A2 kategooria 25kw vs 35kw

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
mart63
Postitusi: 155
Liitunud: 04 Veebr 2008, 16:45
Tsikkel: KZ550, MT-03 660, SZR660
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 65 korda

A2 kategooria 25kw vs 35kw

Lugemata postitus Postitas mart63 »

Selline küsimus: tegin lube mitu aastat tagasi ja toonase vanuse tõttu A2 kategooria - kuni 25kw. Nüüdseks on A2 kategooria aga juba kuni 35kw, kas see kehtib ka minule või mulle kehtib piirang, mis kategooria omandamise ajal kehtis?
Lubades on A-kati taga lisamärge "105", siin dokumendis https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... lisa18.pdf on seletuseks: "105. Mootorratas mootori võimsusega kuni 25 kW või erivõimsusega kuni 0,16 kW/kg"
Et võta siis kinni.. ehk kellelgi kogemust. Arki tööajal helistada proovitud, aga kuramus pole kannatust üle 15minuti tööajast vahtida ja muusikat kuulata torust, mõtlesin uurin foorumlastelt. :)

Ette tänades,
Mart




ohmoon
Postitusi: 13
Liitunud: 06 Apr 2015, 17:07

Re: A2 kategooria 25kw vs 35kw

Lugemata postitus Postitas ohmoon »

EDIT:
mnt.ee foorumi mode seletab asja niimoodi:

A-kategooria juhtimisõigus juhiloale kantud koodiga 105 (mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 25 kW või erivõimsus ei ületa 0,16 kW/kg) ei ole võrdsustatud A2-kategooria (kuni 35kW) juhtimisõigusega.
Seega kui Te omate A-kategooria juhtimisõigust juhiloale kantud koodiga 105, ei ole Teil lubatut juhtida 25 kW-st võimsamat mootorratast. A2-kategooria juhtimisõigust (lubatud kuni 35 kW) saate Te sellisel juhul taotleda, sooritades liiklusregistri büroos üksnes vastava sõidueksami.

Kuna Teie poolt kirjeldatud mootorratas (39kW) ületab võimsuselt 35 kW, kuulub see juhtimisõiguse järgi koheselt A-kategooriasse ning seda võib juhtida üksnes piiranguteta A-kategooria juhtimisõigust omades.

A-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus antakse isikule, kellel on juhiluba (mitte esmane juhiluba) mis tahes kategooria auto juhtimiseks ning kelle vanus on vähemalt:

  1. 24 aastat;
  2. 20 aastat, juhul kui isikul on A-kategooria juhtimisõigus juhiloale kantud koodiga 105 või A2-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõigus olnud vähemalt 2 aastat.

SOURCE: http://www.mnt.ee/foorum/index.php/foru ... kategooria

Kasutaja avatar

Teema algataja
mart63
Postitusi: 155
Liitunud: 04 Veebr 2008, 16:45
Tsikkel: KZ550, MT-03 660, SZR660
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 65 korda

Re: A2 kategooria 25kw vs 35kw

Lugemata postitus Postitas mart63 »

Tänud! Ega's midagi, tuleb siis täis-A sõidueksam teha ja siis tulevikus see pidev kilovati teema muretu.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: A2 kategooria 25kw vs 35kw

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma püüdsin maanteeameti seisukohta patrullile selgeks teha. Vana vaatas rahulikult oma süsteeme ja ütles, et teda ei huvita, tema näeb A2-te ja mina olen oinas, et oma 25KW-ga vuristan, oleks ammu aeg kuni 35 peale minna või eksam teha.
Ehk siis see mnt arvamus on lahe, aga patrullidel on infosüsteemis A105 vennikesed ilusti A2-d.
Absurd.
Ma järgmine aasta pean oa vahetama, päris põnev oleks teada, mis nad sinna kannavad :bsmile:
Eritingimus ... võrrivana, muuks nagu kohta pole :mrgreen:

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”