Kas mootorattahaigus on mööduv nähtus?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Lugemata postitus Postitas Raitz »

Nii, rääkides peiteajast, siis IMHO on 4-5 aastat suht täpne peiteaeg.
Endal oli kah mingi periood, kus tuli auto ja ülikool ja töö jne.. ehk siis sai üks ratas maha müüdud ja teine jäi nukralt kuurialla.
4 aastat kestis peiteperiood. Siis oli ükshommik ärgates idee (kevad ja päike ilmselt), et lähen ratast ostama.... ja läksingi ja ostsin.

Samasugune 4 asastane periood oli ka sõbral...


Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi

itimees

Lugemata postitus Postitas itimees »

Motopaks kirjutas:
mind ravib ka arvatavasti ainult haud...eeldades, et ratast kaasa ei panda :twisted:
Niih, kohe mitte ei saa muidu, kui pean su lootused kustutama. Ei ravi sind ka Haud.

Itimees, igapäevaelus Tarmo Haud :P :twisted:

Külaline

:D

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paistab, et olen oma küsimusele täiesti arusaadava vastuse saanud...järgmist suve ei jõua nüüd ära oodatagi, millal siis lumi sulab? 20.märtsil, minu sünnal, on tavaliselt lillekesed juba väljas, äkki peaks ema ja isaga maha istuma ja ühe pikemat sorti jutuajamise tegema :D :D
Kasutaja avatar

Teema algataja
Merka87
Postitusi: 76
Liitunud: 13 Dets 2003, 23:07
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Merka87 »

Ehh, unustasin sisselogida, Merka87 siis... :oops:

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: :D

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Anonymous kirjutas:
Paistab, et olen oma küsimusele täiesti arusaadava vastuse saanud...järgmist suve ei jõua nüüd ära oodatagi, millal siis lumi sulab? 20.märtsil, minu sünnal, on tavaliselt lillekesed juba väljas, äkki peaks ema ja isaga maha istuma ja ühe pikemat sorti jutuajamise tegema :D :D
Motopaks, kas Sa, palun, fikseeriksid ka selle värske liikme sünnipäeva!?
Sünniaasta vist peitub nimes.
Kasutaja avatar

MotoChick
Postitusi: 64
Liitunud: 20 Dets 2003, 14:17
Tsikkel: Honda CB900f Hornet
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas MotoChick »

arvan, et kui yxkord selle motopisiku korralikult kylge saad, siis sellest kyll enam lahti ei saa.

Andyvana

Lugemata postitus Postitas Andyvana »

Mnjah.... :wink: imelik on see tõbi küll-kui seda haiguseks nimetada. Nagu Soultrain ütles, siis äkitse polegi tegelt haigus-see on geenidega kaasa sündinud ja kasvamisega külge hakanud. Minul isiklikult poisist peast mootoriga ratta omamine jäi ära ja ise tükkidest kah kokku ei lappinud. Nüüd, aastaid hiljem lõi tuli tuha all hõõguma ja lõppude-lõpuks sai siis kaherattaline sõber majja soetatud. Pagan, üldse ei kahetse!! Vahest talvel mõõdad autoski maanteed, mõtetega ratta seljas.

Uutele mootorratturhiirtele(Merka87&MotoChick) tahaks südamele panna kuuma ja noore vere taltsutamist ning kainet mõtlemist. Kui te ikka nii "haiged" olete, siis on teil sõita veel 40-50 aastat ja seda ei tee mitte uisapäisa. Tundub vist küll natsa vana peeru jutuna :oops: , kuid kas muretsete oma masinad või hoiate lenksuväänajat aga riietust ja turvavarustust võite küll kohe muretsema hakata.


Mõnusat kulgemist kõigile!

Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mõned inimesed paistavad motohaiguse suhtes siiski immuunsed olevat. Olen kuulnud ühte tagaistmel istunud meest mainimas, et muidu oleks see mootorrattasõit päris tore, kui seda jubedat kallutamist ja kõva kiirendust ei oleks :lol:
Kasutaja avatar

MotoChick
Postitusi: 64
Liitunud: 20 Dets 2003, 14:17
Tsikkel: Honda CB900f Hornet
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas MotoChick »

vaixelt juba hakkan varuma jah seda varustust...aga ega kohe saa siis nii äkiliselt asja võtta. esialgu ikka tuleb praktiseerida lahja ratta peal...hiljem saab võimsama peale minna. ja kui ise oled ikka ettevaatlik ja mitte liiga uljas siis on see õnnetuste jms tõenäosus väixem:)
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas puhh »

Anonymous kirjutas:
... Olen kuulnud ühte tagaistmel istunud meest mainimas, et muidu oleks see mootorrattasõit päris tore, kui seda jubedat kallutamist ja kõva kiirendust ei oleks :lol:
Tihti ütlevad seda mehed, kes ise harilikult lenksude taga. Kiirus 60 tundub neile kui kohutav kihutamine ning iga aeglane kurv selline, kus tuleb põlv maha toetada. :D Muidugi ei ole see reegel, aga nii see vahel on. :wink: (omast käest lõbus kogemus Norrast).
Ju on see motohaiguse mingi erivorm, mis eeldav, et sa pead ikka ise lenksudest kõvasti kinni hoidma. :D :D
Kasutaja avatar

Teema algataja
Merka87
Postitusi: 76
Liitunud: 13 Dets 2003, 23:07
Asukoht: Tallinn

:D

Lugemata postitus Postitas Merka87 »

Andyvana <---väga kena sinust meil silma peal hoida. Nii kui suvi tuleb ja asi tõesti tõsisemalt ette võetakse, siis tuleb ka kindlasti varustus... :D :D

kobra

Lugemata postitus Postitas kobra »

MotoChick kirjutas:
vaixelt juba hakkan varuma jah seda varustust...aga ega kohe saa siis nii äkiliselt asja võtta. esialgu ikka tuleb praktiseerida lahja ratta peal...hiljem saab võimsama peale minna. ja kui ise oled ikka ettevaatlik ja mitte liiga uljas siis on see õnnetuste jms tõenäosus väixem:)
No mina isiklikult arvan, et selle peale ei maksa päris välja minna. Alati leidub mõni jopski kes korralikule liiklejale ilma silmagi pilgutamata tagant, küljepealt sisse lendab. Esmane on siis vististi ikka korralikud kaitsmed ja muu selline staff. Aga loomulikult tuleb ka ise silmad lahti hoida ja ETTEVAATLIK olla :lol:

CB500 tagaistuja

Lugemata postitus Postitas CB500 tagaistuja »

CB500 eile just mainis, et mingi tuntud väljamaa motomees oli oma väiksest sõrmest jäänud ilma liikudes 8km tunnikiirusega...
Kasutaja avatar

MotoChick
Postitusi: 64
Liitunud: 20 Dets 2003, 14:17
Tsikkel: Honda CB900f Hornet
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas MotoChick »

selles on teil õigus, et alati võib igasuguseid jobusid leiduda:D
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas puhh »

Tegelikult küsimus suurele ringile - miks nimetatakse seda haiguseks?
See on ju loomulik nähtus kui mõni peab rohkem lugu natuke vanemast liiklusvahendist kui auto. :wink: Üks esimesi rattaid oli küll aurumootoriga ja aasta oli siis 1869 (vist). :idea:
Kasutaja avatar

MotoChick
Postitusi: 64
Liitunud: 20 Dets 2003, 14:17
Tsikkel: Honda CB900f Hornet
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas MotoChick »

need, kellele mootorrattad meeldivad ei ole ebanormaalsed, lihtsalt teistsugused ja teistsuguste huvidega ma arvan....aga olen ka kokku puutunud sellisetga, kes peavad mootorrattureid ebanormaalsetex ja imelikex. isegi mu vanad tuttavad ytlevad, et olen väga palju muutunud ja jummala imelikuks läinud peale seda, kui hakkasin tsikklitest huvituma :)
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Lugemata postitus Postitas piiks »

mina arvan küll, et olen ebanormaalne. normaalne olla tähendab kuuluda enamuse hulka ja teha seda, mida teeb enamus. kuna ma kuulun vähemuse hulka, siklistid seda ju on, siis olen ebanormaalne 8) ja mulle meeldib olla ebanormaalne ja mul on savi, mida normaalsed sellest arvavad 8)
Kasutaja avatar

MotoChick
Postitusi: 64
Liitunud: 20 Dets 2003, 14:17
Tsikkel: Honda CB900f Hornet
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas MotoChick »

mina teen ka seda, mida mulle meeldib teha ja oman asjade kohta teistsugust arvamust.
aga täitca ebanormaalsex end ei tunnista. lihtsalt natuke imelikuks :D
Kasutaja avatar

Teema algataja
Merka87
Postitusi: 76
Liitunud: 13 Dets 2003, 23:07
Asukoht: Tallinn

:D

Lugemata postitus Postitas Merka87 »

Mina olen ebanormaalne ja uhke selle üle. :D Erinen hallist massist tglt ka ilma mootorrattahaiguseta ja usun et TEISTSUGUNE, või siis ERILINE on lahe olla...mulle meeldib...aga nüüd on juba teemast kõrvale kaldutud :lol:

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Minu vanaisa ütles selle kohta nii:
MIS LÄHEB PEREMEHELE KORDA, MIDA EESEL TEMAST MÕTLEB!
Seda tõde järgin ise siiani ja saan hakkama!
Kasutaja avatar

mumm
Postitusi: 627
Liitunud: 12 Nov 2003, 15:34
Tsikkel: horney Helga
Asukoht: Kohatu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mumm »

kõige hullem kogu selle värgi juures on see, et see on nakkav :P peale minu on piiks nakatanud veel meite tuttavad ja vanem poisski nõuab ainult sõitu kui tsiklit võimalust on (aastavahetusel, enduroga, väljas 8 kraadi lõikavat külma aga lapsel nägu peeretas peas :lol: )
väike kuri mootorrattur

polomark

Lugemata postitus Postitas polomark »

See haigus tekkis aastal 1903 , kui noored kutid Harley ja Davidson kuuris kokku said ja esimest Harley&Davidsoni mootorratast välja mõtlema hakkasid!
Kasutaja avatar

biohazard
Postitusi: 241
Liitunud: 07 Jaan 2004, 12:43
Asukoht: tln, Honda X11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas biohazard »

EI - ei jääv ja ravimatu 8)
ansambel X - 11
Kasutaja avatar

Jack
Postitusi: 381
Liitunud: 29 Jaan 2004, 20:05
Tsikkel: CBR 1100 XX
Asukoht: Aruküla
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Jack »

See haigus tekkis aastal 1903 , kui noored kutid Harley ja Davidson kuuris kokku said ja esimest Harley&Davidsoni mootorratast välja mõtlema hakkasid!
Kusagil oli kuulda et Harley ja Davidson olid tegelikult vene emigrandid Harlamov & Davõdov :P
Harva kodus

Martin

Lugemata postitus Postitas Martin »

See on tõesti haigus, mis ei möödu! Aga ma olen täiesti leppinud sellega, et see haigus mind tabanud on ja ega ma ka mingit vasturavi ei otsi....

Tziklivend

Lugemata postitus Postitas Tziklivend »

Kusagil oli kuulda et Harley ja Davidson olid tegelikult vene emigrandid Harlamov & Davõdov :P
Minuteada oli ühe mehe nimi Harlev,aga pead ei anna.
Davidsoni veres voolab ka vene verd... :lol:


Tziklivend@eluaegne tsiklihaige :bsmile:
Viimati muutis Tziklivend, 29 Okt 2005, 00:58, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Tsiklihaiguse viimane staadium pidavat olema see, kui kindlas veendumuses, et oled sõltuvusest vabanenud, leiad ühel esimese päikesega kevadpäeval ennast rällakaga autot pikuti pooleks lõikamas, et saada ühest neljarattalisest kaks kaherattalist :lol:
Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

moto haigus

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

mina jäin haigeks 6-aastaselt kui esimest korda vanamehe mopiga pikki koera aeda kimasin.sealt maalt ei ravi enam miski. vahepeal kadus ära minust sõltumata aga nüüd jälle tagasi ja koos päikesega aina hullemaks läheb
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

It's a desease :twisted: get used to it :wink:
minul tekkis suht hiljaaegu, 2 aastat tagasi
elu on liiga ilus, et veeta seda kahel jalal või neljal rattal :lol: 8)
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

vx800
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Apr 2004, 21:13
Tsikkel: Zr7
Asukoht: tallinn-rapla / Jawa suzuki vx800 honda nx650 suzuki dr350 suzuki xf650 tdm850 zr7
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas vx800 »

Kui tsiklihaigus hakkab üle minema, päästab ainult kiire meedikute vahele sekkumine :lol:
mees jääb alati iseendaks
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”