Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõita?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
m33lis
Postitusi: 36
Liitunud: 27 Jaan 2014, 14:22
Tsikkel: Monster 600
Asukoht: Tallinn

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas m33lis »

Räägin natuke detailsemalt.
Tegemist oli õhtuga kuskil peale 00:00-i ja olin mina ja paar autot järvevana teel suunaga mustamäe poole.
Tee vasak pool oli tühi ja teised autod sõitsid normaalse kiirusega.
Pärast, kui olin autodest natuke kiiremini, kui nemad sõitsid möödunud, siis vaatasin, et tee ilusti tühi ja ennem magama minekut tahtsin natuke kiiremini sõita, kuni raudteeni.
Ja pärast paari käiguvahetust nägin seljataga škoda vilkureid(ei olnud tunnus värvides auto).
Ja jäin radarisse ja võeti 4 maha ja jäigi +58km/h.



Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas mella »

Ikka eriti hale vabandus. Tundub, et mida rohkem õigustad, seda rohkem ennast täis teed.

m33lis kirjutas:

siis vaatasin, et tee ilusti tühi ja ennem magama minekut tahtsin natuke kiiremini sõita, kuni raudteeni.


Teema algataja
m33lis
Postitusi: 36
Liitunud: 27 Jaan 2014, 14:22
Tsikkel: Monster 600
Asukoht: Tallinn

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas m33lis »

Ega ma ei tahtnud ennast sellega õigustada.
Saan ise ka aru, et oleks see võinud olemata ja ei oleks üldse probleeme.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas 426f »

järvevana tee on veider koht.bikega sõitsin 70kmh nagu märk näitas ja mu taga lasi mersu signaali ja sõitis mööda.kadus eest väga kiirelt ja kaugele punase foori tule juurde seisma,ma talle järgi ei jõudnud,ennem läks fooris tuli roheliseks ja kui seal tsikliga korraks gaasi keerad oled ilge pätt ja kriminaal ja moto maine persse keeraja

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

m33lis kirjutas:

Ja pärast paari käiguvahetust nägin seljataga škoda vilkureid(ei olnud tunnus värvides auto).
Ja jäin radarisse ja võeti 4 maha ja jäigi +58km/h.

Tegu tehtud ja kaevata pole ka kellelgi,aga kui oleksid veidi enam jälginud,mis tegu Škodast möödusid,siis poleks vist midagi juhtunud.No need Škodad ja muud eravärvides on ju ikka ilmselgelt ära tuntavad,inimesele,kes midagigi autodest jagab.Peale selle satuvad nad sinna Järvevanale üsna harva.
Miks siis just väga pikaks ajaks load läksid?Kas oli midagi varasemast all ka?Või alles load saanud?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma pole küll mingit sorti jurist, aga seda on just juristid mulle selgitanud, et kui seadust annab mitmeti tõlgendada, siis tuleb seda teha kahtlustatava kasuks. Sellest lähtuvalt peaks minu meelest mopeed, mopeedauto jms olema lubatud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

nilsleven
Postitusi: 69
Liitunud: 04 Juun 2013, 10:24
Tsikkel: HD Dyna 96ci | Iron 883
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas nilsleven »

Muide, kontrollimise mõttes - te ikka saate ju aru kui masendavalt piinlik kogu see thread on? :)


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas Tarts »

pühak kirjutas:

Ma pole küll mingit sorti jurist, aga seda on just juristid mulle selgitanud, et kui seadust annab mitmeti tõlgendada, siis tuleb seda teha kahtlustatava kasuks. Sellest lähtuvalt peaks minu meelest mopeed, mopeedauto jms olema lubatud.

Jah, selline printsiip kehtib kriminaalmenetluses (KrMS § 7 lg 3 Süütuse presumtsioon - Kriminaalmenetluses kõrvaldamata kahtlus kahtlustatava või süüdistatava süüdiolekus tõlgendatakse tema kasuks).
Väärteomenetluses sellist printsiipi ei ole. Isegi kui oleks, siis millegipärast ma arvan, et näiteks politseil ei teki aga süüdiolekus vähimatki kahtlust, kui otsusesse on kirjutatud mootorsõiduki juhtimisõiguse äravõtmine ...


ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Vaidleks vastu, sest sama printsiip ehk süütuse presumptsioon kehtib ka väärteomenetluses. Kahtlustatav (väärteos seega menetlusalune isik).
Väärteomenetluse seadustik:
§ 2. Kriminaalmenetluse sätete kohaldamine
Kui käesolevas seadustikus ei ole sätestatud teisiti, kohaldatakse väärteomenetluses kriminaalmenetluse sätteid, arvestades väärteomenetluse erisusi

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ja väärteomenetluse erisus on see, et isik on alati süüdi.
:bsmile:


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Kui äravõetud A ja B juhtimisõigus,kas rolleriga võin sõ

Lugemata postitus Postitas Tarts »

ovaaP kirjutas:

...

Sul on õigus, ma väljendasin ennast liiga must-valgelt. Pidasin silmas seda, mida on RK ühes väärteoasjas öelnud: " ... otseste tõendite puudumine iseenesest ja vahetult ei tähenda veel kahtluste olemasolu, mida tuleks tõlgendada süüdistatava kasuks. Täiesti loomulik on see, et otseste tõendite puudumisel püütakse otsida ja leida isiku süüd kinnitada võivaid kaudseid tõendeid ja põhimõtteliselt pole välistatud, et süüdimõistev kohtuotsus tuginebki üksnes kaudsetele tõenditele, kui need oma kogumis võimaldavad rääkida süü tõsikindlast tuvastatusest. Alles tõendamisprotsessi lõppetapil - siis, kui kõigi - nii otseste kui kaudsete tõendite kogumi tervikhinnangu tulemina pole õnnestunud kõrvaldada kahtlusi süüdistatava või menetlusaluse isiku süüs, tuleb pöörduda in dubio pro reo põhimõtte poole. Vaatamata viimatimärgitule tuleb tunnistada, et kõnealuste kahtluste püsimajäämise tõenäosus on suurem siis, kui tõendite kogum hõlmab eranditult vaid kaudseid tõendeid."

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”