Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Tere!

Kuna mu telefoni handsfree võimaldab kiivri sees edukalt arusaadavalt rääkida kuni ca 120 km/h, tekkis küsimus kahe telefoni omavahelise paaritamise osas intercomi vormis.

Androidile on Google play-s vastavaid rakendusi täitsa olemas (näiteks https://play.google.com/store/apps/deta ... kean.btcom). Aga kas on ka midagi, mille abil paaritada omavahel Android ja iOS? Täpsemalt tahaks siis omavahel suhtlema saada iPhone 6 ja HTC One M8s.

Igasugune arutelu on teretulnud.

Ette tänades,
Heiki



CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

mel09
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Mai 2015, 09:51
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas mel09 »

See on huvitav teema. Mul ka mitu korda mõttes olnud aga pole viitsinud tegeleda.
Praegu leidsin IOS-le sellise asja nagu "WakieTalkie" ja paistab sarnane asi olevat. Iseasi kuidas androidiga ühildub aga katsun järgi testida.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Heikik »

...et siis pole midagi sellist olemas või keegi ei viitsi kirjutada? :D

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

Bud
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mai 2005, 22:40
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Tänatud: 2 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Bud »

Äkki siis 'Zello' nimeline äpp. on olemas nii iOS-le kui ka Androidile.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Bud kirjutas:

Äkki siis 'Zello' nimeline äpp. on olemas nii iOS-le kui ka Androidile.

Zello proovisin just ära, aga too ei toimi ikka nii nagu vaja. Töötab ainult kas nuppu vajutades (nagu raadiosaatja), ühepoolselt või häälsõnumeid salvestades. Oleks vaja midagi sellist, millega saaks üle wifi või BT rääkida nagu tavatelefoniga.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Pole olemas asja mida sa otsid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Täiesti jabur lahendus, aga siiski igaks juhuks mainin ära:

Riistvara: http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?M ... =4820-1603 . Neid miniruutereid on kindlasti veel palju erinevaid, kui tsikli peal voolu panipaigani veetud ei ole siis lisaks odav akupakk teibiga külge :)
Tarkvara: https://www.lineapp.pro/ , kindlasti on sellele ka alternatiive.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma ei suuda välja mõelda, milleks on sellised lahendused tsikli peale vajalikud. Bluetooth headset on möödapääsmatult vajalik, milleks sinna vahele veel lisaühendus üle telefonide või läbi wifi? Ühendad peakomplektid kokku ja asi ants. Ma ei suuda leida ühtegi plussi küll aga hulgaliselt niinuseid. Kasvab süsteemi keerukus, telefoni BT tööraadius on piiratud ulatudes heal juhul paarikümne meetrini, aku tühjenemine kiires tempos tänu pidevale full duplex ühendusele jne. Millist probleemi sa üritad lahendada?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mac ma pakun,et ta tahab seda ilmselt seljkotiga suhtlemiseks,et mitte lisaraha kulutada,kuna on olemas telefonid,mis nii kui nii, taskus on.
Minu soovitus,kui ei taha kallist margitoodet ,siis võta mõni selline.Mul on,kaks aastat saab ostmisest ning töötab ideaalselt.Aku kestab normaalse sõidupäeva a´8 tundi pidevat lobisemist.Mõlemal naisega samal ajal ka veel telefon ühendatud.Seda,et kõigiga paarituks, ei ole ilmselt ühegi kalli margitootega ka võimalik.Samas need asjad võivad, isegi ka eri tootjate omad, omavahel paarituda.
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-m ... =200001119

Mul endal on selline
http://www.aliexpress.com/item/M1035BT- ... a7828d9e64

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mel09
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Mai 2015, 09:51
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas mel09 »

Heikik kirjutas:
Bud kirjutas:

Äkki siis 'Zello' nimeline äpp. on olemas nii iOS-le kui ka Androidile.

Zello proovisin just ära, aga too ei toimi ikka nii nagu vaja. Töötab ainult kas nuppu vajutades (nagu raadiosaatja), ühepoolselt või häälsõnumeid salvestades. Oleks vaja midagi sellist, millega saaks üle wifi või BT rääkida nagu tavatelefoniga.

Kui eestis liikuda, sisi on äkki mõistlik võtta seljakotiga selline pakett, et omavahelised kõned tasuta ja lobise üle mobiilivõrgu.
Minu meelest on see pidev online olemine just halb sest kaassõitja mikrofonist kostab sulle pidev müra kõrva. Mina otsiks just sellist millel vaja nuppu vajutada ja side oleks Simplex. Või siis lihsalt akriveeritav ja deaktiveeritav douplex.

urmas66 kirjutas:

Ma olen ka neid Aliexpressi omasid vaadanud. Aga kas see on koguaeg online või tuleb rääkimiseks ikkagi nuppu vajutada? Tunduvad täitsa asjalikud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ei tule vajutada,aga pole ka kasutusjuhendit piisavalt uurinud,äkki saab ka nii.Vist aktiveerub kui häält teed.Kui telefon heliseb,siis katkestab paarilisega side ja vastab kõnele.Kui kõne lõppeb,siis automaatselt läheb tagasi omavahelisele sidele.Seal mingi hulk tegevusi manualis ka,aga ma kasutan seda automaatset.Tagaistuja müra kõrva ei tule, kui ta ei räägi on vaikus.Kui kiivri avab,siis tuleb kõrvalist müra küll.Kuidas täpselt töötab,pole süvenenud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Kas üritad süsteemi välja mõelda koonerdamise eesmärgil=mitte osta kiivrisidet? Naisele ratta kannatab osta ja siis paar sotti normaalselt ja mugavalt toimiva lahenduse jaoks on too-much? :mrgreen:

Kui mingi kavalam plaan teostamisel, siis :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Vastusena mitmetele eelnevatele postitustele - üritan, jah, just nimelt koonerdades seljakotiga suhtlemiseks varianti välja mõelda. :mrgreen: Kuna kulusid on palju olnud ja tuleb lähiajal veel, siis esialgu korraliku headseti peale raha kulutama ei hakka (elu on valikute küsimus, eks) ja kuna telefoni handsfree on niisama rääkides piisavalt kvaliteetselt toiminud, tundus asjal jumet olevat.

Ja nüüd midagi, mille peale mõni mees ehk imelikult vaatab - tasuta kõneminuteid on kõriauguni, aga bt või wifi pealt tahtsin selle pärast asja toimima saada, kuna ei taha, et taskus nt 2-4h sõidu jooksul telefon pidevalt suhteliselt tugevalt kiirgab (mida ta kõne ajal mastiga suheldes teeb). Bt ja wifi on väiksema kiirgusdoosiga ja seega pisut tervislikumad variandid. Antud teemaliste uuringute kohta tasub lugeda teadusandmebaasidest. Töötan tervishoius ja olen professionaalne kretiin. :ner:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Zello tundub kõike normaalsem äpp olevat, kui see ei sobi, siis ega väga ei suuda midagi välja mõelda.
Ei ole kuulnud igatahes mingist bluetooth intercomist, mis tavalise handsfreega töötaks.
Kõige odavam aga on tagaistujaga suhelda läbi mingi cobra, nende paar ja headsettide paar peaks kokku alla 100€ jääma.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Bud
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mai 2005, 22:40
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Tänatud: 2 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Bud »

No eks me kõik siin parajad kretiinid ja professionaalid oleme küll. Ennast hakkas ka see asi huvitama, sest telefon on kaasas nagunii. Asi pole siin koonerdamises... Näiteks gepsuna ju kasutatakse seda va telefoni. Miks siis intercomina ei võiks kasutada? Tõenäoliselt kuskil juba keegi midagi kuskil susserdab selle küsimuse kallal. Hetkel midagi toimivat peale Zellot pole avastanud. Telefon hoidikus, laadija küljes, kiivris BT headset ja kinnas tehtud spets möginaga ekraanil kasutatavaks. Toimib nagu raadiojaam.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Pilt

Sinu juhtumi puhul sa ei kasuta olemasolevat lahendust ära vaid lisad (asjatut) keerukust. Peakomplekti pead ju nii-kui-nii ostma, miks mitte neid otse ühendada? Üldjuhul on monofunktsionaalsed riistad etemad, sest nad annavad parema tulemuse ja on töökindlamad. Vaata Shveitsi taskunuga, selles on olemas kõik aga korralikuks ehitus/remonditööks ikka ei kõlba. Teiseks on sul "kõik munad ühes korvis". Kui telefon tühjaks saab, siis oled ilma nii omavahelisest sidest, GPS'ist, telefonist, fotoapraadist ja tont teab veel millest.
Ma ei näe põhjust, et keegi sellise lahenduse kallal töötaks. Tehnoloogiliselt ebatõhus. Lisaks telefoni BT ilma täiendava võimenduseta kuigi kaugle ei ulatu. Mille kallal keegi ilmselt kusagil töötab on universaalne lahnedus, mis lubab suvalise selle tootja peakomplekti ühendada suvalise teise tootja omaga ilma trikkideta.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No antud juhul on ju probleem ainult Apple/Androidi lõhes, peakomplektid on juba olemas ja ühe opsüsteemi piires nagu näib lahendusi olevat?

Minuarust võiks igasugu intercomide, navide, kaamerate ja muu sellise tootjad ükskord leppida faktiga, et telefon on tavakunde jaoks paratamatult niiöelda "hub" ja täiustagu nad oma kalosse palju tahavad, keegi täie mõistusega inimene ei hakka navist muusikat kuulama, intercomi kaudu filme tegema või kaamera kaudu pilte üles laadima. Või siis kui mul näiteks on juba olemas ideaalsed kõrvaklapid, mida ma ka tavaelus kasutan, siis miks ei või intercomi küljes olla lihtsalt pistikut nende ühendamiseks, vaid selle asemel on mingi kräpp sinna jäigalt külge ehitatud, sest iga firma arvab et ta teab paremini kui mina mida ma tahan. Ma jälle tõesti ei viitsi pärast mingi 100+€ seadme ostmist sinna ise pistikut tinutama hakata. Ja no telefoni laadimine on minuarust see kõige väiksem mure üldse, vähemalt niikaua kuni jaksan veel vigase laadija tõttu tühjenenud akuga tsiklit käima joosta :D

Iseenesest ma saan ka aru inimestest, kes lähevad ja ostavad a'la Garmini/Sena poe tühjaks ja on pärast selle vidinaringi endale külge riputamist õnnelikud - see ostmine ja paaritamine ja konfimine on lihtsalt nagu hobi iseeneses, nagu vanasti SAT-TV entusiastidel tõmbus nägu morniks kui kogu kupatus nädal aega järjest lihtsalt töötas ilma panni reguleerimata või koodikaarte sisse häkkimata. Või no mulle näiteks meeldibki ise autosid/tsikleid remontida ja selleks igasugu ägedaid tööriistu koguda, mis siis et kehtivate töökodade hinnakirjade juures on see sügavalt mõttetu tegevus :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas:

No antud juhul on ju probleem ainult Apple/Androidi lõhes, peakomplektid on juba olemas ja ühe opsüsteemi piires nagu näib lahendusi olevat?

Mehel on soov kokku panna midagi, mis kokku ei pea minema. Ma isegi ei saa päris hästi ikka veel aru, miks kogu seda jama on vaja. Miks ei võiks peakomplektid omavahel otse suhelda selle asemel proovitakse neid läbi kreissae või koduse külmiku kokku sobitada? Peakomplektide ühendus läbi telefoni Wifi või BT... Milleks?

Jesper kirjutas:

Minuarust võiks igasugu intercomide, navide, kaamerate ja muu sellise tootjad ükskord leppida faktiga, et ...

Raske on rohkem nõus olla. Aga ... peakomplektid on side pidamiseks; GPS seade navigeerimiskes; fotoparaaadid pildistamsieks; telefonid muusikaks, helistamiseks ja muuks mis eelnevate alla ei mahu. Ja muide, Senal on tavaline 3mm pistik kõrvaklappide jaoks.

Ja no telefoni laadimine on minuarust see kõige väiksem mure üldse, vähemalt niikaua kuni jaksan veel vigase laadija tõttu tühjenenud akuga tsiklit käima joosta :D

Küll su räägid teist juttu, kui ainuke abimees telefon kuumuses või vihmas otsad annab (proovitud), sest kõik munad olid ühes korvis. Mine sori foorumis natuke, 5 aastat tagasi rääkisin ma sama juttu. Et kohe-kohe tuleb elu toppida telefoni ja ongi lill. Aga võta näpust. Tuleb välja, et vanakooli meestel oli ikka õigus, kui nad ütlesid, et iga töö jaoks on oma riist (võta seda kuidas nüüd soovid :mrgreen: ).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mobla peakomplekt on ju kaks kõrvaklappi + mikrofon juhtme küljes tolknemas. Ühendatakse läbi läikiva pulga sisestamise telefoni korpuses olevasse mulku. Tuleb paljude telefonidega kaasa ja eraldi maksab paar eurot, müügil igas supermarketis. Põhimõtteliselt on teemaalgatajal kogu riistvara olemas, lihtsalt IOS/Androidi lõhet ületada suutev tarkvara on puudu.

Kindlasti on kvaliteetse navi ja sidesüsteemi kasutamine puhas nauding, ma lihtsalt ei oska isiklikult sellega kuidagi suhestuda või neid vidinaid tööriistadeks pidada :) Tuule käes kaardiräbalaga maadlemine tundub nagu kuidagi ehedam, telefoni navi lihtsalt vahel aitab raskest kohast üle, mitte pole "tööriist". Ja plära edastamine on nagu idee kohaselt ikka telefoni põhifunktsioonide nimekirjas, aga kui see miskipärast enam ei tööta siis ega sõit selle pärast ka veel katki ei jää. Ano ilmselgelt selline "less is more" lähenemisega kunde ei too vidinatootjatele normaalselt raha sisse, selle pärast seda toetavaid asju ei toodetagi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui tahad soodsalt rääkida ,siis võta sealt hiinast mingid 2 asja ära ja saad 50-60€- ga toimiva komplekti.
Panin sellel lingil,mis eespool ,sisse odavaima hinna.Ja üllatuseks omale,tuli seal ka kinnitusi ja mikreid.kõrvaklappe nö varuosana ,ka minu seadmele.Hinnad 3-5€.Järelikult pole isegi seda ohtu,et kui kuskilt juhet või mikrit vigastad,siis pead kohe kõik uue ostma.Saab isegi varuosa sealt tellida.
Sul ju naine sõidab oma rattaga,siis ei pruugi see telefoni BT ku isegi paari ratta pikkusele eemaldud, lihtsalt toimida enam.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mel09
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Mai 2015, 09:51
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas mel09 »

urmas66 kirjutas:

Ei tule vajutada,aga pole ka kasutusjuhendit piisavalt uurinud,äkki saab ka nii.Vist aktiveerub kui häält teed.Kui telefon heliseb,siis katkestab paarilisega side ja vastab kõnele.Kui kõne lõppeb,siis automaatselt läheb tagasi omavahelisele sidele.Seal mingi hulk tegevusi manualis ka,aga ma kasutan seda automaatset.Tagaistuja müra kõrva ei tule, kui ta ei räägi on vaikus.Kui kiivri avab,siis tuleb kõrvalist müra küll.Kuidas täpselt töötab,pole süvenenud.

See mind just huvitaski, et kas aktiveerub automaatselt. See on täpselt see mida vaja! Tänud info eest!


Bud
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mai 2005, 22:40
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Tänatud: 2 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Bud »

Minul selline hetkel: http://www.ebay.co.uk/itm/Pro-V1-1-Mobi ... rkt%3D1%26

Ostsin sellise mõttega, et odav, proovin ära. Kui ei tööta, siis ostan korraliku. Tuli välja, et töötab...

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Bud kirjutas:

Ostsin sellise mõttega, et odav, proovin ära. Kui ei tööta, siis ostan korraliku. Tuli välja, et töötab...

See asi on sul telefoni handsfree, aga mitte kaassõitjaga rääkimise intercom :wink:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Heikik »

urmas66 kirjutas:

Kui tahad soodsalt rääkida ,siis võta sealt hiinast mingid 2 asja ära ja saad 50-60€- ga toimiva komplekti.
Panin sellel lingil,mis eespool ,sisse odavaima hinna.Ja üllatuseks omale,tuli seal ka kinnitusi ja mikreid.kõrvaklappe nö varuosana ,ka minu seadmele.Hinnad 3-5€.Järelikult pole isegi seda ohtu,et kui kuskilt juhet või mikrit vigastad,siis pead kohe kõik uue ostma.Saab isegi varuosa sealt tellida.
Sul ju naine sõidab oma rattaga,siis ei pruugi see telefoni BT ku isegi paari ratta pikkusele eemaldud, lihtsalt toimida enam.

50-60 € on muidugi hea hind, jah.

Naine mul veel ise ei sõida, autokool alles pooleli. Pigem sõidan mina tema rattaga, kui Hondast selg valutama hakkab. :mrgreen: Et mõtlesingi odavat lahendust, mida kasutada seni, kuni ta veel seljakott on. Pärast vaataks edasi, nii kuu-kahe pärast. Lootsin, et ehk annab olemasoleva riistvaraga aretada midagi nii, et esialgu üldse raha välja andma ei pea. Aga kui peab, siis peab...

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No selle minu soovitatuga saad naisega ju pärast, kui ta oma rattaga sõitma hakkab, ühenduses olla.Paarituvad nad ju nii õuna kui androididega.
Nii kaua,kui ei ole olemas ühtset standardit nende kallite seadmete tootjatel(ehk siis kõigil tootjatel üle maailma ühine standard),ei leia mina üldse ühtegi põhjust nende tooteid osta.
Maksta 100-300 või 500€ ,et seljakotiga suhelda,kui sama töö teeb ära ka komplekt 60€ eest.
See seis on neil praegu umbes sama,et võttes telefoni tootjad näiteks,siis iOS,HTC,Samsung,Sony jne saaks suhelda ainult sama telefoni omavate tuttavatega :wack: Ja seda praegusel IT ajastul.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Bud
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mai 2005, 22:40
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Tänatud: 2 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Bud »

Maaks kirjutas:
Bud kirjutas:

Ostsin sellise mõttega, et odav, proovin ära. Kui ei tööta, siis ostan korraliku. Tuli välja, et töötab...

See asi on sul telefoni handsfree, aga mitte kaassõitjaga rääkimise intercom :wink:

Kas tõesti? Ja sa linki vaatasid? Seal kirjas, et see intercom? Siis on mind petetud. Siiani olen elanud teadmisega, et 16 naela eest saab osta intercomi. Kurivaimu petturid iga pool...

See ongi BT handsfree. Paned Zello käima, lood eraldi kanali ja plätra palju tahad...

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Bud kirjutas:

Kas tõesti? Ja sa linki vaatasid? Seal kirjas, et see intercom? Siis on mind petetud. Siiani olen elanud teadmisega, et 16 naela eest saab osta intercomi. Kurivaimu petturid iga pool...
See ongi BT handsfree. Paned Zello käima, lood eraldi kanali ja plätra palju tahad...

Offtopik: Iroonia :roll: Aga mille poolest sinu HF parem "Zellotaja" on kui Heikik olemasolev, et ta uue peaks muretsema?

Heikik kirjutas:

Kuna mu telefoni handsfree võimaldab kiivri sees edukalt arusaadavalt rääkida kuni ca 120 km/h, tekkis küsimus kahe telefoni omavahelise paaritamise osas intercomi vormis.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Bud
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mai 2005, 22:40
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Tänatud: 2 korda

Re: Mobiiltelefon bluetooth/wifi intercom-iks

Lugemata postitus Postitas Bud »

Maaks kirjutas:
Bud kirjutas:

Kas tõesti? Ja sa linki vaatasid? Seal kirjas, et see intercom? Siis on mind petetud. Siiani olen elanud teadmisega, et 16 naela eest saab osta intercomi. Kurivaimu petturid iga pool...
See ongi BT handsfree. Paned Zello käima, lood eraldi kanali ja plätra palju tahad...

Offtopik: Iroonia :roll: Aga mille poolest sinu HF parem "Zellotaja" on kui Heikik olemasolev, et ta uue peaks muretsema?

Heikik kirjutas:

Kuna mu telefoni handsfree võimaldab kiivri sees edukalt arusaadavalt rääkida kuni ca 120 km/h, tekkis küsimus kahe telefoni omavahelise paaritamise osas intercomi vormis.

Iroonia tähendusest oled sa küll valesti aru saanud...

2 telefoni+2 16 naelast hiinas toodetud BT häntsfriid+Zello ongi nö. intercom. Ei loe ma kuskilt välja, et keegi peaks midagi vahetama vms. Rääkisin vaid võimalusest iPhone ja Android omavahel tööle saada. Vaata veel kord tähelepanelikult teema pealkirja.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”