Tehnoülevaatus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Mida siis kõike kontrollitakse tehnoülevaatuses. Hetkel puudub mul parem peegel, kas ainult vasaku peegliga on mõtet ülevaatusele minna? Samas kas ka väljalaskegaase ka kontrollitakse? 2-taktilistel on nendega suht halvasti.


Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

Kui valmistaja lubatud max kiirus on alla 100kmh, siis pole kahte peeglit vajagi. Ütled, et ei lähegi rohkem, kui 90kmh. 8)
SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.

Matuwello

Lugemata postitus Postitas Matuwello »

Ei tea mida kõike peaks, aga kui ma käisin, vaatasid tulesid, ketti, vist rehve ka, gaase ei kontrollitud, muide load võiks ka kaasas/olemas olla :wink:

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Soovitan minna Jürisse ülevaatuspunkti. Sõber käis, vaadati, et ilus tsikkel, mis siis ikka, kirjutame ära:) Ratas oli muidugi tehniliselt korras kah :)
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 549
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Lugemata postitus Postitas Kox »

davidsoniharald kirjutas:
Soovitan minna Jürisse ülevaatuspunkti. Sõber käis, vaadati, et ilus tsikkel, mis siis ikka, kirjutame ära:) Ratas oli muidugi tehniliselt korras kah :)
endal tartus sama lugu:D
tulesid vaadati ka..
Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08

Siller
Postitusi: 1001
Liitunud: 11 Apr 2004, 18:52
Tsikkel: Rattatu
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Siller »

Soovitan soojalt seda kakumäe juures olevat ülevaatuspunkti. Ise seal mitme rattaga käinud. Soovitan.
Täpsemalt võib kontakti võtta kasutaja Hunt05-ga :wink:

Parimat,
Siller
Kasutaja avatar

Sebastian
Postitusi: 303
Liitunud: 05 Juun 2005, 19:18
Asukoht: Harku/
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Sebastian »

Siller kirjutas:
Soovitan soojalt seda kakumäe juures olevat ülevaatuspunkti. Ise seal mitme rattaga käinud. Soovitan.
Täpsemalt võib kontakti võtta kasutaja Hunt05-ga :wink:

Parimat,
Siller
Rannamõisas äkki mõtled? See suht uus koht?

Teema algataja
Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Käisin laagris, täitsa rahule jäin seal. Probleem lahendatud.

Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

Kummas Laagri omas käisid? Pärnaka ääres või seal kultuurikeskuse lähedal?
Kasutaja avatar

Aizar
Postitusi: 259
Liitunud: 28 Aug 2004, 18:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Aizar »

Ma vist leidsin Eesti kõige põhjalikuma ülevaatuspunkti... Alpter Tartus, kontrolliti kõik tuled, lasti pidurdada ja katsuti ega esihargis lõtku pole :roll:. Heitegaase ja müra siiski ei kontrollitud :P

Tegemist oli samas ratta esimese ülevaatusega Eesti pinnal.

Seda, mida kõike tegelikult ratas omama peab ja mida kontrollida tuleks, saab lugeda Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded. Sellele lisandub paar riiulit eurodirektiive.
Aivar
Kasutaja avatar

westel
Postitusi: 559
Liitunud: 02 Juun 2004, 09:49
Asukoht: Kose
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas westel »

Väga hea ülevaatuspunkt on minuarust Maardus.
Nimelt Maardu sissesõidul, üle raudtee ja esimene tee vasakule.
Sealt edasi juhatavad juba teatetahvlid. Kontollivad seda mida vaja, mitte ei "vingu" iga asja üle :wink:
Soovitan soojalt.

Teema algataja
Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Käisin laagris seal bussi lõpp peatuses. Pärnumaantee ääres.

trim
Postitusi: 101
Liitunud: 19 Jaan 2006, 01:41
Asukoht: kose
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas trim »

westel kirjutas:
Väga hea ülevaatuspunkt on minuarust Maardus.
Nimelt Maardu sissesõidul, üle raudtee ja esimene tee vasakule.
Sealt edasi juhatavad juba teatetahvlid. Kontollivad seda mida vaja, mitte ei "vingu" iga asja üle :wink:
Soovitan soojalt.

maardu mehed tegid endale uue ülevaatuspunkti jüris .... kalevi kommivabriku taga ...
Palun Ära Solvu
Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

selline küsimus, kas kusagil internetist on võimalik oma ratta tehnoülevaatuse kehtivust kontrollida/vaadata?
seda et teh passis on märk tean niigi, pole vaja seda mainida. :D tean näiteks et x-tee portaalis on võimalik enda kohta infot vaadata, mis sõidukid on sinu nimel näiteks..

Käisin Sõle tn. ülevaatus punktis, igati rahul: hea ja kiire teenindus, vaatas tulesi, pidureid, keskhargi peal ka esiratast ja amorte. tuli välja et kontrollija ise kah tsiklimees :P :D
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Ühinen hea sõnaga Laagri ülevaatuse osas- selle vana kultuurimaja juures paikneva osas- märkused esitatud asjalike nõuannete vormis ja jutu järgi tundus, et ülevaataja on olnud kunagi motospordiga seotud.
Kasutaja avatar

munaz
Postitusi: 200
Liitunud: 16 Veebr 2007, 14:43
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lubade probleem..

Lugemata postitus Postitas munaz »

Kas ülevaatusel on kohustuslikuks elemendiks juhilubade kontrollimine?

Soovin saada täismõõdus lube, esimene vaba eksamiaeg ARK-is on juunis. Tsikkel on olemas (üsna tore oleks enda rattaga eksamit sooritada), kuid sellel lõpeb mais ülevaatus.

Oskab keegi äkki öelda sedagi, kas eksamit peab sooritama elukohajärgses ARK-is (kui selline asi olemas on, üldse :D) või saab seda teha ükskõik, millises ARK-i büroos; eeldan, et Raplas on eksamijärjekorrad lühemad kui Tallinnas.

Tänud!

errorcode12
Postitusi: 168
Liitunud: 20 Juun 2006, 20:41
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas errorcode12 »

Jep, enne ülevaatust pead esitama juhiloa mis lubab sul vastava kategooria sõidukit juhtida.

Eksamit võid teha suvalises Eesti otsas.
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

errorcode12 kirjutas:
Jep, enne ülevaatust pead esitama juhiloa mis lubab sul vastava kategooria sõidukit juhtida.
...aga ülevaatusele ei pea ju minema ratta omanik ise? Võin oma vanaema vana Hayabusaga volituse alusel sõita ja ülevaatust teha küll. Et- täislubadega sõbrad appi!

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Veits OT aga kes tahab veel hooaja alguses sõidueksamiga ühele poole saada, siis minge tõesti Raplasse või mõnda veel kaugemasse ARKi. Tallinna ja Harjumaa eksami järjekorrad olid kuude pikkused juba kolm nädalat tagasi.

t6nis

Lugemata postitus Postitas t6nis »

keegi kuressaares teab mõnda kohta kuhu rollu võiks sisse lükata? ülevaatuse aeg peaks käes olema...

timoriik
Postitusi: 275
Liitunud: 17 Dets 2004, 18:40
Tsikkel: mõned on
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas timoriik »

ei mõista, millest järeldad et ülevaatuse aeg on käes :shock:

t6nis

Lugemata postitus Postitas t6nis »

ee mul on 500 km läbi sõidetud. üteldi ostes et siis kebi ülevaatusele!

Zidist
Postitusi: 878
Liitunud: 15 Aug 2004, 09:47
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas Zidist »

Äkki mõeldi ikkagi hooldust :lol:
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

t6nis kirjutas:
ee mul on 500 km läbi sõidetud. üteldi ostes et siis kebi ülevaatusele!
Mulle ütles hambaarst kah kaks kuud tagsi, kui hammaste parandamise lõpetas, et ma kolme kuu pärast igaksjuhuks ülevaatusele läheks, et kas kroonid on ilusti püsima jäänud.
Soovitage palun head tehnoülevaatuse kohta Haapsalus või seal lähedal.

t6nis

Lugemata postitus Postitas t6nis »

jube palju abi on ju küll sellest, kui ma ütlen et mul on vaja minna ülevaatusele/hooldusele ja küsin kas Kuressaares leidub ning vastuseks saan küsiltuse teemal kas mul on üldse vaja minna sinna :lol:

on sellest abi?

Serengeti
Postitusi: 253
Liitunud: 26 Sept 2006, 20:22
Tsikkel: Z750 ; KX250F
Asukoht: Rakvere

Lugemata postitus Postitas Serengeti »

Selle teema ülevaatsue point on see et kontrollitakse su ratas et kas sa sellega võid teedel sõita, kui jh lüüakse tempel ja politsei onu ei saa selle kallal vinguda.
Kuna aga roller arvel ei ole ei pea sa taga ka ülevaatusel käima. Pigem sa mõtted ikka hooldust kust vahetatakse õlid ära jne.
Kui sa aga ise ei mõista kas sa siis oled ikka piisavalt vana et rolleriga sõita? :lol:

t6nis

Lugemata postitus Postitas t6nis »

kinnitan et olen piisavalt vana :lol:

tegelikult ma juba suht pahane, et ma ei suuda Saaremaal hoolduskohta leida ja seepärast postitan igasse vähegi võimalikku teemasse(peaaegu ise märkamatagi :oops: ) küsimuse selle kohta.
vabandan :(

TLH
Postitusi: 243
Liitunud: 16 Apr 2007, 10:08
Tsikkel: külka M; Kawasaki
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas TLH »

oldmoped kirjutas:
Soovitage palun head tehnoülevaatuse kohta Haapsalus või seal lähedal.
Haapsalu (Taebla) ülevaatuspunkti asukoha võid kohe ära unustada ja minna heaga ülevaatusele ükskõik kuhu, ise olen autoga käinud (kui Haapsalus elasin) ntx Koongas Pärnumaal. Närvikulu väiksem...

Mootorrattaga pole kuskil probleeme olnud, kui on puhas, korralik, komplektne (tuled küljes) tsikkel, siis on ainult vormistamise küsimus...
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

t6nis kirjutas:
tegelikult ma juba suht pahane, et ma ei suuda Saaremaal hoolduskohta leida ja seepärast postitan igasse vähegi võimalikku teemasse(peaaegu ise märkamatagi :oops: ) küsimuse selle kohta.
:shock: :wack: (lol)
Ehk siis... kordame küsimust... kui vana sa oled?!?!?
kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema

t6nis

Lugemata postitus Postitas t6nis »

scryth kirjutas:
t6nis kirjutas:
tegelikult ma juba suht pahane, et ma ei suuda Saaremaal hoolduskohta leida ja seepärast postitan igasse vähegi võimalikku teemasse(peaaegu ise märkamatagi :oops: ) küsimuse selle kohta.
:shock: :wack: (lol)
Ehk siis... kordame küsimust... kui vana sa oled?!?!?
korda korda, keegi pole vanust küsinud... :wack:
14
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”