. Siis on ainult oht, et magama ei jääks. Kruusakal muidugi silmi kinni ei pane, seal oleks huvitav spidokat piiluda (w) :bsmile:


Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

Ilmselt olen kunagi seda siin kirjutanud kah, aga sõiduhirm ei ole see kahtlus enese sõidukogemuse ees. Kui oled juba tsiklieksami ette võtnud, siis ju seda hasarti on. Mina pean sõiduhirmuks seda kogemust, et kui oled kukkunud, siis kuidas julgeda uuesti sõitma hakata. Vot see tunne, et oled märja ilmaga jalakäijate plastikust märgisel külili keeranud ja tagant tuleb troll, mille eest sa oled minut tagasi uhke motomehena mööda kihutanud ja siis peale kukkumist veeretad ennast teeäärde, paludes allahhi, et troll tsiklist üle ei sõidaks. Peale seda on adrekas laes, käed värisevad ja allahh on õnnistanud sind peaaegu terve motikaga..vot katsu sa siis kohe tsikliga sõitma minna. Sõiduhirmust lahti saada aitab uuesti ainult sõitmine!
Hitchiker have spoken!

Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600
Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Putukas »

swo0osh kirjutas:

Oeh paari päeva pärast tuleb mul masina ost ja ma pole elusees mootorrattast juhtinud :S Kõige hullem et pean ise 13 km veel peale seda koju sõitma :S

Kas mõnda tuttavat, kes sõidaks, ei saaks paluda? Mina lasin enda oma omal ajal küll kellegil teisel koju tuua, ei tahtnud/julgenud tipptunni ajal linnas sõitma hakata :roll:

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tere
pärast kukkumis või ka avarii pealt nägemist tekkinud sõiduhirmust saab üle jah ainult sõites. lisaks aitab ka juhtunu analüüsimine et leida põhjused miks asi juhtus. viga teades saab seda tulevikus ehk vältida. vähemalt alateadvus usub seda:).
mina avastasin et hästi aitab üksi sõitmine ja just pikemad otsad (vähemalt tunnike järjest) kambas sõites saad harva oma sõitu sõita eriti kui sõita koos nendega keda sõiduhirm ei kammitse ja kelle kaasikäsi sellest tingituna hoopis kergemalt liigub. üksi sõites valid rahulikud sulle sobivad teelõigud ja ka kiiruse ja ka kõik muu. kõige tähtsam on sõita täpselt nö oma sõitu kuniks hirm kadunud

5248653

Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

Putukas kirjutas:
swo0osh kirjutas:

Oeh paari päeva pärast tuleb mul masina ost ja ma pole elusees mootorrattast juhtinud :S Kõige hullem et pean ise 13 km veel peale seda koju sõitma :S

Kas mõnda tuttavat, kes sõidaks, ei saaks paluda? Mina lasin enda oma omal ajal küll kellegil teisel koju tuua, ei tahtnud/julgenud tipptunni ajal linnas sõitma hakata :roll:

aga ei tea kas maanteeääres on väga hull sõita ?
aa ja hoopis 8 km on ja millest ma võiksin 3-4 km hoopis kruusateepealt ringiga minna niiet umbes 4-5 km maanteeääres


Teema algataja
Reino

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Reino »

Küll jõuad ka ise sõita. Kui pole enne üldse sõitnud, siis kohe kruusale vblla ei tasuks minna. Jama ka kui esimese sõiduga kohe ratta kriimuliseks teed. Samas, kõik on kunagi esimest korda sõitnud.
Võta asja rahulikult ja mõistusega.


Teema algataja
e-thug

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas e-thug »

Kuidas sa nagu üldse sõita mõtled kui sa pole elusees sõitnud varem vms :o ? mõtled, et maagiliselt on selge vms ? Arvan, et lihtsalt proovi mõni sõber kutsuda kes viitsiks sõita kuna tee ju väga pikk pole.


Teema algataja
swo0osh

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas swo0osh »

Noh mootorratta peal ma tean kus asjad asuvad sidur,käigud jne, ja müüja seletab veel asjad ära ja ma arvan et võtan ise selle tee ette :) :bsmile:

Kuid siiski , äkki kellegil on häid soovitusi ? :)

Kasutaja avatar

Putukas
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Apr 2007, 18:06
Tsikkel: R6
Asukoht: Pealinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Putukas »

swo0osh kirjutas:

Noh mootorratta peal ma tean kus asjad asuvad sidur,käigud jne, ja müüja seletab veel asjad ära ja ma arvan et võtan ise selle tee ette :) :bsmile:

Kuid siiski , äkki kellegil on häid soovitusi ? :)

Mina soovitaks siiski kogemustega inimene appi paluda :D Nii maantee peal esimest korda sõita proovimine, kui ka kruusa peale minek ei tundu minu jaoks küll eriti mõistlikud tegevused :roll:

Või mine tea, äkki sul on varjatud anded...oma asi tegelikult, kas julged riskida või mitte.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”