Räägiks keevitusseadmetest

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

Tervist,

Mõni aeg tagasi vahtisin siin traatkeevitusi ehk MIGe. Siis aga jäi silma inverterkeevitusseade. Igalpool on kirjas, et kui paksu materjali taga lasta saab jne... Kuid kuskil pole kirjas kui peenikest tööd taga teha saab. Omab keegi sellist masinat? Äkki viitsib natuke pajatada. Hetkel mul on olemas miskine nõukaaegne keevitustrafo mis on suhteliselt võimas, kuid tahaksin just peenikest materjali ka keevitada. Minu trafo liiga võimas. Reguleerimisvõimalus nii madalale kui mul vaja oleks puudub.
Tean, et nüüd hakkate mulle kohe soovitama MIGi ikkagi. Kuna eelarve on piiratud siis tundub, et inverteri saaks odavamalt ja võimsama. No mai tea välistame hetkel MIGi. Ja räägime ta alternatiividest.
Mind huvitab selline seade: http://www.e-kaubamaja.ee/Default.aspx? ... |1|105|0|0
Ja siis üks tavaline keevitustrafo: http://www.e-kaubamaja.ee/Default.aspx? ... |1|105|0|0 Tahaks selle plusse ja miinuseid ka kuulda.

Veel võiks rääkida sellest lisast mis neil kõigil on: Hot Fuse vms... , et kaarleek pidi laksti tekkima maru kergelt. Kurat enda masinale mõeldes siis see kuradiline vahel ikka tahab tükk töksamist kui jooksma hakkab! :)
Ei aga andke tuld ja soovitage. Kasutusala pole eriti suur neil. Oleks tarvis tsikli ehituseks.



Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Inverterkeevitusseade tähendab tegelikult toiteallika ehitust, trafo asemel on lihtsalt türistorid.

Väikesteks koduktöödeks on inverterkeevitussede, millel on TIG keevituse võimalus ideaalne. Töö täpsuses ületab see kõiki MIG-e.
MIG eelis on vaid siis kui sul on vaja keevitada palju pikka õmblust kiiresti.

Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

mx77 kirjutas:

Inverterkeevitusseade tähendab tegelikult toiteallika ehitust, trafo asemel on lihtsalt türistorid.

Väikesteks koduktöödeks on inverterkeevitussede, millel on TIG keevituse võimalus ideaalne. Töö täpsuses ületab see kõiki MIG-e.
MIG eelis on vaid siis kui sul on vaja keevitada palju pikka õmblust kiiresti.

Hmm, väga huvitav. Aga vaatan, et kõige väiksem elektrood on 1,6mm . Siis milline on sellise elektroodi minimaalne materjali paksus. On selle masinaga võimaluk normaalselt punktida autoplekki näiteks?

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com

Ints
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2004, 21:18
Asukoht: Tartu

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas Ints »

elektoodiga õhukest plekki ikka suht võimatu keevitada, miinimum piir peaks paar mm olema ja siis peab ka maru ettevaatlik olema. MiG-iga on plekitööd ideaalne teha. Kui TIG-i tahad inventerile külge pookida, siis pead arvestama TIG käpa ja ka argoon ballooni ostmisega. TIG-i ja elektroodkeevituse plussiks on suurem võimalus erinevaid materjale keevitada.

take the corner, join the crash

pulsar
Postitusi: 345
Liitunud: 22 Sept 2004, 15:17
Tsikkel: GSF 1200 N

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas pulsar »

Pakuks sulle Decastar 130 no gas seadet hinnaga 3320.-
Loomulikult asi uus ja pakendis.Oled huvitatud ?

Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

pulsar kirjutas:

Pakuks sulle Decastar 130 no gas seadet hinnaga 3320.-
Loomulikult asi uus ja pakendis.Oled huvitatud ?

Tänud pakkumast, kuid ilma gaasita MIG mulle huvi e paku.

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

Ints kirjutas:

elektoodiga õhukest plekki ikka suht võimatu keevitada, miinimum piir peaks paar mm olema ja siis peab ka maru ettevaatlik olema. MiG-iga on plekitööd ideaalne teha. Kui TIG-i tahad inventerile külge pookida, siis pead arvestama TIG käpa ja ka argoon ballooni ostmisega. TIG-i ja elektroodkeevituse plussiks on suurem võimalus erinevaid materjale keevitada.

Vaat üks asi on keevitamine ja teine asi punktimine. Loogiline, et puhast jutti ei saa lasta alla paari milli. Mind aga huvitas kas saab hakkama punktimisega.

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com

Ints
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2004, 21:18
Asukoht: Tartu

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas Ints »

häda pärast saab ikka punktida, kui punktimise all mõtlesid mingite detailide ajutist fikseerimiset, aga kui tihedatest punktidest koosneva õmbluse tegemist, siis vihastad enne halliks. See hot start ei tähenda muidugi seda, et asi sujuv ja pehme oleks, kopsima pead ikka ja jääb ka kinni jne

Viimati muutis Ints, 03 Nov 2008, 17:51, muudetud 1 kord kokku.
take the corner, join the crash
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas KIBU »

terv
soovitan soojalt elektroodiga variandid ära unustada siiski:) need mõeldud siiski paksema materjali keevitamiseks ja vähe robustsemaks tööks kui tsikliehituses enamjaolt ette tuleb. kui TIG keevitus aparaadid liig kallid siis vaata vähemalt MIG -e. vähema võimsusega aparaadid pea samas hinnas kui kui korralikud inverterid. kuigi need odavad mõeldud küll ainult mõne millimeetrise pleki keevitamiseks. lisaks pead rentima veel süsihappegaasi ballooni kui endal pole (ei tea et keegi müüks neile eraldi enam). korralikud aparaadid on küll vähemalt poole kallimad kuid ka kordades asisemad. on ka selliseid millega saab ka alumiiniumi lasta. kola netis või mine kasvõi stokkerisse ja uuri enne erinevaid pakkumisi.

edu

5248653
Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

Tartus kellelgi pole inverterit? Võtaks oma elektroodi kaasa ja prooviks kuidas on. Kui näen siis tean! :D

MIGe olen vaatand. Alul mõtlesin, et võtaks ehk selle BiMax 150 . Aga siis kobasin inverteri otsa ning mõtlesin, et uurin.

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Kasutaja avatar

xdream
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Aug 2006, 10:20
Tsikkel: Honda

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas xdream »

Omast kogemusest võin öelda, et elektrood keevitus jäta musta ja paksu metalli tarbeks.
Ei tasu ära, hakata õppima/jebima elektroodiga õhukese metall punktimist või pika õmbluse tegemist.
Sellistele töödele on ikkagi parim variant MIG või kui oled jõukam siis TIG.
MIG'ga lased ilma probleemideta nii paksu kui ka õhukest, oleneb muidugi võimsusest.

MIG'l on õmblus puhtam sujuvam ja ei vaja teoreetiliselt mingit järeltöötlust.
Elektroodil peab ikka väga kindel käsi ja omajagu kogemust olema, et rahuldavat tulemust saada.
Lisaks elektroodiga lastes pead õmbluselt maha toksima šlaki ja tihtipeale ei tule sealt alt
välja loodetud tulemus.

Minu soovitus, aja natuke rohkem raha kokku ja osta korralik MIG.
Kodukasutuses kestab korralik pill elupäevade lõpuni.
MIG on siiski kõige lollikindlam keevitus.

Kui otsustad MIG'i kasuks, siis kindlasti võta Co2 asemel Co2 ja argooni segu.
Co2 on, keevitus paksu metalli lastes läbivam kui Co2 argooni seguga on õmbluse kavliteet parem ja puhtam.

Honda CX500 79'
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

agent007 kirjutas:
mx77 kirjutas:

Inverterkeevitusseade tähendab tegelikult toiteallika ehitust, trafo asemel on lihtsalt türistorid.

Väikesteks koduktöödeks on inverterkeevitussede, millel on TIG keevituse võimalus ideaalne. Töö täpsuses ületab see kõiki MIG-e.
MIG eelis on vaid siis kui sul on vaja keevitada palju pikka õmblust kiiresti.

Hmm, väga huvitav. Aga vaatan, et kõige väiksem elektrood on 1,6mm . Siis milline on sellise elektroodi minimaalne materjali paksus. On selle masinaga võimaluk normaalselt punktida autoplekki näiteks?

No aga sa ju ei pea elektroodiga keevitama, kasuta TIG käppa (paljudel inverteritel muuseas hinna sees) ja lase mõnuga. Su oma lingis pakutud inverter keevitab TIG režiimis 0,5 mm plekki. TIG eelis on veel see, et hästi tihedalt kokkuistuvate detailide puhul saad lisamaterjali minimaalselt lisada (kaarleek tekib volframelektroodi vahel, mis materjali iseenesest keevisõmblusesse ei vii) ja seega tuleb võib teha väga puhast keevisõmblust.

Kui raha tahad kulutada, siis tasuks osta muidugi AC/DC TIG, siis saad ka alumiiniumi lasta, aga need on kallid (trafopillid vähe odavamad aga rasked see eest).

Näiteks siin ei ole ju eriti kallid: http://www.merec.ee/index.php?lang=est& ... 41,535,571

Viimati muutis mx77, 03 Nov 2008, 18:06, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

:D Olen MIGiga keevitades igapäevast leiba teeninud. Kodus aga olen elektroodiga lasnud juba 2a nüüd vist. Enda trafoga sain 1,5mm pleki punktitud üksteise külge nii, et ära ei põletanud. Ainus loll asi mis on, elektrood ei taha kuidagi käima minna. Ma just lootsin, et kui võtad kuiva elektroodi ja inverteri siis paned laks ja laks, punktimisel elektroodiga on oluline kiirus ja täpsus. Kiiresti käima ja kiiresti ka maha. Siin üks eelrääkija hirmutas mind ära, et need "Hot Fuse" sildil masinal on niisama reklaamiks. :roll:

MIG miinus on see, et jube palju on jebimist. Miskine nõukaaegne hapniku balloon on olemas, isegi reduktorid. Aga otsi gaas ja traat... Elektroodiga sellesmõttes nats lihtsam. :)

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas spinna »

agent007 kirjutas:

...MIG miinus on see, et jube palju on jebimist. Miskine nõukaaegne hapniku balloon on olemas, isegi reduktorid. Aga otsi gaas ja traat... Elektroodiga sellesmõttes nats lihtsam. :)

Kuss, kuss! Ikka CO2+Ar või CO2 vajalik ju. Hapniku reduktor vist on kah teine, ei teagi. Kui mõlemaid tehnoloogiaid proovinud oled, siis peaksid ju teadma, et algaja suudab MIG'iga teha sama head või parematki õmblust kui virtuoos MMA'ga ( elektroodiga ). Traadi leiad tõenäoliselt samast poest kust elektroodidki pead lihtsalt 1m enne seisna jääma või 1m edasi minema, sõltuvalt poest :). Traati ei pea tavaliselt praeahju ka panema, et kvaliteetset õmblust saada ja riiuli ees ei pea pead murdma millise räbustiga elektroodi osta. Igal juhul on MIG ja TIG näputöö juures pea jagu MMA'st üle.
Muide, TIGiga tegelikult peab ( kohustuslik) lisatraati juurde söötma, umbes nagu jootmine. Kuigi jah, asi näeb hea välja ka ilma. Aga lisaaine on siiski nõutud. Seda juba ei pruugi igas külapoes leiduda, aga Stokkerist saad kindlasti.

Suzuki GSX 750 Inazuma

Ints
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2004, 21:18
Asukoht: Tartu

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas Ints »

agent007 kirjutas:

:D Olen MIGiga keevitades igapäevast leiba teeninud. Kodus aga olen elektroodiga lasnud juba 2a nüüd vist. Enda trafoga sain 1,5mm pleki punktitud üksteise külge nii, et ära ei põletanud. Ainus loll asi mis on, elektrood ei taha kuidagi käima minna. Ma just lootsin, et kui võtad kuiva elektroodi ja inverteri siis paned laks ja laks, punktimisel elektroodiga on oluline kiirus ja täpsus. Kiiresti käima ja kiiresti ka maha. Siin üks eelrääkija hirmutas mind ära, et need "Hot Fuse" sildil masinal on niisama reklaamiks. :roll:

MIG miinus on see, et jube palju on jebimist. Miskine nõukaaegne hapniku balloon on olemas, isegi reduktorid. Aga otsi gaas ja traat... Elektroodiga sellesmõttes nats lihtsam. :)

Mitte ainult reklaamiks, alustamine ikka parem kui trafodel, aga asi pole pehme ja sujuv, et ainult puutud ja põleb. Oleneb muidugi ka elektroodist, näiteks ESAB OK 46(või oli see 48) mis mõeldud madalsüsink terase jaoks, kitib elektrodi otsa päris hea šlaki kihi, mida annab ikka uuesti alustades ära taguda, samas on jälle keevisõmblus ideaalne, puhas metall.

take the corner, join the crash
Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas Vidget »

agent007 kirjutas:

:D Olen MIGiga keevitades igapäevast leiba teeninud. Kodus aga olen elektroodiga lasnud juba 2a nüüd vist. Enda trafoga sain 1,5mm pleki punktitud üksteise külge nii, et ära ei põletanud. Ainus loll asi mis on, elektrood ei taha kuidagi käima minna. Ma just lootsin, et kui võtad kuiva elektroodi ja inverteri siis paned laks ja laks, punktimisel elektroodiga on oluline kiirus ja täpsus. Kiiresti käima ja kiiresti ka maha. Siin üks eelrääkija hirmutas mind ära, et need "Hot Fuse" sildil masinal on niisama reklaamiks. :roll:

MIG miinus on see, et jube palju on jebimist. Miskine nõukaaegne hapniku balloon on olemas, isegi reduktorid. Aga otsi gaas ja traat... Elektroodiga sellesmõttes nats lihtsam. :)

Nüüd ma siis tean, miks maal vool kõigub nii jubedalt (lol)

Let the good times roll.

Kasutaja avatar

aprill
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Juul 2007, 22:39
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: viljandi, holstre nõmme taga metsas

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas aprill »

Soovitan soojalt MIG-MAG keevitust(inertgaasi- ja aktiivgaaskeskonnas). Elektroodiga keevitades tekib mürgist tahma tunduvalt rohkem(sama ka ilma kaitsegaasita traatidel), kui MIG-iga. Elektrood rohkem õues tuule käes keevitamiseks.
3 faasilise telvini 160amprit saab ca 13000.- kui raha rohkem siis soovitan kvaliteetsemat ja profesionaalsemat.http://www.geraldtonindustrialsupplies.com/fronius.php

Kärbseid teile hammastevahele.Forte
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3188
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 193 korda

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Olen omal ajal keevitanud igasugu vahenditega-TIG,MIG-MAG,gaasiga.Lühidalt arvan nii-Kui sa keevitusega tahad teha tööd ,näiteks autoplekksepa oma kus punktid ja harva väheke lased mõne tüki kokku osta MIG(traate on tänapäeval ka räbustiga,gaasi pole vaja,see tuleb sulle kõige odavam)Tahad keevitada eriti peent näputööd ja värvilist-TIG(väga kallis koduS nurgas seistes) Tahad lasta mõnda vinklitükki kokku ja vahest natuke roostevabat-inverter.Kaasaja on elektroodid väga head,ka värvilistele metallidele.Kõige kergemini kodu tingimustes õpitav on MIG,siis elektroodiga ja palju harjutamist nõuab TIG.EDU.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

Vidget kirjutas:
agent007 kirjutas:

:D Olen MIGiga keevitades igapäevast leiba teeninud. Kodus aga olen elektroodiga lasnud juba 2a nüüd vist. Enda trafoga sain 1,5mm pleki punktitud üksteise külge nii, et ära ei põletanud. Ainus loll asi mis on, elektrood ei taha kuidagi käima minna. Ma just lootsin, et kui võtad kuiva elektroodi ja inverteri siis paned laks ja laks, punktimisel elektroodiga on oluline kiirus ja täpsus. Kiiresti käima ja kiiresti ka maha. Siin üks eelrääkija hirmutas mind ära, et need "Hot Fuse" sildil masinal on niisama reklaamiks. :roll:

MIG miinus on see, et jube palju on jebimist. Miskine nõukaaegne hapniku balloon on olemas, isegi reduktorid. Aga otsi gaas ja traat... Elektroodiga sellesmõttes nats lihtsam. :)

Nüüd ma siis tean, miks maal vool kõigub nii jubedalt (lol)

Sa oled hoopis teise alajaama all... :wack: :P

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com

rublane

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas rublane »

koduses kasutuses piisab täiesti tavalisest inverterist,kui kogemus olemas saab punktida ja keevitada edukalt olen ise autoplekke punktinud ja pole häda kedagi .Elektroote ka erinevaid mulle istuvad Elga tooted sõbrale jälle mingid teised
edu valiku langetamisel

Kasutaja avatar

kornholio
Postitusi: 149
Liitunud: 11 Sept 2006, 21:22
Tsikkel: Custom-Honda Shadow VT 1100c
Asukoht: Gasoline Alley-Muraste
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas kornholio »

Hot Start funktsiooniga inverteriga on ikka elktroodi tunduvalt parem süüdata.
Inverteril ei pea voolu reguleerimiseks ketrama nagu trafol.

Inverterist edasi TIG aparaadini on juba lühike tee...

Kuna sul hapniku balloon olemas ja reduktor ka, siis ballooni vahetus 800 eeki (Elme Messer tegeleb GOST Balloonidega),
väike reduktori lisa 100 eeki ja TIG käpp 1500 eeki ning keevita kasvõi prilliraame.

Adrenaline+Chrome=Adrenochrome

matti
Postitusi: 638
Liitunud: 16 Juun 2007, 18:17
Asukoht: Tartumaa

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas matti »

Inverterkeevitus on ikka üle prahi, olen suht palju kasutanud seda aparaat, suht väike mõõtmetelt aga kaarleek tekib hästi ja kui tehnikat valdad saab päris ilusaid keevitusliiteid teha, punktida ka väga bueno, enda väikese trahvo keevitusseadmega võib ennast lolliks jebida ja tulemus jääb ausaltöldes pask, elektrood ei taha üldse vedu võtta, kui võtab siis jälle kinni jääb. Peenikese elektroodiga saab plekki kah ilma probleemideta keevitada, sealjuures auku tekitamata. (w)


mattias
Postitusi: 69
Liitunud: 11 Aug 2008, 19:44
Tsikkel: Honda XL1000 Varadero
Asukoht: Eesti

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas mattias »

Minu arvates on inverter koduseks nokitsemiseks ideaalne,süüa ta ei küsi.pingelangu suhtes ei ole nõudlik-töötab ka korteri vooluvõrgus.Igasuguseid elektroode on saada praegu ka väga nõudlikule maitsele (Esab,Elga,Böhler Thyssen,Lincoln Electric jne.)Võimalik teha ka päris peenikest tööd ainult õigeid elektroode on vaja.Endal on kodus Migatronic Scout-130 ja olen rahul.Hiljuti keevitasin 0,5 mm roostevaba plekki kokku ca 10 cm pideva veekindla õmblusega.Kaarleegi kustutasin ainult elektroodi vahetuseks ja ei põletanud ühestki kohast läbi.Elektrood oli roostevaba Esab,1,6mm.Slakk kukub ise jahtumisel maha vahel sihukese praksuga et võib vastu silmi saada.Jäi ilus õmblus,ise jäin rahule.Palju sõltub ikkagi elektroodist natuke ka keevitajast ise ma end küll miskiks meistriks ei pea
MIG-i puuduseks on see et gaas läheb päris kalliks,eriti argoon,balloni pead rentima AGAst kui tahad sealt gaasi saada(70.-EEK kuu)ka on kallid eritraadid(roostevaba,kõvasulam jne.)
Endal ka plaanis mõned keevitustööd ratta juures ja plaanin need teostada ikka sama aparaadiga nii et võib soovitada küll.Edu!!!


Moderaator

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas Moderaator »

agent007 kirjutas:

Tartus kellelgi pole inverterit? Võtaks oma elektroodi kaasa ja prooviks kuidas on. Kui näen siis tean! :D

MIGe olen vaatand. Alul mõtlesin, et võtaks ehk selle BiMax 150 . Aga siis kobasin inverteri otsa ning mõtlesin, et uurin.

Tule proovi keevitada.

Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

Hmm, tuttav mul rääkis ka, et pidi saama plekitööd ka teha. Mitte küll nii hästi kui MIGiga, kuid rahuldavalt.

Põhimõtteliselt olen otsuse teinud. Majapidamisse tuleb inverter osta. Aga milline? Soovitage miskit odavapoolsemat ning enamvähem masinat. Hea kui oleks ka järelmaksu võimalus.
Muide ise keevitan vanade ANO-dega. Täna võtsin 2.0mm Elga elektroode 2kg! :)

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Kasutaja avatar

kornholio
Postitusi: 149
Liitunud: 11 Sept 2006, 21:22
Tsikkel: Custom-Honda Shadow VT 1100c
Asukoht: Gasoline Alley-Muraste
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas kornholio »

Ise ostsin Inverter Mate 100 -1999eek
Natuke lahja võitu (max 80 A), aga ajab kodus asja ära.

selline näeb välja
http://www.welders.it/mma-inverter-weld ... -trade.asp

ja sealt(Tln küll)
http://www.aircom.ee/tooted.php?lang=1&m2=7&ps=10&s1=27

Adrenaline+Chrome=Adrenochrome
Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

Täna siis sai ka omale see masin ära ostetud. Võtsin omale ESPAKis pakutud FarTools 80A masina. Enne ostmist sain proovida ka ja jäin igati rahule. Maksis 1990EEK + 50EEK kliendikaart. Eks kui jõuan taga nädala lõpupoole maale siis annan rohkem infot mis ja kuidas teeb oma tööd.

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com

A30M

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas A30M »

Endal selline pill http://www.keevitus.ee/product.php?prod ... &keywords= 2K eeguga sain. Suvel ühe projekti teostamise käigus selgus et Böhler Fox OHV 2,5mm sobivad hästi nii punktimiseks
kui keevituseks. Suuremat koormust saavad detailid sai Böhler Fox EV50 elektroodidega keevitatud.
Väike trikk sa ka selgeks, et kui +/- kaablid omavahel vahetatult masinasse ühendada siis saab tunduvalt suurema eduga õhemaid materjale punktida/keevitada sest antud juhul kuumeneb rohkem elektrood kui keevitatav materjal.


Ints
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mär 2004, 21:18
Asukoht: Tartu

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas Ints »

Kindlasti tuleb vaadata elektroodi pakendilt, mis ühendust võib kasutada, kas siis päri- või vastupolaarset, näiteks varisel on lubatud ainult vastupolaarne ühendus (elektrood on +).

take the corner, join the crash
Kasutaja avatar

Teema algataja
agent007
Postitusi: 420
Liitunud: 17 Apr 2005, 20:28
Tsikkel: Honda CB400T ´80
Asukoht: -- Tartumaa -- Tel: 58454535

Re: Räägiks keevitusseadmetest

Lugemata postitus Postitas agent007 »

Täna siis keevitasin enda värskelt soetatud masinaga miskised väikest taburätti... Asjake oli kokku tehtud mingist väga õhukesest torust. Sain punktimise ja isegi ringkeevitusega ilusasti hakkama. Elektroodiks oli 2mm Elga. Kindlasti ei kahetse ma tehtud ostu.

Aga milline on see märk pakendil mis näitab seda polaarsust. Oletan,et " AC/DC + - "

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”