Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas 426f »

ära targuta,kui ma oleks seadust rikkunud oleks trahvi saanud,aga ei saanud



-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

mella kirjutas:

Teiseks - miks peaks tutvustama? Sa ise ei näe, et politseinik on?

426f kirjutas:

kas ment ennast tutvustama ei pea enne kui mögisema hakkab.enne võiks ikka vaadata millega tegu kui sedasi tulla haukuma ja siis mnni näoga jalga lasta

Tutvu vähe kehtiva korraga. Nõudmisel peab politseinik ka ametitõendi esitama, muide.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

ja vähemalt viimati kui mina nende asjade kohta uurisin siis oli mopeed sõidukina justkui võrdne jalgrattaga. nimetati vist abimootoriga jalgrattaks või millekski selliseks...
kas väidetakse siis, et ka jalgratta "parkimiseks" kõnniteel on vaja nüüd juba liikluskorraldusvahendiga mingisugust erandit teha? et jätan selle suvalises kohas maja seina äärde seisma siis rikun liikluseeskirja ja oleks pidanud parklasse viima? :lol: ega ma ei tea kusjuures, arvestades milliseid idiootsusi viimasel ajal seadusteks on kirjutatud siis väga ei imestaks kui see nüüd nii ongi

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma ei lugenud küll kusagilt välja, et politseilt enda tutvustamist nõuti.

reimps kirjutas:

Tutvu vähe kehtiva korraga. Nõudmisel peab politseinik ka ametitõendi esitama, muide.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mella »

Siis pidi see küll kaua aega tagasi olema.
Mopeed on mootorsõiduk kehtivas LS-s. Hoolimata sellest, et jalgrattateel on lubatud sellega sõita, on parkimisreeglid nagu mootorsõidukil. Sellest lähtuvalt ei ole mõtet sinu teksti alumist poolt kommenteerida, kuna eeldus on vale.

will111 kirjutas:

ja vähemalt viimati kui mina nende asjade kohta uurisin siis oli mopeed sõidukina justkui võrdne jalgrattaga. nimetati vist abimootoriga jalgrattaks või millekski selliseks...
kas väidetakse siis, et ka jalgratta "parkimiseks" kõnniteel on vaja nüüd juba liikluskorraldusvahendiga mingisugust erandit teha? et jätan selle suvalises kohas maja seina äärde seisma siis rikun liikluseeskirja ja oleks pidanud parklasse viima? :lol: ega ma ei tea kusjuures, arvestades milliseid idiootsusi viimasel ajal seadusteks on kirjutatud siis väga ei imestaks kui see nüüd nii ongi


reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

mella kirjutas:

Ma ei lugenud küll kusagilt välja, et politseilt enda tutvustamist nõuti.

reimps kirjutas:

Tutvu vähe kehtiva korraga. Nõudmisel peab politseinik ka ametitõendi esitama, muide.

Sa pole ikka hakanud mõttega lugema :wack:

Ametiisikul on kohustus end tutvustada. Lisaks peab ta nõudmisel esitama oma töötõendi. Ma ei viitsi guugeldama hakata, aga selliselt on mind õpetatud.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

mella kirjutas:

Teiseks - miks peaks tutvustama? Sa ise ei näe, et politseinik on?

Seadus vist otseselt ei nõua tõesti, aga minu ajal ülemused küll nõudsid, et vestlust peab alustama viisakast enda tutvustamisest.

TransAlp '02

Cul
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Juul 2012, 18:24
Tsikkel: Honda CBR1000RR 2004
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Cul »

...eemalt üks tüüp ütles mendile,et eestis võib tsiklit parkida poe ukse juurde...

Ongi olemas mingi selline reegel või lihtsalt NSR?


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

ilmselt mingit tõlgendatav asi jällegi on, aga point selles, et trahvi välja kirjutada on ju lihtne...seda sisse nõuda ei pruugi enam üldse nii lihtne olla kui keegi otsustab asja vaidlustada ja olukorra ning asjaolude lähemal uurimisel selgub, et tegemist oli täiesti ebavajaliku trahvikirjutamisega.

ja noh tõepoolest, kui seadust rikuti siis ma usun, et see räuskav politseionu oleks selle trahvi ka ära vormistanud või siis vähemalt oleks rääkinud jutu ära, et mis konkreetne seadus see on, mida rikuti ja kuidas seda rikuti. väga ei usu, et asi niisama pooleli oleks jäänud sellisest olukorrast.
kirjelduse järgi tundub tegu olema case'ga, kus mingi teatud mees ei saanud kodus naise käest ühte teatud "asja" ning otsustas oma paha tuju kuskil üsna suvalises kohas välja elama minna, kasutades ära oma ametikohta. õnneks või kahjuks tuli mingil hetkel siiski mõistus koju.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Tarts »

simp kirjutas:

Testida kahjuks(/õnneks) pole saanud, aga ka minu maja ümbruses hakati ka "haljasalal" parkimise eest trahve tegema.
Puht huvi pärast uurisin natuke haljasala definitsiooni(st. kas on teeperv või haljasala).
Kui nüüd mälujärgi õigesti meeles on siis haljasala definitsiooni ei leidnudki, küll aga leidsin sellise asja nagu pinnastee.

§ 9. Pinnastee
Pinnastee on tee, millel puudub pealiskiht ja mis on pikaajaliselt väljakujunenud liikumistee looduslikul pinnasel.

st, koht kus on aastate jooksul tänu sõitmisele/parkimisele muru ära kadunud on pigem pinnastee kui haljasala.
Tookord otsisin ka kohtupretsedenti, aga mida pole-seda pole.

ps: mupo on omamoodi asutus küll, naabrimees pidi peaaegu kohtuni välja minema trahvi tühistamiseks, kuna mupo trahvis eramaal 'valesti' parkimise eest... Tavaliselt on lihtsam see 20€ ära maksta.

Ma arvan, et pretsedenti polegi. On sisutu vaielda selle üle, mis on must-valgel seaduses kirjas: LS § 45 lg 13 sätestab, et Sõidukiga ei tohi sõita haljasalale või sellel sõidukite liiklemise tagajärjel kujunenud pinnasteele või väljaspool teed kohtades, mis ei ole ette nähtud mootorsõidukite liikluseks ilma maaomaniku või -valdaja loata. Selle normi paremaks mõistmiseks loe lausest vaid allajoonitud osa.
Maaomaniku või valdaja loa väljenduseks on omaniku/valdaja poolt väljastatud armatuuril olev "parkimisluba" või vastavad liikluskorraldusvahendid. Nende puudumisel tuleb jaatada rikkumist.
Möönan, et lause grammatiline ehitus eriti selle lõpuosas on natukene selline :roll: , aga siin tuleb normi tõlgendada eesmärgi päraselt. Ja saabki säte selgeks.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas 426f »

mopeediga võib liikuda jalgrattarajal või jalgrattateel (LS § 31 lg 4), mis tähendab, et mopeede peaks olema võimalik nende teede juurde loodud jalgrattaparklates ka parkida

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Iseenesest väga "huvitav" seadus kui üritada mõistusega läheneda - täpsemalt siis see osa "Sõidukiga ei tohi sõita sõidukite liiklemise tagajärjel kujunenud pinnasteele"

Ühesõnaga, meil on TEE (olgu ta pinnas või mitte pinnas, seadus ise dikteerib, et tegemist on tee, mitte noh näiteks põlluga), see tee on kujunenud SÕIDUKITE LIIKLEMISE tagajärgel ja siis üritab see sama lause meile selgitada, et me ei tohi sõidukiga sõita sellel sõidukitega liiklemise tagajärjel "maast" teeks muutunud pinnasel?!? Selline lauslollus on siis meie vabas riigis seadus, ja leidub palju neid, kes kõiki neid ja muid taolisi lollusi pimesi õigustavad.

Saab keegi aru, mida selle seadusega siis reaalselt üritatakse saavutada? Et kui aastakümneid on kuskilt maantee pealt pinnasteed mööda sõidetud kuskile mereäärsele platsikesele puude vahel, et seal parkida ja ujumas käia siis nüüd järksu rikuma "seadust" ja maksame trahvi kui oma sõidukiga taolisele pinnasteele sõidame. Ja mis siis saab, pinnastee kasvab 100a pärast metsaks tagasi, kõik käivad pirita rannas üksteisel kukil turnimas ja on väga rahulolevad ning seaduskuulekad kodanikud?


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Tarts »

will111 kirjutas:

Iseenesest väga "huvitav" seadus kui üritada mõistusega läheneda - täpsemalt siis see osa "Sõidukiga ei tohi sõita sõidukite liiklemise tagajärjel kujunenud pinnasteele"

Ühesõnaga, meil on TEE (olgu ta pinnas või mitte pinnas, seadus ise dikteerib, et tegemist on tee, mitte noh näiteks põlluga), see tee on kujunenud SÕIDUKITE LIIKLEMISE tagajärgel ja siis üritab see sama lause meile selgitada, et me ei tohi sõidukiga sõita sellel sõidukitega liiklemise tagajärjel "maast" teeks muutunud pinnasel?!? Selline lauslollus on siis meie vabas riigis seadus, ja leidub palju neid, kes kõiki neid ja muid taolisi lollusi pimesi õigustavad.

Saab keegi aru, mida selle seadusega siis reaalselt üritatakse saavutada? Et kui aastakümneid on kuskilt maantee pealt pinnasteed mööda sõidetud kuskile mereäärsele platsikesele puude vahel, et seal parkida ja ujumas käia siis nüüd järksu rikuma "seadust" ja maksame trahvi kui oma sõidukiga taolisele pinnasteele sõidame. Ja mis siis saab, pinnastee kasvab 100a pärast metsaks tagasi, kõik käivad pirita rannas üksteisel kukil turnimas ja on väga rahulolevad ning seaduskuulekad kodanikud?

selle sätte mõte on lause lõpus - rikkumine on see siis kui sul puudub seal sõitmiseks maaomaniku või valdaja luba.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

kui meil on tegemist riigi maaga, siis kas iga kodanik läheb nüüd eraldi riigi käest luba taotlema...või mismoodi see asi sellisel juhul peaks toimuma? (ilmselt üsna selgelt võib öelda, et tegelikult puudub põhimõtteliselt igaühel, kes kuskilt maantee otsa pealt kunagi kuskile alla on keeranud, vastav luba)


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Tarts »

will111 kirjutas:

kui meil on tegemist riigi maaga, siis kas iga kodanik läheb nüüd eraldi riigi käest luba taotlema...või mismoodi see asi sellisel juhul peaks toimuma? (ilmselt üsna selgelt võib öelda, et tegelikult puudub põhimõtteliselt igaühel, kes kuskilt maantee otsa pealt kunagi kuskile alla on keeranud, vastav luba)

Sa ikka loed, mis kirjutatud on? Luba antaksegi liikluskorraldusvahenditega.


Teema algataja
Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tarts kirjutas:
will111 kirjutas:

kui meil on tegemist riigi maaga, siis kas iga kodanik läheb nüüd eraldi riigi käest luba taotlema...või mismoodi see asi sellisel juhul peaks toimuma? (ilmselt üsna selgelt võib öelda, et tegelikult puudub põhimõtteliselt igaühel, kes kuskilt maantee otsa pealt kunagi kuskile alla on keeranud, vastav luba)

Sa ikka loed, mis kirjutatud on? Luba antaksegi liikluskorraldusvahenditega.

Millise liikluskorraldusvahega antakse pinnasteel sõitmiseks luba? Ma olen näinud ainult liikluskorraldusvahendeid, mis pinnasteele sõitmist keelavad. Neid kohti on tõesti Eestis lugematul arvul, kus korduvalt asfaldilt põllu peale keerates on tekitatud pinnastee ja kui omavalitsus ei ole viitsinud tegeleda nendele teealgetele telliskivimärgi paigaldamisega, siis järelikult on see tee pinnastee ja kõigile liiklejatele avatud. Aga see jutt läheb siin veidi teemaväliseks.

Teema päädis aga lõpuks sellega, et kasutasin ühe tuttava juristi nõuandeid ning esitasin muposse ikkagi vaidlustuse, misjärel see hoiatustrahv pikalt põhjendamata korstnasse kirjutati. Mupo lihtsalt ei viitsi võimelda selle 20 euro nimel nii palju, et kellegagi selle pärast kohtusse minna. Ju siis pärast asja põhjalikumat käsitlemist ei leitud, et ma midagi nii üüratult valesti oleks teinud.


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Siin üks vana lugu Politseiga seoses (pudutab siiski vaid mopeede):http://www.ohtuleht.ee/282563/politsei- ... edel-soita

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

olgugi, et mopeed või mootorratas ,kui parklas ruumi on siis miks mitte sinna parkida? Ma küll pargin ,ega siis ole raskem mõni meeter pikemalt poodi kõndida.
Ise pole veel kordagi poe ette jalgrataste juurde parkind,ei tea öeldagi,aga kindlasti on inimesi kes võivad selepärast pahaseks saada ja kutsutakse mupod kohale. :D

Clearly says more oil gives more Power

reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Lehtlaan_R kirjutas:

kutsutakse mupod kohale. :D

Mis siis? Valesti parkimine on liiklusrikkumine, millega tegeleb pärispolitsei. Mupo tegeleb trahvimisega, kui sa ei maksa parkimise eest või lased oma koeral haljasalal sittuda.
Vähemalt sedasi on mulle mulje jäänud sest äpardunud asutusest. Pole õrna aimugi tegelikult, miks nad olemas on, mina nende sebimistele reageerinud pole.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

reimps kirjutas:
Lehtlaan_R kirjutas:

kutsutakse mupod kohale. :D

Mis siis? Valesti parkimine on liiklusrikkumine, millega tegeleb pärispolitsei. Mupo tegeleb trahvimisega, kui sa ei maksa parkimise eest või lased oma koeral haljasalal sittuda.

Ka valesti parkimine mahub tegelikult siiski mupo haldusalasse.

TransAlp '02

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

"kui parklas ruumi on siis miks mitte sinna parkida? Ma küll pargin ,ega siis ole raskem mõni meeter pikemalt poodi kõndida."

aga kui seal poe ukse ees on ka ruumi nii, et tapab ja kuidagi kellegi liikumist ei takista? sama küsimus, et miks mitte...mõni meeter on sul külapoe parkla, igasugused supermarketid on sellised kohad, kus vänderdad autode rivide vahel 100+ meetrit, enne seda otsid veel tükk aega kohta ka kuhu üldse parkida saaks.

"Ise pole veel kordagi poe ette jalgrataste juurde parkind,ei tea öeldagi,aga kindlasti on inimesi kes võivad selepärast pahaseks saada ja kutsutakse mupod kohale."

no väga tore, et ei ole. igasuguseid inimesi on tõepoolest, ja pahakeks võib saada mille iganes pärast - nagu ma arvan iga siinkirjutaja väga hästi teab kasvõi üleüldise tallinna liikluse põhjal. mina näiteks saaks päris pahaseks kui näeksin et autosid üsna täis parklas on mõni rolleri omanik hõivanud auto koha. väga hea meelega näeks, et ta pargib pigem sinna ukse ette.
kui proovida elada oma elu nii, et mitte keegi mitte kunagi ei saa mitte millegi peale pahaseks mida sa teed siis võib endale samahästi kohe nööri kaela panna...kuigi ma arvan, et leidub veel ka siis pahandajaid :lol:

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma pargin kogu aeg umbes nii oma ratast. Jälgin, et ei jääks ostukäruga/lapsekäruga manööverdajale ette ning ei segaks jalgrattaid ja jalakäijaid.
Siiani on vaid ühe korra mingi mammi seletama tulnud Pärnu Ülejõe Selveris. Ma ei jõudnud aa-dki öelda, kui tagant lähenev papi ütles umbes nii: "Kas oleks parem kui ta oleks meie auto koha kinni parkinud ja me oleks sealt taarapunkti juurest tulema pidanud?"
Sellega lugu ka lõppes. Pärnus pole rohkem aastate jooksul kobisemist olnud ... ilmselt "kuurortlinna" omapära :bsmile:

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

tfr kirjutas:

Ka valesti parkimine mahub tegelikult siiski mupo haldusalasse.

Kas parkimiskorra rikkumine à la tasumata jätmine = valestiparkimine liiklusseaduse mõistes? Lihtsalt küsin, ma pole viitsinud ennast neisse terminitesse süvendada :)

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

Need on erinevad asjad - parkimistasu maksmata jätmise eest määratakse viivistasuotsus (LS §186-190), valesti parkimise vormistatakse väärteoprotokoll.

TransAlp '02

reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

tfr kirjutas:

Need on erinevad asjad - parkimistasu maksmata jätmise eest määratakse viivistasuotsus (LS §186-190), valesti parkimise vormistatakse väärteoprotokoll.

Aaaa... Krt, liiga palju võimu seltskonnal, kel paari peale keskkooliharidus (togi)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mella »

Lisaks - parkimistasuga tegeleb ühisteenused, valesti parkimisega MuPo.

tfr kirjutas:

Need on erinevad asjad - parkimistasu maksmata jätmise eest määratakse viivistasuotsus (LS §186-190), valesti parkimise vormistatakse väärteoprotokoll.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas simp »

tfr kirjutas:

Need on erinevad asjad - parkimistasu maksmata jätmise eest määratakse viivistasuotsus (LS §186-190), valesti parkimise vormistatakse väärteoprotokoll.

Siin läks natuke valesti, ehk mingid asutused teevad ka väärteoprotokolli, aga mupo teeb hoiatustrahvi.

ps: neil on selline hea lihtne blankett tehtud selle jaoks. Ei pea ise kirjutama väga midagi. Teevad linnukese trahvi suuruse(oli vist 16€ või 66€ vms) ja rikkumise tüübi kohta. Aadress kirja ja allkiri alla. Täitsa kena paberike.

pps: reips, mupo trahvi puhul DAS ei aita, neil on miinimumkahju nõue ja mupo kõige suuremal hoiatustrahvil jääb paar € puudu.

edit:
Tänud sain isegi targemaks.

tfr kirjutas:

Ja ses mõttes oli mu sõnastus jah vale - valesti parkimise puhul viiakse läbi väärteomenetlus. Hoiatustrahviga päädiv hoiatusmenetlus on üks võimalikest väärteomenetluse vormidest, mille teeb veidi mugavamaks see, et ei ole vaja välja selgitada konkreetset rikkuja isikut, vaid selle saab määrata sõiduki omanikule või vastutav kasutajale. Seda võib kasutada, aga keegi ei keela neil ka tavalist klassikalist väärteomenetlust läbi viia.

Viimati muutis simp, 28 Mai 2014, 10:31, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

Kui üdini täpne olla, siis on ka viivistasude määramine de jure ikkagi kohaliku omavalitsuse haldusalas, lihtsalt Tallinnas on see toiming Ühisteenustele outsourcetud. Sest hetkel on kohtud seisukorral, et seda veel võib, väärtegude menetlemist enam mitte.

Ja ses mõttes oli mu sõnastus jah vale - valesti parkimise puhul viiakse läbi väärteomenetlus. Hoiatustrahviga päädiv hoiatusmenetlus on üks võimalikest väärteomenetluse vormidest, mille teeb veidi mugavamaks see, et ei ole vaja välja selgitada konkreetset rikkuja isikut, vaid selle saab määrata sõiduki omanikule või vastutav kasutajale. Seda võib kasutada, aga keegi ei keela neil ka tavalist klassikalist väärteomenetlust läbi viia.

TransAlp '02

reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mitte m***igi ei saa enam aru :mrgreen:
Peale selle, et liiga palju on neid isehakanud mente. (Siniste olemasolu on endiselt väga vajalik, üejäänute eksistentsi mõttes hakkasin ma just veel rohkem kahtlema.)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”