Tsikli pesemine

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Tsikli pesemine

Lugemata postitus Postitas Rein »

Pesin siklit survepesuriga.
1) Silmaga nähtav tagajärg, purunenud peegliklaas. Vesi läks serva vahelt peeglitaha ja ei pääsenud muidu välja, kui surus klaasi katki.
2) Mittenähtav tagajärg. Igasugune sodi pidi surveka abil tungima päris kaugele laagrite ja muude selliste asjade vahele.
Kasutaja avatar

Freaksmart
Postitusi: 774
Liitunud: 07 Apr 2004, 14:15
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas Freaksmart »

Olen ise kah survepesuga pesenud.

Mingeid selliseid probleeme pole olnud kuna paagist kõrgemale ma survepesuga ei läinud. Seal pesin ettevaatlikult lappiga.

Laagrites rääkides peaksid need ju Yamul kinnised olema, nii et sinna vaevalt igasugune sodi sisse sai.
Jawa 634 (15kw); Jawa 638 (17kw); Suzuki GS500E (34kw); Hyosung GT650 (60kw); BMW F800S (63kw)

cl

Lugemata postitus Postitas cl »

kahvlitorude peale/piirkonda pole kah mõtekas lasta, teinekord tungib survepesuri vesi läbi pealmiste tolmutihendite ja jääb siis tolmukate ja simmerite vahele kinni, hakkab seal isukalt simmeri peal olevat vedrurõngast roosttetama ja rikub mingi aja jooksul ka simmeri.

cl
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2392
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Survepesu sobib hästi chopperile kust kõik üleliigne (k.a. elektroonika) on minema visatud. Ka seal soovitaks ettevaatlikk olla.
Muudel ratastel tungib vesi suure survega kõikvõikalikesse pragudesse, elektripistiku kontaktidesse, elektroonikasse jms ning pärast on peavalu oi-oi kuipalju.
Teada värk et kohe tulevad vastuväited a la "olen eluaeg survepesuga pesnud ja mitte mingeid probleeme". Nõus, ei vaidle vastu. Aga ise pesen heal juhul velgi, mitte muud. Leotusaine + aiavoolikust tulev surve peseb piisavalt. Lihtsalt ei viitsi endale üleliigseid probleeme tekitada.
Primaarne on sõitmine, kroomi läikimine on teisane (täitsa nagu enduromehe jutt cruiserimehe suust :lol: )
Riding with a King!
Kasutaja avatar

varavaht
Postitusi: 276
Liitunud: 16 Mai 2003, 15:09
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas varavaht »

:roll: Milleks nii palju vett raisata ja ilmaaegu lödistada :roll:
Võtad lihtsalt ämbritäis vett ja svammi vei midagi sellist...saad kõik ilusti ja kerge vaevaga puhtaks...pärast puhas lapp, kuivatad ära, kannad vaha teise lapiga peale, lased ära kuivada ja hõõrud kolmandaga asja läikima :P :wink:

good things come to those who belive, better things come to those who don`t give up...

Kasutaja avatar

Hondarebel
Postitusi: 330
Liitunud: 28 Juun 2004, 11:08
Tsikkel: MotoGuzzi
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

pesuks

Lugemata postitus Postitas Hondarebel »

Normaalne tsikkel peaks olema ehitatud nii et sõidul vihmavesi elutähtsatesse organitesse ei tungi ( või sisse-välja käib) loogika ütleb survepesul samamoodi teha...veejuga sadulaprakku ntx mitte toppida jne jne ja ei peaks miskit viga olema survepesul
Think positive
Kasutaja avatar

Torpedo
Postitusi: 349
Liitunud: 22 Juul 2003, 22:24
Tsikkel: Ural Solo '06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Torpedo »

Punkt 1. EI OLE mõttekas pesta suure survega.

Punkt 2. Vihje: suruõhuga kuivatamine.

Punkt 3. Võiks vähe väärtuslikumate tsiklite pesu puhul (s.o. tsiklid, mille hävingust kahju on) siiski pöörduda professionaalide poole.
I'm not a gynecologist, but I'll take a look.
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Torpedo kirjutas:
Punkt 1. EI OLE mõttekas pesta suure survega.

Punkt 2. Vihje: suruõhuga kuivatamine.

Punkt 3. Võiks vähe väärtuslikumate tsiklite pesu puhul (s.o. tsiklid, mille hävingust kahju on) siiski pöörduda professionaalide poole.
Kõik õige, aga ma ei ütleks et profid midagi väga palju teistmoodi teevad.. Käisin hiljuti Jazzis, lasti survega üle, aine peale, pesti, kuivatati jne. nagu ikka. Ütleme et said puhtamaks küll kui ma ise, aga selle ma kirjutaks profide keemia arvele, - see on ka ainus põhjus miks nende juure minna tasub minuarust. Arvan et samade vahenditega saaks me kõik mõne ajaga sama vilumuse.
Ma ise olen omastarust joa survet "reguleerinud" lähedamalt & kaugemalt laskmisega :)

Tegelt on see pesemine üks tänamatu töö, sest nagunii läheb jälle mustaks. Liiga palju pesta pole ka hea.
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Habe
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Juun 2004, 00:54
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Habe »

To. CB 500
Mis Jazzis tsikli küürimise eest küsivad ja kaua aega läheb? Kiirpesula nagu väidavad.

-innu-87-
Postitusi: 46
Liitunud: 03 Juun 2004, 00:34
Tsikkel: aprilia sxv 550
Asukoht: Rapla

Lugemata postitus Postitas -innu-87- »

mul juhtus ka selline jama et sattusin veetoruga liialt hoogu ja siis pärast sõitma minnes ei võtnud tuure ülesse nata aega kuivas ja siis oli jälle kõik OK sellest tarkus ärge pritsige vett gondli [Motobot: õige on "gondli"] vahedesse nähke ise rohkem vaeva lapiga :D
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

üldjuhul on survepesur bikele samahea kui keegi sulle endale persepeale vitsa annaks!

Vältige seda ja ratas kestab kauem... ka ilusamana pysib kauem.
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Habe kirjutas:
To. CB 500
Mis Jazzis tsikli küürimise eest küsivad ja kaua aega läheb? Kiirpesula nagu väidavad.
JAZZ röövib su paljaks! 350.- oli kunagi
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

madone kirjutas:
Habe kirjutas:
To. CB 500
Mis Jazzis tsikli küürimise eest küsivad ja kaua aega läheb? Kiirpesula nagu väidavad.
JAZZ röövib su paljaks! 350.- oli kunagi
nii hull siiski ei ole, 200.- on see mis esimese hooga küsitakse.
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

Knolps
Postitusi: 151
Liitunud: 24 Mär 2004, 22:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Knolps »

200.- - 350.-eeku tsikli pesu JAZZis :?
Statoilis on auto kuld pesu 110.-, tõsi ta on, et käsipesu on loomulikult parem jne, aga tsikel on ju suht väike riistapuu, võrreldes autoga. Pirital Bermuuda juures on tsikli pesu 150.-

Teema algataja
Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Rein »

Täna rehvi vahetades piilusin laagripessa, seal oli vett :(. Rohkem ei pese enam survekaga.
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Knolps kirjutas:
200.- - 350.-eeku tsikli pesu JAZZis :?
no ei maksa see pesu seal jazzis 350! Vähemalt 3 nädalat tagasi ei maksnud. Hind 200.- ja selles on ka võibolla kauplemisruumi ;)
Või on tõesti keegi seal ratta pesu eest 350.- maksnud? :shock:
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

No nii, aeg on sõnu süüa.
Täna tekkis vajadus üle aasta aja ratast pesta lasta. Läksin jazzi, küsin tüübi (üpriski umbkeelse nagu hiljem selgus) palju tsikli pesu maksab, vastus "100eeki", okei, sobib, teeme ära.. Ajan ratta sisse, loen sõnad peale, et suure survega ei peseks ja kellade ja sissepritsega ettevaatlikud oleks, tüüp kirjutas mulle ühtlaselt loetamatus käekirjas tseki millel ainus number mu tsikli number oli. Jõudes kassasse, ütles kassapidaja "200eeki" STOP! "mulle öeldi et hind on 100.-" vastuseks "ei tea, minge küsige üle mis deal on" Sell seepeale kukkus hinnakirjast näpuga järge ajama, et "on jah 200.- hind hoopis" :shock: fakit, kuna ratas pole kroom siis seda pean kalliks, antud juhul ütlesin headaega ja tulin tulema.

Jagage nüüd oma positiivseid kogemusi need kel pole võimalust ise pesta.
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.

racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Lugemata postitus Postitas racerx »

Kogu saladus on tegelt õiges pesuaines. Getz Eesti müüb sellist asja nagu Delta Force. Seda müüakse ka Roccalmare kodumarketis.
Konsentraat. Pritsid sellega üle ja kui eriti sitane pill pole piisab jooksvast veest ka hiljem.
Korralikult loputada aine maha !

race tested ! :)
Kasutaja avatar

Torpedo
Postitusi: 349
Liitunud: 22 Juul 2003, 22:24
Tsikkel: Ural Solo '06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Torpedo »

racerx kirjutas:
Kogu saladus on tegelt õiges pesuaines. Getz Eesti müüb sellist asja nagu Delta Force. Seda müüakse ka Roccalmare kodumarketis.
Konsentraat. Pritsid sellega üle ja kui eriti sitane pill pole piisab jooksvast veest ka hiljem.
Korralikult loputada aine maha !

race tested ! :)
Ettevaatust! Kontsentraat võib klaasi ja vähem keemiakindla plastmassi plekiliseks söövitada. Soovitav mitte üle minuti peal hoida ja pestes siiski mõõdukat survet ning rohket vett kasutada.

See näpunäide siis neile kellele LÄHEB põrgutki korda, milline nende ratas välja näeb. :P
I'm not a gynecologist, but I'll take a look.
Kasutaja avatar

Marauder
Postitusi: 326
Liitunud: 10 Juul 2004, 12:32
Tsikkel: Hornet 600 '03
Asukoht: Kuressaare

Lugemata postitus Postitas Marauder »

Knolps kirjutas:
200.- - 350.-eeku tsikli pesu JAZZis :?
Statoilis on auto kuld pesu 110.-, tõsi ta on, et käsipesu on loomulikult parem jne, aga tsikel on ju suht väike riistapuu, võrreldes autoga. Pirital Bermuuda juures on tsikli pesu 150.-
tulge Kuressaarde ML Autoservice'sse, ma teen teile pesu 50 eeki, kui mitte vähem :)

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Tallinna ja lähiümbruse inimestele.
Viimati lasin pesta oma ratast Pärnu mnt.160 hoovis autopesulas, kus kiire ja lahke pesu eest küsiti 50.-
Ma ei julge öelda, kas see on hinnakirja järgne hind aga see hind oli ilma kauplemiseta ning lisaks veel võeti kahe auto vahele ...
Kvaliteedi üle polnud põhjust nuriseda. Isegi küünla pesad olid suruõhuga kuivatatud.

Ernst
Postitusi: 143
Liitunud: 05 Juul 2005, 21:24

Lugemata postitus Postitas Ernst »

Kõva sõna
Aprilia 05 Street
Kasutaja avatar

Rennes
Postitusi: 894
Liitunud: 07 Juul 2003, 10:44
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Rennes »

Asjalik kommentaar, Ernst, keep up the good work!! :wack:
Rennes aka Pröksuga Mülka

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8799
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

50 eeku on norm hind, ma olen tavaliselt 60 eest pesnud sikupilli kaubanduskeskuse all ja bikers pubi vastas. sikupilli all sain ükskord 25 eegu eest ise pesta, ehk siis kasutada nende pesuvahendeid, survepesurit ja suruõhku. see oli siis vanasti, nüüd on garaazh ja pesen ise.

mis puutub survepesurisse, siis ise pesen koguaeg survekaga. väldin sadula vahele ja igasuguste laagrite vahele joa suunamist. põhiline, mida pesta vaja, ongi tegelt veljed ja plastik :)

algul lasen leotusainega üle (car britest ostsin 250 eek = 10 liitrit konsentraati, millest jätkub ühe tsikli jaoks paariks aastaks)
leotusaine on ilusasti mürgipritsi sisse veega segatud, 5 liitri vee kohta pool klaasi konsentraati on ok.
siis lasen survega kogu soga maha, pärast pesen veel shampooni ja nuustikuga üle.
kohe kuivatan ära ka sellejaoks ette nähtud seemisnahast lapiga.
iga kord leotusainet ei kasuta, sest nii sitakseks ratas koguaeg ei lähe. põhiline, mille vastu see aine aitab, on igasugune sääsepudi, mida niisama lihtsalt maha ei nühi.
shampoon ise on ka kerge vahasisaldusega, pärast on hea kuiva pehme lapiga läikima lüüa.

ramsen

Lugemata postitus Postitas ramsen »

kas jawat sobib survekaga lasta pesta we?loen siin teie jutte ja hirm hakkab kohe!kui survekaga tsikkli alt vana õli ja liivasegu maha pesta ega siis hullu ei juhtu we?
mul paaagi peal mingid imelikud pisikesed kollased plekid soovitage millega maha saaks?

dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

olen peale metsas suramist järvevana-mustamäe tee lukoilis käinud. 55 eeku ja laseb keemiat+ survepesu. hiljem tõmban jaamast papprit ja asi kuivaks. kuid isegi kui keemiat ja veejuga ketist eemal hoida, on hiljem kett määrdest kuiv :?

dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

ramsen kirjutas:
kas jawat sobib survekaga lasta pesta we?loen siin teie jutte ja hirm hakkab kohe!kui survekaga tsikkli alt vana õli ja liivasegu maha pesta ega siis hullu ei juhtu we?
mul paaagi peal mingid imelikud pisikesed kollased plekid soovitage millega maha saaks?

kui see on laialivalgunud rooste, siis lapp ja cif võtavad ära
Kasutaja avatar

anarhismikaplan
Postitusi: 147
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:29
Asukoht: tartu

Lugemata postitus Postitas anarhismikaplan »

Üks lahe emmi mees rääkis et olevat käinud rattaga tanklas harjade vahel ja puhtaks sai küll ja rattas jäi isegi püsti (ise ta tuli välja - kahjuks). Tartu kandis liigeldes soovitaks sellist kohta nagu Tõrvandi tankla - seal saab 25 krooniga ise pesta ja lobistada nii kuis soovid. Ainult viimasel korral polnud seal pesuvahendit.

jussuf
Postitusi: 133
Liitunud: 15 Veebr 2005, 03:01

Lugemata postitus Postitas jussuf »

 
Viimati muutis jussuf, 30 Juun 2008, 21:42, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”