Seljakaitse kilp või lülisammas?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
M-L
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Apr 2014, 09:42
Tsikkel: Kawasaki 454ltd

Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas M-L »

Otsin endale nahkjope alla sobivat selgrookaitset.
Tundub, et valikus on peamiselt kaht tüüpi kaitsmed - lülidega selgrookaitse ning Dainese kilp.
Pikkuselt olen suhteliselt lühike (165cm) ning oluline on,et mu liikumisvabadus säiliks ka siis, kui kaitsme peale panen.
Kas keegi oskab mulle mõlema kaitsmetüübi plusse ja miinuseid nimetada?

Pilt
Pilt

Mees soovitas mul hankida pigem tugevdusega seljakott, et pidavat lihtsam kasutada olema. Kunagi veel promoti mingeid plastikust imelike kujudega kaste, arvan, et ta mõtles neid. Ise olen ma selles suhtes aga üsna skeptiline, sest kui ikka lendan, siis arvan, et see kõva kast seljas teeb rohkem kahju kui ilma sõitmine. Ei tea, et mootorratturitele midagi taolist tehtud oleks või kedagi taolisega näinud oleks. Tahaks vast midagi ikka oma nahktagi seljale ka tikkida/õmmelda lasta.

kas on mingit erilist vahet ka kui mainin igaks juhuks ära, et ratas on mul chopperi ja cuiseri vahepealne ning metsas müttamas, ega rajal/linnas kiirendamas ei käi. Pigem teen kiiremaid starte foori tagant. Vaatan, et need päris vestidega kaitsmevariandid tunduvad sellise variandi puhul kuidagi kohmakad. Jah, ülekaitstud pole kunagi halb olla, aga ikkagi :D

Viimati muutis M-L, 22 Mai 2014, 10:49, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kõige olulisem on siiski selle kaitsme löögienergia neelamise võime. See Dainese asi koosneb ka tegelikult lülidest ja annab väga hästi liikuma, ega sa tsikli seljas akrobaatikaga niikuinii tegelema ei hakka. Aga selle löögienergia neelamise osas usun, et Dainese ületab neid odavaid hiina lülidega asju mäekõrguselt. Lisaks tasuks seljakaitsme puhul uurida kindlasti kas ja mis EU Protection Levelile see kaitse vastab.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Mul endal see Dainese alumiiniumkärjega seljakaitse. Kuumaga hingab kenasti, ei aja selga higiseks. Jahedaga hoiab selja soojemana. Ning ulatub üsna sabakondini, mitte ei lõppe poole selja peal ära. Soovitaks seda.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

* Jope sisse minev - (mina olen suur 3DO fänn aga leidub ka teisi häid)
Plussid: mugav, seljakaitse kandmiseks pole vaja muud teha kui, paned jope selga.
Miinused: sabakont tüüpiliselt kaitsmata; tuleb erinevate jopede vahel ümber tõsta
Parim sobivus igapäevaseks taskaalukaks tänavasõiduks, matkadele jne. Kompromiss turvalisuse ja mugavuse vahel.
http://goo.gl/0K5flI

* Eraldi seljakaitse
Plussid: hea kaitse, püsib enam-vähem paigal, katab sabakondi
Miinused: üks vidin lisaks; suhteliselt ebamugavam, jopet ära võttes oled alati olukorras "seljakaitse ka".
Hea valik ringrajale ja agressivseks sõiduks.
http://goo.gl/6aoIhx

* Seljakaitse "vest"
Plussid: hea kaitse, püsib väga hästi paigal ja katab sabakondi, mugav seljas
Miinused: sooja ilmaga üks kehakate juures
Nii ringrajale, tänavale kui ka agressivseks sõiduks.
http://goo.gl/HFOo1g

Ise kasutan jope seljataskusse käivat 3DO Viperseeria kaitset, sama läks ka naise jopesse. Ilmselgelt kompromiss mugavuse ja turvalisuse vahel. Kuuma ilmaga pole täheldanud, et hauduma läheks. Loogelised kanalid seljakaitse alla tagavad üsna hea õhutuse. 3DO puhul on oluliseks plussiks "nutimaterjal" - tavaolekus on ta suht lödi aga löögienergia mõjul kõvastub löögi saamise hetkeks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Selle Dainese lahendust võin kindlasti vähemalt 3-el korral tänada oma selja alles jäämise eest. Tegelikult ta ikka väga ei hinga, liikuma annab täpselt õigesti, et päris hundirattaid ei saa visata aga lihtsast seljakaitsmest parem veel lahendus saab olla dainese või fox-i vms korraliku tootja kaitsme (soomusvest). Milles point on - kaitsmed peavad olema keha ligi ja suhteliselt kõvasti ligi. Jope on ostetud varuga või siis lihtsalt liigpehmest materjalist ja temaga koos olevad kaitsmed nihkuvad oma kohalt ära, kui libiseda või kole aktiivselt kukkuda. Kaitsmevest hoiab kõik pudinad koos ja kahjustada saab ainult pea olev jope, mis sellisel juhul on lihtsalt "kattematerjal".

mina rääkisin siis millestki sellisest :
Pilt

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!


Hardrocker
Postitusi: 988
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’22, GasGas 250
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas Hardrocker »

Hiljuti soetasin omale Dainese seljakaitse(täpselt sama,mis pildil toodud) ja kasutan ka dainese kaitsmevesti.Vesti siis pikematel sõitudel ja eraldi kaitset linnas kökerdades.
Annavad liikuda mõlemad piisavalt,aga samas minu loogika(enamasti see puudub)ütleb,et ega nad väga palju ei tohigi liikuda anda...
Hea tugeva tunde tekitavad mõlemad ja kui poes saad kõrvutada Dainese kaitset ja mingit Hiinakat,siis ilmselt langetad siiski otsuse Dainese kasuks :)

Kasutaja avatar

Biker24
Postitusi: 98
Liitunud: 30 Mär 2014, 20:27
Asukoht: Kadaka tee 1/4 Tallinn
Kontakt:

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas Biker24 »

Soovitan vaadata ka uusimate tehnoloogiate poole: www.forcefieldbodyarmour.com
Seljakaitsmete puhul pole kvaliteetbrändide toodete vahel erinevus kaitseomadustes küll suur aga suur erinevus tekib siis kui kaitstaval kohal on nii väike pindala, et pole lööki kuhugi hajutada (näiteks küünarnukk, õlg, põlv). Forcefield on leiutanud materjali mis suudab lööki neelata. Sellele materjalile kuub hetkel ka rekordväikseim löögi jääk mõõdetuna seespool seljakaitset 3,38 kN. Võrdluseks omistatakse kõrgeim turvalisuse aste (Level-2) ainult nendele seljakaitsmetele mille mõõdetud löögi jääk jääb alla 9 kN nii, et hetkel ei ole Forcefieldile selles osas ühtegi vastast (vähemalt seeriatootmises mitte).

Tulge ja "armeerige" ennast, Biker24-s kohapeal olemas küllaldane valik, et välja vahetada kõiki kaitsmeid sõiduvarustuse sees või peal:
Pilt

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Selline armor vali, millel saab seljakaitset ka eraldi kanda. Need kaks nööri ei sega eriti, aga jope puhul on kvaliteetne seljakas 2 tõmbluku kaugusel.
Esimene neti näide:
http://www.vitalmtb.com/product/guide/B ... acket,2492

Kindlasti proovi selga ja kõnni ja istu tsikli otsa.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Margus
Postitusi: 317
Liitunud: 15 Dets 2009, 09:46
Tsikkel: CBR600RR
Asukoht: Harjumaa

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas Margus »

Ise kasutan sellist, mis vastab samuti turvalisuses Level-2 tasemele: http://www.spidi.com/eu/eu_en/motorcycl ... r-evo.html
ja müüb seda meil: http://www.veltmotocenter.ee/et/soiduva ... r_evo.html

Tel. 56566665 Margus
Kasutaja avatar

HiTek
Postitusi: 45
Liitunud: 22 Juul 2011, 18:45
Tänatud: 2 korda

Re: Seljakaitse kilp või lülisammas?

Lugemata postitus Postitas HiTek »

Viimasest arutelust 3 a möödas ja uued kaitsmed turule tulnud.

Millist eraldi seljakaitset soovitate?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”