avalik pöördumine

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas kaval »

hannes kirjutas:
haldjas kirjutas:

järelikult pole teistel kanditaadidel tegevuskava ja eesmärgid läbi mõeldud või kirja pandud nagu on Asmeril või nad ei avalikusta oma strateegiat

Paraku nõnda ongi. Nõukogu, nagu ma EMFi põhikirjast välja loen, koosneb viiest inimesest. Hääletamisel peaks siis iga klubi valima viis endale meelepärast kandidaati. Valituks osutuvad viis enim hääli saanud kandidaat eeldusel, et igaühe poolt on hääletanud üle poole aastakonverentsil osalenud föderatsiooni liikmete esindajatest. Ja nood viis valivad endi seast nõukogu presidendi ja asepresidendi. Ei ole ju nii, et valime kas Asmeri või Heinsaare vahel ja kumbki võtab siis oma meeskonna kaasa. Huvitav, mille põhjal klubid oma eelistuse kujundavad? Ja huvitav, mis siis saab, kui uude nõukogusse valitakse nii Asmer kui Heinsaar? Lisaks Asmeri tiimist 2 meest ja istuvast nõukogust veel keegi?
Muide, mina pole siiani kandidaatide nimekirja näinud. Ehk kõik eelnev on puhas spekulatsioon.

Jüri Raudsik - 25 aastat mootorrattasportlase staaži nii krossiradadel kui ringradadel. Ettevõtja - tegeleb Valgamaal ja Tallinnas.
Mart Hirtentreu - 11 aastat mootorrattasportlase staaži nii krossiradadel kui ringradadel. Suurettevõtja - tegeleb Skandinaaviamaades, Koerus ja Narvas.
Toivo Asmer - 10 aastat mootorrattasportlase staaži nii krossiradadel kui ringradadel. Ettevõtja - tegeleb Tallinnas ja Harjumaal laiemalt.
Tarmo Klaar - 6 aastat mootorrattasportlase staaži nii krossiradadel kui ringradadel. Ettevõtja - tegeleb Harjumaal.
Toomas Kraus - üks tänastest Eesti mootorrataste mäkketõusuvõistluste ellukutsujatest toetanud Eesti motosporti üle 15 aasta. Ettevõtja – tegeleb Tartus,Põlvamaal ja Belgias

EMF-i üldkogule edu soovides,

muidugi arumaeivõi mida selline aff nagu asmer ennast sinna tahab istutada???juu on mida jagada

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis
Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas Möku »

muidugi arumaeivõi mida selline aff nagu asmer ennast sinna tahab istutada???juu on mida jagada

ei maksa alahinnata pagunite tähtsust. :bsmile:

Usinus-Kasinus-Cosinus
Kasutaja avatar

KoVaL73
Postitusi: 246
Liitunud: 30 Dets 2005, 13:28
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas KoVaL73 »

Asmer, riigikogu tasemega poliitik oskab ma arvan väga kiiresti leida nii vahendeid kui ma ei tea mida kõike veel et motospordisd teha väärtuslik ala.

Mina motoklui liikmena hääletan selle poolt, et MEIE VILJANDI VMK valiks Asmeri.

Kasutaja avatar

Teema algataja
kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas kaval »

KoVaL73 kirjutas:

Asmer, riigikogu tasemega poliitik oskab ma arvan väga kiiresti leida nii vahendeid kui ma ei tea mida kõike veel et motospordisd teha väärtuslik ala.

Mina motoklui liikmena hääletan selle poolt, et MEIE VILJANDI VMK valiks Asmeri.

vbla on sul ka õigus,vahendite leidmise osas kindlasti,aga kas neid vahendeid ka sihtotstarbeliset kasutama hakatakse jääb küsimus lahtiseks,sest temal on kuhu neid vahendeid uputada ja kardan ,et motosport jääb ikka vaeslapse ossa

vbla on sääne arvamus mul kuna ullult s**t on olla

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas korke »

põnevam kui kõik eelmised riigikogu valimised :mrgreen:

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8387
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kaval kirjutas:
KoVaL73 kirjutas:

Asmer, riigikogu tasemega poliitik oskab ma arvan väga kiiresti leida nii vahendeid kui ma ei tea mida kõike veel et motospordisd teha väärtuslik ala.

Mina motoklui liikmena hääletan selle poolt, et MEIE VILJANDI VMK valiks Asmeri.

vbla on sul ka õigus,vahendite leidmise osas kindlasti,aga kas neid vahendeid ka sihtotstarbeliset kasutama hakatakse jääb küsimus lahtiseks,sest temal on kuhu neid vahendeid uputada ja kardan ,et motosport jääb ikka vaeslapse ossa

vbla on sääne arvamus mul kuna ullult s*** on olla

Sorry, aga see on nii väike raha, mis EMF-is liigub, et ärge ajage naerma oma konspiratsiooniteooriatega :). Pealegi oli Asmeri üks ettepanekuid tema programmis revisjonikomisjoni valimine, mida ei ole EMF-il kunagi enne olnud.

Kasutaja avatar

esil
Postitusi: 35
Liitunud: 03 Sept 2007, 12:10
Asukoht: soome

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas esil »

See ajavõtu süsteemi ümber jahumine on tõesti hetkel jäämäe tipp, see ei kuulu asjasse.
Asmer ei kuulutanud oma ideid selleks et hetke juhatus ei saaks neid oma ideedeks pidada.
Asmer kutsuti kanditeerima, ja sedagi suure veenmise peale. Asmer saab töötata ainult oma meeskonnaga
selleks on ka need kanditaadid. Ja kuna Asmer on liikunud erinevates ringkondades ja sellistes ka mis meile
motosportlastele kasulikud on, siis usun et ta aitab suunata klubide käitumist nii et saavutatakse rahulolev
tulemus. Need kes uurivad ajavõtusüsteemide rahade liikumist. Uurige parem emf-i majandusaasta arunande rahade liikumisi, ning küsige
meie tippsportlaste käest kas neid on abistatud ja kui ei ole siis kuhu raha liiguvad. ja kui aru ei saa summade liikumisest
siis küsige endilt miks ei saa :wack: .

Elu ilma bike`ita, elu nagu ilma naiseta
Elu ilma krossikata, elu nagu ilma ämmata

Maida

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas Maida »

No nii...
Valimisteni on jäänud vaid mõned päevad, vastupidiselt poliitikale ei huvita motosport eriti kedagi, paar lehekülge foorumis ja valmis.
Föderatsioonis oli kodurahu kuni sügiseni, toimusid võistlused, avaldati igasuguseid dokumente, hobikross oli lindpriiks kuulutatud (nagu seda poleks olemaski), ka aastakonverents sai teoks, tundus, et kõik laabub ludinal järgmise hooaja alguseni.
Siis äkki...koosolekud Türil ja Tallinnas, jutud kellegi mahavõtmisest ja väljavahetamisest, tulemuseks Heino Aavasalu enesetaandamine ja Toivo Asmeri kandidatuur EMF-i nõukogu presidendi kohale.
Millest järsku siis selline muutus?
Kas Heinol viskas "kopa ette" ja loobus ise või keegi avaldas survet, pandi ta "tanki"? Jätame selle ajavõtusüsteemi kõrvale, oli sellega nagu oli (H. Aavasalu ei kuulu OÜ Veskisilla omanikeringi...), süsteem oli vajalik ja toimib siiamaani tõrgeteta, ilmselt amortisatsioonini. Selle "läbisurumine" jääb aga "toitumisahelas" tunduvalt kõrgemal olevate tegelaste pädevusse. Võta või jäta, Aavasalu oli tegija kohalikus motospordis aegu enne seda kui mõne praeguse krossisõitja isa ilmavalgust nägi! Statuudi järgi küll viimati krossikomisjoni boss, aga kes tegelikult neid "niite" seal komisjonis tõmbas...
Nagu aru võib saada, on hr Asmer hetkel üks ja vist ka ainuke tõsiseltvõetav kandidaat EMF-i nõukogu presidendi kohale. Praegu on M. Heinsar - küsimus, kui paljud motomehed seda meest üldse näinud on ja teavad, kuidas ta välja näeb? Milline oli nii tema kui ka ülejäänud EMF-i nõukogu panus motospordi arengusse nende valimisest alates?
Kui mälu ei peta, siis umbes kümmekond aastat tagasi kihas kogu motoseltskond samuti EMF-i juhtkonna tegevuse-tegevusetuse teemal, paljud polnud rahul - rahaasjad segased, ala populaarsus olematu, võistluste korraldamisega ei saadud hakkama, motosportlasi ei toetatud piisavalt jne jne jne (umbes nagu praegu), alternatiivset krossiliigat ei tekkinud (küll aga mingi uus motoliit, mis sellest sai?), aga kelgu- ja jetimehed vist juba olid "lahutanud"??? President oli siis Alvar Jaamu ja juhatuse esimees Juhan Kunts, nemad oli vaja kohe maha võtta, pandi uued mehed pukki, peasekretäriks A. Mälk, pärast V. Biene ja nüüd on tulemus ikkagi sama!
Kas kohalikku motosporti juhib föderatsiooni president või peasekretär, kes mille eest vastutab? Kas tiitlieid võib võrdsustada riigi juhtimisega: president - esindav funktsioon, peasekretär (peaminister) tegelikku võimu (ja raha) omav funktsioon?
Millised muutused oleksid kohalikul tasandil võistlevale motosportlasele (neid on valdav enamus)?
Uue presidendikandidaadi valimisplatvormist kõige reaalsem ja täidetavam on punkt nr 19 - EMF-i juhtorganite liikmed on EMF-i egiidi all toimuvatel võistlustel esindatud EMF-i sümboolikaga varustatud riietuses. Ülejäänud punktid on enam-vähem samas kontekstis olnud juba aastaid ka eelmise nõukogu koosolekute protokollides (meenutavad väga kunagisi NLKP kongresside hüüdlauseid), ilmselt pole need teoks saanud kui jätkuvalt päevakorras.
Koosolekud Türil ja Tallinnas toimusid EMF-i initsiatiivil, usaldusväärset ja põhjalikku informatsiooni seal arutletud teemadest pole avaldatud ei EMF-i kodulehel ega ka kusagil mujal, on see mingi saladus või?
Bikeri foorumis on alati paari kuu jooksul motospordi teemal rohkem infot kui ametliku alaliidu kodulehel aegade algusest kokku, on see normaalne?
Koosolekul ja valimistel osalevad ehk paar-kolmkümmend "hääleõiguslikku" motoklubi esindajat ega nemad siis võistlemas käi! Motosporti ja raha liigutavad umbes tuhatkond motosportlast (paljud ei kohtu klubi esindajaga peale litsenti saamist, kui sedagi), kuni praeguse ajani on enamikule klubi vajalik vaid litsentsi saamiseks (miks see peakski hetkel teisiti olema), info edastamine peaks siiski olema föderatsiooni ülesanne.
Kas rohkem soovijaid (kandidaate) peale Asmeri polegi?

Kasutaja avatar

Teema algataja
kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas kaval »

mx77 kirjutas:
kaval kirjutas:
KoVaL73 kirjutas:

Asmer, riigikogu tasemega poliitik oskab ma arvan väga kiiresti leida nii vahendeid kui ma ei tea mida kõike veel et motospordisd teha väärtuslik ala.

Mina motoklui liikmena hääletan selle poolt, et MEIE VILJANDI VMK valiks Asmeri.

vbla on sul ka õigus,vahendite leidmise osas kindlasti,aga kas neid vahendeid ka sihtotstarbeliset kasutama hakatakse jääb küsimus lahtiseks,sest temal on kuhu neid vahendeid uputada ja kardan ,et motosport jääb ikka vaeslapse ossa

vbla on sääne arvamus mul kuna ullult s*** on olla

Sorry, aga see on nii väike raha, mis EMF-is liigub, et ärge ajage naerma oma konspiratsiooniteooriatega :). Pealegi oli Asmeri üks ettepanekuid tema programmis revisjonikomisjoni valimine, mida ei ole EMF-il kunagi enne olnud.

krt kus sina oled tark igal teemal :shock:

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8387
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kaval kirjutas:

krt kus sina oled tark igal teemal :shock:

No kuule, ei tahks sust nii halval arvamusel ka olla!
EMF majandusaasta aruanded on avalikd ja igal EMF liikmel (st. klubil) on õigs ja võimalus dokumentidega tutvuda.
Ja nüüd vaata veidi nende Asmeri seltskonna inimeste majanduslikku tausta.
Tuleb vägisi meelde ütlus, et igaüks näeb teisi oma rikutuse tasemelt.

Kasutaja avatar

Teema algataja
kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas kaval »

mx77 kirjutas:
kaval kirjutas:

krt kus sina oled tark igal teemal :shock:

No kuule, ei tahks sust nii halval arvamusel ka olla!
.

tegelt kannataks :mrgreen:

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mella »

Tuletame meelde ühe Biene väikese udujutu.

Väljavõte kevadel üllitatud ja siiani EMF lehel olevast dokumendist:

http://www.msport.ee/shared/File/Enduro ... ll(1).docx

Sportmootorrataste register
Paljudele sportlastele teeb muret enduro rataste registrisse võtmine, mis on kohustuslik kõikidele osalejatele. Osade (eriti jaapani päritolu) rataste ARK’is arvele võtmine on Euroopa tüübikinnituse puudumise tõttu raskendatud. Selles osas on Veiko Biene sõnul kõik vajalik juba tehtud, ning Majandus- ja Kommunikatsiooni Ministeeriumi saadetud vajalik eelnõu. Eesmärk on et mootorrataste registreerimine toimiks sarnasele ralliautode registrile. Sportmootorrataste registrisse hakkab rattaid saama registreerida vaid EMF-i kaaskirjaga. Selliselt registreeritud tsikliga ei ole lubatud sõita tavaliikluses, küll aga sobib võistlustingimustes ülesõitudeks kiiruskatsete ja stardi/finiši vahelistel lõikudel. Seaduseelnõu on hetkel teisel lugemisel, ning kui võetakse vastu, siis hakkab kehtima alates 2011.

Tulemus - MKM-s pole isegi keegi kuulnud mingisugusest EMF-i taotlusest, rääkimata selle tulemustest kehtimahakkavas liiklusseaduses.


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

MELLA pealikuks!

Sa tead kuidas asjad käivad, pane kandidatuur üles. :mrgreen:

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mella »

mul pole sidemeid äriringkondades, mida sellisel kohal olemine kindlasti eeldab, et sponsoreid saada. a ma vähemalt ei luba kokku asju, mida ma ära ei tee ;)

Asmeri kandidatuur on ju olemas. Las proovib. Ega hullemaks ikka minna ei saa, kui just võlgu kaela ei võta.

Kasutaja avatar

sipsik
Postitusi: 190
Liitunud: 03 Aug 2005, 10:44
Asukoht: harjumaa
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas sipsik »

Mella, see ei vasta sugugi tõele, et MKM-is ei ole EMF-i taotlusest midagi kuuldud. Nii palju, kui mina tean, jäi see muudatus seaduseprojektist aasta alguses välja pigem MKM-i kui EMF-i tegematajätmise tõttu.

EMF ja MKM on sel teemal suhelnud korduvalt. Ise küsisin viimati kümmekond päeva tagasi MKM-ist selle kohta ja sain järgmise vastuse:

"Kahjuks ei jõutud antud mõistet Liiklusseadusse sisse kirjutada, kuid kindlasti tehakse seda seaduse esimese muutmisega. Võistlusmootorratta mõiste on meie muudatustekavas täiesti sees ning see üritatakse sisse kirjutada kohe uue aasta alguses. Täpset kuupäeva ma kahjuks lubada ei oska, kuna see ei sõltu otseselt meist.

Lugupidamisega,
Martin Harak
tehnoosakonna tüübikinnituse ja sertifitseerimise talituse juhataja"

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mella »

No hea seegi, et midagi liigub. Kuigi pooel aasta jooksul nii palju ikka ei suudetud asja pöörlemas hoida, et see seadusesse jõuaks.

Aga kas keegi EMF lehelt Enduro 2010 võistlustingimused ka leiab? ;)


bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas bikefan »

Kuna siin juba nagunii tsiteerimiseks läks, siis edastan EMFi vahendusel motoklubidele saadetud Are Kauriti pöördumise ka:

Tere Motomehed!

Olen motospordiga tihedalt seotud aastast 1982.
Mind teeb murelikuks osade motomeeste päris krõbe kriitika praeguse EMF-i aadressil. Julgen väita, et nii hästi toimivat föderatsiooni pole Eestis varem olnud. Ärgem unustagem, et EMF on mittetulundus ühing ja nõukogu liikmed ei saa sealt mingit tulu, vaid vastupidi, nad teevad seda tööd omast vabast tahtest, tuues föderatsiooni raha sisse. Kas me oleme osanud neid inimesi tänada? Osa meist hoopis kritiseerivad neid.
Praegu on raske aeg ja mitte ainult motospordis. Kahjuks ei lähe asjad praegu nii nagu tahaksime. Selle vastu aitab ainult veel suurem pühendumine, mitte aga oma hädades teiste süüdistamine.
Meil on väike riik, kuid sellegi poolest oleme väljapaistev motospordi maa. Me oleme olnud esindatud ka rahvuste krossidel, mida paljud riigid rahapuudusel ei ole saanud teha. Kus tuleb meile siis see raha? Kas olete selle peale mõelnud?
Ka üks isiklik näide. Olles MM karusellis juba 10 aastat tiirelnud, jäime 2003 hooajal 1 punktiga medalist ilma, neljandad olime ka aastal 2002. Peale hooaja lõppu kutsus mind enda juurde nõukogu liige Mart Lajal. Olin ise juba püssi põõsasse viskamas. Mart ütles, et olete teinud hullu tööd, nüüd on vaja minna ja medal ära tuua, pakkudes omalt poolt ka mitmesaja tuhandelist abi oma isiklikust taskust.Võtsime end kokku ja tõimegi medali ära. Nüüd aga mõni arvab, et tema otsustada on missuguse jopega Mart Lajal peaks ringi käima. Ma ütlen veelkord me peame neid inimesi elu lõpuni tänama, mitte aga kritiseerima.
Olles Kiviõli MM-i korraldaja aastal 2008 oli meil probleeme ilmaga. Värskelt valminud rada tahtis vägisi käest laguneda. Olin ise rada parandamas kui märkasin, et jalgadega mudas korjab kive Veiko Biene, kes oleks võinud selle asemel lips ees VIP telgis õlut juua. See näitab kui motospordile pühendunud inimesed meil EMF-is on. Veel tahaksin kiita Triinu ja Kätlinit, kes saavad oma ülesannetega väga hästi hakkama. Tuletan Teile meelde, et need ajad ei ole kaugel kui EMF-i telefon lihtsalt ei vastanud.
Loomulikult saab alati asju paremini teha, aga selleks tuleb pakkuda probleemidele lahendusi, mitte aga teisi kritiseerida.
Lubamatu on toimiv süsteem ära lõhkuda. Ma kutsun Teid kõiki homme valima praeguse nõukogu liiikmete poolt, vähemalt sellega saame oma tänu neile avaldada ja loodame, et nad on nõus jätkama.

Are Kaurit
MM pronks 2004, Euroopa meister 2001, 12 kordne Eesti meister, AYR Racing Team juhatuse liige, Korraldanud 5 suurvõistlust Eestis, III astme motokrossi treener, 4 lapse isa.

-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8387
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Njah, Aare on võib-olla tõesti suutnud nõukogu liikmetega otse suhelda, aga kui EMF lehelt leiad viimase 2 aasta kohta ainult 3 nõukogu protokolli, siis tavamotosportlane küll ei saa aru mis nõukogu teeb.
Mart võib ju korvimeeskonda omast taskust sponsoreerida ja KTM-i jopega käia ilma, et ta nõukogu liige oleks, need kaks asja ei ole omavahel seotud.

Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

Tere kõigile asjaosalistele...

Olen huviga lugenud toimunut ja pean ütlema, et Kauritil on enamuses õigus minuarvates, kuid pean aga vastukajaks ütlema, et mingit muutust on ikkagi vaja, kui ei suuda eksisterida ühe mütsi all kaks toimivat motokrossi sarja, viga on siiski inimeste mõtlemises ja kui ei ole saavutatud kokkuleppeid siis on vaja järelikult ka uusi inimesi, kes tahavad ja suudavad mõelda ning kokku leppida asjade toimivuses. See mis on ju olnud on täielik jama kahe organisatsiooni vahel, just nimelt, nii väike maa ja ei suudeta kokku leppida, arusaamatu... samas on see EMF liiga ühele poole kalduv, pean silmas Hondaga seounduvat ja selle ümber tiirlevat, nagu teisi motikafirmasid polekski olemas? Ei saa föderatsioon üllitada teist motikatootjat teisele... see on ikkagi vaba turu majanduses toimiv konkurents, mis peaks asjad omavahel ära jagama, mitte et seda mittetulunduslik ühing reklaamib, seda olla ei tohiks!
Isiklikult loodan, et asjad paranevad uuel aastal sest vana on ennast amendanud, kuid see on minu isiklik arvamus ja ei kajasta kellegi teise oma!

Jõudu ja edu soovides: Aare

Krossimees Aare :)
Kasutaja avatar

KoVaL73
Postitusi: 246
Liitunud: 30 Dets 2005, 13:28
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas KoVaL73 »

YZ2502T ennem kui kirjutad mõtle ja loe. Sul on samamoodi õigus teha oma sari, kus hooaja jooksul jagad punkte ja hooaja lõpus annad karika. Lihtsalt see tegevus maksab raha ja Honda Batlic selle raha ka leidis, et seda sarja edasi viia. Are Kauritilt väga mõtlema panev jutt. Tõesti ei ole hinnatud praegu käesoleva nõukogu tehtud tööd ja vaeva. Kritiseerimist oleks kõigil kaasa arvatud minul, kuid selline on eestlane. Siiski on tarvis lahendusi. Kuidas saada stardijoonele taaskord 40 65cc ratast? vähemalt 30 85cc ratast. Ja kuidas lahendada MX1 ja MX2??? Kas kõik motokrossid peavad olema tiitlivõistlused (EMV või EKV). Kas kord nädalas joonel käiv sõitja on kohe sportlane? Ja kui mingi mees teeb nelikorda nädalas trenni on tema harrastaja?

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mella »

Mul on küll tunne, et EMF on viimases hädas ka kõlavad nimed kasutusele võtnud ;)

Ausaltöelda mind kui harrastajat jätab EMF-i olemasolu täiesti külmaks. Eesti meistritiitlit ma taga ei aja. Ja mind jätab täiesti külmaks, kes ja kelle raha eest käib kusagil välismaal sõitmas. Lüüakse lokku, et näe, MEIE saatsime sõitja. So what? Minu edenemisele see küll mingil moel kaasa ei aita. Tahavad endale paguneid teenida, leidku ise raha.

Ehk siis kui EMF tahab harrastajatelt litsentsitasu, siis tehku midagi ka harrastajate heaks. ja kui ei tee, siis ärgu oma ikestamisega lehvitagu.

Praegu jääb nagu mulje, et kuna sõitjaid pole ja raha ei saa, siis ei toimu ka midagi. Minu arust peaks just EMF otsima sel juhul ISE toetajad taha. Vastasel juhul võib seal litsentsijagajana tööl olla veerand kohaga sekretär ning sama tädi ka võistluskalendrit kooskõlastada.

Mis aga telefoni vastu võtmisse puutub, siis suvest kuni kuu tagasi üritasin 3x helistada EMF ametlikul numbril tööpäeval ja töö ajal. Mitte kordagi ei õnnestunud kedagi tabada.
Ka e-postile vastamine on neile üle jõu käiv.

Jah, need on pisiasjad. Aga mind need suured asjad nagu ei puudutagi ;)

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

mella kirjutas:

...

Aga milleks Bikeris rusikatega vehkida? Kui rahulolematus olevaga suur ja kindel teadmine mis on hea on olemas, siis tuleb ise kandideerida ja süsteem laulma panna nagu Stradivariuse viiul ;)

Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas hannes »

Kauriti jutt on tõesti õige. Aga see ei ole ju kogu tõde. Siin on paljud kurtnud, et ei tea EMFi tegemistest midagi. Ega minagi saa hõisata, et ma sellest väga palu tean. Väga palju on segaseid asju ja hämamist, väga palju ükskõiksust. Mõni aasta tagasi, kui hakkasime oma klubiga Illukale rada ehitama, kirjutasin EMFi pika kirja ja palusin nendepoolst abi. Olgu siis heade soovituste-näpunäidete osas või kasvõi mingi eeskirja näol, millest saaks lugeda, kuidas õigesti asju teha. Nad ju mööda ilma käinud ja paljunäinud mehed. Vastust ma sealt ei saanud. Aegade jooksul olen veel paari asja küsinud ja ikka vastuseta jäänud. Kuidas saab paljukiidetud nõukogu lubada oma organisatsiooni sees korraldada mingit klounaadi? Et lihtsalt võetakse mingi hulk inimesi ja kusetakse neile suure kaarega pähe? Tuletame siinkohal meelde tsirkust, mis toimus ATVde suvise kestvussõidu ümber. Kes pole asjaga kursis, võib lisa lugeda siit: http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=53&t=61799. Taolised otsused näitavad ilmselgelt praeguse nõukogu täieliku selgrootust. Sarnane teema on ju ka see tants ajavõtusüsteemi ümber. EMF ja Veskisilla on kokku leppinud selle süsteemi kasutamises kahel korral kolmeks aastaks. Nüüd tagantärgi tuleb aga välja, et hoopis Aavasalu on m*nn. Huvitav, kus need mehed kaks aastat tagasi olid? Tavaliselt on lepingut võimalik peatada, lõpetada, katkestada vms. Miks seda siis ei tehtud? Jällegi ilmselge selgrootusega tegu. Strateegiliselt on muidugi kaval korraldada taolist hääletust, nagu homme toimuma hakkab, ikka keset tööpäeva ja kus mujal kui Tallinnas. Et jumala pärast vähe kaugemate kohtade inimesed kohale ei ilmuks.
No mitte kuidagi ei tõuse käsi selliste vendade poolt hääletama.
Minu meelest oleks praeguses situatsioonis tark homne hääletus üldse ära jätta. Pikendada olemasoleva nõukogu volitusi näiteks veel kolmeks kuuks ja välja kuulutada uued valimised. Kandidaadid, kes tõesti tahavad nõukogus olla ja usuvad, et suudavad EMFi heaks midagi ära teha, esitavad oma konkreetsed tegevuskavad. Soovitavalt esitlevad oma kava üle Eesti klubides kohal käies, tutvudes üksiti ka kohalike oludega. Selline helesinine unistus siis :wink:

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mella »

ishijupp kirjutas:
mella kirjutas:

...

Aga milleks Bikeris rusikatega vehkida? Kui rahulolematus olevaga suur ja kindel teadmine mis on hea on olemas, siis tuleb ise kandideerida ja süsteem laulma panna nagu Stradivariuse viiul ;)

Selles ongi asi,et mind tegelikult ei huvita ;) EI taha maksta andamit ja ei oota ka midagi vastu. Ma tahan tuttavatega võidu sõita. Mitte aga ei tunne vajadust EMF-i liige olla.

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

Kui rääkida kriitikast siis see on lausa vajalik ,sest see näitab ära ju nõrgad kohad ja siis on juba lihtne neid parandada. Selle telefoni ja meiliteema on tõesti arusaamatu ning seda kuulen juba mitmetelt inimestelt.Samas kas emf is pole mitte palgalised töökohad tegelastel kes toru peaks tõstma või meili kribama?! Eks mõtteainet ole ja keegi ei garanteeri ,et uue meeskonna valimine midagi parandab ja igaljuhul on minevikus palju tublisid inimesi olnud jne. kuid siiski tuleb pigem pühenduda tulevikule.

Ja nüüd väike pöördumine Ülo Raudsepa sulest:

Kood: Vali kõik

                                                                                               Pöördumine
                                                                   Uue valitava nõukogule esitatavad nõudmised.

Järgides Are Kaurit innustavat eeskuju, võin öelda, et olen motospordis alates 1972 aastast. Alustasin koos Aigar ja Arvo Leokiga, ning Jüri Raudsikuga.
See mis on toimunud Eesti motospordis võib nimetada ka lihtsalt elu edasi minekuks. Keegi nii väga enda teeneks seda ei võiks lugeda.
Paljus võib varaseid (pahade meeste) ebaõnnestumisi seletada enneaegselt ette võetud ülemääraste finantsriskidega. Pean silmas Saku ja Valga MM etappe. Tahtsime olla tublid, aga rahaliselt ei olnud veel valmis sellisteks üritusteks. Pankrotiga lõppenud ürituste korraldajate kirumist ei pea õigeks, sest kes oleks kritiseerijatest olnud valmis võtma ette sellist üritust?
(kes viskab esimese kivi?)

Sõltumata sellest, kes valitakse uude nõukogusse tuleb nõukogul lahendada järgmised probleemid:

  1. Nõukogu liikmed peavad näitama üles huvi ja initsiatiivi motosportlastega ja klubidega suhtlemisel, mitte ootama selleks kutset.

  2. Nõukogu tegevus peab olema üleval kodulehel ja saadetama koosolekute protokollid meilitsi klubidele. Kooskäimiste sagedus peab olema suurem .
    Toetajate , sponsorite toetussummad ei ole häbiasi ja peavad olema avalikud. Toetusrahade jagamine avalikustatud jooksvalt peale jagamist.

  3. EMF ei vaja kontrollorganit, vaid juhtorganit. Nõukogu peaks muutuma juhatuseks. Komisjonide juhid peavad olema juhatuse tegemistele kaasatud. Kui komisjonid ei suuda normaalselt tegutseda, tuleb juhatusel sekkuda ja nad tegutsema sundida.

  4. Komisjonide moodustamise põhimõtted teha konkreetsed ja komisjonid tööle saada.

  5. Põhikiri tuleb kriitiliselt üle vaadata ja täiustada, revisjonikomisjon sõltumatutest inimestest peab olema võimalik moodustada.

  6. Nõukogusse/juhatusse ei tohi kuuluda inimesed, kelle ärihuvid on seotud motospordiga.

  7. EMF funktsionärid tohiks kanda ainult EMF sümboolikaga äratuntavat riietust võistlustel viibides.

  8. Noorteprogrammi jätkuv täiustamine ja ellu viimine. Treeninglaagrite ja treeningmeetodite välja töötamine koostöös spetsialistidega ja eraldamine ala ärihuvidega seotud inimestest.

  9. Motospordi meediakajastus meie teada olevates kanalites(ruudulipp ja motoportaalid) ei ole piisav lisahuviliste juurde toomiseks. Selleks peab saama uudised ülevabariigilistesse lehtedesse, televisiooni ja raadiosse.

  10. Pressiesindaja peab olema teovõimeline ja ei tohi olla seotud ühegi konkreetse kanaliga. Sõltumatus võimaldab juurdepääsu kõigile kanalitele.

  11. Klubide huvi üldkoosoleku vastu tuleb tõsta kasvõi trahvide abil, sest 4 klubi häälega ei tohi mingeid otsuseid vastu võtta.

  12. Eesti on piisavalt väike, et vältida konflikti nn. Päriskrossimeeste ja hobimeeste vahel. Selles peab olema EMF initsiaator, et koostöö toimiks.

  13. EMF peab esimesel võimalusel töötama välja konkreetse arengukava, ksvõi järgnevaks kümneks aastaks. See on edasise arengu vältimatu osa.

  14. Suhtumine kõigisse motospordialasse võrdseks.

    1. EMF kodulehekülg peab kandma www.emf.ee nime. EMF meili alt saab praegu kätte raamatupidamisteenuse pakkuja.

Lugupidamisega,
Ülo Raudsepp
MK Sinilind.

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

susla
Postitusi: 209
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:02
Tsikkel: Back to Honda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas susla »

kas EMF-i ja motoringraja vahel saaks ka üldse mingit võrdlusmärki tõmmata ? jätaks Annika isikliku jõupingutuse kõrvale.
siinne arutelu näitab elavalt et krossis midagi toimub, ainult et kellegi jaoks hästi, kellegi jaoks halvasti. vähemalt tolmu keerutatakse üles.
rinkas õnneks või kahjuks EMF tegevuse üle vaielda ei saagi, sest teemat polegi olemas. mis teda ikka üheskoos kiruda, midagi ei muutu, peale enda rahulolu, et sai jälle emotsioone välja elada. vaeslapse ossa, nagu see rinka on jäetud.
ma ei hakka küsimagi millal keegi EMF-i kõrgetest ametnikest üldse viimati rinkal käis. seda enam paneb imestama, et kuskil krossivõistlustel korjatakse kive koos. selle eest muidugi kiitus. mõistan et rinkas MM -i eestis korraldama ei hakata, aga ikkagi. . . mõttekoht võiks olla, et on veel olemas mehed (naised) kes asfaldil kihutavad.

Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

KoVaL73 kirjutas:

YZ2502T ennem kui kirjutad mõtle ja loe. Sul on samamoodi õigus teha oma sari, kus hooaja jooksul jagad punkte ja hooaja lõpus annad karika. Lihtsalt see tegevus maksab raha ja Honda Batlic selle raha ka leidis, et seda sarja edasi viia. Are Kauritilt väga mõtlema panev jutt. Tõesti ei ole hinnatud praegu käesoleva nõukogu tehtud tööd ja vaeva. Kritiseerimist oleks kõigil kaasa arvatud minul, kuid selline on eestlane. Siiski on tarvis lahendusi. Kuidas saada stardijoonele taaskord 40 65cc ratast? vähemalt 30 85cc ratast. Ja kuidas lahendada MX1 ja MX2??? Kas kõik motokrossid peavad olema tiitlivõistlused (EMV või EKV). Kas kord nädalas joonel käiv sõitja on kohe sportlane? Ja kui mingi mees teeb nelikorda nädalas trenni on tema harrastaja?

No sarja korraldamises pole yldse asi ega kysimus aga suhtumises kyll, et kui midagi tahetakse teha, siis ei lasta seda teha, selles oli asja point EHKK puhul... Ylo Raudsepa sulg on nii töene, et enam töesem see ei saagi olla, vötke kuidas tahate! Ka sinu mure on täiesti öige, mis siin kirja panid ja saan ka aru sinu mötetest, kuid selle systeemiga enam edasi pole mötet raha kulutada, see peaks ka selge olema, igatahes on siin palju häid ytlemisi olnud, mida korrata oleks mötetu ja kindlasti tuleb neid veel aga andku jumal vaid aru, et sellest ka öppust vöetaks, mitte ei mindaks vana rada ja kogu töö oli asjata.... loodan et möistad mind!

Edu soovides ikkagi!

Krossimees Aare :)
Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

susla kirjutas:

kas EMF-i ja motoringraja vahel saaks ka üldse mingit võrdlusmärki tõmmata ? jätaks Annika isikliku jõupingutuse kõrvale.
siinne arutelu näitab elavalt et krossis midagi toimub, ainult et kellegi jaoks hästi, kellegi jaoks halvasti. vähemalt tolmu keerutatakse üles.
rinkas õnneks või kahjuks EMF tegevuse üle vaielda ei saagi, sest teemat polegi olemas. mis teda ikka üheskoos kiruda, midagi ei muutu, peale enda rahulolu, et sai jälle emotsioone välja elada. vaeslapse ossa, nagu see rinka on jäetud.
ma ei hakka küsimagi millal keegi EMF-i kõrgetest ametnikest üldse viimati rinkal käis. seda enam paneb imestama, et kuskil krossivõistlustel korjatakse kive koos. selle eest muidugi kiitus. mõistan et rinkas MM -i eestis korraldama ei hakata, aga ikkagi. . . mõttekoht võiks olla, et on veel olemas mehed (naised) kes asfaldil kihutavad.

Krossimeestel käibki köva andmine siin sest asjaga tegeletakse, kuid rinkas on kindlasti teised teemad ja probleemid ja vastavalt sellele tuleks oma teemavaldkonnas siin Bikeri lehel teema ylesse vötta, siin paraku krossi ja enduuromeeste mängumaa nagu näha vöid!

Edu soovides!

Krossimees Aare :)

bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas bikefan »

susla kirjutas:

kas EMF-i ja motoringraja vahel saaks ka üldse mingit võrdlusmärki tõmmata ? jätaks Annika isikliku jõupingutuse kõrvale.
siinne arutelu näitab elavalt et krossis midagi toimub, ainult et kellegi jaoks hästi, kellegi jaoks halvasti. vähemalt tolmu keerutatakse üles.
rinkas õnneks või kahjuks EMF tegevuse üle vaielda ei saagi, sest teemat polegi olemas. mis teda ikka üheskoos kiruda, midagi ei muutu, peale enda rahulolu, et sai jälle emotsioone välja elada. vaeslapse ossa, nagu see rinka on jäetud.
ma ei hakka küsimagi millal keegi EMF-i kõrgetest ametnikest üldse viimati rinkal käis. seda enam paneb imestama, et kuskil krossivõistlustel korjatakse kive koos. selle eest muidugi kiitus. mõistan et rinkas MM -i eestis korraldama ei hakata, aga ikkagi. . . mõttekoht võiks olla, et on veel olemas mehed (naised) kes asfaldil kihutavad.

Vot siin võib olla asi ka selles, et krossimehi on väga palju ning krossiradu on peaaegu sama palju :) Rinkas aga see seis kordades nutusem - ja rada vaid üks - ning seegi suuri investeeringuid vajav.
Eks krossimehed löövadki hetkel massiga. Sealt tuleb ka EMF enamus rahadest, kuna kandepind lihtsalt niivõrd lai.
Mis aga sellese puutub, et ükski EMF liige pole rinkal käinud, siis ausalt öelda pole mina kunagi EMF presidenti hr.Mati Heinsar-i ka kunagi krossidel näinud. Jah - ta küll Türil ütles, et teda ei kutsuta :P aga võibolla ka asi minus - ei tunne lihtsalt hr.presidenti nägupidi...
Positiivne on aga see, et Asmer lubab erinevad alad ühtlustada. Kuidas see täpselt välja nägema hakkab, oskab ehk vaid tema öelda, aga usun, et siit hullemaks enam minna ei saa - ehk ainult paremaks!
Ja täna siis valima! :wink:

-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S

bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas bikefan »

Et seis siis nüüd selline - kes ootas seoses Asmer & Co tulekuga reforme ja muutusi, need peavad paraku pettuma, kuna tagasi valiti vana koosseis. Eks oli selles oma põhjus ka - hr.Asmer & Co tagandasid viimasel hetkel oma kanditatuuri. Põhjuseks pidasid seda, et praegune juhatus ei pea EMF põhikirjast kinni ning valimised ei ole seaduspärased. Erakorraliste valimiste puhul oleks eelnevalt pidanud põhikirja muutma, et valimised üldse sündida saaks.
Aga igaljuhul usun, et see andis positiivse tõuke praegusele juhatusele - ehk siiski hakatakse midagi ühise eesmärgi nimel (ehk motospordi arendamine) tegema!
Näiteks: ei ole ju normaalne, et EMV viimasel etapil sai lõpp-protokollis MX1 klassis tulemuse kirja vaid 11 meest :roll: Veel aasta tagasi - masu süvaajal(!) - oli seis 40 meest.
Keerulisel ajal edu-jõudu EMFile uute lahenduste leidmisel igatahes!

-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”