Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Yamaha XTZ 750 Super Tenere, Yamaha TDM 850

Lugemata postitus Postitas pühak »

XL1000 kirjutas:

/.../
Olulist vahet(silmaga nähtavat)pole mis pirni sa sinna paned.Kaugtules veidi on,aga lähitule luup teeb kõik vahed tasa.Ma olen ilmselt sinna kõik saadaolevad ära proovinud,aga normaalselt valgustab ainult xenon.
Lähituli H1 ja kaugtili H3

Tsikli peal pole viitsinud eksperimenteerida, aga kaubikul, mis öösel ja päeval omajagu vett ja vilet saanud, olen igasuguseid asju ära proovinud. Kui Hella3000 ämbripõhjadele mingid Philipsi +++nightbreakerid enne sees olnud paarieuroste pirnide asemele sisse sai pandud, oli erinevus ikka suur. Põhilaternate valgus jäi juba silmaga vaadates kohe väga kahvatuks. Sai siis kõikidele laternatele sarnased pirnid pandud ja kestvustesti kogemus nüüd kuskil 5. aasta jooksul on selline, et lähituledes peab paari aasta takka vahetama (aastane läbisõit valdavalt maanteel 40000), kaugtuledes kestsid 3-4 aastat, ainult, et lõpupoole kukkus valgusjõud üsna ära. Põrutuse suhtes niipalju, et pole sattunud sellisest august läbi sõitma, mis pirnid pimedaks lööks. Kui aga korra tõstukiga nende Hellade pihta sõitsin, küll nii õrnalt, et klaasid-reflektorid jäid isegi terveks, siis olid mõlemad pirnid paugust pimedad, ehkki tuled ei põlenudki. Minu kogemus siis selline, eks ise vaata, mis teed.

Autolehes testiti ka kunagi neid pirne, täpsemalt enam ei mäleta, mis seal see tulemus oli.



"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”