Kaitsmed vs kombe vs jakk

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas access »

Tere.

Mõtlen siin juba pikalt mis riietust osta. Rattaks on bike.
Enamus sõite oleks linnavahel ja maanteel, soov oleks ka ringrajal käia.
Kas rajal on mingit erilised tingimused, mis riietus peab olema?

Kaitsmed tavariiete all oleks kindlasti linnas kõige mugavam variant. Tundub ka, et kaitseb kuidagi paremini kui jope. Samas rajale vast ei lasta sellisena?
Tekstiili osalt olen proovinud kaheosalist, kus saab püksid ja jope ühendada, tundusid päris mugavad.
Nahka proovitud kaheosalist kombet, polnud ka kõige hullem mugavusel, raske natukene.

Kuidas need kolm varianti ohutuselt on? Milline parim? Mugavus on juba teada.

Saapaid sai ka proovitud, millised vaadata eelistada?
Mis firma toodangut soovitate üldiselt? Milliseid mudeleid, mis firmalt täpsemalt uurida? Kust eestis kõige mõistlikum osta varustust?

Tean, et sellel teemal on siin kõvasti arutatud aga ei jõua tervet foorumit läbi lugeda, ärge siis näkku lööge.



Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas puna »

Rajale on soovitav 1 osaline kombe
Linnas sõitmiseks ja ehk ka vähe pikemaid otsasi on tekstiil püksid hingavad ja nahast tagi kindad ka nahast siis
Saapad olen proovinud enamus erinevaid varjante mis kaubanduses liigub ja jäänud kõrgete juurde
Enamasti kasutan ise Alpinesarsi ja üksikud asjad ka miskit muud
Alustama pead üldiselt oma eelarve suurusest siis saad edasi vaadata

Kasutaja avatar

Teema algataja
access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas access »

Kiiver olemas, kindad olemas.
Ei tahaks kahte varustust ka osta (ehk siis rinka jaoks eraldi).

Hind, hind... Jope/püksid ja saapad, kombe ja saapad või kaitsmed ja saapad kokku mingi 750 euri +-200, kui saab parema hinnaga kvaliteetsed ja head siis miks mitte.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Lühidalt öeldes kui lähed ainult rajaõhtutele siis pane selga mida iganes keegi sind millekski ei sunni.Võistelda tahad siis nahk ja eraldi selja kaitse,saabaste säär pikem või võrdne laba osast,terved ja korralikud nahkkindad,kiiver DD kinnitusega.Ülejäänud on kinni rahakoti paksusest ettekujutlus võimest.Ning netis tohlamisest sa ei pääse.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas access »

Võistelda ei soovi.
Ühes osas kombe välistaks ka, kuna see oleks liiga tüütu iga väikesema sõidu jaoks.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas AzA »

Sa ei saa all in one asja :bsmile:
Alustuseks võta lihtsalt see, mis mugavaim selles keskkonnas, kus enamik kilomeetreid asfaldile laotad.
Aga prioriteedid järgmised - kiiver, seljakaitse, jalanõud ja noh siis ülejäänud.
Statistiliselt on nood kaks esimest kõige enam ratastooli või sametkasti eest kaitsvad vidinased, nirud jalatsid kipuvad kergelt lombakaks muutma.
Kaitsmed riiete all on seepärast head, et nad ei nihku nii kergelt kohalt kui tahes tahtmata lohvakas jopes, aga tavariietega nii .... kevlarita lohiseda on ebameeldiv .... ma olen katsetanud 30kmh külili.
Nüüd on mul tavariideks kevlarteksad ja nahktagike va. üüber palaval suvepäeval, kus lähen teadlikult ilma nahktagita riskima ... sõidan sel puhul pisut rahulikumalt.

Üldiselt on prioriteedi küsimus, mugavus vs turvalisus.
Näiteks linnas krõpsudega kingad - iconi tarmacid vms. on lihtsalt üleprahi, rääkimata lahtisest kiivrist, maanteel aga ... hakkab külm ja müriseb kah ülearu palju.
Valik on siiski su enda teha.

Raja jutt räägiti ära ... vaata sinna sa lähed piire katsuma ja ... kasutatud paarisotine üheosaline nahk selle jaoks ei tohiks vast ära tappa? Siinsamas müügifoorumis on neid vanu kantosse silmini müüa :bsmile:

PS: kasutatud kraami liigub kõvasti ja täiesti normaalsete hindadega. 750 rubla eest saad ikka väga edeva varustuse, kui kiiver välja arvata.

Viimati muutis AzA, 26 Veebr 2016, 01:05, muudetud 1 kord kokku.
Aga mulle meeldib.

Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Kui ikka bike ostsid ja vahel tahad rajale minna siis 2 osaline nahkkombe, bike saapad, seljakaitse. Hiljem ostad omale linna jaoks mugavamad asjad juurde, nagu kevlar püksid ja tekstiiljope.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei ole rajal mingeid tingimusi, minumeelest nõutud on vaid kiiver. mina sõidan tavalise kaitsmevestiga + muidugi saapad ja kindad. kõige muuga oleks ikka räme palav ka (eeldan, et plaan ei ole minna rajale mingi +10 ilmaga nalja tegema)

ausalt öeldes ei saa ma sellest jutust üldse aru, et "no kui rajale siis kindlasti peab olema huippu ma ei tea mis krdi asi". rajal ei ole autosid, kes sulle sisse sõidaks või kellele otsa sõidaksid, pole puid ega laternaposte. kukud siis libised, lihtsalt strat kohtadel peaksid olema mingid sliderid ja põmst kogu teema. korralik kiiver, saapad, seljakas ja kindad on loomulikult iseenesestmõistetav. kui pärnus kuskil kukkuda siis need on pigem sellised üsna aeglased kurvid ka, vähemalt algaja puhul. ei näe kuidagi, et seal mingi täispauk nahkkombe nii hirmus kohustuslik peaks olema. vast siis kui oled rajal sõitma õppinud ning julgeks läinud.

linnas sõites, ja noh igalpool mujal ka kasutan kas tavalise pükse ilma igasuguste kaitsmeteta kui on väga palav või siis tsiklipükse põlve ja perse pehmendusega. seljas on miski tekstiiljope, kus kah mingid kaitsmed sees. kukkudes on oluline, et peas oleks kiiver, käes kindad ja jalas saapad. igasugused muud pehmendused ja asjad tulevad kasuks aga pole nende kriitilisust täheldanud. tõsi, teiste sõidukitega kokku juhtunud ma ka ei ole, niisama kukkunud aga küll ja veel.

Kasutaja avatar

Teema algataja
access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas access »

Aitäh, et lollile ära seletasite ilusti. Igaltpoolt kuuleb etinevaid versioone... Küsisin mitu korda üle sest on öeldud et peab üheosaline kombe olema. Tänud veelkord


lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas lermo »

Tegelikult on sellised asjad kirjas rajakasutusreeglites. Nt:
http://www.auto24ring.ee/est/ringrada/t ... -eeskirjad

3.4.8 Mootorratturitel on kohustus kanda motosõiduks ettenähtud üheosalist kinnist kiivrit, kindaid, saapaid ning sõidukombenesiooni

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sellisel juhul see kohustus reaalselt küll rakendamisele ei kuulu. Sõber, kes kaasas oli, sõitis üldse suht tavariietega + kiiver ja kindad...sest ta pole igapäevaselt motomees. Kõik ülejäänud rahvas, keda olen näinud sõitmas on sõitnud ka kõikvõimaliku erineva varustusega.

Arvatavasti on need reeglid ka pisut rangemad siis kui tegemist on juba reaalselt ametliku võistlusega, mitte lihtsalt rajapäevaga, kus iga suvaline tsiklist võib harjutamas ja oma ratast proovimas käia

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas AzA »

Eelmisel hooajal kaks matakakest oma silmaga pärnu rajal nähtud.

  1. Tagarehvi mantel lendas laksaki maha ja vastu perset-selga. Tulemus, sinine perse ja selg või pigem siuke tumelilla.
    Räme vedamine, et see mantel keset selgroogu ei lennanud.
  2. Ca 90kmh kurvis viuhti, tulemuseks varbaluu murruke väga korralikus rinkasaapas, riietest täielikud räbalad, õnneks asfaltil lohises vähe.

Lõppeks niikaua kui ei ole kukkunud on plätud ja shortsid ok igalpool.
Kaalu ise riske erinevates keskkondades ja vastavalt sellele vali oma riietus.
Aga rinkal mine käi ilma üübervarustuseta muidugi ära, meibi ei hakkagi meeldima. Kui aga meeldib ju siis soetad turvalisemat nodi juurde :)

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aza, kas sellel tsiklil mingi saba ka oli, kus mees mantliga vasta perset sai? :D

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas AzA »

Originaal yamu fz1n. Sabast või tollest nn porikast ei jäänud midagi alles, mõned tükikesed tuletasid tsiklit meelde.
Mantliga sai nagu piitsaga vastu selga.
http://www.drive.com.au/content/dam/ima ... 734630.jpg

Tagantjärele ei usuks ilmselt ise ka kui näinud poleks :bsmile:
Aga juhus teeb imesid ja eriti siis kui minna piire katsetama. Rehv kusjuures oli paar tuhat sõitnud korralik SS mitte mingi vana jaffi voolik.

Tean juba ainuüksi mina oma pisikeses tutvusringkonnas kolme tegelast, kes suure hurraaga esimeseks rattaks ilusa läikiva tänavalegaalse rinkaratta hankisid koos kõigi kellade viledega ja kahe kuu pärast klassikutele kolisid ja siis ühte tõsist V2 kruiseri fänni, kes nüüd 15 aastat hiljem linnas oma hornetiraipega vuristab ja ülirahul on, isegi kuni 500km matkad vuhistab sirbi ja vasaraga parandatava ja olematute hoolduskuludega käulaga, mis siis, et kuuris terve 1100xx seina vahib.
See viimane töllu olen mina ise ;)
Elik sa eal ei tea, mis meeldima hakkab, katsu varustus siuke kärab ka kofikule soetada esimeseks hooajaks, maitse võib ikka väga kapitaalselt muutuda.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

AzA kirjutas:

ja siis ühte tõsist V2 kruiseri fänni, kes nüüd 15 aastat hiljem linnas oma hornetiraipega vuristab ja ülirahul on, isegi kuni 500km matkad vuhistab sirbi ja vasaraga parandatava ja olematute hoolduskuludega käulaga, mis siis, et kuuris terve 1100xx seina vahib.
See viimane töllu olen mina ise ;)

Sa lõpuks ikkagi jätsid horneti alles endale? :)

Mina ka :bsmile:
Rahast hakkas kahju. Elu keerab vahel ikka selliseid vimkasid, et teeb vastu oma tahtmist korrektuurid...

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas AzA »

Jah, nuputasin mis ma nuputasin, aga 2k6 aasta toruraamiga neiked on veel viimane, millest saab kunagi vanaduspäevil kohvika ehk teha, seega otsustasin, et las ta olla, varem või hiljem tütreke sirgub lenksuikka ja siis on see ideaalne esimene käru.
Katsetasin paar nädalat zrx1200 ka, aga ei viitsi ega taha linnas selle kolakaga manööverdada. Mugavam muidugi on sõita nii umbes 10x, aga kuskilt peab lõivu andma.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas access »

Saapad sai täna ostetud Oxtar TCS EVO RX
Kerged ja mõnusad, võtsin kasutatud väga odava hinnaga. Kõik tippen toppen korra, välimusel nagu uued kui veits märga kaltsu näidata :D

Kombe vast tuleb siis esialgu kaheosaline... Kui kellelgi midagi pakkuda 54 või 56 number, võib kirjutada :) Ka üheosalise võtaks hea hinnaga.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Dragbike.ee sulle abiks. Ma sain neilt kunagi hea hinnaga tshule kaheosalise kombe. Piisavalt hea asi oma hinna est. Paar korda asfalti saanud ja täitsa veel käib. Vähemalt peale minu pole sllesse keegi peeretanud :D ja esimeseks kombeks küll ja veel :) võtsin ajutise ja juba 5es hooaeg läheb. Lukk pükste ja jope vahel nõrk koht aga ei tasu teda lihtsalt vägistada, sain tast lahti omast lollusest aga üks tore saapameister tegi korda.

Kasutaja avatar

Teema algataja
access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas access »

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tee omale teene ja vali võimalikult hele.Ei pea ennast peitma päikese eest kogu aeg ja oled hästi nähtav.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Tahtsin just kirjutada, et korralik kaheosaline nahkkombe on ilmselt kõige mõistlikum. Nahk selle pärast, et talub kukkumist ja lohisemist vaieldamatult kõige paremini. Kui korra mingi muu varustusega korralikult külje maha paned, siis edaspidi tahad kukkuda ainult nahaga. :D Kaheosaline selle pärast, et kui niisama tsillid, on mugav vahel vöövahet tuulutada luku lahti võtmisega või hoopis tagi seljast ära võtta. Samas kannatab tugevate ühendustega kaheosaline ka ringrajal lohiseda (tõsi, üheosaline talub seda siiski paremini). Lisaks hakkavad paljude erinevate tootjate tagid-püksid omavahel kokku, nii et kui ostad kaheosalise kombe ja hiljem mingit varustust veel, on lootus, et saad neid omavahel kombineerida.

Sinu lingitud tagi kohta ei oska kahjuks kommentaare jagada, aga antud pükse julgen omast kogemusest kiita.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Olles kaheosalisega aastaid sõitnud siis niisama sõitmiseks ja paar korda aastas ringrajal käimiseks vägagi piisav. Aga kohe kui rinkal natuke rohkem tahad pingutada siis jaki ja pükste jäiga ühenduse tõttu hakkab segama kui muidu on täpselt paras. Seda auto24ringi aeglase kurvi juttu ära usu, seal on võimalik ühes kurvis 200+ kiirusega liugu lasta.
Heleda kombe kohapealt franz125 jutuga nõus. Kui peamiselt sooja ilmaga sõidad siis võid vaadata perforeeritud naha poole. Külmema ilmaga tõmbad 10eurised ehituspoe vihmariided peale ja saab ka sõita.

Kasutaja avatar

Teema algataja
access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas access »

Proovisin täna paari üheosalist kombet. Seljas küll mugavam aga linnavahel suvel e. +30 oleks ilmselgelt tapmine sellega sôita. Arvatavasti tuleb ikka esialgu kaheosaline ja kaitsmevest. Pole mega diiliga üheosalist silma ka hakand hetkel...

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas AzA »

kalleu kirjutas:

Heleda kombe kohapealt franz125 jutuga nõus. Kui peamiselt sooja ilmaga sõidad siis võid vaadata perforeeritud naha poole. Külmema ilmaga tõmbad 10eurised ehituspoe vihmariided peale ja saab ka sõita.

Või windstopper pesu alla. Oxford chillout, Forcefield tornadot ise kasutanud, mõlemit soovitada julgen - oxfordi puhul uuem too ilma punaste õmblusteta, punaste õmblusteg akindad on väga ebamugavad. uuemad aga ok.
Põhieelis on hingavus, kantossis hakkab natuke niiske :(

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

access kirjutas:

Proovisin täna paari üheosalist kombet. Seljas küll mugavam aga linnavahel suvel e. +30 oleks ilmselgelt tapmine sellega sôita. Arvatavasti tuleb ikka esialgu kaheosaline ja kaitsmevest. Pole mega diiliga üheosalist silma ka hakand hetkel...

Aga äkki ostaks konditsioneeriga passati sellaga on veel parem +30 sõita? +30 sõidetakse maika,lühkarite ja plätudega.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid
Kasutaja avatar

Teema algataja
access
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Okt 2014, 16:21
Tsikkel: Yamaha r6
Asukoht: Tartu

Re: Kaitsmed vs kombe vs jakk

Lugemata postitus Postitas access »

Kombe olemas. Sai valitud siiski kaheosaline. Kui vajadus tekib saab üheosalise juurde vaadata tulevikus.
Püksid ja tagi siis revit omad. Leidsin ideaalse suuruse, mugav ja hea.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”