Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapad"?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapad"?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Kuidas seda MNT eksamile ilmudes kontrollitakse, milline peab "muul saapal" hüppeliigese kaitse välja nägema?

Nagu ilmselt aru saate, küsimus on siis tegelikult selles, et kas saab eksamile minna mingite suvaliste töösaabastega (a la http://www.vekakommerts.ee/sites/defaul ... ct/316.jpg) või ei.

Mul pole midagi selle vastu kui tulebki osta mingile konkreetsele nõudele vastavad saapad, aga veits tigedaks teeb see, et asi on jäetud lahtiseks. Umbes et tule ja proovi, kui ei meeldi, jääb eksam ära :)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

See on Maanteeameti ülesanne tõestada, et sinu saapad pole hüppeliigese kaitsega. Sa võid väita, et on. Ma olen kindel, et kui sa sääre üles sikutad ja näitad, et tegu on poolpika saapaga siis edasist kobinat pole. Hüppeliigese kaitse näed kohe ära saapa välisküljel olevast väljapoole kummis ringist. Ma kipun arvama, et teksti tegelik mõte on vältida eksamile ilmumist teennistes, tossudes või tänavakingades.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: HD
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas kent »

jkristjan kirjutas:

Kuidas seda MNT eksamile ilmudes kontrollitakse, milline peab "muul saapal" hüppeliigese kaitse välja nägema?

Nagu ilmselt aru saate, küsimus on siis tegelikult selles, et kas saab eksamile minna mingite suvaliste töösaabastega (a la http://www.vekakommerts.ee/sites/defaul ... ct/316.jpg) või ei.

Mul pole midagi selle vastu kui tulebki osta mingile konkreetsele nõudele vastavad saapad, aga veits tigedaks teeb see, et asi on jäetud lahtiseks. Umbes et tule ja proovi, kui ei meeldi, jääb eksam ära :)

Võta seda nii et tavaline toss hüppeliigese kaitsena ei tööta.
Poolsaapad aga küll

Kasutaja avatar

12776
Postitusi: 22
Liitunud: 11 Aug 2014, 21:40
Tsikkel: Moto Guzzi Griso, IZ350, MT10
Asukoht: Tartu, Tallinn

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas 12776 »

Korvpalli tossud siis justkui pädeksid...

Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: HD
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas kent »

12776 kirjutas:

Korvpalli tossud siis justkui pädeksid...

pidasin silmas pigem kõrguse ettekujutuse loomist.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

OK, sain vist vastuse, umbes nii arvasingi. Proovin vist nendega alustuseks: http://www.mymoto.ee/PROBIKER-ACTIVE-VA ... 5/249/3066

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas AzA »

See on järjekordne tõlge brittide seadusest, sama teema nagu selle A2 35kw või erivõimsuse kamm :bsmile:
Originaal: motorcycle boots or other sturdy footwear that supports and protects your ankles
Spetsialist tõlkimise alal otsustas hüppeliigese kaitse kasuks ... ise muidugi teadmata, misasi see üleüldse on.

Mine suvalise bootsiga kohale ja asi vask, mingi eriline erutuv eksamineerija on, siis hakka nõudma kirjeldust selle va kaitsme kohta ja ongi kõik.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Nojah, ainuke n**s on see, et kui eksamineerija juba niigi on närvihaige ja kui siis veel saapa üle vaidled ka, siis on eksami tulemus teada. Alati saab ju öelda, et puudutas koonust või ei keeranud piisavalt pead vms. Kui seda muret poleks, siis võiks ju kasvõi oma advokaadi eksamile kaasa võtta :)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas will111 »

seda asja kuidagi kaugemale ei ole võimalik viia? ma mõtlen seda vaidlust, pisut kõrgemale tasandile? ei ole ju päris normaalne, et inimestele järjest niimoodi perse trukitakse lihtsalt mingi närvihaige eksamineerija + jura sõnastuse pärast. inimese jaoks on see ju suur rahaline + ajaline kahju

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

will111 kirjutas:

seda asja kuidagi kaugemale ei ole võimalik viia? ma mõtlen seda vaidlust, pisut kõrgemale tasandile? ei ole ju päris normaalne, et inimestele järjest niimoodi perse trukitakse lihtsalt mingi närvihaige eksamineerija + jura sõnastuse pärast. inimese jaoks on see ju suur rahaline + ajaline kahju

Ma esitasin Maanteeametile teabenõude. Enne ei saa midagi teha, kui nad vastavad, millistele õigusaktidele tuginedes nad neid nõudeid esitavad. Kui see on selge, et puudub õiguslik alus siis saab alles järgmise sammu astuda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Äh, mis Te pabistate!

Seoses altkäemaksu skandaaliga MNT's, saate oma õigust nõuda vaid ühe eksamineerija käest Harjumaal/Sauel :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas will111 »

saab see ka kinga siis lükkuvad lubade tegemised edasi :lol:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

yeekim kirjutas:

Äh, mis Te pabistate!
Seoses altkäemaksu skandaaliga MNT's, saate oma õigust nõuda vaid ühe eksamineerija käest Harjumaal/Sauel :D

Mis see kommentaar täpselt tähendab?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Tüüpiline Ida-Euroopa post-sovietlik olukord, töökohad on täitmata ja seetõttu eksamit teha ei saa. Nagu see oleks eksamineeritavate probleem. Ega Maanteeamet töötajate töölt kõrvaldamise tõttu oma kohustustest ja ülesannetest ei vabanenud, kui neil on riskide maandamine ja riskijuhtimine tegemata, siis on puhtalt nende probleem, kuidas nad üle öö suudavad need eksamineerijad asendada. See on umbes nagu nii, et ma sõidan talvel suvekummidega ja politseile ütlen, et mina ei saa oma kohustust täita kuna minu rehvimees varastas ja tuli lahti lasta.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mnjah. Jabur. Aga Eestis on peale Tallinna on olemas ka teisi linnu kus eksameid vastu võetakse. Haapsalu ja Võru näiteks. Aga olukord on enam kui jabur, kui tipphooajal pole eksaminaatoreid ja ARK'i osakondi pannakse kinni (väidetavalt Rapla). Riik ei saa ilmselgelt oma ülesannetega hakkama. Tase on nagu keskajal, ära suudetakse (soovitakse?) katta enam-vähem kaks sektorit - jõustruktuurid ja maksukogumine.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks nad nüüd hakkavad siis ühtlasi tegema rohkem "reide" - lubadeta tsiklijuhtide tabamiseks :wack: et jõustruktuuridel oleks mida teha ja saaks koguda makse.

see oleks ka muidugi päris lahe (mitte, et võimalust kui sellist maha teeksin), et inimene lähebki võrumaale eksamit tegema tallinnast ja siis öeldakse, et tead sinu saapad ei meeldi, tule teinekord jälle :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Maanteeameti põhimäärus kohustab neid eksameid korraldama, täpsemat järjekordade pikkust ja nõudeid ei ole ette nähtud. Aga on olemas see huvitav asi:

Mootorsõidukijuhi eksamineerimise, talle juhtimisõiguse andmise kord ja juhiloa vormid ning nõuded eksamisõidukitele

§ 10. Sõidueksami üldnõuded

(1) Sõidueksamile lubatakse juhtimisõiguse taotleja pärast teooriaeksami edukat sooritamist. Teooriaeksam ei ole nõutav määruse lisas 1 toodud juhtudel.

Ehk siis võiks öelda, et "pärast teooriaeksami edukat sooritamist" pean ma sõidueksamile saama. Võib olla mõistlik järjekord ja see on suhteline, mina ütleks, et mõistlik on 1-2 nädalat. Aga ministri määrusest tulenevalt ei ole Maanteeametil õigus mulle öelda, et ma ei saa sõidueksamile mitte pärast teooriaeksamit, vaid hoopis näiteks 1 või 2 kuu pärast või järgmisel aastal.

PS. Teise linna minemine ei ole nii lihtne, sest A-kat eksami jaoks MNT ei paku tsikklit. Ehk siis kuidas sa saad autokooli tsikkli või isegi kasvõi oma tsikkli teise linna.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Loe palun tähelepanelikult: "Sõidueksamile lubatakse juhtimisõiguse taotleja pärast teooriaeksami edukat sooritamist." Siin on öldud, et sind lubatakse kusagil pole öeldud, et nad kohustuvad võimaldamasooritamise.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mis täpselt on "muud kinnised hüppeliigesekaitsega saapa

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Nii, lubatakse... no aga lubage siis? Või ei luba vä? Milles asi, nagu lubatakse, aga nagu ei lubata ka, lubatakse alles sügisel? A miks praegu ei lubata?

Ehk siis mida ma öelda tahan, minuarust sõna "lubama" ei ole siin määrav. Määrav on hoopis see, et "pärast" tähendab "hiljem" ja ka 2-3-4-6-10 kuu pärast on "hiljem". Sellega nad formaalselt võidaksid, aga absurd on ikka ja kohe lõbus oleks sellise avaldusega halduskohtusse minna :D Mitte et ma arvan, et sel mingit tulemust oleks.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”