Alarm kahepoolse sidega ?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Raiki »

creativ kirjutas:
VWman kirjutas:
Raiki kirjutas:

Ise küll kasutan piduriketta külge käivat signat

Kus Eestis sellist osta saaks?

ma ostisn kettaluku signaga veldi poest. maksis ehk 7-900. täpselt ei mäleta. nüüd aasta hiljem see signa eriti enam ei toimi. teeb korraks kiuks ja siis vait kui sukk. liiguta või äta liiguta. patareid on korra vahetatud. peaks uuesti proovima.

minu oma on juba paar aastat vana ja just proovisin
kukub ikka veel karjuma ja esimesed patareid on sees ....



Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

rifle

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas rifle »

Raiki kirjutas:
creativ kirjutas:

ma ostisn kettaluku signaga veldi poest. maksis ehk 7-900. täpselt ei mäleta. nüüd aasta hiljem see signa eriti enam ei toimi. teeb korraks kiuks ja siis vait kui sukk. liiguta või äta liiguta. patareid on korra vahetatud. peaks uuesti proovima.

minu oma on juba paar aastat vana ja just proovisin
kukub ikka veel karjuma ja esimesed patareid on sees ....

Jätkates offtopicut, siis mul on kah kettapiuks paar aastat vana, kuid karjumahakkamisega probleeme ei ole, pigem kipub ka siis lõugama, kui vaja veel ei ole. Näiteks külma ilmaga tuppa tuues tõmbab fotosilmale udu peale, mille järgi alarm arvab, et ta pandi ümber ketta ja aktiveerub. Toas. :shock:
Samuti kipub vigurdama, kui alarm on ketta peal olnud vihmaga, siis vesi ja tolm kettal moodustavad silma peale soppa, mis humoorikaid anomaaliaid tekitab. :mrgreen:
Rohkem pretensioone ei ole.

Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

a ostisn kettaluku signaga veldi poest. maksis ehk 7-900. täpselt ei mäleta. nüüd aasta hiljem see signa eriti enam ei toimi. teeb korraks kiuks ja siis vait kui sukk. liiguta või äta liiguta. patareid on korra vahetatud. peaks uuesti proovima.

:mrgreen:
mis te jamate nende kettalukkudega? unustate veel kettekülge kinni kui sõitma hakate minema..
selle 700-900 eest saab juba korralikku alarmi kätte.. tõsi paigaldama peate ise või juurde maksma..
et ma niisama ei räägi siis: tellisin uk poest hawk alarmi koos lisa akkuga sireeniga, digitaalse kallutus ja shoki anduriga ja ka proximity sensoriga ja koos siia saatmisega tuli 800eek kokku.. ei tee reklaami aga minu arust on targem osta sellise raha eest juba mingi alarmi, sest kui varguskatsel ei aita alarm siis ei aita ka se piiksuv kettalukk ammugi.. pealegi jääb kettalukku pealepanemise/äravõtmise unustamise rõõm ära :D
alguses otsisin ja vaatasin kah igalpool neid 2-way alarme aga nende ainuke pluss oligi see kahepoolne side ja immo, mõnedel ka mingi andur sisseehitatud. ülejäänud vajaliku peaks juurde ostma. :ner: ja nende hind kah päris kallis ja ega need puldid väga hästi läbi seinte ei võta kah (kui ei ole mõni uuem FM? sagedusel töötav mudel)
aga loodan et neid alarme ja kettalukke ei lähe kellegil kunagi vaja (togi)
aga parem karta kui kahetseda (crash)

_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas creativ »

Bad Boy X kirjutas:

a ostisn kettaluku signaga veldi poest. maksis ehk 7-900. täpselt ei mäleta. nüüd aasta hiljem see signa eriti enam ei toimi. teeb korraks kiuks ja siis vait kui sukk. liiguta või äta liiguta. patareid on korra vahetatud. peaks uuesti proovima.

:mrgreen:
mis te jamate nende kettalukkudega? unustate veel kettekülge kinni kui sõitma hakate minema..
selle 700-900 eest saab juba korralikku alarmi kätte.. tõsi paigaldama peate ise või juurde maksma..
et ma niisama ei räägi siis: tellisin uk poest hawk alarmi koos lisa akkuga sireeniga, digitaalse kallutus ja shoki anduriga ja ka proximity sensoriga ja koos siia saatmisega tuli 800eek kokku.. ei tee reklaami aga minu arust on targem osta sellise raha eest juba mingi alarmi, sest kui varguskatsel ei aita alarm siis ei aita ka se piiksuv kettalukk ammugi.. pealegi jääb kettalukku pealepanemise/äravõtmise unustamise rõõm ära :D
alguses otsisin ja vaatasin kah igalpool neid 2-way alarme aga nende ainuke pluss oligi see kahepoolne side ja immo, mõnedel ka mingi andur sisseehitatud. ülejäänud vajaliku peaks juurde ostma. :ner: ja nende hind kah päris kallis ja ega need puldid väga hästi läbi seinte ei võta kah (kui ei ole mõni uuem FM? sagedusel töötav mudel)
aga loodan et neid alarme ja kettalukke ei lähe kellegil kunagi vaja (togi)
aga parem karta kui kahetseda (crash)

jutt õige, aga! mul autol kahepoolne ja mingi hiinakas ma arvan. paar aastat tagasi sai lasta paigaldada (kokku ca 3K). toimib kui kellavärk. eriti meeldib see et kui oled autost päris kaugel ja parasjagu keegi hõredasumpsiline mööda sõidab, kukub alarm lõugama ja on justkui testkatse et side olemas ja toimib. lihtne nuppu siis vajutada ja häire maha võtta. no muidugi kui ise ka plärinat kuulsin. tavaliselt jõuabki plärin enne minu kõrvadesse kui alarmi reaktsioon. vahest saab pulti juba varem näppida kui see lõugamagi hakkab. kuidagi kindlama tunde tekitab see kahepoolne side. justkui auto suhtleb sinuga ja teeb aegajalt häält. ja vibraalarm ka hea. püksitaskus annab juba varakult märku.
ja see levi on tal ikka päris päris pika maa taha.
et tegemist on hiinakaga siis oma tsiklile ei raatsiks üle 1,5 kuni 2 kilo maksta koos paigaldusega. need niiöelda originaalid on ka ju kõik samast august tulnud. nimi ja karp ehk ilusamad....

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure

Romeo

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Romeo »

Ei tahaks norida aga räägiks palun asjast :)

Täna, kevadel 2009, kes paigaldab normaalse kahepoolse sidega alarmi? Ratas eelmisse aasta 1K-ne FZS, garantiiga.
Yamaha esindus vist ise sellist kahepoolset signa ei paku enam. Märti alguses vähemalt neil polnud enam valikus.
Aga kes müüb ja paigaldab, mis maksab, kus pakutakse parimat hinda? Millised on järjekorrad? Kaua võtab aega?

Huvitab paigaldusfirma, kes annab tööle ka garantii ja saab ka vajadusel pärast jooksvat abi kui vaja.

Sama töö käigus vaja paigaldada ka toitejuhe Zümole.

Seda kõike siis Tallinnas vaja teha.


muhahaaa

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas muhahaaa »

Minu rollerile pani Motobox tolle sama signa peale
Läks kõik kokku midagi 4k kanti maksma, aega see suurt midagi ei võtnud, masin mõne öö vist veetis seal.
Järjekorrad neil pikad ei ole, nädal kuskil.

Tel: 6678 435

Kasutaja avatar

Kaszpar
Postitusi: 227
Liitunud: 14 Apr 2008, 21:09

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Kaszpar »

http://www.a-autoalarm.ee/

Eelmine kevad sai enda tsiklile seal 2-poolse sidega alarm pandud. 3200.- läks vist maksma koos paigaldusega. Peale pandi mingi tunniga vist vms. Täpselt ei mäleta. Pakuti ka Xenoone, aga ei pakkunud huvi :D Minul garantiiga probleeme ei tekkinud, st rääkisin enne läbi kohaga kust tsikli ostsin ja siis alarmi paigalduskohaga. :bsmile:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saab ka odavamalt: http://www.motoonline.ee/?id=1214&categ ... duct_id=31

Sai selline oma vanale rattale paigaldatud(tuttav elektrik-300EEK) ja selle raha eest oli turvalisust küll.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Valmet
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Okt 2006, 18:27
Tsikkel: Valgete kätega tehtud
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Valmet »

ants01 kirjutas:

Saab ka odavamalt: http://www.motoonline.ee/?id=1214&categ ... duct_id=31

Sai selline oma vanale rattale paigaldatud(tuttav elektrik-300EEK) ja selle raha eest oli turvalisust küll.

edu

Ma ei loe välja, et see kahepoolse sidega oleks. Ja kui on kas siis hääleta funksioon kah on?

Triumph Speed Triple, KTM LC4 SX, Husqvarna WR125,


isandpauk
Kaupmees
Postitusi: 191
Liitunud: 09 Aug 2005, 00:27

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas isandpauk »

Kuna ei ole sel aastal huvi enam 2-way alarmidega tegeleda, siis tahaks mõned viimased laonurgast jalust ära saada. Pakkuda siis veel viis 2-way alarmi, 2 puldiga, löögi & kallutusanduriga, side 300m. http://www.vajalik.ee/shop.php?more=7
Hind 1k. Kui garantiid ei soovi saab ka odavamalt. Garantii kehtib vaid siis, kui lased alarmi professionaalidel paigaldada. Seega kui ise paigaldad, on üsna mõtekas juba ilma garantiita osta.

Kasutaja avatar

spike
Postitusi: 120
Liitunud: 26 Veebr 2009, 14:51
Tsikkel: GSX 750F

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas spike »

kas mõlemad viimatimainitud saavad oma toite ainult ratta akult? seega juhe akult maha ja ongi kogu kaitse?

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

isandpauk kirjutas:

Kuna ei ole sel aastal huvi enam 2-way alarmidega tegeleda, siis tahaks mõned viimased laonurgast jalust ära saada. Pakkuda siis veel viis 2-way alarmi, 2 puldiga, löögi & kallutusanduriga, side 300m. http://www.vajalik.ee/shop.php?more=7
Hind 1k. Kui garantiid ei soovi saab ka odavamalt. Garantii kehtib vaid siis, kui lased alarmi professionaalidel paigaldada. Seega kui ise paigaldad, on üsna mõtekas juba ilma garantiita osta.

Kas saaks kontakti?


Reim1

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Reim1 »

Eks iga üks kiidab oma aga ise siis lasin paigaldada oma R1-le sellise alarmi link:http://www.a-autoalarm.ee/index.php?opt ... &Itemid=34
Valik loomulikult on sinu aga 2400,- eeku ei ole palju maksta kui sisaldab paigaldust ja garantiid. Loomulikult läheb ka andur istme alla kui pätid tahaksid aku kallale minna :D


vinx

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas vinx »

kas keegi paides või türil ka neid seadmeid paigaldab, omal siis olemas HT-2005A mis ootab paigaldamist

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas VWman »

spike kirjutas:

kas mõlemad viimatimainitud saavad oma toite ainult ratta akult? seega juhe akult maha ja ongi kogu kaitse?

Tule võta mul TDM-il juhe akult maha :D
Ma otsest varastamist ei karda ja kui varastada tahetakse, siis viivad ära nagunii.
Ma arvan, et Igasuguste "näppijate" vastu sobib odav alarm ka.

KÄIN JALA JA JOON VETT

Romeo

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Romeo »

Reim1 kirjutas:

Eks iga üks kiidab oma aga ise siis lasin paigaldada oma R1-le sellise alarmi link:http://www.a-autoalarm.ee/index.php?opt ... &Itemid=34
Valik loomulikult on sinu aga 2400,- eeku ei ole palju maksta kui sisaldab paigaldust ja garantiid. Loomulikult läheb ka andur istme alla kui pätid tahaksid aku kallale minna :D

Helistasin sinna. 2400 on hind küll aga ilma paigalduseta. Koos paigaldusega on hind 3200.


Reim1

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Reim1 »

SRY. minu viga :(


vinx

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas vinx »

keegi kesk-eestis mõnda alarmide paigaldajat teab

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Siin osad on kirjutanud, et on lasknud paigaldada jne! Küsimus on, kes lasi Tallinnas paigaldada, et kus? mingeid kontakte ja mis oli paigalduse hind???

Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas makuke »

Upitaks teemat, otsiks ka Tallinnas alarmi paigaldajat.

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

makuke kirjutas:

Upitaks teemat, otsiks ka Tallinnas alarmi paigaldajat.

Mina leidsin endale! Härra tuleb ise kohale, teeb ära1 Minu jaoks oli hind soodus!

Kasutaja avatar

VWman
Postitusi: 831
Liitunud: 30 Apr 2004, 22:13
Asukoht: Saku- Kasemetsa
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas VWman »

Psaiko kirjutas:
makuke kirjutas:

Upitaks teemat, otsiks ka Tallinnas alarmi paigaldajat.

Mina leidsin endale! Härra tuleb ise kohale, teeb ära1 Minu jaoks oli hind soodus!

Mis sa niisama plõksid.. räägi palju härra tund maksab ja kuidas teda kohale kutsuda saab

KÄIN JALA JA JOON VETT

triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas triplekix »

VWman kirjutas:

Mis sa niisama plõksid.. räägi palju härra tund maksab ja kuidas teda kohale kutsuda saab

Ahh sind maiasmokka :ner:

Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.
Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

VWman kirjutas:
Psaiko kirjutas:
makuke kirjutas:

Upitaks teemat, otsiks ka Tallinnas alarmi paigaldajat.

Mina leidsin endale! Härra tuleb ise kohale, teeb ära1 Minu jaoks oli hind soodus!

Mis sa niisama plõksid.. räägi palju härra tund maksab ja kuidas teda kohale kutsuda saab

Ma räägin härraga läbi, et kas tohib soovitada ja kas tal on mahti ning siis annan teada!

Kasutaja avatar

Paaaaa
Postitusi: 109
Liitunud: 24 Juun 2007, 21:07
Tsikkel: Kawasaki Z1000

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Paaaaa »

Mulle räägiti alarmi poest Paavli tänavalt, koplis, et see Secure 2-Way moto on hiina käkk ja seda pidi suht lihtsalt lahti muukima/häkkima. Et kood ei olnud kuigi keeruline ja saab motika ära varastada ilma, et ühtegi piuksu saadaks puldile. Samas tahan ise 2-Way moto omale panna ja olen nüüd kahevahel. Alternatiiviks pakkus võrdväärset aga saksas toodetud, autole mõeldud kahepoolset alarmi, mis pidi funktsioonidelt sama olema, kuid oluliselt turvalisem. Tsikli asemel oli puldiekraanil auto kujutis. Hinnaklass 3000 eek koos paigaldusega. Eks uurin puurin edasi.. aga tuju läks küll halliks.. =)

Pavel | Kawasaki Z1000
Kasutaja avatar

Teema algataja
motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Autoalarmil pole kindlasti kallutusandurit ka. Ainult põrutusandur valvab siis ratast ? Kas see on piisavalt tundlik ?

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

spike
Postitusi: 120
Liitunud: 26 Veebr 2009, 14:51
Tsikkel: GSX 750F

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas spike »

secure 2-way on hea Raiki abiga minu laual. nüüd peaks vist midagi edasi tegema... mis teema nende releedega on? on neid juurde vaja osta? kui jah, siis millised ning kust neid soetada? rattaks gsxf '99

paigaldaks tänases majandusolukorras asja ise, kuid mingit juhendajat oleks sel juhul juurde vaja õpetama. teeniks korraga kahte aspekti - hoiaks kokku raha ning õpiks oma ratta hingeelu tundma.

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Paaaaa kirjutas:

Mulle räägiti alarmi poest Paavli tänavalt, koplis, et see Secure 2-Way moto on hiina käkk ja seda pidi suht lihtsalt lahti muukima/häkkima. Et kood ei olnud kuigi keeruline ja saab motika ära varastada ilma, et ühtegi piuksu saadaks puldile. Samas tahan ise 2-Way moto omale panna ja olen nüüd kahevahel. Alternatiiviks pakkus võrdväärset aga saksas toodetud, autole mõeldud kahepoolset alarmi, mis pidi funktsioonidelt sama olema, kuid oluliselt turvalisem. Tsikli asemel oli puldiekraanil auto kujutis. Hinnaklass 3000 eek koos paigaldusega. Eks uurin puurin edasi.. aga tuju läks küll halliks.. =)

Lihtsalt kergesti mõjutatavatele müügitöö! Eks see nn parim müügitöö on ikka teiste asju maha tehes, mitte enda toodete parimaid omadusi loetledes-lugedes, eetikaküsimused ei huvita ammu kedagi! Võta see Saksas toodetud vidin juppideks ja uuri, mis juppidest, kus see kokku on pandud jne! Minu asja tootekirjelduses on muutuv kood, aga vastava ja kalli tehnikaga teeb muurab lahti igasuguse koodi!


red buell
Postitusi: 195
Liitunud: 08 Apr 2005, 14:58
Tsikkel: BMW R1200R,Ducati 900SS,HD Spo
Asukoht: Mähe, Pirita
Tänanud: 42 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas red buell »

makuke kirjutas:

Upitaks teemat, otsiks ka Tallinnas alarmi paigaldajat.

Miks Sa siis mulle ei helista.
5107305

Tsiklite elektritööd ja alarmid. Tsiklite ümberehitus. Tel:51O73O5
https://www.facebook.com/MotoSpirit-190392434636735/
Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: Alarm kahepoolse sidega ?

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

red buell kirjutas:
makuke kirjutas:

Upitaks teemat, otsiks ka Tallinnas alarmi paigaldajat.

Miks Sa siis mulle ei helista.
5107305

Ma kirjutasin sulle millalgi privaatselt, kuid vastust ei jõudnud ära oodata ja leidsin juba paigaldaja!:S kui ma midagi uut enda masinale peale tahan panna näiteks GPS trackerit vms oled sa valmis ka sellega aitama?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”