Suu puhtaks varguste asjus → Re: Järjekordne vargus!

Kasutaja avatar

hatman
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Okt 2008, 16:37
Tsikkel: neegrikaksik
Asukoht: mäeküla

Re: Järjekordne vargus!

Lugemata postitus Postitas hatman »

üks õpetlik lugu sellest, et pätipoiste 'peaaegu' kätte saamisest pole mingit kasu.

poolteist aastat tagasi käis öösel kamp vargaid külas, kui olin läinud umbes kaheks tunniks naabriga midagist naha vahele võtma.
maja juurde naastes panid nad oma masinaga minema, ja minu sõiduk jäi kahjuks neile alla, st järele ei jõudnud.
jõudsin aga numbri ära näha, politsei loomulikult ei jõudnud kusagile vastu ega midagi.
numbri järgi kuulus auto inimesele, kes oli minu maja juures alles hiljaaegu käinud, ja, nagu selgus, alles paar kuud tagasi vabanenud - eelmine istumine ka majade tühjedamise pärast sealkandis (naaberküla mees).

kui see vend siis paari päeva pärast lõpuks kätte saadi, oli tema jutt, et tal olid autol numbrid ära varastatud.
ning mis sellest, et auto mark ja värvus klappis ja selle isiku taust jne - prokurör ei soostunud kodanikku isegi kahtlustatavana vahi alla võtma.
ja oligi kogu lugu.

kindlustus plekkis õnneks kõik korralikult kinni.

seega - usalda vaid iseennast, ja ära unusta korralikku kindlustuskaitset.

ning, jah, ma ei ole siiamaani aru saanud, mispärast minu tasutud maksudest mingi osa ka politseile läheb.
seni loetlen vargustes kannatanuks olemist 12 korral (kas isiklik või asutuse vara), ning kordagi pole politsei midagi suutnud.
üks politseiriigi tunnuseid ongi see, et tegeldakse võimu kehtestamise ja kindlustamisega, aga mitte kodanike muredega ja reaalse õiguskaitsega.

(see viimane mitte virisemise pärast, lihtsalt konstanteering. iga vargus paneb paremini järele mõtlema oma asjade ja tegevuste üle.)

Viimati muutis hatman, 13 Apr 2009, 22:43, muudetud 1 kord kokku.
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad, alates K750M...

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”