Mootorratturite reisikirjad → Re: Reisikirjad


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Hr.Nõel kirjutas:

Hr.Nõel ja Divikas väisasid möödunud nädalavahetusel sellist üritust nagu...Venemaa Transalp omanike kevadist kokkutulekut.
Ürituse toimumise ajaks on alati 1-3 mai. Olgu see siis nädala sees või mitte. Põhjuseks on see, et need on Venemaal suured pühad ja siis kõigil vaba. Meie viibisime seal 30.04-02.05. Tegelikult vist kangemad vennad on lausa nädala seal metsa all telkimas.
Toimus see "Prazdnik" Novgorodist ca. 80 km veel Moskva poole ja Vinõ asulast umbes 12 km. trassilt alla. Viimane osa teest, see 12 km. oli selline totaalne mudavurride pärusmaa.
Üritus ise vabas vormis. Ei mingeid osalustasusid. Kõik tuli omal kaasa vedada. Vett sai kohalikus külast, kaevust. Meie käisime vee järgi umbes 3 km kaugusel. Seal asus püha allikas, jumala poolt kaitstud.
Kuna mina olin seal esimest korda, Divikas aga lausa 6-dat, siis oli siililegi selge et hoidsin taharitta ja jälgisin Divika tegutsemist. Üsna peaqi sain aru, et pole midagi vaja karta. Kogu see seltskond oli nagu üks suur pere. Ei mingit rahvuste, poliitiliste vaadete, sugude, tsiklimarkide jne vahet tegemist. Vastu võeti nagu 30-nd aastat kadunud sugulast. Nii et ääretult positiivsed emotsioonid. Kohe kutsuti pika laua taha mis oli nagu äke. Loomulikult sai lisatud ka enda kohvritest midagi. Kui teisel mail hakkasime ära tulema, siis siiralt paluti, et tulge järgmisel aastal kindlasti jälle.
Ps. Muideks kõige kaugemalt tulijad olid Jekaterinburgist ja Stavropoli kraist.
Kui Divikas pidi tagasi hakkama tulema ( töö,töö,töö), siis mul oli plaan veel seal ringi sõita.
Plaan A oli- Valdaisse Volga lättele, siis edasi Velikie Lukisse. See plaan jäi katki, Kuna sealpoolt tulijad rääkisid et mõned teed seal kohapeal on peaaegu läbimatud. Ja suurt ringi ei tahtnud tegema hakata.
Tuli teostada plaan B. Põrutasin hoopiski Peterburi poole. Niisiis seiklesingi hoopiski Kroonlinnas ja Karjala kannasel mõned päevad lisaks veel ringi.
Minnes võttis piiriületus aega 4h. Lihtsalt Vene pool tegutses niipalju aeglaselt.
Rahaline pool: Raha kulus vähe. Hinnad on Venemaal odavad. 3päeva( 2 kohapeal pidu, suurem osa eestist kaasas) ja 800 km tsiklisõitu mahtus 50 euri sisse. Hiljem ei viitsinud enam arvestada kuna osa sai kaardiga makstud. Bensu hind oli keskimiselt 47-50 s/l.
Panen mõne pildi ka.
Kohale oli tuldud ka sellise liikuriga.
Pilt
Või sellisega... mis pani tulles käna veel.
Pilt
Niimoodi see pidu seal metsa all oli. Praht korjati pärast kokku.
Pilt
Selline "dorooga" oli viimane 12 km.
Pilt
Selline kümblusmaja ehk kohalik "Spa" kust voolab püha allikavesi alt läbi.
Pilt

Selline lühi kokkuvõte sellest üritusest. Kindlasti järgmine aasta jälle.

Väga lahe asi ja nii lähedal! Tnx jagamast!

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”