Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Tervitus!

Kindlasti on paljud siin teinud enda koolieksami motokoolitus.ee Uno käe all ja sealt läbi käinud, kui kasvõi üks inimene viitsiks veidi kirjutada kuhu tal kombeks viia on ja mis tasuks enne üle vaadata,
oleks juba jube hästi ja annaks veidi meelekindlust juurde.

Tänud ette! :bsmile:



Kasutaja avatar

RaunC
Postitusi: 28
Liitunud: 06 Mär 2014, 09:11
Tsikkel: Bonneville T100

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas RaunC »

Tere,

Uno lemmikuteks olid Õismäe ringid. Seal liiklemine peab olema peensusteni paigas :D Samuti Nõmme ühesuunalised tänavad, eriti Hiiu tn kandis. Lisaks ei teeks halba kui Sõpakal, Mustamäe teel ja Keskuse tn kandis liiklemine on käpas.

Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

RaunC kirjutas:

Tere,

Uno lemmikuteks olid Õismäe ringid. Seal liiklemine peab olema peensusteni paigas :D Samuti Nõmme ühesuunalised tänavad, eriti Hiiu tn kandis. Lisaks ei teeks halba kui Sõpakal, Mustamäe teel ja Keskuse tn kandis liiklemine on käpas.

ai kurja, need kõige jubedamad. Aga eks tean siis üle vaadata. Tänud!

Kasutaja avatar

rainh
Postitusi: 18
Liitunud: 05 Mai 2013, 11:19
Tsikkel: Suzuki RF600R
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas rainh »

kurihiir kirjutas:
RaunC kirjutas:

Tere,

Uno lemmikuteks olid Õismäe ringid. Seal liiklemine peab olema peensusteni paigas :D Samuti Nõmme ühesuunalised tänavad, eriti Hiiu tn kandis. Lisaks ei teeks halba kui Sõpakal, Mustamäe teel ja Keskuse tn kandis liiklemine on käpas.

ai kurja, need kõige jubedamad. Aga eks tean siis üle vaadata. Tänud!

Täpselt, väga hästi kokkuvõetud. Endal oli suht sama marsruut temaga. Eriti just rõhus Nõmme ühesuunalisi. 1. tund õnnestus ikka korralikult sõimu saada, aga tagantjärgi mõeldes oli see kõik asja eest :) Tema kõnemaneeriga tuleb harjuda. Nagu ta hiljem mulle ütles, siis pole eesmärk halvasti öelda, vaid nii et meelde ka jääb :P

Ja Õika ringe sai ka ikka mitmeid kordi võetud. Oli veel mingi selline ütlemine tal, et märkide järgi pole seal midagi teha, pead lihtsalt teadma :)
Aga muidu on pull vana.

Kasutaja avatar

z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas z1000 »

uno on päris lahe, aga üks teine tüüp seal kes mulle õppesõitu tegi, ma ei mäletagi mingi vene tüüp, see küll chill ei olnud. kui oli anna teed märk siis tema jaoks pidin ma käituma nagu stopp märgi puhul, kuigi oli mõlemale poole nähtavus väga hea ja kedaegi ei tulnud. ja üldiselt oli veits ebaratsionaalne. aga uno oli cool. tal jah ringteed lemmikud ja üldiselt õismäe tee peal veetsin palju aega.

.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas Raki »

Mul oli umbes selline ring: http://goo.gl/maps/oLs0o

Ütles et võiksin rohkem õismäe ringe harjutada. Harjutaks küll, kui rajad värvitud oleks. Selle peale läksin Paide ARKi eksamit sooritama. Ei ole mingeid kaheldavaid ega vaieldavaid kohti.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

z1000
Postitusi: 305
Liitunud: 16 Okt 2009, 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas z1000 »

tegin ka paides. kuigi seal on ka võimalik tobedate kohtade tõttu orki lennata siis risk väiksem ikkagi jah. aga kui linna tead siis pole hullu.

.
Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Raki kirjutas:

Mul oli umbes selline ring: http://goo.gl/maps/oLs0o

Ütles et võiksin rohkem õismäe ringe harjutada. Harjutaks küll, kui rajad värvitud oleks. Selle peale läksin Paide ARKi eksamit sooritama. Ei ole mingeid kaheldavaid ega vaieldavaid kohti.

Suur tänu! Ma siin heegeldangi google street viewga nõmme ühesuunalisi ja õismäe ringe nüüd läbi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Raki kirjutas:

Mul oli umbes selline ring: http://goo.gl/maps/oLs0o

Ütles et võiksin rohkem õismäe ringe harjutada. Harjutaks küll, kui rajad värvitud oleks. Selle peale läksin Paide ARKi eksamit sooritama. Ei ole mingeid kaheldavaid ega vaieldavaid kohti.

Ma ei saa ainult aru, kas sa tegid igal ringil terve ringi peale või lihtsalt kaardile märkisid nii?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas Maaks »

kurihiir kirjutas:
Raki kirjutas:

Mul oli umbes selline ring: http://goo.gl/maps/oLs0o

Ütles et võiksin rohkem õismäe ringe harjutada. Harjutaks küll, kui rajad värvitud oleks. Selle peale läksin Paide ARKi eksamit sooritama. Ei ole mingeid kaheldavaid ega vaieldavaid kohti.

Suur tänu! Ma siin heegeldangi google street viewga nõmme ühesuunalisi ja õismäe ringe nüüd läbi.

Et arvutis õpid sõitma või :roll: Mul on sügav kahtlus, et sellest mingi tulu tõuseb.
Ja ringteed on selleks väga head, et seal saab (kahjuks küll ainult vasakust) rehviservast tolmu (chicken stripes) maha :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Maaks kirjutas:
kurihiir kirjutas:
Raki kirjutas:

Mul oli umbes selline ring: http://goo.gl/maps/oLs0o

Ütles et võiksin rohkem õismäe ringe harjutada. Harjutaks küll, kui rajad värvitud oleks. Selle peale läksin Paide ARKi eksamit sooritama. Ei ole mingeid kaheldavaid ega vaieldavaid kohti.

Suur tänu! Ma siin heegeldangi google street viewga nõmme ühesuunalisi ja õismäe ringe nüüd läbi.

Et arvutis õpid sõitma või :roll: Mul on sügav kahtlus, et sellest mingi tulu tõuseb.
Ja ringteed on selleks väga head, et seal saab (kahjuks küll ainult vasakust) rehviservast tolmu (chicken stripes) maha :mrgreen:

Ma olen üpris tugevalt veendunud et see ringteede pähe õppimine enne sõitu halba küll ei tee, milliselt rajalt kuhu välja tohib sõita jne. jne.


kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas kalleu »

kurihiir kirjutas:

...
Ma olen üpris tugevalt veendunud et see ringteede pähe õppimine enne sõitu halba küll ei tee, milliselt rajalt kuhu välja tohib sõita jne. jne.

Sõitmine käib ikka reaalselt sel hetkel ülevalolevate märkide ja teetähiste järgi, mitte peast. (togi)
Ja kui juhendaja/eksaminaator sihilikult valesti suunab siis tuleb talle seda öelda. Mõnele kohe meeldib kiusata ja teatada 10m enne ristmikku paremas reas liikudes, et siit tee nüüd vasakpööre.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas Maaks »

kurihiir kirjutas:

Ma olen üpris tugevalt veendunud et see ringteede pähe õppimine enne sõitu halba küll ei tee, milliselt rajalt kuhu välja tohib sõita jne. jne.

Ilma igasuguse irooniata, ma tõsiselt kadestan su ajumahtu! Ma kahjuks endale ei saa seda lubada, et kõikide ringteede liikluskorralduse pähe õpin, kuhu tee mind viia võib. Aga edu eksamiks :bsmile:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Maaks kirjutas:
kurihiir kirjutas:

Ma olen üpris tugevalt veendunud et see ringteede pähe õppimine enne sõitu halba küll ei tee, milliselt rajalt kuhu välja tohib sõita jne. jne.

Ilma igasuguse irooniata, ma tõsiselt kadestan su ajumahtu! Ma kahjuks endale ei saa seda lubada, et kõikide ringteede liikluskorralduse pähe õpin, kuhu tee mind viia võib. Aga edu eksamiks :bsmile:

Läheb tarvis! 8)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma sõitsin enne tsiklieksami tegemist autoga neid tänavaid ringi, mis kahtlased tundusid.
Lihtsalt sisestasin endale, et tegelikult sõidan motikaga ning jälgisin vähe hoolikamalt märke.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Pinchu
Postitusi: 372
Liitunud: 01 Veebr 2005, 18:18
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas Pinchu »

Piipz kirjutas:

Ma sõitsin enne tsiklieksami tegemist autoga neid tänavaid ringi, mis kahtlased tundusid.
Lihtsalt sisestasin endale, et tegelikult sõidan motikaga ning jälgisin vähe hoolikamalt märke.

Ma tegin sama - sõitsin autoga need läbi. Sai rahulikumalt märke ja muud jälgida, kuna autosõit juba sisseharjunud asi ja ei pea iga liigutust üle mõtlema. Eksamil aga kogesin seda, et mõnesmõttes oli isegi parem, et viidi täitsa tundmatusse kohta, kus polnud varem sõitnud (Keilasse) - seda hoolikamalt jälgisin märke ja ei langenud mõne harjumuse lõksu, mida võib tuttavatel radadel juhtuda.

... hetkel rattatu ...
Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Mul on üks rumal küsimus veel, mis mulle segaseks on jäänud.
Osad fooridega ristmikud on sellised, kus enne vasakpöörde lõpetamist pead vastutulevad autod läbi laskma, otsesuunast tulevad - mille järgi ma sellised ristmikud ära tunnen? (togi)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Neil ristmikel ei ole minuteada eraldi vasakpöördefoori, seda siis <-
Üks selline on Pärnu maantee ja Vääna tänava ristmikul, kui Pääsküla poolt tulla ning tahad Vääna tänavale keerata.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

reimps

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas reimps »

kurihiir kirjutas:

Mul on üks rumal küsimus veel, mis mulle segaseks on jäänud.
Osad fooridega ristmikud on sellised, kus enne vasakpöörde lõpetamist pead vastutulevad autod läbi laskma, otsesuunast tulevad - mille järgi ma sellised ristmikud ära tunnen? (togi)

Mh? Kõik "klassikalised" ristmikud on sellised - otsesõitjal (ja sinu manöövri lõpetamisel ka teedületavatel jalakäijatel) on eesõigus ju..
Kui aga põhituli ja lisasektsioon on rohelised, võid peatumata oma manöövri ära teha.

Ma ei taha nüüd solvavana tunduda, aga sul load ikka on?

Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

reimps kirjutas:

Ma ei taha nüüd solvavana tunduda, aga sul load ikka on?

eee, ah? Teema ongi tehtud selle ümber et ma teen hetkel lubasid :D
Aga aitäh vastuse eest. Pmst. ainult siis kui roheline nool põleb võin otse üle põrutada, vastasel juhul tuleb vastutulijaid jälgida.


reimps

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas reimps »

kurihiir kirjutas:

eee, ah? Teema ongi tehtud selle ümber et ma teen hetkel lubasid :D
Aga aitäh vastuse eest. Pmst. ainult siis kui roheline nool põleb võin otse üle põrutada, vastasel juhul tuleb vastutulijaid jälgida.

Ma tean Tallinnas vaid ühte otsenoolega lisasektsiooni, see on Pärnu maante viadukti linnapoolses otsas, kui Nõmme poole sõita. Seal on see lugu, et kui ainult roheline nool näiab otse, pead vasakult Pärnu maanteele tulijatele teed andma. Kui põleb see otsenool ja põhiroheline, on sul peatee.
Pöörete puhul on samalaadne teema - kui on lisasektsiooniga foor (nool + tavaline foor), siis noole suunas enne liikuda ei tohi, kui ta põlema läheb. Ku läheb roheline nool põlema (põhiroheline põleb ka), sis võid peatuseta manöövri sooritada.
Kui aga on tavaline foor ja sa tahad vasakule pöörata, sõidad rohelise süttides ristmikule, ootad otseliikujate möödumise ära ja siis teed oma manöövri. St pead kõigile teed andma, k.a. jalakäijad, kes tõenäoliselt samal ajal teed ületavad seal, kuhu sa minna tahad.

Seda peaks su õpetaja sulle seletama või misiganes koolitaja sul on :)

Kui riskid lubadeta sõiduga, võin sulle ARKi klassikalised "nipikohad" ära näidata kunagi enne eksamit siin Mustaka kandis või Sauel. (Seda ma valjult ei öelnud :) )


rauno110
Postitusi: 29
Liitunud: 03 Apr 2013, 23:28
Tsikkel: 2007 CBR 1000rr

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas rauno110 »

Kui Uno hääl kõrvas sõitu selgeks ei ole saanud, siis pole liiklusesse asja :ner:
Kõik öeldud, Nõmme ühesuunalised tänavad ja ristmikud, kus tuleb pöörata kahe- või ühesuunalistele ja see Õismäe ringi peal olev ringtee, kus ühtegi joont enam alles pole :wack: kesklinna sind keegi sõitma ei vii, ARK saab Nõmmelgi läbi kukutada, kus liiklussagedus madal ja õpilased "juhe koos"
Edu :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

reimps kirjutas:

Kui riskid lubadeta sõiduga, võin sulle ARKi klassikalised "nipikohad" ära näidata kunagi enne eksamit siin Mustaka kandis või Sauel. (Seda ma valjult ei öelnud :) )

Selged pildid. Nipikohtade osas võtan ühendust järgmine nädal kui ma nüüd homme loodetavasti kooli sõidueksami tehtud saan. :bsmile:

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas tfr »

reimps kirjutas:

Pöörete puhul on samalaadne teema - kui on lisasektsiooniga foor (nool + tavaline foor), siis noole suunas enne liikuda ei tohi, kui ta põlema läheb. Ku läheb roheline nool põlema (põhiroheline põleb ka), sis võid peatuseta manöövri sooritada.
Kui aga on tavaline foor ja sa tahad vasakule pöörata, sõidad rohelise süttides ristmikule, ootad otseliikujate möödumise ära ja siis teed oma manöövri. St pead kõigile teed andma, k.a. jalakäijad, kes tõenäoliselt samal ajal teed ületavad seal, kuhu sa minna tahad.

Et jutt täielik oleks, siis lisasektsiooniga foori puhul on kolm varianti:
1) Lisasektsioon ei põle - istu ja oota
2) Lisasektsioonis põleb Sinu soovitud suunas nool, põhifoor on roheline - anna tuld
3) Lisasektsioonis põleb Sinu soovitud suunas nool, põhifoor on punane - võid keerata, aga pead vajadusel vastassuunast tulijatele teed andma

Üks selline tore viimasele punktile vastav foor on Toompuiestee/Tehnika ristmikul näiteks, kus Tehnikasse keerates on nii Balti jaama kui Kaarli kiriku poolt tulles korraga roheline sektsioon + punane põhifoor.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

rainh
Postitusi: 18
Liitunud: 05 Mai 2013, 11:19
Tsikkel: Suzuki RF600R
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas rainh »

kurihiir kirjutas:
reimps kirjutas:

Kui riskid lubadeta sõiduga, võin sulle ARKi klassikalised "nipikohad" ära näidata kunagi enne eksamit siin Mustaka kandis või Sauel. (Seda ma valjult ei öelnud :) )

Selged pildid. Nipikohtade osas võtan ühendust järgmine nädal kui ma nüüd homme loodetavasti kooli sõidueksami tehtud saan. :bsmile:

Noh see kooli sõidueksam oli ka selline Uno hinnata rohkem :) Kas oled valmis ARK´i põrutama või ei.

Kasutaja avatar

Teema algataja
MotoGabriel
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Sept 2012, 11:48
Tsikkel: VS800
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Sõidueksam motokoolitus.ee-s

Lugemata postitus Postitas MotoGabriel »

Noniih, tehtud ta nüüd sai. Tänud kõigi soovituste eest. Õismäe ringid peavad jah une pealt selged olema, mõnda ringi sai isegi kolme eri moodi puuritud aga õnneks edukalt. Uno ütles ka et täitsa haige peast kui ma ütlesin pärast et mul on ringid lihtsalt pähe õpitud tuimalt, aga näe oli kasu :mrgreen:
Nüüd tuleb ARKi põrutada ja loodetavasti on varsti selle kõigega ühelpool :)
Lõpetuseks soovitan igati kõigile motokoolitus.ee-d kes päriselt sõitma tahavad õppida!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”