Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

Spoiler
Raki kirjutas:

Visuaalselt ei tundu olevat haljasalaga ega ka jalakäiate teega.

Pilt

No selle pildi peal on visuaalselt minu arust selgelt näha, et kunagi on seal haljasala olnud. Selline parkimine on lihtsalt "probleemi" lahendanud.



TransAlp '02
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Raki »

Jep. Hea koht kogumiseks, kuna kunagi võis seal haljasala olla, aga äkki ei olnud ka? Kui ikka ei taha et seal pargitaks ei ole üldse raske sinna mingi kõrgem takistus/toru/käsipuu/aed ette teha.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Raki kirjutas:

Jep. Hea koht kogumiseks, kuna kunagi võis seal haljasala olla, aga äkki ei olnud ka? Kui ikka ei taha et seal pargitaks ei ole üldse raske sinna mingi kõrgem takistus/toru/käsipuu/aed ette teha.

selle toru käsipuu võ aia peab korteriühistu sinna oma raha eest tegema, üldiselt on ühistutel seda raha ka mõistlikumasse kohta kasutada, kui paari idioodi pärast hakata aeda ehitama. las maksavad MUPO-le oma "parkimistasu" edasi

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

Raki kirjutas:

Kui ikka ei taha et seal pargitaks ei ole üldse raske sinna mingi kõrgem takistus/toru/käsipuu/aed ette teha.

Nojah. Sorry, aga see taandub juba samaks vaidluseks, nagu need eraparklates varastamise õigustajad, et "kui nad ei taha, et seal ilma maksmata pargitaks, siis ehitagu aed ümber ja pangu tõkkepuud ette".

Kui Sa nüüd pilti vaatad, siis servades on veel muru näha, seega küsimust, et "äkki seal ikkagi ei olnud enne haljasala" väga ei ole.

TransAlp '02

Teema algataja
Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Kodanik Mella, te võite enda ratast ka edaspidi auto kohale parkida, kui kortermajade vahele asja on. Tõenäoliselt tagurdatakse sellele kuu aja jooksul paar korda otsa ning sinu tsikili pärast peab 4 inimest mahutav sõiduvahend ennast kuskile pärapersse parkima. Minema kolimise ja bussiga sõitmise jutu võite endale pista sinna kuhu soovite, sest igalühel ei ole võimalus elada eramajas ja igaüks ei taha sõita suvel ühistranspordis, selle asemel et kaherattalisega liigelda.

Ma ei rääkinud sellest, et mina pargin autoga haljasalale. Ma ütlen, et ma mõistan neid juhte. Oleneb muidugi ka konkreetsest olukorrast. Kui ratas on murul, siis muidugi on trahvi kirjutamine ja ka äravedu täiesti õigustatud. Kui aga tegemist on alaga, mis on kümneid aastaid kruusa- või mullapinnas, siis minupoolest olgu see niimoodi ka edasi, kui korteriühistu pole selle paremaks muutmiseks suutnud midagi ette võtta.

Minu leppetrahvi vaidlustamise eesmärk ei ole see, et selle 20 euro eest saaks midagi paremat osta. Eesmärk on jõuda selgusele, kas MUPO ka edaspidi p*** trahvikviitungitega, kui sillutatud platsi (kortermajade vahelise "eikellegi maa)" peal keegi tsiklit hoiab.

mella kirjutas:

Kle ära halise. Rikkusid reegleid, nüüd on vastutamise aeg. Ei ole olude sunnil parkimine, on laiskus.
Päris nii ka ei ole, käsitlen LE-d nagu ise heaks arvan. Järgmine mees äkki arvab, et relvaseaduse planeerimisel pole arvestatud võimalusega, et tema sinu poole tina lendu lasta tohiks ja teeb seda omaalgatuslikult.
Kui pole parkimiskohti, pargi kaugemale. Kui kaugemal ka pole või on liiga kauge, koli mujale või kasuta ühistransporti. Aga ei, "MINA PEAN OMA UKSE ETTE PARKIDA SAAMA!". Kasvõi haljasalale või kõnniteele.
Meil on kesklinnas paari maja asukad täpselt sama suhtumisega. 30m jala ei viitsita ka käia. Ühe maja ees on tänav mõlemal pool kõnniteele täis pargitud. Naabermaja ees seisab 1 auto.

Spoiler
Märtt kirjutas:

Enamasti on probleem selles, et kortermaja planeerimisel pole arvestatud võimalusega, et kümne aasta pärast on vaja 3x rohkem parkimiskohtasid. Et kogu teedevõrku uuesti projekteerida ja ellu viia - selleks pole lihtsalt ühistutel piisavalt ressursse. Ehk siis on vaja veidi mõistvat suhtumist nendesse, kes olude sunnil peavad rattaga "haljasalale" parkima, kui just ei taha näiteks kilomeetri kauguselt raskete poekottidega koju jalutada.

Sel põhjusel ei hakanud minagi tsikliga terve auto kohta kinni parkima ning paigutasin selle betoonparkett sillutisele. Tuleb välja, et ikkagi ei tohi, sest leidsin täna tsikli käiguhoovastiku vahelt hoiatustrahvi, mis nõuab 20 eurot. Saatsin muposse pika kirja ja ehk lähiajal saab ka vastuse. Kviitungil on pandud tärnike lahtrisse "parkimine osaliselt või täielikult kõnniteel, kus ei olnud liikluskorraldusvahenditega ettenähtud parkimist." Tahangi vaidlustada asjaolu, et kas igat kortermajade vahelist betoonplatsi on mõistlik käsitleda kõnniteena...

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Enn »

will111 kirjutas:

nuvot, sul tuleb kohe palju rõõmsam sõiduhooaeg nüüd tänu sellele, et siia teemasse sattusid!

aga ma mõtlen hoopis, et mis siis senimaani tegid, maksid igalpool tsikliga parkimise eest? :o püha müristus...

Yep, tänu su väiksele vihjele saan edaspidi ka kesklinna tsikliga minna ja seal parkida, siiamaani lihtsalt vältisin seda võimalust. Võibolla olen isegi maksund parkimise eest. Sellisel juhul muidugi ei ole Mupo raha tagasi maksnud ega mingit kiituskirja kuhugi jätnud :D

n
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

Märtt kirjutas:

Minu leppetrahvi vaidlustamise eesmärk ei ole see, et selle 20 euro eest saaks midagi paremat osta. Eesmärk on jõuda selgusele, kas MUPO ka edaspidi p*** trahvikviitungitega, kui sillutatud platsi (kortermajade vahelise "eikellegi maa)" peal keegi tsiklit hoiab.

Puht huvi pärast - on Sul pilti sellest? Või Google Mapsi linki sellele kohale?

TransAlp '02
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Märtt kirjutas:

Minu leppetrahvi vaidlustamise eesmärk ei ole see, et selle 20 euro eest saaks midagi paremat osta. Eesmärk on jõuda selgusele, kas MUPO ka edaspidi p*** trahvikviitungitega, kui sillutatud platsi (kortermajade vahelise "eikellegi maa)" peal keegi tsiklit hoiab.

Las ühistu paneb selle platsi serva P märgi ja on kogu su mure on lahendatud ja sa ei pea siin foorumis kiunu üles tõmbama. aga kuni sul seda märki seal pole, siis on Mupsikutel õigus sind trahvida ja nii see jääb.

Kasutaja avatar

Zass
Postitusi: 106
Liitunud: 05 Nov 2007, 09:25
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Zass »

Kle sa eeriknarts, kui sa olukorrast midagi ei tea, siis hoia mokk maas, sa va meeshakatis.
Ära õigusta süsteemi, mis loodud selleks, et kodanikelt linnakassa täitmiseks raha välja pumbata.

eerikkarts kirjutas:

Meil sinusuguseiud "meeshakatisi" pool hoovi täis. Nüüd pool maja ümbrust üless küntud ja teeäärnsel alal rohi ei kasva! Pole õnnestunud "mnni" mängida aga krt fking kange soov on küll. Haljas ala pole mõeldud parkimiseks! Ole õnnelik et hoiatati!
Mina isiklikult selle MUPO tegevuses miskit halba küll ei näe. Selliseid "meeshakatisi" "pargin seal, kus tahan..." tuleb siiski korrale tuua!

võrrrr

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

huvitav jah, et mida see "korrale toomine" siis annab? ma ei räägi praegu MUPO huvist, mis on loomulikult selgemast selgem - RAHA KUNINGALE!!! vaid selle siinse kommenteerija huvist. said peedistamise, pealekaebamise ja muidu m**n* abiga kellegi mootorratta omaniku ajada kuskile auto parkimiskohale parkima...tänu millele ilmselt keegi kolmas autoomanik omakorda peab parkima kuskile kõrvalhoovis muru peale :D aga et mis siin nüüd on...sitaks parem tunne kuna oled oled arvamuse maksma pannud? muru saab paremini kasvada selle 10cm ala peal kuhu muidu toetas tsiklirehv? või äkki nüüd enam tsikkel ei varja sinu hommikupäikest?

lolli mängida annab alati aga minumeelest ainult mõtlemisolluseta inimloom suudab tulla selliste ideede peale, et mingi 150-200kg tsikkel kuskil hullult mingit haljasala rikub või maad songib. heck, mõni mees kaalub sama palju, kas siis äkki peaks muru peal käimise ära keelama? :lol:

probleemidel on erinev suurusjärk ka, kui 10 tsiklit pargib mingi ala/koha kinni, niiet see segab juba paljude teiste normaalset liikumist/liiklemist siis on põhjust kisa teha. kui üks tsikkel pargib kuskil seina ääres siis mitte ükski normaalne inimene sellest lihtsalt "for fun" kisa tõstma ei hakka! kahjuks on eestis neid ebanormaalseid kodanikke muidugi väga palju.

Kasutaja avatar

Zass
Postitusi: 106
Liitunud: 05 Nov 2007, 09:25
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Zass »

see korrale toomine ei annagi midagi. lihtsalt ärapanemise rõõm. meeshakatise rõõm. :wack:

Viimati muutis Zass, 12 Apr 2014, 16:35, muudetud 1 kord kokku.
võrrrr

J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

No see MUPO on veel lapsekingades võrreldes Soome parkimiskontrollidega. Eestis on veel täiesti vabaduse tunne.

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R
Kasutaja avatar

Unt
Postitusi: 72
Liitunud: 18 Juul 2006, 18:29
Tsikkel: HD
Asukoht: Tallinn, Vantaa

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Unt »

Mis seal soomes siis nõnda erilist?

oh aegu ammuseid!
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas simp »

Testida kahjuks(/õnneks) pole saanud, aga ka minu maja ümbruses hakati ka "haljasalal" parkimise eest trahve tegema.
Puht huvi pärast uurisin natuke haljasala definitsiooni(st. kas on teeperv või haljasala).
Kui nüüd mälujärgi õigesti meeles on siis haljasala definitsiooni ei leidnudki, küll aga leidsin sellise asja nagu pinnastee.

§ 9. Pinnastee
Pinnastee on tee, millel puudub pealiskiht ja mis on pikaajaliselt väljakujunenud liikumistee looduslikul pinnasel.

st, koht kus on aastate jooksul tänu sõitmisele/parkimisele muru ära kadunud on pigem pinnastee kui haljasala.
Tookord otsisin ka kohtupretsedenti, aga mida pole-seda pole.

ps: mupo on omamoodi asutus küll, naabrimees pidi peaaegu kohtuni välja minema trahvi tühistamiseks, kuna mupo trahvis eramaal 'valesti' parkimise eest... Tavaliselt on lihtsam see 20€ ära maksta.


reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma küll pargin asfaldil, muru peal läheks mu ratas lihtsalt ümber, aga ikkagi võtan ruumi. Mõnikord pargin naabrimehegi kinni, aga ta teab, et sel puhul tasub mulle lihtsalt öelda, kui ta tahab kuhugi minna. Väga tsill on seni olnud. Kui ma siin aga mupsikuid nägema hakkan, küsin neilt küll, mis asjus nad siin töllerdavad. Ja eks ma proovin nad minema ka peletada, mul mu**ide naabrite seas ka normaalseid - pole vaja, et mingid isehakanud siin "korda looma" hakkavad. Ja kui avastangi kuskilt rändom kohast tsikli küljest mingi paberilipaka, siis saab DASi ära proovida - linna poolt on siin Mustakal sitaks tegemata tööd, mis annabki aluse kahtlasteks trahvideks :nono:
Pole vaja toppida oma nina toimivasse süsteemi, korraldagu parem parkimiskohtade joonimine ja tekkinud mullaalade ümberjaotus kas siis haljasalaks vastava piirdega või parkimiskohtadeks. Trahvi on anonüümselt ja "rikkuja" juuresolekuta küll mihklid väänama. Oli kord juhus, kui sain õigustatult autoga vanalinnas parkimistrahvi, aga tahtsin neilt küsida, mida ma siis täpselt rikkusin ja miks esimese korra eest kohe täie rauaga sain. Selle peale pani roheline paarike jooksu (ja ma olen kõhetu tegelane, mitte mingi härg).. :mrgreen: Korrakaitse my ass. Austus teenitakse välja, mitte ei saada vormi/ametinimetusega..


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks need trahvinumbrid on tegelikult ka üsna täpselt välja tuunitud just selle eesmärgiga, et tavaliselt oleks lihtsam lihtsalt ära maksta. loogiline oleks tegelikult, et trahv asja eest, mis on KEELATUD ja mille uuesti juhtumist ka tegelikult soovitakse igal juhul välistada, on lihtsalt niivõrd suur, et keegi ei taha selle uuesti maksmist isegi mitte unes näha! ühtlasi on meil tänapäeval olemas väga võimsad vahendid vastavat infot levitada ja inimesi meedia kaudu teavitada, et kui teed nii siis juhtub nii. tehku konkreetsed ja selgelt mõistetavad juhised, selgitagu nende põhjused ja kuulutagu välja muljetavaldav trahvisumma ning uudis lehte ja telesse. korras...see, mis meil siin toimub on aga hoopis vastupidine!
kui leitakse, et on piisavalt suur "kriitiline mass" trahvisaajaid olemas, kellele saab seda lihtsalt sisse kasseerimise praktikat rakendada siis võetaksegi vastav uus hobi ette ning raha jälle tuleb...vähemalt mõnda aega. natuke jama lugu on see, et ega idioote muuga ei peatagi kui keegi nad jälle kohtusse kaebab ja maatasa teeb, iseasi kes ja millal selle ette võtab. selle käigus lõpuks muidugi kaotab raha maksumaksja ning idioot läheb aga rõõmsalt uut plaani välja mõtlema, uut sihtgruppi otsima. ja osa rahvast veel kiidab kogu seda tsirkust takka ka, nagu näha :?


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Olid ajad mil ruumi parkimiseks oli kõigile.

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Pildil minu isa umbes aastal 1968-70.

Pilt


reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

A miks see pilt sellesse kalendrisse ei sattunud? Ainuke pilt, mis sinna ka tegelikult kõlbab.

Kasutaja avatar

kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: Olid ajad mil ruumi parkimiseks oli kõigile.

Lugemata postitus Postitas kaval »

assa tuss,68 algul hüppasin mina veel koos isaga üle kraavi :bsmile: 68 jaanuari algul aga......... hehee nägin ilmavalgust :D

Spoiler
davidsoniharald kirjutas:

Pildil minu isa umbes aastal 1968-70.

Pilt

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis
Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas kalle »

Pilt on tõesti hea! Aga nurgas oleva 2101 järgi ei saaks selle tegemise aeg nagu enne 70 olla. Tulid ju esimesed sellised autod liinilt 1970 aasta teises pooles ja millal neid siia vabalt jõudis?

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas poison »

ma arvasin juba sama linke ja pilte teemas


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Zass kirjutas:

Kle sa eeriknarts, kui sa olukorrast midagi ei tea, siis hoia mokk maas, sa va meeshakatis.
Ära õigusta süsteemi, mis loodud selleks, et kodanikelt linnakassa täitmiseks raha välja pumbata.

eerikkarts kirjutas:

Meil sinusuguseiud "meeshakatisi" pool hoovi täis. Nüüd pool maja ümbrust üless küntud ja teeäärnsel alal rohi ei kasva! Pole õnnestunud "mnni" mängida aga krt fking kange soov on küll. Haljas ala pole mõeldud parkimiseks! Ole õnnelik et hoiatati!
Mina isiklikult selle MUPO tegevuses miskit halba küll ei näe. Selliseid "meeshakatisi" "pargin seal, kus tahan..." tuleb siiski korrale tuua!

Jah ei tea, ma üldistasin lugedes su teksti see oli tõsiselt üleolev ja ropp! lühidalt kokkuvõttes: "teen mis tahan, ja kõik mnid olge vait! Muidu saate turpi..." Rohkemat mul polnud vaja et teha järeldusi!

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Zass
Postitusi: 106
Liitunud: 05 Nov 2007, 09:25
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas Zass »

Jah, täiega üleolev Mupo suhtes ja selle süsteemi suhtes, ja üleolev nende suhtes, kes teistele jama kaela tõmbavad, teiste peale kaebavad ja teistele ära panevad, teiste rahakotti oma haisvaid sõrmi küünitavad. Küll aga sul on mingi kompleks või veider isiksuse probleem, kui ennast pead vägevaks meheks ja teisi nimetad siin lambist mehehakatiseks. Get help, mehehakatis :ner: !

Jah ei tea, ma üldistasin lugedes su teksti see oli tõsiselt üleolev ja ropp! lühidalt kokkuvõttes: "teen mis tahan, ja kõik mnid olge vait! Muidu saate turpi..." Rohkemat mul polnud vaja et teha järeldusi!

võrrrr

rauno110
Postitusi: 29
Liitunud: 03 Apr 2013, 23:28
Tsikkel: 2007 CBR 1000rr

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas rauno110 »

VB on abiks. Kui umes aasta tagasi veel karkudega käisin, panin tallinnas auto reaalselt ka hetkeks sõbra poe ette kõnniteele ja käisin korraks sees. 2 minuti pärast tulin välja ja miski MUPO vanamutt jooksis fotokaga ümber auto nagu oleks kellegi sellega alla ajanud. Sõitsin minema ja vb nädala pärast tuli kõne, et "tulge MUPOsse valesti PARKIMISE (see on oluline sõna) eest ülekuulamisele :lol: . saatsin telefonis pikalt, sest sööd oli palju ja liikumine ilma põhjuseta tekitas valusid.
Uurisin natuke seadust parkimise korraldamise kohta tallinnas, LE ja muude asjade kohta. Piisavalt teadlikuna tõmbasin tuka geeliga üles ja läksin Vabadude platsi juures sinna MUPO keldrisse.
Vanamutt lendas kohe peale, et ma parkisin ja blä-blä. Ma jäin rahulikuks ja ütlesin, et ma PEATUSIN, kauba laadimise eermärgil ja see pole keelatud, kui märki pole. Sain kohutavalt sõimata ja minu rahulikuksjäämine ärritas teda veelgi. Väitis, et kauba laadimiseks peab olema FIRMA ja vastav silt välja jnejne. Ehk paugutas tühja ja ei suutnudki midagi tõestada. Lubas poe omaniku ülekuulamisele kutsuda :lol: see saatis ta telefonis pikalt. Lõppkokkuvõttes oma õigustele ja väitele, et ma PEATUSIN kauba laadimiseks (mupo piltidelt selgub, et olin seal reaalselt 2 minutit) ja "kauba laamimine" ei sätesta, MISASI kaup on või kui suur... siis kuu aja pärast sain kirja, et "avaliku huvi puudumisel" mu juhtumi menetlemine lõpetatakse.
Minu soovitus sulle, kui tahad samamoodi seda mõttetut rohevormides aednike asutust peetida, siis tee endale hästi selgeks oma võimalused ja jää rahulikuks. Kui too vanamutt oleks pildi tegemise ajal mu auto ja seina vahele joonlaua pannud (sest peatudes kõnniteel, peab jalakäijatele jätma 150cm minimaalselt), oleks ma sirge seljaga tunnistanud, et eksisin ja trahvi ära maksnud....aga kuna MUPO sinna seda joonlauda ei pannud, siis "silma järgi mõõtku midagi muud"

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas 426f »

Natuke enne 22:00 tulin paide maksimarketi uksest välja et minna võrri juurde mille parkisin ukse kõrvale poe seina äärde.parklasse saabus mendi skoda mille juhiuksest välja roninud ment hakkas eemalt kisama,et poe uksest ei tahtnud sisse sõita või,et miks ukse ette pargid tsikli kui parkla tühi on.ma seletasin et tsiklid pargivad koguaeg jalgrataste kõrvale siia,ment kisas et kuhu siia,et kas liiklus eeskirja ei tunne w,näitas mulle käega mitut märki mis keelasid parkimist,ma seletasin,et mul pole juhilubasi,ment vastas MIDA,ma seletasin et olen nii vana et mul ei pea lubasi olema.ment oli näost punane nagu vihast lõhkemas.eemalt üks tüüp ütles mendile,et eestis võib tsiklit parkida poe ukse juurde.ment ütles et siis võib kui auto parkla täis,ma siis ütlesin et mopeedile pole lubasi vaja,ment vastas -ah mida- ja käis reg nr vahtimas ja läks eemale ja ütles -vedas sul- ja kadus kiiruga poodi

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

iseenesest päris koomiline lahendus :D aga põhimõtteliselt ju kõik täitsa korrekto...lube pole, eeskirja teadma ei peagi, näidaku oma märke krt ufodele kui tahab :lol:

Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas tfr »

will111 kirjutas:

lube pole, eeskirja teadma ei peagi, näidaku oma märke krt ufodele kui tahab :lol:

Päris nii ikka ei ole. Jalakäijal ei pea samuti lube olema, aga punase tulega või valest kohast teed ületades sellega ennast võimalikust trahvist välja ei vabanda.

TransAlp '02
Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas 426f »

kas ment ennast tutvustama ei pea enne kui mögisema hakkab.enne võiks ikka vaadata millega tegu kui sedasi tulla haukuma ja siis mnni näoga jalga lasta

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r

reimps

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas reimps »

426f kirjutas:

kas ment ennast tutvustama ei pea enne kui mögisema hakkab.enne võiks ikka vaadata millega tegu kui sedasi tulla haukuma ja siis mnni näoga jalga lasta

Paide ju. Minu kokkupuude nendega on küll peaagu ainult negatiivne olnud. Aga positiivne kokkupuude oligi vist "sissesõitnutega-külalisesinejatega" :mrgreen:

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kokkupuuted MUPO-ga / kõnniteel parkimine

Lugemata postitus Postitas mella »

Esiteks - politseinik. Mitte ment.
Teiseks - miks peaks tutvustama? Sa ise ei näe, et politseinik on?
Kolmandaks - Kui juhid, pead eeskirja teadma ja sellest lähtuma. Trahvida võib ka siis, kui lube ei nõuta.
Neljandaks - ole õnnelik, et politseinik ei viitsinud sinuga edasi tegeleda. Ma ei tea LS-s ühtki punkti, mis lubaks mopeedi parkida kõnniteel, kui selleks pole liikluskorraldusvahendiga erandit tehtud,

426f kirjutas:

kas ment ennast tutvustama ei pea enne kui mögisema hakkab.enne võiks ikka vaadata millega tegu kui sedasi tulla haukuma ja siis mnni näoga jalga lasta

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”