Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tervist

Eile oli esimene kokkupuude MUPO-ga seoses kõnniteel (õuealal) parkimisega, sest keegi eriti valvas naaber oli MUPO-le helistanud, missest, et tegu oli otseses mõttes 50x50m betoonparkett platsiga, kus mu tsikkel kedagi ei seganud. Samuti jäi see välja Tallinna kesklinna parkimistsoonist. Sattusin nägema aknast, kui MUPO ametnik ümber mu ratta käis, pilte tegi. Tahtis kuhugi kviitungit kinnitada. Otsis ja otsis aga ei leidnud sobivat kohta. Seejärel läks vist kogemata vastu ratast, mille peale alarm karjuma hakkas. Ametnik jalutas trahvilipik käes minema ning lahkus. Tõenäoliselt saadetakse see mulle nüüd postiga. Ei ole kunagi sellise asjaga tegelema pidanud ja seega tekkisid mõned küsimused.

Tean, et kõnniteel parkimine ilma selleks ette nähtud lubava liiklusmärgita on keelatud. Samas ei ole seda minuteada eriti tsiklite puhul praktiseeritud. Igal pool pargitakse tsikliga kõnniteele. Jalakäijate liikumist ju sellega ei takista ning samuti on ka väiksem võimalus, et keegi autoga otsa tagurdab. Samas kas minu situatsiooni korral oli tegu erand juhtumiga, või siis ongi nüüdsest hakatud Tallinnas tsikliste parkimisega koinima? Kui seadus võimaldab ja nad tõesti trahvi koju saadavad, siis ei tahaks seda põhimõtte pärast nii jätta.

  • Kas kellelgil on veel analoogseid kogemusi? Kuidas need lahenesid?
  • Kas trahviotsust on mõtet vaidlustada? Kas selleks peaks pöörduma MUPO-sse või on tasuvam nendega kohtusse minna?

Tulevikus peab vist tsiklit parkides numbri maha keerama. Teatavasti MUPO-l ei ole õigust enam sõidukit Tallinnas teisaldada (kui seda üldse kunagi tsiklite puhul tehtud on).

Tänud ja turvalist parkimist!



Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas puna »

Misajast kõnniteel parkimine keelatud on?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

puna kirjutas:

Misajast kõnniteel parkimine keelatud on?

Kuulge inimesed, kust ja kuidas te oma load olete saanud ja kuidas te igapäevases liikluses toime tulete? (togi)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kui tegemist on ikka õuealaga, kus ei ole võimalik konkreetset kõnnitee osa tuvastada, siis läheb asi keeruliseks, sest LS ütleb:
25) kõnnitee on jalakäija ja tasakaaluliikuriga liiklemiseks ettenähtud ja äärekiviga või muul viisil sõiduteest või jalgrattateest eraldatud teeosa, mis võib olla tähistatud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgistega

ning õueala:
96) õueala on jalakäijate ja sõidukite samaaegselt liiklemiseks ettenähtud ala, kus ehituslike või muude vahenditega on vähendatud sõidukite kiirust ning mille sisse- ja väljasõiduteed on tähistatud õueala liikluskorda kehtestavate liiklusmärkidega;

Tegelikult tundub, et linnaviletsusel on rahapuudus ja otsitakse igasuguseid võimalusi raha juurdesaamiseks. Omal juhus et paar päeva tagasi üritati mind surnuks joosta seoses reklaamimaksuga, kusjuures meili toon oli suht jõhker: maksa kohe või... Sai siis need rotid paika pandud ja siis tõmmati küll saba jalge vahele.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

pole kokku puutunud, aga arvan, et isegi kui see trahv oleks kuskile kinnitatud või sulle koju saadetakse siis saab selle vabalt vaidlustada. parkimine kui selline on tsiklile tasuta nii ehk naa (olenemata kohast, vähemalt tallinnas). seega tarhvida saab ainult selle eest, teoreetiliselt, et parkisid väga valesti jäädes kuidagi kellegile ette või takistades kedagi. kui nii siis peab trahvija suutma kohtus ka tõestada, et sa tõesti kuidagi ette jäid - ma arvan, et see saab väga raske olema kui just tõesti kõnniteed risti kinni ei pannud :)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mella »

(4) Asulas tohib alla kuue meetri pikkuse A- ja haagiseta B-kategooria ning haagiseta D1-alamkategooria mootorsõiduki peatada või parkida ka:
3) osaliselt või täielikult kõnniteel, kus seda lubab asjakohane liikluskorraldusvahend, jättes jalakäijale sõiduteest kaugemal kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba;

Seega, kui liikluskorraldusvahendit pole, siis tsiklit kõnniteel parkida ei tohi. Ja see ei ole trahvitav mitte parkimismääruste järgi (tasuta parkimine) vaid LE rikkumise järgi. Esimest kontrollib Ühisteenused, teist MUPO või POL.

Teisaldamisest:
(2) Sõiduki võib teisaldada valvega hoiukohta ka siis, kui sõiduk on pargitud:
5) kõnniteel, ohutussaarel või eraldusribal, välja arvatud liikluskorraldusvahendiga tähistatud parkimiskohtades;

(6) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud sõidukit võib teisaldada ainult siis, kui sõiduki juures ei ole juhti või sõiduki omanikku, valdajat või tema esindajat või sõidukis ei viibi sõitjat või kui asjaosalised ei ole võimelised või keelduvad valesti pargitud sõidukiga tekitatud takistuse või ohu kõrvaldamisest.

Ja kui MUPO võib valesti parkimise eest trahvida, siis võib ka lasta teisaldada. Iseasi, et nad seda meelsasti ei tee, kuna sõiduki veo- ja hoiutasu ei tohi nad omanikult nõuda.

Viimati muutis mella, 10 Apr 2014, 11:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas retro »

mx77 kirjutas:

Kui tegemist on ikka õuealaga, kus ei ole võimalik konkreetset kõnnitee osa tuvastada, siis läheb asi keeruliseks, sest LS ütleb:

http://www.vastused.ee/loe/oigus/liiklu ... iteel.html

Ja saadetakse trahviotsuseid ka tagantjärgi (e-)postkasti sõltumata sellest, kas seda oli kusagile kinnitada või mitte - kogemus üleeelmisest suvest Lauluväljaku juurest endal olemas.

Ehk siis niisama lihtne ongi. Tasuta võib tsikliga parkida küll, aga ainult seal, kus parkimine lubatud. Kui pole parkimine lubatud, saad litaka. Ilmselt Eedul vaja propaganda tegemiseks rahakotti täita, seetõttu ongi rohkem peedistama hakatud.


Teema algataja
Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Märtt »

mella kirjutas:

Ja kui MUPO võib valesti parkimise eest trahvida, siis võib ka lasta teisaldada. Iseasi, et nad seda meelsasti ei tee, kuna sõiduki veo- ja hoiutasu ei tohi nad omanikult nõuda.

Just nädal tagasi oli endal olukord, kui minu nimelisele parkimiskohale oli keegi tegelane enda auto parkinud. Kutsusin mupo, sest auto omanikuga kontakti saada polnud võimalik. Helkurvestides ametnikud tulid kohale ja ütlesid, et "sorri, sa pead endale ikkagi uue parkimiskoha otsima, sest nendel pole õigust Tallinna linna piirides sõidukit teisaldada." Sellisel juhul ei saa isegi koheselt trahvi kirjutada, sest ma pidavat juriidiliselt tõestama, et see koht ikka minule kuulub (ehk siis vastava paberi koopia muposse saatma). Trahv tehakse tagantjärele.

Võibolla oli tegemist ebapädeva ametnikuga või lihtsalt laiskusega, kuid kui neid sitapäid vaja on, siis on nad täiesti kasutud. Muul ajal torgivad seal kus torkida saavad.

Olgu. Siis põhimõtteliselt õiguslikku alust mul tsikliga kõnniteel parkida ei ole, kui vastav liikluskorraldusvahend puudub. Huvitav, mis saab siis, kui selline jama MUPO-l harjumuseks kujuneb. Et hakataksegi tulevikus pildistama kõnniteel parkivaid tsikleid. Tuleb rattaga hakata niigi väheseid parkimiskohtasid täitma? Täiesti debiilne olukord nii või teisiti. :wack:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

nagu ma juba ütlesin, üks asi on siin ajada näpuga järge mingisugust üldisest üldisemast seaduslausest ja siis virutada ühe labidaga kõigile, kes ette jäävad. aga kui reaalselt trahvi teha üritatakse ja selle saajale ikka tundub saamise põhjus loogiselt võttes debiilne ning ta julgeb ning tahab kohtusse pöörduda siis seal ei pruugi näpuga järge ajaval mupol enam nii hirmus õigus olla...krt, võib lausa juhtuda, et trahv tühistatakse kuna selgub, et see ongi tehtud alusetult ja põhjendamatult.

ilmselt on nii, et lõpuks oleneb kõik konkreetsest olukorrast ja ühe ning teise poole põhjendustest, kuid kui ma näiteks oma maja ees kõnniteel, kus ruumi jalakäijatele on maa ja ilm tahan oma ratta ajutiselt ära parkida kuskile seina äärde kuna ümbruses kõik ametlikud parkimiskohad on ära võetud ja selle eest trahv väänatakse siis see trahv ka kohtus tühistatakse...kui just trahvi tegija ei suuda ära põhjendada muu kui ainult näpuga järge ajamisega. kohtus siiski arvestatakse veel vahel konkreetse juhtumi asjaoludega ka.
ning veel enam, kui ikka ei ole enam kõnnitee, vaid on näiteks selgelt ja üheselt mõistetavalt mingi könnitee kõrvaline ala siis ju tegelikult pole enam sealt seadusest ka midagi ajada. aga eks näis, äkki varsti hakatase ja jalgratta parkijaid trahvima :D


Cul
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Juul 2012, 18:24
Tsikkel: Honda CBR1000RR 2004
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Cul »

Ei hakka siin seaduse vaatevinklist teemale kaasa rääkima, aga selline mõte on küll peas.
Saan aru, et antud teemaalgatajal olukord vähe teine, aga üldiselt.

Arvestades keskmise eestlase kroonilist ...keeramis vajadust, siis mina küll ei julge kuhufi kõnniteele parkida.
Kui see kõnitee veel pisut kaldu ka on, siis saab ühtepidi ratta parkimise asend päris püstine olema. Piisab siis vaid kellegil mööda minna ja väike
puusanõks teha, kui ongi masin pikali. Lisaks oled pärast veel ise süüdi (parkisid kõniteel ja jalakäija täpselt õigel hetkel libises vähe)
ning maksad valuraha lükkaja puusale tekkinud sinika eest.

Ehk siis ise katsun just rahvamassidest võimalikult kaugele parkida.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

ilmselt on nii, et lõpuks oleneb kõik konkreetsest olukorrast ja ühe ning teise poole põhjendustest, kuid kui ma näiteks oma maja ees kõnniteel, kus ruumi jalakäijatele on maa ja ilm tahan oma ratta ajutiselt ära parkida kuskile seina äärde kuna ümbruses kõik ametlikud parkimiskohad on ära võetud ja selle eest trahv väänatakse siis see trahv ka kohtus tühistatakse...kui just trahvi tegija ei suuda ära põhjendada muu kui ainult näpuga järge ajamisega. kohtus siiski arvestatakse veel vahel konkreetse juhtumi asjaoludega ka.

See on ikka suht naiivne lootus, aga sa võid muidugi eksperimendi korras selle järgi proovida, anna aga meile siis teada :ner:

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mella »

Sul on võimalus oma rahakoti peal järele proovida, kuidas on MUPO vastu minna kohtusse, kui seadus üheselt määratleb olukorra. Edu vastu tuult k*******l.
Jalgratta kohta on seaduses selgesõnaliselt üht-teist öeldud. Aga selle teada saamiseks tuleb kõigepealt seadust lugeda ;)

will111 kirjutas:

nagu ma juba ütlesin, üks asi on siin ajada näpuga järge mingisugust üldisest üldisemast seaduslausest ja siis virutada ühe labidaga kõigile, kes ette jäävad. aga kui reaalselt trahvi teha üritatakse ja selle saajale ikka tundub saamise põhjus loogiselt võttes debiilne ning ta julgeb ning tahab kohtusse pöörduda siis seal ei pruugi näpuga järge ajaval mupol enam nii hirmus õigus olla...krt, võib lausa juhtuda, et trahv tühistatakse kuna selgub, et see ongi tehtud alusetult ja põhjendamatult.

ilmselt on nii, et lõpuks oleneb kõik konkreetsest olukorrast ja ühe ning teise poole põhjendustest, kuid kui ma näiteks oma maja ees kõnniteel, kus ruumi jalakäijatele on maa ja ilm tahan oma ratta ajutiselt ära parkida kuskile seina äärde kuna ümbruses kõik ametlikud parkimiskohad on ära võetud ja selle eest trahv väänatakse siis see trahv ka kohtus tühistatakse...kui just trahvi tegija ei suuda ära põhjendada muu kui ainult näpuga järge ajamisega. kohtus siiski arvestatakse veel vahel konkreetse juhtumi asjaoludega ka.
ning veel enam, kui ikka ei ole enam kõnnitee, vaid on näiteks selgelt ja üheselt mõistetavalt mingi könnitee kõrvaline ala siis ju tegelikult pole enam sealt seadusest ka midagi ajada. aga eks näis, äkki varsti hakatase ja jalgratta parkijaid trahvima :D


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas kalleu »

will111 kirjutas:

... oma maja ees kõnniteel, kus ruumi jalakäijatele on maa ja ilm tahan oma ratta ajutiselt ära parkida kuskile seina äärde kuna ümbruses kõik ametlikud parkimiskohad on ära võetud ...

Aga milles küsimus? Kui majas on tegutsev korteriühistu ja parkimisalune maa kuulub korteriühistule siis lepi juhatusega kokku ja pane maja ette märk, et mootorratastel kõnniteel (õuealal?) parkimine lubatud. Kindlasti tuleb see odavam kui mupoga halduskohtus oma aega kulutada.
See polnud sinu mõtte mahalaitmiseks vaid lihtsalt tõdemus, et kahjuks keskmine ametnik ei suuda/taha kohtulahendist aru saada ja järgmine kord seisad sama küna ees.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

Meie lasime oma majal majaesiste tupikteede (L-kujuline maja nurgaga vastu tänavat, seega neid teid on 2tk) otstesse panna eravalduse tähised. Just sellepärast, et saaks vajadusel ka sinna Vene ajal ehitatud kõnniteelaadsele moodustisele parkida ilma et mupo anaalselt penetreerima tuleks.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Enn »

will111 kirjutas:

parkimine kui selline on tsiklile tasuta nii ehk naa (olenemata kohast, vähemalt tallinnas).

Tegelt ka vä? See on midagi uut, pole küll sellisest õnnest midagi kuulnud. Kunagi ammu vist oli, aga täna kindlasti mitte.

n

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

minul mingit küsimust ei olnudki, rääkisin puht teoreetiliselt ja kirjeldatud olukord oli lihtslt üks suvaline näide. aga eks neid ole veel ja palju. jah kindlasti on kõikvõimalikke võimalusi veel, kuidas idiootidega kohtus maade jagamisest üleüldse hoiduda saab aga see jutt on siin teemas juba natuke offtopic.
muideks, mupo on oma geniaalsete ideedega varemgi ja korduvalt juba haiget saanud kohtys kui vaid keegi viitsib ja riskib mõne asjaga lõpuni välja minna. ja seadused on siiski pigem üldistamiseks ning lõputule hulgale erinevatele olukordadele mingisuguse ühise konteksti andmiseks välja mõeldud. teinekord võib asi olla justkui väga üheselt määratletud, kuid konkreetne lahend siiski suurelt üllatada lõpuks. kes arvab vastupidi, pole ilmselt kohtupraktikaga reaalselt väga palju kokku puutunud.

ja noh mõtleme nüüd loogiliselt, kas oleks väga asjalik siis igalpool muudkui taolisi märgikesi lasta püstitada (ega see ka tegelikult NII odav ei ole ja kasu kui selline on ainult seal, et "takistada ametnikku seadusega peedistamast") selle asemel, et vastavatele toladele korra või paar asi valusalt selgeks teha, et kõikvõimalike reeglite ja seadustega pole vaja päris segaseks ka ära minna?

Enn, siis ju pigem midagi vana :) Võibolla ma sõnastasin natuke valesti selle, ilmselt kuskil kellegi eramaal ehk siis tasulises parklas on ikka tasuline...kuigi olen justkui kuulnud, et ka mõned tasulised parklad teevad selles osas erandeid. Anyway, kui sa arvad teisiti siis äkki viitad ka allikale, mis ütleb, et enam tsikliga kuskil tasuta parkida ei saa?


reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Läheb põnevaks siis sel suvel. Ootan pikisilmi :mrgreen:

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Enn »

will111 kirjutas:

Enn, siis ju pigem midagi vana :) Võibolla ma sõnastasin natuke valesti selle, ilmselt kuskil kellegi eramaal ehk siis tasulises parklas on ikka tasuline...kuigi olen justkui kuulnud, et ka mõned tasulised parklad teevad selles osas erandeid. Anyway, kui sa arvad teisiti siis äkki viitad ka allikale, mis ütleb, et enam tsikliga kuskil tasuta parkida ei saa?

Ma arvan et sa peaksid hoopis otsima kohta kus on öeldud et tsiklitele on tehtud erand. Tasuline parkimine kehtib kõikidele mootorsõidukitele Tallinnas tasulise parkimise alas, kahjuks ka tsiklitele. Oleksin väga õnnelik kui mul ei ole õigus

n

reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Lihtne, number tuleb kiirkinnitusega külge panna ja asju ajama minnes lihtsalt kaasa võtta.

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

Enn kirjutas:
will111 kirjutas:

parkimine kui selline on tsiklile tasuta nii ehk naa (olenemata kohast, vähemalt tallinnas).

Tegelt ka vä? See on midagi uut, pole küll sellisest õnnest midagi kuulnud. Kunagi ammu vist oli, aga täna kindlasti mitte.

Kuna tasuline parkimine on omavalitsuse korraldada (kas üldse, kui palju, kuidas), siis on see, kes tasuta parkida võivad, samamoodi kohaliku omavalitsuse otsus. Tallinna kord asub siin ja ütleb:

§ 10. Maksuvabastused
(1) Parkimistasu maksmisest on vabastatud:
...
2) juht kaherattalise mootorsõiduki parkimisel;

NB: See (nagu ka 15 minutit tasuta parkimist kellaga) kehtib ainult linna parkimisalal, eraparklates mitte.

Tartus näiteks minu mälu järgi ei olnud de jure tsiklitele tasuta, praktikas siiski vaadatakse läbi sõrmede.

Viimati muutis tfr, 10 Apr 2014, 20:44, muudetud 1 kord kokku.
TransAlp '02

reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ja minut guugeldamist:

§ 10. Maksuvabastused
(1) Parkimistasu maksmisest on vabastatud:
2) juht kaherattalise mootorsõiduki parkimisel;

Allikas: https://oigusaktid.tallinn.ee/?id=3001& ... kt.akt_vkp

EDIT: Ma vaatan, et mul pole ainsana guugeldamises musta vööd :mrgreen:
EDIT2: Eraparklates peaks olema poh, neil pole õigust mu andmeid töödelda ega välja nõuda. Samas ei satu ma tsikliga eraparklatesse niikuinii..

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Enn »

Dammit! Ma ei teadnudki :wack: , parim uudis üle pika aja. Tänud, Ets! Võtan kõik eelmised sõnad tagasi

n

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

nuvot, sul tuleb kohe palju rõõmsam sõiduhooaeg nüüd tänu sellele, et siia teemasse sattusid!

aga ma mõtlen hoopis, et mis siis senimaani tegid, maksid igalpool tsikliga parkimise eest? :o püha müristus...


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Kõik see s**t oleks olemata kui õue sisse sõidu juurde paigaldada MUPO keelumärk :ner: Usun, et märgil uleks ühendada klassikaline telliskivi märk ja roheline mehike. Ootan ettepanekuid kavanditeks.

Kasutaja avatar

Zass
Postitusi: 106
Liitunud: 05 Nov 2007, 09:25
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Zass »

Mul oli sama jama, aga autoga. Aastaid maja kõrvale parkinud autot tee serva, üks ratas natuke muru muru/mulla peal, et sealt ka suure autoga mööda pääseks kedagi ei koti ja pole kottinudki, kuid ühtäkki ühte mnni meie majast hakkas kottima ja kutsus teised mnnid nimega MUPO, kes tegid mulle HOIATustrahvi pmtlslt minu oma koduhoovis parkimise eest. 20 eur sain. Läksin MUPOsse kohale, et nad ptsi saata, aga nad ütlesid, et nad lähevad ptsi ainult läbi põhjaliku byrokraatia, siis sain aru, et see neil nii ongi yles ehitatud, et sul lihtsam maksta, kui et seda teed käima hakata. Igths sain teada, kes kutsus, ja tema sai teada, et valesti tegi, et kutsus, ja nüüd teda enam ei koti, kus mina pargin. :ner:

võrrrr

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Meil sinusuguseiud "meeshakatisi" pool hoovi täis. Nüüd pool maja ümbrust üless küntud ja teeäärnsel alal rohi ei kasva! Pole õnnestunud "mnni" mängida aga krt fking kange soov on küll. Haljas ala pole mõeldud parkimiseks! Ole õnnelik et hoiatati!
Mina isiklikult selle MUPO tegevuses miskit halba küll ei näe. Selliseid "meeshakatisi" "pargin seal, kus tahan..." tuleb siiski korrale tuua!

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa

Teema algataja
Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Enamasti on probleem selles, et kortermaja planeerimisel pole arvestatud võimalusega, et kümne aasta pärast on vaja 3x rohkem parkimiskohtasid. Et kogu teedevõrku uuesti projekteerida ja ellu viia - selleks pole lihtsalt ühistutel piisavalt ressursse. Ehk siis on vaja veidi mõistvat suhtumist nendesse, kes olude sunnil peavad rattaga "haljasalale" parkima, kui just ei taha näiteks kilomeetri kauguselt raskete poekottidega koju jalutada.

Sel põhjusel ei hakanud minagi tsikliga terve auto kohta kinni parkima ning paigutasin selle betoonparkett sillutisele. Tuleb välja, et ikkagi ei tohi, sest leidsin täna tsikli käiguhoovastiku vahelt hoiatustrahvi, mis nõuab 20 eurot. Saatsin muposse pika kirja ja ehk lähiajal saab ka vastuse. Kviitungil on pandud tärnike lahtrisse "parkimine osaliselt või täielikult kõnniteel, kus ei olnud liikluskorraldusvahenditega ettenähtud parkimist." Tahangi vaidlustada asjaolu, et kas igat kortermajade vahelist betoonplatsi on mõistlik käsitleda kõnniteena...

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mella »

Kle ära halise. Rikkusid reegleid, nüüd on vastutamise aeg. Ei ole olude sunnil parkimine, on laiskus.
Päris nii ka ei ole, käsitlen LE-d nagu ise heaks arvan. Järgmine mees äkki arvab, et relvaseaduse planeerimisel pole arvestatud võimalusega, et tema sinu poole tina lendu lasta tohiks ja teeb seda omaalgatuslikult.
Kui pole parkimiskohti, pargi kaugemale. Kui kaugemal ka pole või on liiga kauge, koli mujale või kasuta ühistransporti. Aga ei, "MINA PEAN OMA UKSE ETTE PARKIDA SAAMA!". Kasvõi haljasalale või kõnniteele.
Meil on kesklinnas paari maja asukad täpselt sama suhtumisega. 30m jala ei viitsita ka käia. Ühe maja ees on tänav mõlemal pool kõnniteele täis pargitud. Naabermaja ees seisab 1 auto.

Spoiler
Märtt kirjutas:

Enamasti on probleem selles, et kortermaja planeerimisel pole arvestatud võimalusega, et kümne aasta pärast on vaja 3x rohkem parkimiskohtasid. Et kogu teedevõrku uuesti projekteerida ja ellu viia - selleks pole lihtsalt ühistutel piisavalt ressursse. Ehk siis on vaja veidi mõistvat suhtumist nendesse, kes olude sunnil peavad rattaga "haljasalale" parkima, kui just ei taha näiteks kilomeetri kauguselt raskete poekottidega koju jalutada.

Sel põhjusel ei hakanud minagi tsikliga terve auto kohta kinni parkima ning paigutasin selle betoonparkett sillutisele. Tuleb välja, et ikkagi ei tohi, sest leidsin täna tsikli käiguhoovastiku vahelt hoiatustrahvi, mis nõuab 20 eurot. Saatsin muposse pika kirja ja ehk lähiajal saab ka vastuse. Kviitungil on pandud tärnike lahtrisse "parkimine osaliselt või täielikult kõnniteel, kus ei olnud liikluskorraldusvahenditega ettenähtud parkimist." Tahangi vaidlustada asjaolu, et kas igat kortermajade vahelist betoonplatsi on mõistlik käsitleda kõnniteena...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

Tegelikult tundub, et linnaviletsusel on rahapuudus ja otsitakse igasuguseid võimalusi raha juurdesaamiseks. Omal juhus et paar päeva tagasi üritati mind surnuks joosta seoses reklaamimaksuga, kusjuures meili toon oli suht jõhker: maksa kohe või... Sai siis need rotid paika pandud ja siis tõmmati küll saba jalge vahele.

Sama siin,meil ka aastaid olnud firma nimi aia peal ja seal juures telefoni nr.,et tõkkepuu avamiseks saaks helistada.Paar nädalat tagasi vahetasime selle banneri välja uuema vastu ja nüüd küsiti selle sildi eest 40€ kuus reklaaamimaksu.Asi ongi ilmselt selles,et neil linnaviletsuses papp ikka väga otsas.Pealik on ilmselt käsu andnud kõik võimalik papp kokku kraapida ja sellega seose on ka mööda hoovisid kolistama hakatud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Raki »

Meil mustamäel ka 9 kordseid maju lademes. Parimiskohti igale neljandale korterile. Parkimiseks mingeid liiklusmärke ega jooniseid teel maas ei ole. Mupo käib u regulaarsusega 2 korda kuus ja kesmiselt saavad ikka 10-15 autot trahvi, kuna pargivad kuskil äärtes ja ühe kahe rattaga murul jms.

Isegi sponsoreerinud neid. Vaidlustasin ka, aga sealt tuli minig tavaline ametlik copy/paste vastus. Hoiatustrahviga pole muud teha kui ära maksta. Kokkuleppetrahv on teine lugu.

See on nende lemmik kviitungite kirjutamise koht. Visuaalselt ei tundu olevat haljasalaga ega ka jalakäiate teega.

Pilt

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”