Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


matcho
Postitusi: 255
Liitunud: 27 Veebr 2007, 21:37
Tsikkel: hetkel rattatu

Lugemata postitus Postitas matcho »

krt mul küll jalad täistallaga maha ei ulatu ... mis ma siis tegema pean .. väikse punnika ostma või taga amordist õhku vähemaks laskma :)

rattaks siis honda vf750f (jubedalt tõstetud ennem kui minukätte sattus)

offf
Postitusi: 61
Liitunud: 11 Mai 2006, 16:11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas offf »

cyber kirjutas:
Tegelikult on ratta püsti tõstmisel rohkem abiks õige tehnika kui musklijõud.
[amps]
jalgadega tõugates ja tagurpidi sammudes ratta püsti. Mida rohkem ratas
Jutt jumala 6ige, ainult yhe asja unustasid. Suretajast v2lja ja jalg ka enne v2lja (kui saab).

Temaatiline video

Peaks asja puust-ja-punaseks ette n2itama.

A.
BMW K1100LT 92

Teema algataja
jolinar

Lugemata postitus Postitas jolinar »

asi selles.. et parasjagu käsil õppesõitude tegemine.. varsti ka loodetavasti load käes.. 8) aga sellega ongi kala sees.. õppesõidu ajal panin matsu.. taheti vägisi autoga küljepealt otsa sõita.. on ennegi õnnetusi juhtunu.. ja kõigest üle saadud.. aga nüüd nagu hirm nahas ja ei julge .. linnas just hirm.. maanteepeal ja metsavahel on kõik ok.. :?
Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas allan777 »

sõiduhirmuga on nagu muude hirmudegagi-kõige paremini saab neist üle hirmsat asja tehes :). ehk siis sõites. see ei tähenda muidugi, et peaksid hulljulget hakkama panema- ei vastupidi, sa mõtesta endale oma sõit lahti, analüüsi. mine kuhugi rajale ja sõida seal, õpi kallumist, pidurdamist jne. siis on sul julgem ka linnas sõita. ja muidugi- linnas ei ole mõtet endale ette kujutada et see on ringrada- läheb õnneks ühekorra, teist, kolmandat...ja kümnendal korral keerab keegi ette. seega tänaval sõites katsu ohtlikke kohti ette näha ja tegutse aegsasti.

Teema algataja
>M1hk3l<

Lugemata postitus Postitas >M1hk3l< »

sellega on jah nii, et... kuidas himust nüüd lahti saab?

tavaliselt ikka, et sõber ütles, et tule lähme sõidame.. siis mõtlesid mingise lolli vabanduse välja läbi msni, . ükspäev tuli aga akna taha, ütles.. et tavai nüüd lähme sõidame..tahtsin juba ütlema hakata, a mul pole kiivrit ju, siis ütles. .et .. tule.. vali endale kiiver ( tal garaažis neid päris palju)

ja siis me läksime : D 350'nese yamaha enduroga... istusin seljakotina.. sõit hakkas nii hirmsasti meeldima, et hetkel otsin endale ka miskit :)!

Kasutaja avatar

hei5
Postitusi: 161
Liitunud: 08 Juul 2005, 12:57
Tsikkel: 3 olnud, unistustes järgmine..
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas hei5 »

Eks see sõidupisik kandubki alati mõnelt sõbralt üle kaasakutsumise teel.Ise ei osanud kunagi aimatagi et saan ka pisiku külge..nüüd ongi kool käsil,vaja kõvasti sõidutunde ja ekasameid teha.Kui vaid see külm kliima jälle peale ei saja! Mõned pikemad sirged harjutatud metsavahel ,kuigi eks kiiremini on lihtsam sõita kui aeglaselt.Ainult praktika viib edasi..

Kasutaja avatar

simurg
Postitusi: 127
Liitunud: 20 Okt 2007, 23:39
Tsikkel: Midnight Star XVS1300A
Asukoht: Vastse-Kuuste

kujutlusvõime kasutamine

Lugemata postitus Postitas simurg »

Päikest ka minu poolt!

Siin teemas on häid nõuandeid selleks, kuidas hirmust lahti saada, aga ühte varianti pole veel pandud. Ise soovitan enne, kui sõitmiseks üldse läheb (kui inimene tunneb, et ta kardab) teha mõningaid kujutlusvõime harjutusi.

Näiteks:
Istuda kuskil mugavalt, panna silmad mõnusasti kinni, võib panna mõne rahuliku muusika mängima või meditatiivse muusika või lihtsalt mõnusasti looduses istuda. Hingata mõned korrad sügavalt sisse-välja, kujutada endale ette üht mõnusat kohta, kus inimene on kunagi olnud (nimetame seda lemmiklõdvestuspaigaks) - on olnud üksi ja tundnud end suurepäraselt, täiesti lõdvestunult. Tasub tuletada meelde, mis tal ümberringi oli, mis lõhnad olid, mis helid... võibolla sirutas käe välja ja tundis käe all mõnusat sooja liiva, niisket sammalt.. mida iganes. Võimalikult elavalt seda ette kujutada. Ning siis kujutada elavalt ette, kuidas oleks sõita tsikliga - kuidas seal ennast tunneksid, kuidas näeks välja tsiklisõit ilma hirmuta. Kuidas naudiksid seda tunnet, kui keerad gaasi ja mõnusasti kiirendad. Kuidas on tunne, kui sõites kogu kehaga tajud seda tuult.. seda kiirust. Kujutada võimalikult elavalt ette, mismoodi oleks ideaalne sõit - mismoodi sa tahaksid, et asi toimuks.

Sellist kujutlusvõimes tehtavat sõitu teha nii kaua, kuni inimene tõesti ka kujutlusvõimes ei taju mingit hirmu.. vaid hoopis rahulikkust, kindlust, et kõik laabub parimal võimalikul moel.

Seda tehnikat (siin küll põgusalt kirjas) või teha ükskõik mis hirmust lahtisaamiseks. Kujutlusvõime on tõhusam, kui enamus arvavad.

Üks mu kursuslane (viin läbi Silva Meetodi kursuseid - www.simurg.ee) kartis sõita Tallinnas autoga. Iga kord, kui pidi linna minema, siis kauples kellegi rooli. Kursusel oli kaks päeva ära, enne kolmandat päeva tegutses ise enda kujutlusvõimes selle teemaga, et sõidab ise Tallinnas, eemaldas oma hirmu oma kujutlusvõimes, ning tulemuseks oli see, et inimene oli kolmandal kursuse päeval ise autoga kursusel.

Kui kujutlusvõimes on kontroll olemas, siis lihtsalt istuda tsikli selga ja sõita - mõistusega ;)

Ikka parimat soovides
simurg

Elu pole mõtet liiga tõsiselt võtta.. niikuinii sa sellest eluga ei pääse... :)
Yamaha Midnight Star XVS1300A

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Lugemata postitus Postitas jan22 »

jan22 kirjutas:

Ostsin aasta tagasi uue mopeedi,et end motoeluga ja kommetega kurssi viia,nüüd küll rohkem kasutan tööl käimiseks.
Lapsena olin sõitnud vaid veneaegsete mopeedidega ja ei kujutanud tänasest mootorattast mingit pilti.
Nüüd aga tekkis soov endale korralik pill muretseda ja kahekesi sellega sõita,ikka mina ees ja kaasa taga.Enne ostmist kuulsin ühelt sellilt,et tema boxer läks küllili ja ta keeras selle püsti hooksalt,kuid siis läks see teisele küljele pikali ja tema käpuli peale.Mina ei osanud arvatagi siis et see küllili minek nii lihtsalt tuleb.
Valituks osutus 1100 ja boxer motikas.Kaalule nagu algul ei mõelnud,kuid ega see hetk tuli üsna kiiresti,et mina ei jõudnud enam hoida ja motikas(282kg) oligi autokärus lööbakil,oli vist motika ostupäev.
Nüüd olen juba selle kaaluga tunduvalt ettevaatlikum ja püsti keeran ka kindla tunnetusega,et mitte teisele poolele pikali kukkuda.
Kobamisi erinevatel põhjustel on motikas korda 3 vist pikali läinud,õnneks on seal kohad mis maad puudutavad ja ei vigasta sõidukit ennast.
Ikka jalad mõlemad maha ja suurim lihas pingesse!
Jan.

Sõiduhirmust veel:
Hirm oli täitsa olemas,paaril korral rolleriga kurvi võttes läksin kaugemalegi ja lasin vääratades mööda teeperve,õnneks püsti jäin.Eelmise aasta külmade ja lumega sai rollerile alla naelad ja siis sai korralikult ikka libistatud,küll külg ees ja küll läbi hange.
Paar erksamat ehmatust tegit mind ettevaatlikuks ja kaalutlesin,kas ikka tahan nii liigelda.Motikaga tuleb korralikult sõita,et pärast ei peaks haiglas lesima ja kahetsema.
Motika olen ka mõnel korral välja suretanud oma lollusest või kohmakusest siduriga toimetamisel. Algusel oli mul mureks,et siduri sõrmed jäävad lühikese sõidu ajal juba kangeks ja tuimaks.Hirm oli veel,et jään mootori seiskumisega teistele jalgu ja et sõrmed ei kannata koduni.
Ühe pooliku hooaja olen ettevatlikult oma motika sadulas juba veetnud ja uue hooaja alustan kohe kui ilmad lubavad,ettevaatlikus ennekõige!

Päikest siis ja muretuid kilomeetreid.

BMW R1100RT
Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: kujutlusvõime kasutamine

Lugemata postitus Postitas baltroon »

simurg kirjutas:

Näiteks:
Istuda kuskil mugavalt, panna silmad mõnusasti kinni, võib panna mõne rahuliku muusika mängima või meditatiivse muusika või lihtsalt mõnusasti looduses istuda. Hingata mõned korrad sügavalt sisse-välja, kujutada endale ette üht mõnusat kohta, kus inimene on kunagi olnud (nimetame seda lemmiklõdvestuspaigaks) - on olnud üksi ja tundnud end suurepäraselt, täiesti lõdvestunult. Tasub tuletada meelde, mis tal ümberringi oli, mis lõhnad olid, mis helid... võibolla sirutas käe välja ja tundis käe all mõnusat sooja liiva, niisket sammalt.. mida iganes. Võimalikult elavalt seda ette kujutada. Ning siis kujutada elavalt ette, kuidas oleks sõita tsikliga - kuidas seal ennast tunneksid, kuidas näeks välja tsiklisõit ilma hirmuta. Kuidas naudiksid seda tunnet, kui keerad gaasi ja mõnusasti kiirendad. Kuidas on tunne, kui sõites kogu kehaga tajud seda tuult.. seda kiirust. Kujutada võimalikult elavalt ette, mismoodi oleks ideaalne sõit - mismoodi sa tahaksid, et asi toimuks.

Ei tohi niimoodi siin keset kurja ilma inimest käima tõmmata. Mul pole sõiduhirmu kunagi olnud, pigem sõiduvajadus :?

Nüüd ma pean vist minema tuisu sisse ette kujutama, et olen Route 66-el :shock:

8)

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!
Kasutaja avatar

Tuhkur
Postitusi: 165
Liitunud: 17 Apr 2008, 13:14

Lugemata postitus Postitas Tuhkur »

hehe :D paar päeva tagasi läksin rollerilt käikudega masina peale masinat ostes lasin sõbral proovisõidu teha kes juba oskas. :D kõik olud tuppa läind siis istusin masina selga ja mõtlesin ma ei karda midagi et see ei saa raske olla :D ja nii ta läks seal pole midagi karta! lihtsalt istu peale ja sõida sinuga ei juhtu midagi kui juht pole hull ;)


warbiad
Postitusi: 37
Liitunud: 02 Aug 2008, 16:54
Tsikkel: Honda Shadow VT600c
Asukoht: Werro

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas warbiad »

sõiduhirmust üle saamiseks on üks väike kreedo välja pakkuda - kes ikka viitsib vanadusse surra

ride to live....live to ride :bsmile:


Teema algataja
FecT

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas FecT »

Ei ole sõiduhirmu ega midagi, aga ei osanud lihtsalt kusagile mujale seda posti paigutada.
Nimelt on mu nõrkuseks igasugune manööver (või selline) paremale poole. Lihtsalt ma ei tunne ennast mugavalt paremale poole keerates/kallutades, sõidujoon läheb valesti jms. Samas vasakule keerates on kõik õigesti :D
Äkki oskab keegi öelda midagi (midagi, mis aidata võiks :) ) või asi tahab lihtsalt harju(ta)mist? (Ei ole just pikalt kaherattalistega sõitnud)

Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

Kui ma oma tsikliga sõitma minnes enam väikest ärevust sees ei tunne siis on aeg võimsam pill osta, et väike hirm ikka alles jääks!Kui seda ei tee- on kabelimats kiire tulema!!! Mõte selles, et kui hirmu ei ole siis tuleb ülbus. Jätke endale see "väike" hirm alles ja jõudke tervelt koju!!! See on kõige olulisem!

Honda Transalp

Teema algataja
mart211

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

uljasvaluvelg kirjutas:

Kui ma oma tsikliga sõitma minnes enam väikest ärevust sees ei tunne siis on aeg võimsam pill osta, et väike hirm ikka alles jääks!Kui seda ei tee- on kabelimats kiire tulema!!! Mõte selles, et kui hirmu ei ole siis tuleb ülbus. Jätke endale see "väike" hirm alles ja jõudke tervelt koju!!! See on kõige olulisem!

Jutt jumala õige. Ise sain ka korra hirmust üle, lõpetasin põllul vagude vahel kargamas :D
Nüüd jälle hea :D

Kasutaja avatar

konstruktor
Postitusi: 148
Liitunud: 18 Juun 2007, 12:28
Tsikkel: Kawasaki EN500
Asukoht: Kurtna
Tänatud: 1 kord

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas konstruktor »

Nimelt on mu nõrkuseks igasugune manööver (või selline) paremale poole. Lihtsalt ma ei tunne ennast mugavalt paremale poole keerates/kallutades, sõidujoon läheb valesti jms. Samas vasakule keerates on kõik õigesti

Täitsa minu moodi. Õhtuti käin tühjas parklas parempoolseid tiire tegemas... Harjutamine pidada meistriks tegema.


roheline lõvi
Postitusi: 46
Liitunud: 06 Aug 2008, 13:53
Tsikkel: Honda Deauville

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas roheline lõvi »

ma täisalgajast jänes. :cry: olen paar apsu teinud, mis hõredaks võtnud. ühe enne motokooli (olin liiga julge ja koba) ja teise õppesõidu ajal (koba). kuda ma jälle asjalikuks saaks? oleks juba aeg...

Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas numan »

roheline lõvi kirjutas:

ma täisalgajast jänes. :cry: olen paar apsu teinud, mis hõredaks võtnud. ühe enne motokooli (olin liiga julge ja koba) ja teise õppesõidu ajal (koba). kuda ma jälle asjalikuks saaks? oleks juba aeg...

Otsi kellegil mingi kergemakaaluline võrr ja harjuta kukkumist. Just kukkumist- kohapeal ja väikese hooga ja igasugust trikke pehmema pinna peal ja avastad, et ei karda enam miskit. :) aga edu igatahes ja julgust

Tsiklimees on tsiklimehele sõber

sentry
Postitusi: 168
Liitunud: 22 Juul 2007, 14:16

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas sentry »

kõige kergem, sõida kodurajoonis (tühjadel tänavatel eeldatavasti) ja tuleta meelde teooria, näita suunda, õige käik, jne... tee mitu (kümmend) tiiru ja ongi julgus suht käes... :)

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Ma olen oma rattaga nüüd kaks korda maanteel käinud. Esimest korda paar nädalat tagasi. Siis värisesid mõlemad jalad all hirmust(kui linnas esimesi päevi sõitsin, värises ainult parem jalg).
Anyway, täna maanteele minnes oli kah natuke kõhe tunne kõhus aga pärast mõnda kilomeetrit tundsin end juba nagu kala vees, kütsin kiirusel 100+ kilomeetrit tunnis ning nautisin täiega.

Ehk siis, ega muudmoodi sõiduhirmust üle saa, kui tuleb sõita.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas poison »

krt, teist korda maanteel ja juba sada pluss...

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

poison kirjutas:

krt, teist korda maanteel ja juba sada pluss...

Eee...asi pole nii hull kui paistab :) Lai tee ning suhteliselt hõre liiklus oli ning maks lubatud kiirus 100 km/h. See pluss oli kah nii minimaalne, et politsei poleks teepervele kamandanud. Aga noh, isiklik kiirusrekord ikkagit :bsmile:

Kui 100 tsoon läbi sai, lasin kenasti üheksakümnega.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

IvarSiim
Postitusi: 361
Liitunud: 21 Sept 2004, 12:14
Asukoht: Põlva

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas IvarSiim »

sõiduhirm........
ei salga, hirm sees kui sajab vihma vöi kui märg tee on. Mötlen, et tekib vesiliug ja kurvis ei julge kallutada, et hakkab libisema...... kuidas jagu saada? :)

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Pane vihmase ilma rehvid alla! :roll:

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

IvarSiim kirjutas:

sõiduhirm........
ei salga, hirm sees kui sajab vihma vöi kui märg tee on. Mötlen, et tekib vesiliug ja kurvis ei julge kallutada, et hakkab libisema...... kuidas jagu saada? :)

Minu meelest on selline hirm täiesti õigustatud! Minul endal sama asi, kuigi kuiva ilmaga võin panna nii et põlv maas. Samas, võib olla ongi parem kui saps sees, ei võta mõtetuid riske ja selletõttu ka oht väiksem märjal teel käna panna.


frefighter
Postitusi: 368
Liitunud: 19 Sept 2006, 17:37
Asukoht: Laulasmaa/Tallinn

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas frefighter »

njaa, see on tuttav hirm. Omal õnnestus hooaja alguse poole vihmasajus külg maha panna. Uuel asfaldil oli välja imendunud õliloik, mida omakorda kattis veekiht. Ei märganud midagi, korraga oli näuhh tsikkel alt läinud 110 km/h. Õnnestus 150 m liugu lasta. Ise jäin terveks õnneks, kuid siia maani vihmase ilmaga sõitma ei kutsu. Ja kui tuleb sõita, siis ikka sihuke loll kramp sees.

Kasutaja avatar

Bullrider
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Juun 2005, 22:52
Tsikkel: Super Tenere, WR250, cr450f
Asukoht: Tuusula, Viljandi
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas Bullrider »

Nujaaa...see on veel hää kui on ruumi liuelda. Siin on krdi kiirteelt peale-mahasõidud siuksed pikad ja lauged ja ma ka kuiva ilmaga neid võttes tihti taban end mõttelt, et mis saab kui ratas alt peaks minema miski lolli libeda laigu tõttu. Kujutan elavalt ette, kuda osad kehaliikmed jäävad teepiirde teravate servade külge tilpnema ja need osad mis teravad piirdepostiservad maha lõikab, lendavad allpool asuvale kiirteele kellegi auto katusele laiali. Mu meelest on need krdi teepiirded ehitatud läbimõtlematult ainult autode kõrgust silmas pidades. Ratturitele tuleks tunduvalt tervislikum kui piirdeid üldse poleks mu meelest. A noh, kõige tervislikum oleks lihtsalt vääga ettevaatlikult sõita ja ratas ning rehvid korras hoida.

Kasutaja avatar

S.S.D.D.
Postitusi: 213
Liitunud: 14 Sept 2006, 11:05
Asukoht: Tln

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas S.S.D.D. »

Ainult üks lause pealkirja kohta.
Sõiduhirmust saab üle ainult sõites(harjutades) :wack: .Edu!

Only a Motorcyclist knows why a dog sticks his head out of the window of the car...

Teema algataja
JAWA

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas JAWA »

Mina kukkusin kevadel, kui parempoolne jalatoe kruvi ise lahti keeras ja pidurdades esipiduriga valgusfoori punase tulega olingi külili. Sain ikka väga kõva matsu nii et süda oli paha. Parem käevars on ikka veel piiratud liikumisulatusega, kuid siiksi paraneb vähe haaval. Paar nädalat pärast õnnetust hakkasin taas sõitma, kuid hirm oli tõesti suur. Alles täna hommikul sõitmast tulles tundsin esimest korda, et hirm on hakanud järele andma. Inimese keha on elusolend ja see kardab sama moodi nagu inimene ise (NB! Inimene ei ole tema keha!). Teda tuleb vaikselt, kuid järjekindlat õpetada hirmu mitte tundma. Seega siis uuesti esimesel võimalusel ratta selga ning sõita nii tihti kui vähegi võimalik. Ühel hetkel on asi jälle OK, kuid oluline on õnnetusest õppida, mitte lihtsalt teadmiseks võtta, vaid õppida, et enam midagi sellist ei korduks. Mina õppisin seda, et kõik olulised poldid kontrollin rattal korra kuus üle.

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Aga te mõelge et inimesed saavad hullemateski olukordades hakkama. Näidispildid siis siin- http://www.aistigave.hit.bg/Logistics/ ärge üritage järgi teha, lihtsalt mõelge end olukorda et muudmoodi ei saa. :shock:

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

IvarSiim
Postitusi: 361
Liitunud: 21 Sept 2004, 12:14
Asukoht: Põlva

Re: Kuidas sõiduhirmust üle saada?

Lugemata postitus Postitas IvarSiim »

ELU RATASTEL :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”