Ringrajasõiduga alustamine

Kõik kiirusega seotud teemad. Kiirendus, ringrada, jne.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

manager2
Postitusi: 590
Liitunud: 12 Mär 2006, 16:52
Asukoht: Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas manager2 »

allan777 kirjutas:

Kui aga ego ei lase väiksema ratta kui 1000 selga istuda, mis paljudel juhtudel nii ka on, siis on muidugi teine asi...

:mrgreen:
sel juhul on meil peaaegu terve rookie1000 egomaniakke täis :D
ja muide Eno, sul edukas tiimikaaslane ju kah alustas 1000-sega ja ma ei näe kuskilt otsast, et tal egoga probleeme oleks.

Jah Allan, ega ma ei väidagi et kõik tonnisega sõitjad on egomaniakid...
Nii minu tiimikaaslased kui ka ilmselt väga paljud teised rookie 1000 sõitvad tüübid teevad seda osalt selle tõttu,et nende tänavatsikkel oli parajasti tonnine, kui nad rinka vastu huvi hakkasid tundma. Siis moditi vähe ratast ja mauhti rajale. Ja olidgi tonnises rookies...

Minul endal toimus asi teisiti. Tegin oma esimese rajasõidu vabsee 1000 FAzeriga millega tänaval sõitsin ja võistlusel osalesin ka C klassis 1000 kawaga, mis oli sellel ajal Korkelt laenatud. Ei kurda - mulle meeldis. Kui aga hakkasin rajasõiduks tsiklit ostma, siis pärast seda kui olin 600st proovinud ma enam ei kahelnud, et see on see pill, millega teen oma esimesed hooajad. Täna ma ei kahetse ja olen oma otsuse õigsuses 100% kindel.
Vahe ongi antud juhul selles, kes sõidab sellega, millega ta oli harjunud ja mis tal parajasti olemas oli, teisel puhul soovitakse soetada endale õigeimat varianti. Milleks on kindlasti väiksema mootoriga pill. Ma tahaks näha ringrajasõidu õpetajat, kes soovitab oma õpilastel esimesed sammud tonnisega teha...
Minu enda pill on just selline - eesmärgipäraselt rinkasõiduks ostetud, pole see meetritki tänavasõitu läbinud.

Mis puutub sõitmise kergusesse ja raskusesse, siis jah 600ne on ise kergem, teda on kergem taltsutada, ta annab sulle sõiduvead kergemini andeks, seevastu pead rohkem vaeva nägema, et seda asjandust tõeliselt kiiresti liikuma panna ehk pead rohkem pead murdma, milline on õige sõidujoon, milline on sisenemis punkt, väljumispunkt.. apex... kõik see värk. 1000 ga sõidu teeb raskeks see, et see kaabakas tahab sind oma sadulast igal võimalusel maha raputada, mistõttu on vaja eelnevat kogemust ja tundlikku gaasikätt, et seda pilli kontrolli all hoida. Kergem on temaga aga sõita selles mõttes, et tuled sa sealt kurvist välja kuidas tahad ja mis käiguga tahad, vajuta aga peale ja küll ta läheb... (nii liialdatult väljendatuna - tegelikult on kõik 600-ga sõitmise eelduseks vajalikud tegevused ka siin primaarsed... 1000ga sõites aga muudavad sedasorti sõiduvead ringiaega proportsionaalselt vähem kui 600-l). Seetõttu kulub uuel sõitjal tonnisega sõites enamik energiat seljaspüsimise peale, kui rinkasõidus kiirelt sõitmiseks tegelikult vajalike asjadega tegelemise peale. Usun, et tonnine pakub väga mõnusat sõidunaudingut, kui sa saad sellega sõitmisele keskenduda. Kui oled niiöelda roheline, siis on ja peabki olema su tähelepanu mujal ja hajutatud, mistõttu vähem agressiivsem pill on parem.



THESE FEW MINUTES ON THE TRACK… YOU LIVE MORE THAN SOME PEOPLE DURING THEIR LIFETIME
Kasutaja avatar

Maarja
Postitusi: 289
Liitunud: 30 Juun 2005, 12:58
Asukoht: Kiili - Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Maarja »

allan777 kirjutas:

ei tea 8)
oleneb kuidas planeetide seis on. :mrgreen:
võibolla olen hoopis support teamiks ühele su tulevasele naiskonkurendile ;) 8)
ta on väga kiire õppima ning talenti on kah jagatud kamaluga, ma isegi siin kohati suu lahti vaadanud ...
tal aint vanemad väga vastu praegu, eks paistab kuidas läheb.

tore-tore! millal need vanemad enne alguses kohe poolt on olnud :P

Kasutaja avatar

cool200
Postitusi: 657
Liitunud: 15 Okt 2005, 13:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas cool200 »

rinka on lahe-
-mida rohkem sõitjaid seda ägedam,
tähtis on alustada

jawad,dnepr soolo,suzukiT500 2 takti,suzuGSXR750F,honda CBR900RR,yamuR1,suzuGSXR1000 K4 :)
Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas allan777 »

cool tõi välja kõige olulisema- TÄHTIS ON ALUSTADA.

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.

Teema algataja
MikuF11

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas MikuF11 »

Täitsa jube ikka kui nimodi pealt minema loobib :? Sellised kukkumised on vist pea kõige hullemad, ma kujutan ette!
Aga ikka tahan sõita :twisted:

Miku

Kasutaja avatar

harrastaja
Postitusi: 345
Liitunud: 28 Aug 2005, 23:39
Asukoht: Viimsi

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas harrastaja »

endale meeldib tonnisega rohkem sõita, 600'sega olin nagu karu jalgrattaga. kuidagi lihtsam ja mugavam on. rohkem fun.

ZX10R '12
KX250F '14
Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas allan777 »

Täitsa jube ikka kui nimodi pealt minema loobib Sellised kukkumised on vist pea kõige hullemad, ma kujutan ette!
Aga ikka tahan sõita

jaa, highside on FUN (crash)
eriti see maandumise osa :mrgreen:
need kes su järel sõidavad näevad väga lahedat vigurvõimlemist õhus enne maandumist :bsmile:

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas korke »

See oli renualt traffic 1,8 diisel ....koos istmete ridadega :mrgreen:

manager2 kirjutas:
Maarja kirjutas:

... aga nt viimasel Pärnu võidukal sõitis Liim 20seki ringi peale aeglasemalt kui Rooba, kes oli esimene. Tee omad järeldused.

P.S. Selle Liimi ringiajaga võrdse aja sõitis eelmisel aastal välja ka meie kõigi suur sõber Korke .... Peugeot kaubabussiga... :twisted:

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas allan777 »

See oli renualt traffic 1,8 diisel ....koos istmete ridadega

manager2 wrote:
Maarja wrote:
... aga nt viimasel Pärnu võidukal sõitis Liim 20seki ringi peale aeglasemalt kui Rooba, kes oli esimene. Tee omad järeldused.

P.S. Selle Liimi ringiajaga võrdse aja sõitis eelmisel aastal välja ka meie kõigi suur sõber Korke .... Peugeot kaubabussiga...

Korke, sellest ei olegi veel Õhtulehes kirjutatud :mrgreen:
:wink:

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas korke »

Ei ole jah veel mainitud minu kõige kiirema kaubika sõitja tiitlit seal. :roll:

allan777 kirjutas:

See oli renualt traffic 1,8 diisel ....koos istmete ridadega

manager2 wrote:
Maarja wrote:
... aga nt viimasel Pärnu võidukal sõitis Liim 20seki ringi peale aeglasemalt kui Rooba, kes oli esimene. Tee omad järeldused.

P.S. Selle Liimi ringiajaga võrdse aja sõitis eelmisel aastal välja ka meie kõigi suur sõber Korke .... Peugeot kaubabussiga...

Korke, sellest ei olegi veel Õhtulehes kirjutatud :mrgreen:
:wink:

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

harrastaja
Postitusi: 345
Liitunud: 28 Aug 2005, 23:39
Asukoht: Viimsi

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas harrastaja »

Soomlased oskavad asja kohta ilusasti öelda:

"Ratamoottoripyöräily on vähä-älyistä hommaa. Se on vaarallista. Vie kaikki rahat. Ajaa miehen epätoivoisiin tekoihin. Karkottaa vaimon. Rikkoo perheen. Etännyttää ystävistä. Aiheuttaa vakavaa riippuvuutta. Entä sitten.. "

ZX10R '12
KX250F '14
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas korke »

ja eesti keelde tõlkides kuidas see oleks ?

harrastaja kirjutas:

Soomlased oskavad asja kohta ilusasti öelda:

"Ratamoottoripyöräily on vähä-älyistä hommaa. Se on vaarallista. Vie kaikki rahat. Ajaa miehen epätoivoisiin tekoihin. Karkottaa vaimon. Rikkoo perheen. Etännyttää ystävistä. Aiheuttaa vakavaa riippuvuutta. Entä sitten.. "

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

RRaido
Postitusi: 64
Liitunud: 16 Mai 2007, 22:45
Tsikkel: CBF600S-R6-IŽ-VTR-VL800-CBR900
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas RRaido »

korke kirjutas:

ja eesti keelde tõlkides kuidas see oleks ?

harrastaja kirjutas:

Soomlased oskavad asja kohta ilusasti öelda:

"Ratamoottoripyöräily on vähä-älyistä hommaa. Se on vaarallista. Vie kaikki rahat. Ajaa miehen epätoivoisiin tekoihin. Karkottaa vaimon. Rikkoo perheen. Etännyttää ystävistä. Aiheuttaa vakavaa riippuvuutta. Entä sitten.. "

Midagi sellist:
Rinkasõit on ebaterve tegevus . See on ohtlik. Võtab kõik su raha. Ajab mehed meeleheitlikele tegudele. Ajab naise minema, lõhub pere, kaugendab sõpradest, tekitab sõltuvust. Ja mis siis ...

NUTIKAD AUDIO-VIDEO LAHENDUSED KOJU JA KONTORISSE!
http://www.proscreen.eu
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tere
seoses rinkasõidu alustamise plaaniga väike kombemure. uut ei raatsi trenniks osta ja tundub et turuplatsi "ostan" teemat ilmselt väga paljud ei vaata seega riputan sihtrühmale nähtavamasse teemasse. mõtlesin et pole mõistlik täitsa uut teemat teha selle tarvis.
http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=19&t=53903

5248653
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas makuke »

Tervitus!
lugesin seda temat ja mõnda sarnast veel, aga pole elusees rajale sattunud. Õigemini esimene hooaeg 600 ninjaga sai alles läbi... Kuidas suhtutakse kui tulen täiesti ilma kogemusteta rajale harjutama? Kindlasti olen väike pidur seal, kuid tahaks turvaliselt natuke kurvis kallutada ja sõita mitte tänavalegaalsete kiirustega. Kuidas suhtute?

Mark

Kasutaja avatar

justcraizy
Postitusi: 513
Liitunud: 23 Jaan 2008, 17:01
Asukoht: Tallinn, Tartu

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas justcraizy »

Rada ongi harjutamiseks ja mingit luba pole küll kelleltki selleks vaja küsida. Kui tahad sõitma minna, istu selga ja kima kohale ning tiiruta palju jaksad. Tempo peab igaüks ikka ise vastavalt oma oskustele ja riskitaluvusele valima.

zx6r(04)->zx6r(06)->zx10r(08)-> cbr600rr(07)
Kasutaja avatar

necromany
Postitusi: 217
Liitunud: 28 Jaan 2006, 22:49
Tsikkel: Honda vfr 800 vtec

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas necromany »

makuke kirjutas:

Tervitus!
lugesin seda temat ja mõnda sarnast veel, aga pole elusees rajale sattunud. Õigemini esimene hooaeg 600 ninjaga sai alles läbi... Kuidas suhtutakse kui tulen täiesti ilma kogemusteta rajale harjutama? Kindlasti olen väike pidur seal, kuid tahaks turvaliselt natuke kurvis kallutada ja sõita mitte tänavalegaalsete kiirustega. Kuidas suhtute?
Mark

Ega kunagi on ikka esimene kord..
Saugal on esimene kord halb harjutama minna kuna enamasti käivad seal sõitmas võidusõitjad ja sa pead koguaeg peegleid jälgima, et kellelegi ette ei sõida. Aravetele tasuks minna esimene kord, kõik jagavad oma kogemusi ja saad sõita rahulikult oma sõitu.
Sõida rahulikult oma sõitu ja niikaua kui sa blokeerima ei hakka( nagu mõned kes käinud on) on kõik okey :bsmile:

Kasutaja avatar

Whitebalance
Postitusi: 493
Liitunud: 04 Juun 2005, 00:04
Asukoht: Saue
Kontakt:

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Whitebalance »

Peaksin mainima, et enamustel Eesti radadel ei sõida sa kui oled algaja kindlasti kiiremini kui 120 km/h. Seetõttu ära kujuta ette, et nüüd kiirused seal kujunevad -200km/h. Vähemalt mulle jäi su jutust selline mulje :D:D

Loomulikult tasub tulla rajale harjutama. Enem oleks soovitav siiski lugeda randmeväänet ja natikene ka sõiduasendi, ning muude asjade kohta. Kuid kui rajal küsid kellegilt lahkelt, kes oskab sind õpetada siis usun, et nõu ei jää saamata. Valesti ei tasu õppida, ümberõppida on alati kehvem kui kohe õige jalaga voodist välja astuda. Peamine asi on see ka, et sa ei hakka tegema imetrikke rajal, kiiremad saavad sust nii või naa mööda, ära väga ootamatuid liigutusi tee, millega kiiremad ei oskaks arvestada (crash) .

Soovitav siiski, vea end enda kandi meestega kaasa, kui bikeris või kuskil teema üleval, seltsis alati muhedam rajale minek.

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Kui suureks need kiirused kardiradael lähevad? Tahaks oma nakediga ka paar tiiru proovida :wink:

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

necromany
Postitusi: 217
Liitunud: 28 Jaan 2006, 22:49
Tsikkel: Honda vfr 800 vtec

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas necromany »

Vidget kirjutas:

Kui suureks need kiirused kardiradael lähevad? Tahaks oma nakediga ka paar tiiru proovida :wink:

Aravetel saan oma 125ccm 130km/h kätte. Võimsamatega vast max 150km/h.

Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Vidget kirjutas:

Kui suureks need kiirused kardiradael lähevad? Tahaks oma nakediga ka paar tiiru proovida :wink:

Näiteks Rapla rajal sa üle 2. käigu seal väga lasta ei saagi või no äärmisel juhul kolmanda saad ka sisse, aga siis tuleb juba suht äärmustesse minna. Seal kardirajal sai oma shiveriga paugutatud. Ütleme nii, et esimesed ringid olid ikka väga tagasihoidlikud ja mõlkus ikka meeles enda julgeolek ning ratta seisukord, aga mida ring edasi, seda enam sai adrekas minu üle võitu. Aga punnid pane kindlasti tsiklile, soe soovitus ja kui kuskile kallutama minemas oled, siis lööks ka kampa. :P


Teema algataja
Hai

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Hai »

Endalgi päris suur huvi rinka vastu tekkinud, aga pole elusees ühelgi rajal tsikliga sõitnud.
Arvestades mis tsikkel mul on, (Honda CBR 125 R 4 taktiline) siis kas on üldse mõtet mul rajale ronida? :mrgreen:
Kuigi välismaal võistlevad isegi eelnimetatud tsikliga:

Pilt

Pilt

:bsmile:

Viimati muutis Hai, 02 Jaan 2010, 16:15, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

yamahaR66
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Sept 2006, 18:57
Tsikkel: Piaggio Zip SP 2
Asukoht: RAKVERE/Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas yamahaR66 »

Tähtis on alustada ükskõik, mis rattaga ja ükskõik mis rajal. Kui oled juba proovinud siis saad järeldused ise teha, et kus on parem.
Mina sain pisiku Pärnu rajalt, kui toimus Rookie Teami treeningpäev. Sõitsin minagi seal Aprilia RS 125cc rattaga ja ei olnud kellelgi probleemi. :D Siis saigi juba rinkapill soetatud.

Nii kõik rajaale !!!! :bsmile:

Yamaha Jog RR, Yamaha Aerox 100, Aprilia rs 125 , Yamaha R6, Yamaha R1
Kasutaja avatar

Maarja
Postitusi: 289
Liitunud: 30 Juun 2005, 12:58
Asukoht: Kiili - Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Maarja »

üüüü, kui tore näha, et uusi huvilisi tekib :) alustada audrus võib küll, aga võin öelda, et seal saad rohkem sirget kihutada, aga rinkalõbu on just kurvis ;) niiet kui tahad seda õiget tunnet saada, siis esimesed korrad õigem aravetel või raplas proovida, sest seal sa ÕPID. pärnus saab aga alati head nõu, kuna seal käib võidusõitjaid, ei oska öelda kui pädevad õpetajad on tänavasõitjad, kellega kardirajal kokku satud. aga randmevääne II KINDLASTI! ja julge hundi rind on rasvane. tule julgelt, keegi ei pahanda, kõik ju kusagilt alustanud. tunneme hoopis rõõmu kui rinkarahvast juurde tekib.
ja kordame veel üle, keerake need peeglid ära, ei ole vaja teil vahtida peeglisse, et keegi tagant tuleb, siis teetegi mingi jama ja õnnetus käes, küll kiirem ise vaatab ja teab kus ja millal mööda saab. jätke see ükskord meelde ometi! :bsmile:

Kasutaja avatar

Maarja
Postitusi: 289
Liitunud: 30 Juun 2005, 12:58
Asukoht: Kiili - Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Maarja »

Hai kirjutas:

Arvestades mis tsikkel mul on, (Honda CBR 125 R 4 taktiline) siis kas on üldse mõtet mul rajale ronida? :mrgreen:

absoluutselt ON! :bsmile:

Kasutaja avatar

Karu159
Postitusi: 124
Liitunud: 20 Aug 2008, 16:26
Tsikkel: Yamaha R6 ´09
Asukoht: Pärnu

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Karu159 »

yamahaR66 kirjutas:

Tähtis on alustada ükskõik, mis rattaga ja ükskõik mis rajal. Kui oled juba proovinud siis saad järeldused ise teha, et kus on parem.
Mina sain pisiku Pärnu rajalt, kui toimus Rookie Teami treeningpäev. Sõitsin minagi seal Aprilia RS 125cc rattaga ja ei olnud kellelgi probleemi. :D Siis saigi juba rinkapill soetatud.

Nii kõik rajaale !!!! :bsmile:

Samad sõnad nagu ütles ka Raido et kyll see tunnetus hakkab tulema. Oleme kõik ju kunagi alustanud 0-st. :) niiet jõudu ja peale hakkamist. Ehk kohtub mõninga kuu pärast juba rajal :) :bsmile:

Life without racing is no life at all!!

Teema algataja
strato

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas strato »

Kas kuskil on nimekiri Eesti ringradatest? Proovisin googledada aga ei leidnud midagi erilist. Tundub, et Tallinnas polegi?

Kasutaja avatar

Maarja
Postitusi: 289
Liitunud: 30 Juun 2005, 12:58
Asukoht: Kiili - Tallinn

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas Maarja »

strato kirjutas:

Kas kuskil on nimekiri Eesti ringradatest? Proovisin googledada aga ei leidnud midagi erilist. Tundub, et Tallinnas polegi?

Mis see on mingi nali v?? (lol)

Eestis on vaid üks ringrada niipalju kui seda ringrajaks saab pidada, ja kui googleisse sisse trükkida ringrada, annab ka kohe selle vastuse - Audru ringrada (Pärnus).

Ja siis veel need kardirajad, Tlna lähedal - Tabasalu, Rapla, Aravete.

Kasutaja avatar

harrastaja
Postitusi: 345
Liitunud: 28 Aug 2005, 23:39
Asukoht: Viimsi

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas harrastaja »

Maarja kirjutas:

Eestis on vaid üks ringrada niipalju kui seda ringrajaks saab pidada, ja kui googleisse sisse trükkida ringrada, annab ka kohe selle vastuse - Audru ringrada (Pärnus).

Thanks..

ZX10R '12
KX250F '14
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Ringrajasõiduga alustamine

Lugemata postitus Postitas KIBU »

tere
teadjad rääkige ajavõtusüsteemidest mille saab rattale paigaldada. miskit peaks nagu olema muidu ju ei õpi kui aegu võrrelda ei saa. kas oleks mõistlikum magnetanduriga või majakaga vms. äkki on kellelgi midagi üle...

5248653
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kiirendus ja rinka”