Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Kasutaja avatar

jkpoig
Postitusi: 28
Liitunud: 08 Mai 2013, 14:23
Tsikkel: ZR7

Re: Sõiduvarustuse kiitmine/kirumine.

Lugemata postitus Postitas jkpoig »

Jõudu, olen nüüd ühe hooaja esimese varustusega ära sõitnud ja tahaks nii kiita kui laita.
Sõidetud: 5291 KM.

Saapad.
Välimus: Kuna jalanumber on 39 siis ega eriti valikut pole. Ostes olid kõige sümpaatsemad.
Forma Safari http://www.motopost.ee/detailid.php?25
Välja näevad sellised:

Spoiler

Pilt

Ilmastik: Ilmastiku kohapealt peab mainima, et suvel on palavad, kevad-sügis ok. Vihmaga enam-vähem, st pikemalt sõites (tln-tartu) saab jala märjaks, lühemad otsad hoiab ilusti kuiva.
Vastupidavus: Vasutpidavust on raske hinnata, ma ei tea kui kaua on normaalne vastupidavus asjadel aga mu talvesaapad näiteks käivad ca 5-6 aastat
ja siis vahetan nad välja kuna on moraalselt vananenud, trööpan neid ikka hoolega aga katki pole veel saanud.
Forma sõidusaapad seevastu juba lagunevad. Kand tuli kohe üsna kohe lahti, ca 1,5 kuuga. Nüüd on järgi andnud ka õmblused ja nagu viimasel pildi näha, siis ka riide osa on servast lahti.

Spoiler

Kokkuvõte. Püüan edaspidi Forma asju vältida.

Püksid:
Välimus: Natuke häirib see oranž deserti kiri vasemal jalal muidu olen rahul.
Akito Desert Evo http://www.motopost.ee/detailid.php?2531
Välja näevad sellised:

Spoiler

Pilt

Ilmastik: Kui kõik voodrid sees siis on väga hea sõita praegu ilmaga. Ei ole külm ega palav.
Suvel sõites kuiva ilmaga on palav. Õhutusest väga palju kasu ei ole. Tahaks lisa tuulutust kuskile sääremarja piirkonda. Siis võiks oluliselt muhedam olla.
Vihmavooder suvisel ajal on väga halb, jalad jäävad kuivaks ja niipiidi teeb vihmavooder oma tööd hästi, samas on püksid väga umbsed ja palavusest saad jalad niiskeks ikka.
Vihamvoodriga sõite on pükse ebamugav ära võtta. Positiivsest küljest on vihma vooder väga kergesti paigaldatatav ja mahub ilusti sadula alla. Vajadusel ca 2 minuti ettevõtmine.
Tuulutuse puhul on abiks natuke kui hüppeliigese juurest trukid lahti jätta.

Vastupidavus: Vastpidavuse kohta etteheiteid pole. Siiani on väga hästi olnud. Mainimist väärib aga 1 viga, mis neil algusest peale on olnud.
Nimelt püksitrukk ja haak on omavahel valesti paigutatud. St kui haak ei ole lõpuni kinni sama kohapeal kus trukk sulgub. trukk peaks olema haagile ca 3mm lähemal.
Kui truki paned kinni, siis tuleb see kohe lahti ja kogu pinge vajuh haagi peale.

Kokkuvõte. Kui sind lahtise trukiga sõitmine ei häiri siis on ok. Õhutus võiks olla parem. Olen nõus Akitole teise võimaluse andma.

Jope:
Välimus: Ilus tagasihoidlik jope.
Evolution TJ2.10 http://motopost.ee/detailid.php?1
Välja näeb selline:

Spoiler

Pilt

Ilmastik: Siinkohal jagub ainult kiidusõnu, vett peab hästi 200km hoiab ilusti kuiv ilmselt kauem ka. Sooja voodriga on praegu väga ok sõita, kampsun alla ja olemas.
Voodrid on kõik lihtsasti eemaldatatvad ja vihmavoodrit saab samuti edukalt sadula all hoida. Suvel ei ole reeglina palav, õhutus on hea. Mulle meeldib, et kui voodrid välja võtad, siis saab varruka laiust muuta, et kaitsmed ilusti oma kohapeal istuks. Kuna hetkel peab kampsuni ka alla panema, siis ilmselt võiks soe vooder veidi soem olla aga mulle sobib kampsun väga hästi.

Vastupidavus: Ühe esimese asjana läks katki varruka otsa velcro kinnitus. Tegemist mingist X materjalist labaga, mis on ilmselt liiga tiheda sammuga õmmeldud ja seega on tekkinud selline "Rebi siit" koht. See tuleb paari nõelapistega hiljem uuesti kinnitada ja probleem laheneb. Kuna varruka ots on enamasti nagunii kinda all, siis ei häiri aga kindlasti on see nõrk koht.

Spoiler

Pilt

Kokkuvõte. Julgen soovitada ja suure tõenäosusega ostan ka edaspidi.

Kiiver: CAN - Ilge saast. ei kommenteeri. Tahan uut, kui vähegi sobib siis seda: http://www.internetipood.com/et/motohoov/product/23444
Kas kuskil Tallinnas saaks antud kiivrit proovida? suuruse/sobivuse mõttes tahaks teada, enne kui netist tellida.?
Küsimus ilmselt S-XS vahel.

Money well spent Pilt

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”