Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas petz »

ju siis juhtus hea päev olema,
a vb olla on asi paljuski selles, et kes parajasti kassas tööl on ja kuidas tal tuju juhtub olema.




shans
Postitusi: 12
Liitunud: 04 Jaan 2010, 21:39
Tsikkel: Falco
Asukoht: Tallinn & Saaremaa

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas shans »

Praamil paigutamisel enam ei aidata kuna uutel laevadel peaks sellega inimesed ise hakkama saama, samuti harjutatakse sellist käitumist vanematel laevadel. Uued laevad tunduvad kohmakalt liikuvat, kuna nendega veel õpitakse sõitma, ehk on liikumine palju sujuvam ja kiirem u. aasta pärast kui kõik on omale kohale loksunud.
SLK le makstakse reiside arvu eest, piletitulu läheb riigile ja kui vaja tehakse lisareise mille eest peaks eraldi tasu olema.


Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

Tarts, ei ole pseudoprobleem. Ühe korra alusel ei saa seda küll väita.
Eks näis, mis Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium ütleb. Mõtlevad ehk tulevikus oma lepingud paremini ümber, et ka talvel jäässe kinnijääval laeval oleks laevameeskonnal huvi ka selle vastu, kuidas neil reisijatel sellise ettevalmistamata ööveetmise ajal läheb. Võrdlus tuli kunagi lennukitest- seal antakse sulle mingi pleed peale, laeval on oma asi, kuhu laua või seina äärde ajalehele end maha kukutad kui öösel pead laeval olema (nagu kodutu), aga järgmine päev kohe taas kl 8 tööle ja edasi vehkima. See on muidugi ekstreemne ja haruldasem olukord ja ei puuduta üldse tsiklimehi, aga üldiselt iseloomustab laeva-asjameeste suhtumist küll. Kui ülevalt käsku ja sundi pole, siis on reisija nagu kärbes.


saarlane
Postitusi: 213
Liitunud: 08 Dets 2003, 18:24
Tänatud: 30 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tarts, ma ütlen ka, et pole pseudoprobleem. Ega ilmaasjata ei kirjutanud mitu rida enda praamisöiduajaloost. Ma ei viitsi eriti üldse siin enam söna vötta, sisukaid teemasid na vähe, a see teema vajab lahendamist. Me oleme sinugagi körvuti seal praamidel tsiklitega söitnud-seisnud :) , varem polnudki probleeme.
Mida paremaks on läinud sadamad, laevad ja muu tehnika, seda kehvemaks on läinud inimeste-teenindajate "oskused, viitsimised, tahtmised".
Ka vanadel praamidel oleks vöinud igaüks ise hakkama saada kui mitte arvestada söiduki körgusest tulenevat vajadust juhendada, uutel seda jah vaja pole enam.

Lugupidamisega, saarlane.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Sind, Saarlane, ma usun! :)
Aga seda, et mul neli korda järjest oli hea päev, ei usu. Nii lucky son of a bitch ma nüüd kah ei ole :)

Tegelikult püstitasin ma selle küsimuse muudel kaalutlustel. Eks kunagi vast saate teada.


mootorratturhiir

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas mootorratturhiir »

[Quote = " tordid "] Sind , Saarlane , ma usun ! :)
Aga Seda , et mitmekordsed Neli KORDA järjest Oli HEA päev , EI usu . Prioritee õnnelik litapoeg [/ i] ma nüüd kah ei ole oma :)

Tegelikult püstitasin ma selle küsimuse muudel kaalutlustel . Eks kunagi valdava saate teada . [/ quote]


Mul ka kaks head päeva. Läksin 20 kp. ja lausa paluti kassast minna vaatama äkki saab peale. Tagasi tulime 22 kp. ja ei mingeid arusaamatusi. Sõitsime jälle paremalt servalt ette ja pandi sõnagi lausumata ette paremasse orva. Olime 2 rattaga. :shock: :?

Kasutaja avatar

lynxitar
Postitusi: 173
Liitunud: 26 Jaan 2005, 20:13
Tsikkel: Honda VT600C Shadow
Asukoht: Tartu

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas lynxitar »

Käisin eelmisel nädalavahetusel Hiiumaal ja mõlemal korral kui putkast pileti ostsin öeldi et võtke rida see ja see viimase auto taha, Ei öeldud, et sõitke aga kenasti mööda vabasid radasid ette. Kuna järts oli piisavalt lühike siis ei hakanud mingeid eriliigutusi ka tegema aga oleks ikkagi normaalne kui ei peaks ignoreerima kassas öeldut ja hakkama omaloominguga tegelema, või mai tea...

Kasutaja avatar

baltroon
Postitusi: 865
Liitunud: 14 Okt 2006, 10:16
Tsikkel: Sõber
Asukoht: EESTI
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas baltroon »

http://www.postimees.ee/?id=300681

Minu isiklik tagasihoidlik ettepanek on, et nüüdsest nõuab iga tsiklimees endale täissõiduki koha. Lihtsalt veered praamile, pargid ennast nii laialt kui võimalik ja kui kellegil on kobisemist, siis lihtsalt ütled, et aga miks mul privileege olla ei või, kui pean nagu iga teinegi sabas passima. Kui kasvõi ca. 10% tsiklimeestest järgmine aasta säärast käitumist harrastaks, loeme ehk järgmine aasta sääraste artiklite alt tunduvalt teistsugusemaid kommentaare. Samuti tasub tänavatel parkides nüüdsest hakata mitte kokkuhoidvalt kõnniteedel vaid ikka seal, kus muudki masinad, võttes endale kogu korraliku sõiduki parkimiskoha.

:bsmile:
Edu!

ÄRGE HAKAKE JÄLLE HALAMA!

vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas vilosius »

baltroon kirjutas:

Minu isiklik tagasihoidlik ettepanek on, et nüüdsest nõuab iga tsiklimees endale täissõiduki koha.
:bsmile:
Edu!

Kui oled kassas valmis maksma ka täissõiduki piletihinda, s.o. 40 eegu asemel 100 eeku, siis ei tohiks ju probleemi tekkida :bsmile:

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ma ei viitsi kogu seda teemat läbi lugeda, et teada saada, et kas saab siis mõningatel juhtudel ette või ei?
ning et kas keegi siinsetest on näiteks pühapäeva õhtul kilomeetrises järjekorras motikaga passinud?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

pildinaine
Postitusi: 65
Liitunud: 22 Sept 2008, 14:49
Tsikkel: Honda Vt 1100

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas pildinaine »

...valmis maksma täissõiduki hinda...
tsiklile on see 40.- see hind on kindlaks määratud ülevedaja poolt.
kui tsilkkel seisab autodega võrdselt järjekorras, ostab kassast pileti a 40.- siis peab ta saama ka praamil täiskoha, mitte , et teda kusagile aukudesse, nurkadesse topitaks
ja kui vaadata tõelist matkajalgratast oma pagassiga ei jää see tsikli laiusele kuidagi alla
nii, et need ka siis rivi lõppu ja täispilet

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Kirjeldan siis ka uue kogemuse ära. Terve suve jooksul on neid ebameeldivaid kogemusi ikka juba kuhjaga.
Nimelt viimane kord kui tulin, mis oli siis 19 august. Sõitsime Virtsu sisse ning kuna sel ajal tööta 3 kassat, siis oli ka 3 järjekorda.
Võtsin siis ühele neis sappa. Kai oli tühi aga pileteid ei müüdud. Vend läks siis küsima, et mis pull on. Vastati, et sel ajal on ohtlikute veoste reis ning ainult 97 reisjat võetakse peale.
Thats it. Olime siis juba loobumas, kui järjekorrad hakkasid liikuma ning peale kassat sõideti kohe praamile. Lõpuks oli järjekord minu käes. Ostsin pileti ära. Pean märkima, et see oli minu elu kiireim kaardimakse. Põhimõtteliselt võttis aega PIN'i toksimine. Kassas oli ka meeldiv noor neiu. Sain oma pileti kätte ning liikusin tõkkepuu ette. Ootan numbrit kuhu ritta minna, et peale saada, sest kai mehed jalutasid juba laeva poole, et minema minna. Järsku kuulen, et palun andke pilet uuesti. Neiu tuli putkast välja ja küsis minult piletit, et see uuesti putkas läbi lüüa. Jooksis siis tagasi. Mina olin selleks ajaks juba piisavalt vihane selle süsteemi peale. Neiu tuli siis piletiga tagasi ja hakkasin uuesti ootama. Kulus ikka tublid sekundid, kui ilmus tabloole nr "3". Reageerisin päris kiiresti ja lasin sealt natuke külg ees minema. Aga kui minu vend ei oleks enne mind peale saanud ja õelnud ühele tuttavale, et ootaks mind ka ära, oleks mind maha jäetud.
Hiljem ülevalt vaadates oli aparelli ning viimaset autode vahe piisavalt suur, et sinna oleks saanud mureta paigutada oma 10+ tsiklit, lisaks siis tühjad ääred, kuhu meid vennaga paigutati.
Kokkuvõttes oli praam pilgeni täis ning alguses õeldud 97 reisjast oli asi väga kaugel.
Lisaks on uudistest läbikäinud, kus on teisigi niimoodi maha jäetud, et tõkkepuu ei tõuse lihtsalt.
Üks hommik oli Kuivastu poolel ka nii, et ükski tõkkepuu ei tõusnud. Mis viitab ilmselgelt asjaolule, et on vaja installeerida kang, et saaks tõkkepuu käsitsi üles tõsta.

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Thesaarlane kirjutas:

Kirjeldan siis ka uue kogemuse ära. Vastati, et sel ajal on ohtlikute veoste reis ning ainult 97 reisjat võetakse peale.
...

Tegelikult on ohtlike veoste veol jah kapteni enda otsustada et kas ta võtab selle riski ja lubab ka reisijad peale või mitte. Nii et selle üle pole mõtet nuriseda. Ei tea kuidas teil seal kombeks on aga Hiiumaa praamiaegadel on eraldi märge "OV".

Minu värskem kogemus on teisipäevast. Mandrile minnes saabusin piisavalt hilja et sõita viimaste seas peale, tagasi tulles olin pool tundi enne väljumist kohal. Üks üldjärjekorra rida oli just täis saanud, nii suunati mind järgmise rea esimeseks rattaks. Veerand tundi ootamist kui stividor kõndis joonelt minu juurde ning käskis kohe esimesena peale sõita. Mõlemad korrad paigutati mind sellise koha peale kuhu auto poleks mahtunud.

Your choice is Your half chance.

Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

Rääkisin MKM Lennundus- ja merendusosakonna juhatajaga. Vedaja ja riigi (MKM) vaheline leping on avalik MKM dokumendiregistris ( http://www.mkm.ee/public/Vainamere_suur.pdf). Vedajal puudub motivatsioon, et piletitulu tema ei saa, vaid temale makstakse reiside pealt- samas saab ta ju reisijatelt söögi-joogi müügitulu. Piletitulu laekub riigikassasse. Järelikult tuleb meil meie ettepanekust, suhtlusest vedajaga informeerida ka MKM-i (Andres Lippmaa), et tulevikus oleks võimalus leping reisijatesõbralikumaks kujundada ja monopoli motiveerida korraldust parandama.

Thesaarlane, tõkkepuust saab mööda sõita. Olen seda pidanud kogu aeg tegema, kuna ei suuda oma mudru 13 või kui mitu sekundit see oligi, selle jooksul kotti toppida ja kindaid kätte jne, siis sõidangi mööda. Ja OV praamil on tõesti kapteni suva, kui ei taha, ei võta ühtki peale kütuseveokite peale. Kui leiab, et on ohtlik. OV reisid on plaanis ära märgitud ka. Ma olen ise OV-ga siiski alati peale saanud, seega mu arust nad pole liiga teinud (Hiidu sõidul).

Saatsin päringu Tallinkile, paludes neil kirjeldada mootorrataste pealelaadimise korda ja tavasid. Vastavad nv jooksul.
Kirja sisu lisaks enda ja probleemi tutvustusele on järgmine:

  1. Kas on kehtestatud eelneva check-in`i aeg?
  2. Kas mootorratastele on joonitud omaette rida (soolomootorratastele või laiem, autorea laiune); kui jah, siis kas see on märgistatud?
  3. Kas praamidele laadimisel juhendavad stividorid sõidukijuhte, kuhu ja kuidas täpselt sõiduk praamil parkida?
  4. Kas mootorrattaid laaditakse praamile nö eelisjärjekorras selles mõttes, et õigeaegselt saabunud (ja omaette järjekorras, mis tagab kaherattalistest ülevaate) mootorrattad paigutatakse enne autosid ära selleks ettenähtud paikadesse, kus mootorrattad ei võta enda alla auto kohta?
  5. Kas mootorratastele on Teie praamidel ette nähtud eraldi märgistatud alad?
    Milline dokument Teie laevadel laadimise korraldust käsitleb?
    Kas Teil on mootorrataste laadimise korra või käsitluse kohta lisada midagi, mida ma ei ole osanud küsida?

Kokkuvõte:
Uue sadamakorralduse ajal puuduvad Virtsu-Kuivastu ja Heltermaa-Rohuküla sadamates mootorratastele eraldi ootealad. Mootorratturid olid varem harjunud kokkuleppega, et tsiklid võetakse ette või vahele ja paigutatakse eelisjärjekorras või vahele kohtadesse, kus nad autode eest ruumi ei võta. Nüüd peavad mootorratturid ootama autode järjekorras, seega puudub stividoril ülevaade kui palju neid autode vahel on.
Väinamere Liinid OÜ või Saaremaa Laevakompanii - neile makstakse reiside pealt (leping riigi ja vedaja vahel), piletitulu (nii reisijad kui veokid) laekub riigikassasse. Seetõttu on reisijatel tekkinud ebameeldiv tunne, et mainitud vedaja pole nende ja nende sõidukite vedamisest huvitatud, kuna SLK-l puudub piisav motivatsioon laevade operatiivselt võimalikult täis pakkimiseks.

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Äännn kirjutas:

Rääkisin ...
Väinamere Liinid OÜ või Saaremaa Laevakompanii - neile makstakse reiside pealt (leping riigi ja vedaja vahel), piletitulu (nii reisijad kui veokid) laekub riigikassasse.

Väga asjalik kiri. Ainult üks asjakohane parandus: veokite asemel oleks pidanud kirjutama "sõidukid".

Your choice is Your half chance.

Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

bigdog kirjutas:
Äännn kirjutas:

Rääkisin ...
Väinamere Liinid OÜ või Saaremaa Laevakompanii - neile makstakse reiside pealt (leping riigi ja vedaja vahel), piletitulu (nii reisijad kui veokid) laekub riigikassasse.

Väga asjalik kiri. Ainult üks asjakohane parandus: veokite asemel oleks pidanud kirjutama "sõidukid".

Sul on õigus, aga nooh, ära nori, ma viskasin selle kirja mingi paari minutiga meili ja siia copy-paste.. Andestust :wack:

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Äännn kirjutas:

...

(w)

Kasutaja avatar

goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas goal »

[quote="Äännn"]Rääkisin MKM Lennundus-

Äännn...., 5+ :bsmile:

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak
Kasutaja avatar

Matilde
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Apr 2009, 21:09
Tsikkel: ER6N, VN900 Vulcan, HD V-Rod

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Matilde »

Vaadake täna õhtul Reporterit, nädalavahetusel sai käidud hiidlastel külas ja üks tore protestisõit (mehed vuplites :lol: ) tehtud, mida telepurgis nüüd näha saab.


kaateem

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas kaateem »

Matilde kirjutas:

Vaadake täna õhtul Reporterit, nädalavahetusel sai käidud hiidlastel külas ja üks tore protestisõit (mehed vuplites :lol: ) tehtud, mida telepurgis nüüd näha saab.

eile küll ei näinud.. st esmasp 30 aug

Kasutaja avatar

ghost-r
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Veebr 2008, 19:10
Tsikkel: SV (63,91€) S
Asukoht: Eestimaa

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas ghost-r »

kaateem kirjutas:
Matilde kirjutas:

Vaadake täna õhtul Reporterit, nädalavahetusel sai käidud hiidlastel külas ja üks tore protestisõit (mehed vuplites :lol: ) tehtud, mida telepurgis nüüd näha saab.

eile küll ei näinud.. st esmasp 30 aug

Et siis ei ületanud uudistekünnist nagu tänapäeval moodne öelda :roll:

These things we do.That others may live!

Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

?

Viimati muutis Äännn, 01 Sept 2010, 11:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Matilde
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Apr 2009, 21:09
Tsikkel: ER6N, VN900 Vulcan, HD V-Rod

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Matilde »

Sry, hoopis täna näitab!


Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

Matilde, ütle parem, kas seda saatelõiku veebi kaudu hiljem on võimalik vaadata?

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

See saatelõik on kohe kohe eetris....Kellele huvi pakkus, need pole veel maha maganud :wack:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Dali
Postitusi: 342
Liitunud: 27 Sept 2007, 10:53
Tsikkel: BMW S1000RR
Asukoht: Tartu

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Dali »

tõmmake nüüd ikka varustuse teema ka käima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kasutaja avatar

Matilde
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Apr 2009, 21:09
Tsikkel: ER6N, VN900 Vulcan, HD V-Rod

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Matilde »

Millise? (togi)


Äännn
Postitusi: 260
Liitunud: 17 Mai 2010, 08:12
Tsikkel: Kawasaki KLE500

Re: Tsikliga Saaremaa praamijärjekorras

Lugemata postitus Postitas Äännn »

Oleks nagu ühe teise siinse teema lugu. Sry for OT. :P

Viimati muutis Äännn, 01 Sept 2010, 11:42, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”