Automaks tuleb ratastele ka?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

On keegi täpsemalt aru saanud, ma pole väga süvenenud, et uus maks kehtib ju ratastele ka ikka?

Tundub, et viimane aeg on see superduke1290 siis selle aasta sees ära osta.

Või tulevikus ainult kasutatud rattaid osta, mis muidugi ilmselt kandub nende hinnale edasi.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ku ... d=76344861



Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Eks jah, kui võimalik hinnatõus 16730 euro pealt 17060 peale tekitab muret, siis tuleb tõepoolest kiirustada :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

noh tegelikult on eelmise aasta demo jälgimäel müügis 10Kiga pluss km aga ma alguses lugesin, et üle 130kw on 7,5 eurot iga kw eest aga tegelikult ikka 2,5, mis pole nii hull tõesti. 7,5 eurot kw eest oleks ju lisa tonn. Aga jah ainult lisa 300, lisaks muud riigilõivud.


reimps

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma muretseks alles siis, kui see idiootsus läbi surutakse. Just otsustajad on teatavasti enamjaolt need, kes tutikaid autosid noolivad.
Kehtestagu parem teemaks à la 2.-/Tallinn-Tartu ots (= 1.-/100km põhimaanteed), keegi väga ei vinguks ja pappi tuleks mühinal.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

Kui läbi on surutud, siis on ju natuke hilja muretseda. Sellepärast mõtlesin, et kirjutangi, et tundus keegi ei võta sõna. Ometi mõjutab meid kõiki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Demoratas on ju Eesti registris juba, sellele ei tule enam midagi juurde.

Mina isiklikult leian, et stiilis vanade rehvide utiliseerimistasu tekitab ka vähe rohkem peavalu kui see maks (krt täna just vaatasin et isegi krossirehvide hunnik on garaažinurgas maru suureks läinud, Superduke omanikel on asi kindlasti veel hullem :twisted:), aga noh eks kindlasti on tegu suurepärase teemaga, mille üle sajatades sügisõhtuid mööda saata :)


reimps

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Palju sellest foorumite sõnavõtmisest kasu on olnud? Ei noki, vaid täitsa tõsiselt tunnen huvi - teab keegi? Minu meelest on see samas stiilis teema, et "sauna taha, rusikaga vastu seina ja omaette "Kurat!" pomisemine".


amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas amsung »

Leetu arvele ja elu lill.

Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Nii kaua kui igakuiselt ei pea kindlustust (ala 30kw vs 130kw = 100 lisa euri) või sama asi üv-l on suht poh. Kes jõuab uue ratta osta jõuab ka selle protsendi juurde maksta.


wend

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas wend »

Päris huvitav. Need krdi k.........d, kes võimule on nüüd saanud ei suuda oma ahnust enam talitseda. Alge plaan oli 0-130kW 2,5 juudarubla. 130-200kW viiekas ja 200-edasi 10 tugrikut, nüüd tahavad juba 7,5 ja 17,5. Vanemad inimesed mäletavad, et suur tükk pidi suu lõhki ajama ja ahnus ajab upakile. Tulevik on kaeramootorite päralt. :D


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kuna põhimõtteliselt poest ratast ega autot ostma ei lähe mitte kunagi, siis ausalt öeldes tervitan seda maksu kahe käega...võibolla selle võrra tuleb mõni muu maks siis vähem :D teoreetiliselt on muidugi asi "karm" - kui võtta mingi 150kw uus auto, siis nagu ma aru saan peab maksma tervelt 1100eur lisaks. Noh hull lugu justkui jah, samas maksab see auto ise ju umbes 30k euri miinimum, pigem ilmselt rohkemgi. Ja inimesed tellivad omale sinna juurde igasuguseid "lisasid" a'la topsihoidja tagaistmel hinnaga 1000 euri piece ning siis justkui pole see sama summa nagu küll midagi erilist maksta?! Ühesõnaga minumeelest vaat et õige asi, kust maksu võtta


wend

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas wend »

Tulevad ka muud maksud. Lihtsalt asi on väga mööda meil siin baanaanias. Maksude suurendamisega ei saa midagi paremaks. Peaks hakkama pigem valitsuse laaberdamist piirama, mitte makse tõstma ja rääkima kuidas aktsiis piirab tarbimist ja kui hea see on. Krt kui tahate tervemat eesti rahvast, siis keelake alko, suhku ja ma ei tea mille veel müümine lihtsalt ära, mitte, et väänatakse sinna makse peale. Kuidagi silmakirjalik pole?? Müüme ikka, aga vääname makse ja täidame riigi rahakotti.

Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 549
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Kox »

Maksu kui sellise vastu pole midagi, sellest laekuv raha peab lihtsalt õiges kohas kasutust leidma...

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas romulus »

KUI see maks tuleb, siis ilmselt ka kasutatud sõidukitele. Muidu regatakse kõik vähegi võimsamad masinad Lätis mõneks kuuks. Samas nt ma ei ole aru saanud mida regamiseks peetakse? Kas esmakordset Eesti registrisse kandmist või ka nt omanikuvahetust (meie registris olev sõiduk muudab omanikku)?

Teine asi mille osad segamini ajavad, on, et kallima hinnaga oleks üle piiri minev kw, mitte kõik kw-d. Nt 130kw=130x2.5=325, 132kw=325+(2x7.5)=340 (mitte 132x7.5). Vähemalt nii tunduks loogiline.

Üldiselt ma arvan ka, et ükski maks meid rikkamaks ei tee. Retoorika põhineb neil keskkonnasäästlikkusel, samas seda juba maksustatakse läbi aktsiisi.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Tort »

romulus kirjutas:

Samas nt ma ei ole aru saanud mida regamiseks peetakse? Kas esmakordset Eesti registrisse kandmist või ka nt omanikuvahetust (meie registris olev sõiduk muudab omanikku)?

Nii uue kui kasutatud auto esmaregistreerimist Eestis.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

wend kirjutas:

Tulevad ka muud maksud. Lihtsalt asi on väga mööda meil siin baanaanias. Maksude suurendamisega ei saa midagi paremaks. Peaks hakkama pigem valitsuse laaberdamist piirama, mitte makse tõstma ja rääkima kuidas aktsiis piirab tarbimist ja kui hea see on. Krt kui tahate tervemat eesti rahvast, siis keelake alko, suhku ja ma ei tea mille veel müümine lihtsalt ära, mitte, et väänatakse sinna makse peale. Kuidagi silmakirjalik pole?? Müüme ikka, aga vääname makse ja täidame riigi rahakotti.

Kui suitsu ja spirti riik ei müüks siis me ei jõua seda ametnike armeed üleval pidada ehk sellega ka kogu riiki.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Pigem tekkibki hinna Lisa just vanemate(odavamatel) ratastel. Näiteks selle kava järgi lisandu hayabusa hinnale ligi 450€. Seda juba natu palju võrreldes ratta hinda.
Rääkimata suurte kw vanadest muskelautodest, kus võib juhtuda juba see et maksad riigile enam kui auto ise

dr800 2x
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Ja sellise väite ka lugesin, et kw põhine selleks, et vähem kilowatte vähem saastvam ja rohem siis saastab rohkem. Ei tahaks kuidagi uskuda, et 40kw 82a. diisel vähem saastab kui uus 200kw diisel. Või siis 85kw vana sierra ja uus 150kw bensiini mootor.

dr800 2x
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas bandiit »

rääkigu mis tahavad, tegelikult on tegemist luksusmaksuga.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Väiksema kütusekulu ja keskkonnamõjuga sõiduautode eelistamiseks kehtestame sõiduauto võimsusest sõltuva ühekordse registreerimise tasu.

Allikas: http://www.postimees.ee/3916743/taeisma ... orda-saata

Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas bandiit »

isegi kui silmad kõvasti kinni pigistada ja väga-väga soovida, et jõuluvana olemas oleks... no ei ole
samamoodi ei ole otseses korrelatsioonis kW ja kütusekulu/keskkonnamõju, eriti veel 130kW juures. 200+ võib sellest tõesti juba rääkima hakata.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ma lugesin koalitsioonilepingust, et tulevad veel klapivedru, rehvirõhu, küljejala ja tursa maks (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Ja teslamehed (225kw) peavad leppima tõsiasjaga, et nad sõidavad "kivisöega" :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas will111 »

muidugi on see luksusmaks, selle üle pole vaja pikalt arutledagi :D aga olgem ausad, kui ikka võtta ja võrdlema hakata siis üsna tõenäoliselt on näiteks kõiki sel aastal müüdud uute 150+kw autode jooksev keskmine l sajale suurem kui näiteks <100kw kõikide sel aastal müüdud masinate oma. mitte, et võimsa ja luksuslikuma masinaga PEAB tingimata sõitma kõvemini kiirendades või näiteks keskmiselt kiiremini sõites, aga üsna kindel fakt on, et seda tehakse. selles mõttes pole mõtet ka väga pikalt vaielda, et kuigi luksusmaks ta on, siis seotud ikkagi ka kütuse põletamisega.
ja kui sedatüüpi maksu ei kehtestataks uutele masinatele ja kilowattide pealt siis mille pealt sa seda ikka kehtestaksid? tootja antud kulunäitajate või? :D

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kuigi teema läks sujuvalt üle maksule endale, mitte tsiklite seosega, siis kartsin ise alguses, et tegemist on mingi iga-aastase maksuga või et kui on ühekordne, siis kehtib kõigile ja numbrid on oluliselt suuremad. Praegu võib aga öelda, et liisingu kuumakse ei tõuse heal juhul eurotki, seega midagi nagu katki pole. Ma isikikult ei tunne küll eriti inimesi, kes käivad, raha näpus, poest uusi autosid ostmas. Ning jah, pigem pooldan sellist luksusmaksu, kui näiteks astmelist tulumaksu.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Eesti esirikkad eelistavad juba mõnd aega võimsaid N1 kategooria luksmaastureid. Olen ühe värske autoomaniku ego upitamise eesmärgil korra taolist näppima sattunud, erineb sõiduautost ainult sellesama koodi poolest. Neid aga minu arusaama kohaselt uus automaks ei puuduta või on mul miskit kahe silma vahele jäänud?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mina olen põhimõtteliselt vastu igasugusele maksule mis tuleb kaela ainult selle eest et ta mul olemas on.Olgu selleks siis maja,auto,paat või mis iganes.Raha pealt mis kulus selle hankimiaeks on juba maks makstud.Kõik muu on topelt maksustamine.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas amsung »

Üldiselt see " luksusautomaks" lähebki riigiisade luksusautode soetamiseks.

Kasutaja avatar

Bike700
Postitusi: 19
Liitunud: 19 Mär 2016, 17:48
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas Bike700 »

franz125 kirjutas:

Mina olen põhimõtteliselt vastu igasugusele maksule mis tuleb kaela ainult selle eest et ta mul olemas on.Olgu selleks siis maja,auto,paat või mis iganes.Raha pealt mis kulus selle hankimiaeks on juba maks makstud.Kõik muu on topelt maksustamine.

Tegemist pole omandi või aasta maksuga.Lihtsalt esmaregamisel, lisanduv maks.Lihtsalt leitud koht kust saaks raha juurde kergelt-lihtsalt.Enamus inimesi ei hakka, mõnesaja eurose maksu pärast sõidukit teises riigis registreerima.Üldiselt nõus,milleks täiendav maksustamine.

Z 750
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Automaks tuleb ratastele ka?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Bike700 kirjutas:
franz125 kirjutas:

Mina olen põhimõtteliselt vastu igasugusele maksule mis tuleb kaela ainult selle eest et ta mul olemas on.Olgu selleks siis maja,auto,paat või mis iganes.Raha pealt mis kulus selle hankimiaeks on juba maks makstud.Kõik muu on topelt maksustamine.

Tegemist pole omandi või aasta maksuga.Lihtsalt esmaregamisel, lisanduv maks.Lihtsalt leitud koht kust saaks raha juurde kergelt-lihtsalt.Enamus inimesi ei hakka, mõnesaja eurose maksu pärast sõidukit teises riigis registreerima.

Seda ta muidugi pole.Aga ta vägisi kisub sinna poole.See oli lihtsalt minu lihtsustatud seisukoht maksudest.
Tegelikult ärritab see tulumaksu jant rohkem.Ei väida et madalapalgalised ei võida aga tigedaks teeb see et tegelikult ikkagi ei maksustatud kröösusi(mitte et ma seda õigeks peaks)vaid niiöelda seda klassi kes ei ole madalapalgalised ega ka kuskilt otsast rikkad mitte.Pigem sellised kes SMS laene võtma ei pea ja arved õigel ajal makstud.1750 brutopalk ei ole nüüd küll mingi kõrgem klass.
Ratase pallid jäid ilmselt väikseks et nt.Leedo või Sõnajalgadega mõõku ristata.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”