Lubadeta sõitmine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ants257
Postitusi: 4
Liitunud: 30 Dets 2013, 15:58
Tsikkel: ktm

Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas ants257 »

Küsimus siis selline et sai soetatud endurokas aga hetkel lube pole ,plaan kevadel teha aga vaadates meie ilma kipub vägisi sõitma minna.olen kuulnud et kui vahele jään siis ei saa aasta aega lube teha,vastab see tõele.



Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas 426f »

helista arki ja küsi järele,mulle autokoolis ei osanud keegi öelda kas trahv segab midagi,ma ise jäin vahele sept alguses,öösel ilma lubadeta kuskile väikelinna pole vaja ronida,tallinn tartu maanteel ja soomes sain suvi läbi sõita

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

jargo
Postitusi: 97
Liitunud: 08 Mai 2012, 07:36
Tsikkel: BMW R1150R

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas jargo »

minu küsimise peale õeldi,et viimasest karistusest peab aasta mõõdas olema.ja karistus lõppeb siis kui trahv makstud,mitte trahvi saamise hetkest.

BMW R1150R
KepsKotti


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Kellelgi reaalselt kogemust ka sellega? Endal aastaid tagasi tehtud A1 kategooria, nüüd soov teha A kat (A1 pealt täis A vaja ainult linnasõit). Enne ostaks ratta ja paari päevaga saaks tunnetuse sisse. Siis hea eksamile minna oma rattaga.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Lauri23 kirjutas:

Kellelgi reaalselt kogemust ka sellega? Endal aastaid tagasi tehtud A1 kategooria, nüüd soov teha A kat (A1 pealt täis A vaja ainult linnasõit). Enne ostaks ratta ja paari päevaga saaks tunnetuse sisse. Siis hea eksamile minna oma rattaga.

Kui tänaval vahele jääd, siis saad trahvi täpselt nagu juhtimisõiguse puudmise eest. Muus osas mõte igati hea.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Arkini saaksin ise sõita vahele jäämata, elan arkist üle tee :P Aga harjutamise mõttes muud üle jää, kui autokoolist võtta mõni sõidutund + siis sama ratast ka eksamiks veel laenata või olla huligaan ja sõita väike ring oma uue rattaga tunde kätte saamiseks enne eksamit.

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Lauri23 kirjutas:

Arkini saaksin ise sõita vahele jäämata, elan arkist üle tee :P Aga harjutamise mõttes muud üle jää, kui autokoolist võtta mõni sõidutund + siis sama ratast ka eksamiks veel laenata või olla huligaan ja sõita väike ring oma uue rattaga tunde kätte saamiseks enne eksamit.

Ega ARK'i eksamineerijad väga hästi sellele ei vaata kui ilma saate(autokooli)autota platsile vurad.

Kui õigesti mäletan, siis oli eelimine aasta ühel persoonil lubade tegemisega probleeme kuna ta sai bussis jänest sõites trahvi, see läks registrisse kirja ja enne poolt aastat rikkumisest ei saanud ta ARK'iga asju ajada (eksameid sooritada).

Kui juba piletita sõidu eest sellised piirangud siis vaevalt, et lubateta sõitmine tagajärgi ei too.

(Puhas spekulatsioon)
Martin

EDIT: See vist kehtis ainult esmaste lubade puhul - http://195.80.106.137:9016/index.php/fo ... taotlemine


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Arvesta veel sellega, et kui lenksust lükkad tsiklit siis on see juhtimine.

Liiklusseadus kirjutas:

41) mootorsõiduki juhtimine on isiku igasugune tegevus mootorsõiduki juhi kohal, kui mootorsõiduk liigub. Mootorsõiduki juhtimiseks loetakse ka isiku tegevust, kui ta ei viibi juhi kohal, kuid mõjutab juhtimisseadiste (juhtrauad, rooliratas või muu selline) abil mootorsõiduki liikumissuunda või kiirust;

Kui A1 all ja sõidukogemust ka siis ehk piisab piiratud platsil sõitmisest ja kellegi ikka leiad kes on nõus su tsikli sinna sõitma.


extrafine
Postitusi: 89
Liitunud: 14 Sept 2012, 00:52
Tsikkel: Aprilia Shiver, Husaberg 450
Tänatud: 1 kord

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas extrafine »

Jah, minu eelmise aasta case. Läksin ARK-i eksamile autokooli rattaga ja ilma saatjata. Va toru, panin kooli vesti selga et hea enne paar tundi harjutada rahulikult Nõmme vahel. Nojah, otse Saue ARKi ukse vahel tuli politseinik ligi, küsis dokumente, jne
Olgu, mul oli veel see nali, et olin jäänud kuu aega enne seda ilma lubadeta elik ilma juhtimisõiguseta vahele. See tegelt oligi põhjus, et üldse sedasi rabeledes ja enesekindlalt seal jaurasin. Nimelt on sul võimalus mingi aja vältel pärast vahele jäämist, ca kuu aega, ikkagi veel ARKi eksamile pääseda, kuna karistusotsuse tegu võtab aega. Pärast otsust: aastaks bye-bye. Nii, eks ma siis tõestasin seal et ma pole kaamel ja et tehku nad protokoll kiiremini, mul eksamiaeg kümne mintsa pärast :wack: Vaatasid mind kui kohtlast. Ahjaa, et ratas ka varastatud ja puha, aga seda nad mulle ei väänanud, niipalju oli mul mõistust küll, muidu oleks kauem läinud :D See huumor veel ka, et "No kuidas sa siis nüüd ilma lubadeta selle tsikli siit ära saad ja bla-bla, jne." Ütlesin, et kui nad mu nüüd kiiremini "ära protokollivad" saan eksamit tegema ja siis on ära saamine juba fifti-sixty, nimelt saab eduka eksami sooritusega KOHE juhtimisõiguse (eksamineerija kirjutab kooli tõendile alla). Eks neil hakkas ka vist veidi huvitav. Ehk siis, sel hetkel kui asusin eksamit sooritama, oli mul formaalselt kirjas KAKS rikkumist, aga ei ühtegi otsust, kuna asjad juhtusid kõik ühe kuu piires. Eksami tegin ära ja lasin pea kuklas LEGAALSELT minekut. :mrgreen: Seda ka veel , et tõenäoliselt juhtis asjaolule, et ma ilma saatjata ja autokooli vestis liikusin, tähelepanu mõni lähikonnas tolknev konkureeriva koolitusfirma esindaja. Teisel juhtumil olid politseied just selle pärast seal passimas, et taolisi üksiktegijaid püüda - kohutavalt palaval suve pärastlõunal Saue ARKi ukse taga. Laupäeval! (lol)


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Spoiler
extrafine kirjutas:

Jah, minu eelmise aasta case. Läksin ARK-i eksamile autokooli rattaga ja ilma saatjata. Va toru, panin kooli vesti selga et hea enne paar tundi harjutada rahulikult Nõmme vahel. Nojah, otse Saue ARKi ukse vahel tuli politseinik ligi, küsis dokumente, jne
Olgu, mul oli veel see nali, et olin jäänud kuu aega enne seda ilma lubadeta elik ilma juhtimisõiguseta vahele. See tegelt oligi põhjus, et üldse sedasi rabeledes ja enesekindlalt seal jaurasin. Nimelt on sul võimalus mingi aja vältel pärast vahele jäämist, ca kuu aega, ikkagi veel ARKi eksamile pääseda, kuna karistusotsuse tegu võtab aega. Pärast otsust: aastaks bye-bye. Nii, eks ma siis tõestasin seal et ma pole kaamel ja et tehku nad protokoll kiiremini, mul eksamiaeg kümne mintsa pärast :wack: Vaatasid mind kui kohtlast. Ahjaa, et ratas ka varastatud ja puha, aga seda nad mulle ei väänanud, niipalju oli mul mõistust küll, muidu oleks kauem läinud :D See huumor veel ka, et "No kuidas sa siis nüüd ilma lubadeta selle tsikli siit ära saad ja bla-bla, jne." Ütlesin, et kui nad mu nüüd kiiremini "ära protokollivad" saan eksamit tegema ja siis on ära saamine juba fifti-sixty, nimelt saab eduka eksami sooritusega KOHE juhtimisõiguse (eksamineerija kirjutab kooli tõendile alla). Eks neil hakkas ka vist veidi huvitav. Ehk siis, sel hetkel kui asusin eksamit sooritama, oli mul formaalselt kirjas KAKS rikkumist, aga ei ühtegi otsust, kuna asjad juhtusid kõik ühe kuu piires. Eksami tegin ära ja lasin pea kuklas LEGAALSELT minekut. :mrgreen: Seda ka veel , et tõenäoliselt juhtis asjaolule, et ma ilma saatjata ja autokooli vestis liikusin, tähelepanu mõni lähikonnas tolknev konkureeriva koolitusfirma esindaja. Teisel juhtumil olid politseied just selle pärast seal passimas, et taolisi üksiktegijaid püüda - kohutavalt palaval suve pärastlõunal Saue ARKi ukse taga. Laupäeval! (lol)

Tegid esmast juhiluba? Mingi aeg oli, et kui B kat all on siis kirjutagu mida tahavad sinna koolitunnistusele aga tunnistusega võis sõita ainult juhul kui varem lube ei olnud.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Raki »

Käisin eelmisel aastal B'le lisaks A'd tegemas. Võtsin riski ja sõitsin ise ARKi. Pärast eksamit küsisin autokooli tunnistusega sõitmise kohta, Ütles et seaduslikult võib sõita alles siis kui ARKist on load käes, kuid kui kinni peetakse, siis politseid võtavad seda lõdvemalt ja tihti ei trahvi
Peale eksamit sõitsin ise ARKist ära ka aga üldiselt enne plastikut ei riskinud tiirutada.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


extrafine
Postitusi: 89
Liitunud: 14 Sept 2012, 00:52
Tsikkel: Aprilia Shiver, Husaberg 450
Tänatud: 1 kord

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas extrafine »

Esmased jah, nende puhul saad juhtimisõiguse eksaminaatori allkirjaga autokooli tunnistusel. Ja selle pead sinna laskma kirjutada, ise nad ei viitsi toru võtta või unustavad, jne. Teiste juhtumite puhul ei tea, ei viitsi praegu järgi ka vaadata, :roll: kuid kahtlustan, et see ebaseaduslikkuse jutt ei pea paika - pole nagu loogiline.

Viimati muutis extrafine, 11 Mär 2014, 22:18, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas puna »

Enne plastiku saamist tekib ka netti märge, et A kehtib siis teatud kuupäevast.

Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

Tähelepanu all on juhtimisõiguse olemasolu, on olukordi kus isikul on kehtiv juhiluba näpu vahel aga juhtimisõigus puudub. Seega kui luba kaasas pole aga politseionu siiski näeb andmebaasist, et juhtimisõigus on olemas aga load alles ark'i laos, siis vast pole probleemi kuna juhiluba ei pea kaasas kandma, sel juhul võta id kaart kaasa või pass. Muidugi politseinikke on erinevaid kes hakkavad kohe igaltpoolt mujalt surkima.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas puna »

Üldiselt pead esmalt millegagi silma siiski paistma.


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas kalleu »

puna kirjutas:

Üldiselt pead esmalt millegagi silma siiski paistma.

Hetkel piisab silmapaistmiseks kui sõidad mootorrattaga. :bsmile:
Oli just sellel teemal politseiga jutuajamine kui parklas nad seljatagant avastasin. Tegid väikese lubade ja puhumise kontrolli.
Põhjuseks ütlesid, et hetkel üleüldiselt kontrollitakse motikamehi kuna ilma lubadeta/ülevaatuseta/kindlustuseta kevadekuulutajaid on sooja päikesega väga palju välja ilmunud.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

extrafine kirjutas:

Jah, minu eelmise aasta case. Läksin ARK-i eksamile autokooli rattaga ja ilma saatjata. Va toru, panin kooli vesti selga et hea enne paar tundi harjutada rahulikult Nõmme vahel. Nojah, otse Saue ARKi ukse vahel tuli politseinik ligi, küsis dokumente, jne
Olgu, mul oli veel see nali, et olin jäänud kuu aega enne seda ilma lubadeta elik ilma juhtimisõiguseta vahele. See tegelt oligi põhjus, et üldse sedasi rabeledes ja enesekindlalt seal jaurasin. Nimelt on sul võimalus mingi aja vältel pärast vahele jäämist, ca kuu aega, ikkagi veel ARKi eksamile pääseda, kuna karistusotsuse tegu võtab aega. Pärast otsust: aastaks bye-bye. Nii, eks ma siis tõestasin seal et ma pole kaamel ja et tehku nad protokoll kiiremini, mul eksamiaeg kümne mintsa pärast :wack: Vaatasid mind kui kohtlast. Ahjaa, et ratas ka varastatud ja puha, aga seda nad mulle ei väänanud, niipalju oli mul mõistust küll, muidu oleks kauem läinud :D See huumor veel ka, et "No kuidas sa siis nüüd ilma lubadeta selle tsikli siit ära saad ja bla-bla, jne." Ütlesin, et kui nad mu nüüd kiiremini "ära protokollivad" saan eksamit tegema ja siis on ära saamine juba fifti-sixty, nimelt saab eduka eksami sooritusega KOHE juhtimisõiguse (eksamineerija kirjutab kooli tõendile alla). Eks neil hakkas ka vist veidi huvitav. Ehk siis, sel hetkel kui asusin eksamit sooritama, oli mul formaalselt kirjas KAKS rikkumist, aga ei ühtegi otsust, kuna asjad juhtusid kõik ühe kuu piires. Eksami tegin ära ja lasin pea kuklas LEGAALSELT minekut. :mrgreen: Seda ka veel , et tõenäoliselt juhtis asjaolule, et ma ilma saatjata ja autokooli vestis liikusin, tähelepanu mõni lähikonnas tolknev konkureeriva koolitusfirma esindaja. Teisel juhtumil olid politseied just selle pärast seal passimas, et taolisi üksiktegijaid püüda - kohutavalt palaval suve pärastlõunal Saue ARKi ukse taga. Laupäeval! (lol)

Aga kui juhtimisõigus lõpuks siis käes, kas siis nad saavad lubadeta sõidu eest karistuseks sult load ära ka võtta? :wack: :mrgreen:

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Et siis see aasta-aega-lubasid-teha ei saa on kindel laks?


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Kui ma sõidan A2 lubadega aga täis A-mõõtu rattaga, milline siis võimalik stsenaarium on?
Mul on nimelt sõitnud A2 lubadega juba 3 aastat, samas ükski ratas nagu sinna A2 piiridesse mahtunud ei ole...

Kasutaja avatar

Madris
Postitusi: 334
Liitunud: 22 Jaan 2008, 01:18
Tsikkel: Tenere 700, Honda AT RD04
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Madris »

Saad trahvi, ilma vastava kategooria juhilubadeta sõitmise eest...thats it.

Viimati muutis Madris, 12 Mär 2014, 14:13, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Eelmine nädal just kohtusin kahe liikluspolitseinikuga ja mõtlesin, et noh uurin, et kuidas ülevalt poolt käsud tulnud on. Turvavöö, möödasõidul kiiruse jälgimine ning tugimaanteedel kiiruse jälgimine olla olnud töökäsud. Motikatele jutu viies vastati, et suur rõhk lubade kontrollile ongi just varakevadel sest siis pidavat lubadeta poisid sanga kibelema ja laibad lendama...

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas pyta »

puna kirjutas:

Enne plastiku saamist tekib ka netti märge, et A kehtib siis teatud kuupäevast.

ei tea,ise käisin mitu korda kuskil suvaliselt seisva patrulli käest küsimas,et vaadaku korra järgi,kas A-d näitab juba ja ei näidanud,see oli siis aastal 2009

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Mingi teema oli, et alles siis kui load kätte saad aktiveeritakse süsteemis asi ära.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas puna »

pyta kirjutas:
puna kirjutas:

Enne plastiku saamist tekib ka netti märge, et A kehtib siis teatud kuupäevast.

ei tea,ise käisin mitu korda kuskil suvaliselt seisva patrulli käest küsimas,et vaadaku korra järgi,kas A-d näitab juba ja ei näidanud,see oli siis aastal 2009

Täna süsteem töötab.

Kasutaja avatar

POLT
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Mär 2013, 10:59
Tsikkel: SV1000 N, EXC 200

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas POLT »

Mina tegin eelmine kevad neljapäevasel päeval arki sõidu ära ja järgmise päeva reedel küsisin politsei onult, et vaadaku andmebaasist järele. Seal oli kirjas katekoorjad A, B ning seejärel, et juhtimisõigus kehtib ja juhiluba trükkimisel. Ajasin järgmise kümne minut jooksul motika kuuri alt välja!

Kasutaja avatar

POLT
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Mär 2013, 10:59
Tsikkel: SV1000 N, EXC 200

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas POLT »

POLT kirjutas:

Mina tegin eelmine kevad neljapäevasel päeval arki sõidu ära ja järgmise päeva reedel küsisin politsei onult, et vaadaku andmebaasist järele. Seal oli kirjas katekoorjad A, B ning seejärel, et juhtimisõigus kehtib ja juhiluba trükkimisel. Ajasin järgmise kümne minut jooksul motika kuuri alt välja!

Muide eksamineeria ütles, et ennem sõita ei tohi kui plastikud käes!


Takel95
Postitusi: 31
Liitunud: 30 Aug 2013, 13:38
Tsikkel: Suzuki GSX 750EF
Asukoht: Tallinn

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Takel95 »

mina ka uurisin seda asja ja mulle üeldi politsei infotelefonilt et ära sõida enne kui plastikut pole... samas paberivabas ark-is oli et juhtimisõigus omistatud ja juhiluba puudub... et siis peaks nagu ise otsustama kas on õigus, ja luba juhtida või mitte ja kas võib või mitte, küsisin tuttava politsei käest kes on töödanud juba üle 25a politseis ja ta ütles et sellisel juhul annaks ta roosa protokolli... st. mõned päevad on aega vaidlustada viies plastiku politseisse ja siis näeb mida otsustatakse et see on 50/50 et kas saad trahvi või mitte...

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Eelmine aasta tegin A kati ära, B oli all.
Kuna ratas oli olemas ja kihk sõita suur siis küsisin peale eksamit ARK'ist paberi ja küsisin kas sellega võin nüüd lubadeni sõita.
Öeldi, et kõik oleneb vormikandjast kuid reeglina komposteerima ei hakata kui ise selleks põhjust ei anna.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas puna »

Kui seaduses urgitseda ja tahad trahvi vaidlustada kohtus siis on selgelt kirjas, et juhtimis õigus on olemas.
Ja plastik ei ole kohustuslik kaasas kandmiseks piisab ka ID-kaardist.

Kasutaja avatar

Unt
Postitusi: 72
Liitunud: 18 Juul 2006, 18:29
Tsikkel: HD
Asukoht: Tallinn, Vantaa

Re: Lubadeta sõitmine

Lugemata postitus Postitas Unt »

2006 aastal kirjutati pärast eksameid paberile mingine tekst pitsat tuli alla ja võisin mootorattal koheselt liigelda. Sai juba mõned päevad hiljem mindud treffile ja load sain alles 12 päeva jooksul. Kuna nüüd saab load mingi 2-3me päevaga siis nad ei viitsi enam nende paberitega jamada.

oh aegu ammuseid!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”