Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

daub kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Ära plaun seda endale küll osta. See pole SJ4000, see on koopia (või koopia koopia). Õige kaamera maksab ca 80$.

Millest sa järeldad, et ei ole õige asjaga tegu? Ainult hinnast? Neid kaameraid ongi mitut värvi saada ju.
Ainult logo ei saa ka otsustamiseks piisata, sest logo hakati peale panema eelmise aasta lõpust.

Kui sulle otstarbetu risk meeldib, siis osta muidugi.
Muul juhul loe siit: http://sjcamguides.com/sjcam-sj-scam-di ... ke-camera/



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

mx77 kirjutas:
Jesper kirjutas:

Mina küll sealt näitevideost ega muudest SJ4000 videodest mingeid erilisi detailsuse erinevusi ei tuvastanud, Goprol on lihtsalt see tobufilter sisse lülitatud millega kõik asjad näevad välja nagu redbulli reklaam. Reaalset informatsiooni võib alumises pildis (ehk siis failis, mitte pärast YT hakklihamasina läbimist) isegi rohkem olla, lihtsalt eputamiseks peab värvid hiljem endale meelepäraseks kruttima :)

Räägi mulle ka sellet tobufiltrist, mul GoPro ja pole veel sellist asja üles leidnud :)

Vt Protune alt Color ja Sharpness - http://gopro.com/support/articles/advan ... -explained. Vaikimisi seade on nagu Instagram - mugav ja enamikule inimestest läheb hästi peale, aga pole päris aus võrrelda kaamerate kvaliteeti kui ühe pilt käib läbi järeltöötluse ja teise oma mitte. Kui kellelgi on juba Gopro ja kasutab seda filtrit ja pilt meeldib ja see ei häiri et kõik näeb samamoodi välja nagu 99% teistes "gopro look" videotes siis miks mitte, ei tahtnud otseselt kedagi tampida, sry.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas sa oma naiivsuses arvad tõesti, et need hiina kaamerad pildi pakkimisel ei kasuta mingit pildi korrigeerimist, valgetasakaalu seadmist jne.?
GoPro pluss on just see, et sa saad selle välja lülitada ja saada Camera RAW faili, mida on hiljem oluliselt mugavam järeltöödelda.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma juhtisin tähelepanu asjaolule, mille tõttu antud näitevideo on antud kaamerate ausaks võrdluseks kõlbmatu. Igasugu "minul on pikem kui hiinlasel"-tüüpi väidete osas ei oska seisukohta võtta, pole mõõtmas käinud ja ega tegelt eriti ei tahaks kah :)


kenk
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Apr 2013, 10:26
Tsikkel: SpeedTriple 1050
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas kenk »

Ostsin eelmisel hooajal endale sellise http://www.amazon.co.uk/Waterproof-Port ... era+sj1000

Tuli suure hunniku kinnitusvahendite ja veekindla karbiga. Aku on eemaldatav nagu digifotokatel. Sai kohe teine ka lisaks ostetud (mälu järgi ehk 10 raha maksis). Täislaetuna ja 1080p peal 1,5-2h kestab. Pildikvaliteediga olen rahul kuid ei väida, et see GoPro'st parem oleks. Selle hinna eest aga kaamerat minujaoks rohkem kui küll.

I like them naked.

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Ei saa aru miks peab kaamerale alati miski kantossi ünber panema, juba ammu tehnoloogiad olemas ja pole kuigi suur kulu seade veekindlaks disainida ja juba sukelduseks kasutada karpi. Sony viimased kaamerad küll sellised aga see lisa korpuse trend võiks muutuda, asi võik maksimaalselt kerge ja väike olla.

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas:

Ma juhtisin tähelepanu asjaolule, mille tõttu antud näitevideo on antud kaamerate ausaks võrdluseks kõlbmatu. Igasugu "minul on pikem kui hiinlasel"-tüüpi väidete osas ei oska seisukohta võtta, pole mõõtmas käinud ja ega tegelt eriti ei tahaks kah :)

Tegelikult see minu postitatud näidisvideo on võrdluseks väga asjakohane. Videos on väga hästi näha, kuidas hiinakal läheb kiiresti liikuv kribu detail pudruks (vaata seda kiviaeda). GoPro sätib mitte Protune rezhiimis ainult valgetasakaalu, mis mitte kuidagi ei mõjuta video detailsust. Ilmselt on ikkagi hiinakate videoprotsessor viletsam või algoritm kehvem.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

eerikkarts kirjutas:

Ei saa aru miks peab kaamerale alati miski kantossi ünber panema, juba ammu tehnoloogiad olemas ja pole kuigi suur kulu seade veekindlaks disainida ja juba sukelduseks kasutada karpi.

Veekindlaks küll, aga Gopro või muu kallima kaamera puhul on oluline ka see, et kui asfaldile kukub või kiviga pihta saab, siis vahetad 50€ maksva kesta mitte 500€ kaamera. SJCAM puhul muidugi erilist vahet pole :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:
Jesper kirjutas:

Ma juhtisin tähelepanu asjaolule, mille tõttu antud näitevideo on antud kaamerate ausaks võrdluseks kõlbmatu. Igasugu "minul on pikem kui hiinlasel"-tüüpi väidete osas ei oska seisukohta võtta, pole mõõtmas käinud ja ega tegelt eriti ei tahaks kah :)

Tegelikult see minu postitatud näidisvideo on võrdluseks väga asjakohane. Videos on väga hästi näha, kuidas hiinakal läheb kiiresti liikuv kribu detail pudruks (vaata seda kiviaeda). GoPro sätib mitte Protune rezhiimis ainult valgetasakaalu, mis mitte kuidagi ei mõjuta video detailsust. Ilmselt on ikkagi hiinakate videoprotsessor viletsam või algoritm kehvem.

Keskmine kasutaja teeb suve jooksul kümmekond videot ja vaatab hiljem neid läbi YouTube'i. Milleks talle on vaja kõiki neid suurepäraseid omadusi, kui need kasutust ei leia? JS4000 on tegelikult amatöörkasutuses vägagi konkuretsivõimeline. Me kõik teame, et kallimad ja/või bränditooted on üldjuhul paremad, kas küsitava hinna võrra on iseküsimus.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

isandpauk
Kaupmees
Postitusi: 191
Liitunud: 09 Aug 2005, 00:27

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas isandpauk »

Jaanuaris sai hangitud Mobius action-cam eesmärgiga salvestada terve päev Full HD 1080p resolutsiooniga filmi ja hiljem lõigata välja huvipakkuvad lõigud.
Kaamera ise selline üsna pisike:

Pilt

Standard-objektiiviga kaamera pilt mobiuse kodukalt all koos mõõtudega. Ülemisel pildil lainurk-objektiiv.
Pilt

Valitud sai Mobius peamiselt seetõttu, et see paistis vähemalt tol hetkel ainuke kaamera, mida saab lihtsa modifitseerimisega järel kasutada laadimise ajal ja vastupidi.
Hangitud sai kodulehe https://www.mobius-actioncam.com/ kaudu - oli kiire ja ei jõudnud odavamat või EU-s asuvat müüjat otsida (et maksudelt kokku hoida).
Maksis 120EUR koos mingi mälukaardi, lisapudinatega ja transaga, millele lisandusid: 25EUR maksud. Hiljem tellisin https://www.joovuu.com saidilt juurde 20EUR maksva nö. veekindla korpuse ja ostsin kohalikust poest 64GB mälukaardi 30EUR. Kõik kokku jämedalt 200EUR.

Nö. veekindlasse korpusesse sai tehtud laadimispistiku (mini-USB) jaoks ava, pistik sai silikooniga tihendatud ning tulemuseks oli siis enamvähem veekindel korpus, mille sees oli kaamera ja millest tuli välja tavaline usb kaabel. Kooslust ei pea lammutama, kuna kõik videod/pildid saab alla laadida läbi sellesama juhtme. Tulemus sai selline nagu alloleval pildil.
Pilt

Tsikli-kinnitusest:
Kaamera aluse paigutasin esitule kõrvale, ühe küljega kinnitub tule külgmise poldi alla ning teist külge toetab jämedamast rauast kaigas, mille teine ots on kinnitatud ülemise traversi külge.
See oli ainuke vibratsioonivaba ja samas sobiv koht, mille oma tsiklil leidsin. Enda või kiivri külge ei taha kaamerat riputada ning mujalt (sh. lenksust) tuli sisse räme vibratsioon.
Proovisin ka paari erinevat vibratsioonivähendamise trikki/abivahendit, mida internetist leidsin, kuid ükski ei olnud ligilähedaseltki nii hea, kui kronsa kinnitamine jäigalt võimalikult raami lähedale jämedama raua külge.
Pilt

Kaamerast:
Kaameral on kiirvalikutena saadaval kaks video- ja üks fotorežiim, mida saab valida kaameral olevatest nuppudest ja automaatselt (sisselülitamisel näiteks).
Režiimide seaded saab paika panna eelnevalt windowsi programmiga, androidi rakendusega (vaja spets isane-isane USB kaablit) või siis tekstiredaktoriga. Viimane variant töötab nii,
et mingi nupukombinatsiooniga salvestab kaamera seadistuse mälukaardile tekstifaili, mida saab siis arvutis modifitseerida ning hiljem uuesti mälukaardilt kaamerasse lugeda.
Seadistustes saab muuta videoformaati (avi/mov) resolutsiooni,kuvasuhet (4:3 või 16:9), kvaliteeti ja kaadrisagedust, mis on kuni 30FPS 1080p resolutsiooni puhul, madalama resoga kuni 60.
Sarivõtte resolutisooni (max.2304×1536 pikslit) ja intervalli saab reguleerida ning samuti valgustuse(elektri) sagedust moonutuste vältimiseks - algul oli USA sagedusel 60Hz ning video virvendas. Kruttisin selle 50Hz peale ja kõik läks korda.
Saab valida, mis video/pildirežiim valitakse, kui kaamera käivitub ning kõikvõimalikud toimetused seoses välise toitega a'la mida teha kui toide tuleb peale või kaob.
Mina seadistasin asja nii, et süüte sisselülitamisel (USB toiteadapter on mul süütega ühendatud) hakati kohe salvestama ning salvestamise lõpetamine toimus käsitsi nupust. Mingisugune liikumis-tundlik salvestus oli ka aga seda ma ei ole jõudnud katsetada. Aku vastupidavust kontrollisin ka, tund ja 50 minutit vedas iseseisvalt välja.
Pikemalt spetsifikatsioonist välismaa-keelsel veebilehel https://www.mobius-actioncam.com/features/

Kasutuskogemus:
Veebruaris sai päev otsa sõidetud ning kokku mahtus 64GB mälukaardile 7 tundi Full-HD resolutsiooniga videot standardkvaliteediga.
Kuskil tunnijagu materjali viskasin minema, kuna objektiiv oli lihtsalt liiga must. Ülejäänust sai video, mis on nähtav https://www.youtube.com/watch?v=rHcGzH2rD2o, enamus küll 10x kiirendusega. Video vahel näidatavad pildid ei ole tehtud selle kaameraga. Tulevikus võiks teha mingi tuulesuunaja moodi vidina, mis hoiaks objektiivi puhtamana.
Video oli normaalse kvaliteediga, värvid paistsid ka videolt üsna reaalsed.

Plussid:
Väga väike - praktiliselt tikutopsi suurune.
Kasutatav laadimise ajal.
Tarkvara uuendatav ja selle uuendamisega tegeletakse.
Soovi korral kasutatav videoregistraatorina (mälukaardi täitudes kustutab vanemad videod).
Peensusteni seadistatav oskajale inimesele.
Eraldi saadaval kõikvõimalikud varuosad - tavaline ja lainurk-objkektiiv, korpused, akud/superkondensaatorid jne. jne.
Sobib ka muudeks projektideks a'la 360 kraadi kaamera jne. Tellid ainult seda, mis vaja ning paned ise kokku.

Miinused:

  • Nagu netist tellitud asjadel ikka - kui midagi katki peaks minema, siis garantiiteema on hägune.
  • Sensorit ei saa 90 kraadi keerata, et kaamerat kasutada nö. külili asendis n. kiivri küljel. Võibolla saab seda keerata kui korpus lahti võtta, pole veel uurinud.
  • Ei ole saadaval kohaliku poe vorstiletis.

Mis ma teeks teisiti nüüd, kui ma pisut targem olen?
Võtaks sama kaamera aga otse EU-st ilma mälukaardita. Tuleb odavam, laekub kiiremini, tollijama/makse pole jne.
Hetkel paistab Joovuu.com saidis komplekt kaamera+veekindel korpus+tarvikud 110 UK naela ehk saaks kogu kola 20-30 eur soodsamalt.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 7.html?s=p

Kahtlaselt odav? Kust ma tean, kas tegu ikka on õige asjaga?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Ovarod
Postitusi: 64
Liitunud: 29 Juul 2012, 17:42
Tänatud: 8 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Ovarod »

sinilind123 kirjutas:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 7.html?s=p

Kahtlaselt odav? Kust ma tean, kas tegu ikka on õige asjaga?

Päris kindel vast ei saagi olla, aga siin päris hea võrdlus
http://sjcamguides.com/sjcam-sj-scam-di ... ke-camera/
Lõppjärelduse pead ikka ise tegema.


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

sinilind123 kirjutas:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 7.html?s=p

Kahtlaselt odav? Kust ma tean, kas tegu ikka on õige asjaga?

Tundub veits kahtlane. Arvesta hiinast tellides peaks selle summa pealt juba vist tollimaks ka otsa tulema + võimalus, et toll ei lase üldse läbi. Ise läksin kindla peale ja võtsin sealt http://www.ebay.co.uk/itm/181488115954? ... EBIDX%3AIT

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Päris arvestatava kvaliteediga kaameravärk :shock: (selle raha eest).

Mõni motopood võiks neid sisse tuua, ostjaid jaguks kindlasti. Vist.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Ma õudne loll selles valdkonnas.
Mis sellisest asjast arvata?

https://www.photopoint.ee/kaamerad/3796 ... treme-wifi

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

sinilind123 kirjutas:

Ma õudne loll selles valdkonnas.
Mis sellisest asjast arvata?

https://www.photopoint.ee/kaamerad/3796 ... treme-wifi

Ajab asja ära aga vaadates netis leitud testvideoid siis jääb sellele SJ4000-le ikkagi alla, seega ilmselt ei ostaks. Kui just kohe nüüd praegu vaja poleks.
[youtube][/youtube]
Pole paha aga pole väga hea ka. Ilmselt suurem probleem tuleb otsevalgusega ja hämaras/pimedas.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma tellin uudishimust ühe SJCAM 10M Cube ära, teen peaotäie proovivõtteid ja seejärel panen müüki.
Sinilind võib pärast seda mult kaamera ära osta.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Janar_xt
Postitusi: 15
Liitunud: 30 Okt 2014, 13:12
Tsikkel: Yamaha XT660x
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Janar_xt »

Sai soetatud Sony HDR-AS200V ja päris rahul omadega. Kätte sain 287 euroga.
http://www.miterassa.ee/sonycenter/sony ... dr-as200v/

Mõned videod:


Hea, et korpus ümber!!!

Kinnituse tegin sellise:

Parimat!
Janar
Kasutaja avatar

timotelli
Postitusi: 38
Liitunud: 27 Veebr 2015, 12:05
Tsikkel: SXV 550/Tuono 1000R/Beta390RR

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas timotelli »

Janar_xt kirjutas:

Sai soetatud Sony HDR-AS200V ja päris rahul omadega. Kätte sain 287 euroga.
http://www.miterassa.ee/sonycenter/sony ... dr-as200v/

Mõned videod:


Hea, et korpus ümber!!!

Kinnituse tegin sellise:

Sa ole hea ja küsi mis su sõber on SXV 550 väljalaskega teinud. Ei taha uskuda, et see stock on :roll:

Kasutaja avatar

Janar_xt
Postitusi: 15
Liitunud: 30 Okt 2014, 13:12
Tsikkel: Yamaha XT660x
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Janar_xt »

timotelli kirjutas:
Janar_xt kirjutas:

Sai soetatud Sony HDR-AS200V ja päris rahul omadega. Kätte sain 287 euroga.
http://www.miterassa.ee/sonycenter/sony ... dr-as200v/

Mõned videod:


Hea, et korpus ümber!!!

Kinnituse tegin sellise:

Sa ole hea ja küsi mis su sõber on SXV 550 väljalaskega teinud. Ei taha uskuda, et see stock on :roll:

Ta ise ei ole midagi teinud, kui ostis, siis oligi. GPR sport summut on küljes.

Parimat!
Janar
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Macintosh kirjutas:

Ma tellin uudishimust ühe SJCAM 10M Cube ära, teen peaotäie proovivõtteid ja seejärel panen müüki.
Sinilind võib pärast seda mult kaamera ära osta.

Mulle see mõte ilmselt sobib, kui see asi mõistlik on. :)

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Bounce
Postitusi: 14
Liitunud: 08 Jaan 2014, 21:30

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Bounce »

Vigastada saanud korpustest rääkides ega kellelgi pole gopro hero 2. korpust, läätse kaitset või tagakaane kinnitusklambrit pakkuda?


l3gion
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Aug 2014, 22:56
Tsikkel: Suzuki Bandit 600

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas l3gion »

Rääkides tollimaksust siis on see vist joppamise asi.
Olen ca 10 aastat hiinast kaupa tellind ja pole kunagi toll maksu küsind või mitte sisse lasknud. Täna saabus minuni isegi Jiekai kiiver hiinast, mis ilmselgelt ei vasta EU nõuetele.

Salvestasin veel ühe klipi SJ4000 kaameraga ja mina olen väga rahul. Ära tasuks märkimist see ,et ärge hiinast ainult sd kaarte ostke, võtke siit korralik. Need hiina sd kaardid unustavad failid pealt ära ja teevad igasugu trikke.

[youtube][/youtube]


Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Kas kasutasid veekindat korpust v tavalist? Veekindel peaks seda tuulemüra vast rohkem ära hoidma. Pilt on küll 5+ Enda oma peaks homme v lähipäevil ka kätte saama, juba reedel oli eestis.


l3gion
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Aug 2014, 22:56
Tsikkel: Suzuki Bandit 600

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas l3gion »

Lauri23 kirjutas:

Kas kasutasid veekindat korpust v tavalist? Veekindel peaks seda tuulemüra vast rohkem ära hoidma. Pilt on küll 5+ Enda oma peaks homme v lähipäevil ka kätte saama, juba reedel oli eestis.

Veekindlas korpuses on ta mul. Anna teada, kuidas enda omaga rahule jääd :)

Kasutaja avatar

teeperv
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Sept 2013, 23:18
Tsikkel: Vultus & Himalayan
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas teeperv »

Sellest lõimest inspireerituna tellisin ka endale SJ4000. Sain kätte, proovisin järgi - makstud 80-midagi eurikut (ning jah, on originaal küll) on ta igati väärt ja olen igati rahul (ja siinsetele kommenteerijatele ka tänulik!). Kuna kiivri külge monteerida väga ei tahtnud (no jube on, tõesti), siis sai pandud peegli stemmi külge, kuna komplektis olev lenksukinnitus on vast siiski jalgrattalenksu jämedusele arvestatud. Panen ka omapoolsed tähelepanekud:

  • Kinnituste omavahel haakuvad harud on hea mõte karedaks lihvida, ei pea plastik-kinnitusi liialt tugevalt väänama, et ilusti kinni püsiks ja vibra peale libisema ei hakkaks.
  • Vibra on lenksu küljes suht mitte-triviaalselt tugev. Kas keegi on kokku puutunud ja vähendada proovinud? Mõte oleks kronsteini alla jämedamalt ja rohkem kummitihendust toppida (peegli stemm piisavalt peenike, et teoorias idee pädeks). Või on kellelgi paremaid mõtteid või realiseeritud teostusi?

Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Kuna kiivri küljel ja peal suht ebamugav maanteel tuuletakistuse tõttu, siis meisterdasin endale ka sarnase asja kokku (koos kaitsekorpusega), pole veel külge kleepind a lähipäevil proovin sõidu ära.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Peas üldjuhul mingit vibrat ei ole, tsikli külge, kui ma midagi paneks ja tahaks vibra vähendada, mõtleks ilmselt midagi sellist:
Pilt
Siin on küll tegemist drooni kinnitusega aga need kummipuksid kahe plate vahel tunduvad päris asjalikud olevat.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

teeperv
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Sept 2013, 23:18
Tsikkel: Vultus & Himalayan
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas teeperv »

See pukside idee on asjalik küll. Nüüd oleks vaja vaid välja mõelda ta selliselt, et ta lenksule kinnituks ja ülemäära kolakas poleks. Peab vist minema k-rauta riiulite vahele jalutama ideede ammutamiseks :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Piipz kirjutas:

Peas üldjuhul mingit vibrat ei ole, tsikli külge, kui ma midagi paneks ja tahaks vibra vähendada, mõtleks ilmselt midagi sellist:
Pilt
Siin on küll tegemist drooni kinnitusega aga need kummipuksid kahe plate vahel tunduvad päris asjalikud olevat.

See vidin maksab ca 6€, mul üks selline just saabus postiga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”