Kui vajad abi Inglismaalt tsikli,auto,voi varuosa ostul.


Teema algataja
T123OTS
Kaupmees
Postitusi: 59
Liitunud: 07 Mai 2008, 23:07
Asukoht: Inglismaa

Re: Kui vajad abi Inglismaalt tsikli,auto,voi varuosa ostul.

Lugemata postitus Postitas T123OTS »

macintosh kirjutas:
T123OTS kirjutas:
macintosh kirjutas:

Paar küsimust Timole (või kui keegi teab vasatust siis teretulnud vastama).

  • Kuidas on lood käibemaksuga? Kui UK müüja on käibemaksukohuslane ja tootes sisaldub käibemaks, siis
    idee järgi peaks saama selle EU sisesel ekspordil maha arvata. Kas see tuleb siiski Eestis sel juhul maksta ikkagi maksta? Või õnnestub seda optimeerida kuidagi?

Voimalus on UK-a VAT registreeritul (KM reg.)firmal esitada sulle arve ilma kaibemaksuta,kui sina esitad oma firma nime,aadressi ja kaibemaksukohuslase numbri.Lisaks peab olema sul kindlasti enne kauba kattesaamist eksporti toendav dokument - "proof of export",ehk siis transpordiarve voi monel korral on piisanud ka laevabroneeringust. Sina pead tasuma Eestis KM-u,juhul,kui voorandad kauba Eestis.

Ja kui ei võõranda, siis loomulikult KM, tasuma ei pea? Teenuste ja tarkvara puhul üle piiri see vähemalt nii toimib.
Kui mina müüjaga üldjoontes kokku räägin, kas siis on võimalik sinu poolel sellist lahendust kasutada? St, kas sina saad müüja jaoks "proof of export" paberi hankida (mul on hetkel Brittide maal kaks rauda tules ja ühel puhul on juriidiline isik ning käibemaksu sisaldav hind)

Kasutatud soidukite jne.asjade puhul voib firma muua ka nn."VAT Margin Scheme" jargi,....Aga ma ei ole kindel,kas see seadus toimib ka Eestis.

Ei see Eestis ei toimi.

Jah,saan aidata proofi hankimisel.
Kuna jutt laheb ebahuvitavaks teistele bikeritele,siis koliks vast erasonumisse?
Timo



Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”