L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas yeekim »



Saadetud kettaga lauatelefonist!


reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Hr.Nõel kirjutas:

mille kohaselt siiski saab näiteks kodanik E.J. oma kohvikut maha parseldama hakata ja kui hullult miinusesse ta jääks

Oi oi, jään ootama. Sa tead ju, et mul nõela ni....sest aega suurt üle ei jää. :bsmile: :bsmile:

Ja et saaks jälle su (ja teiste) õhulossid purustada - hasartmängu korraldamise õigus on vaid juriidilisel isikul.

§ 9. Hasartmängukorraldajale esitatavad nõuded

(1) Õnnemängu, toto või osavusmängu korraldamise õigus on usaldusväärsel juriidilisel isikul, kes vastab käesoleva seaduse nõuetele ning kellel on hasartmängu korraldamise tegevusluba ja hasartmängu korraldamise korraldusluba. Loterii korraldamise õigus on käesoleva seaduse nõuetele vastaval usaldusväärsel isikul, kellele on väljastatud loterii korraldamise korraldusluba.

(4) Õnnemängu võib korraldada aktsiaselts või osaühing, mille aktsia- või osakapitali suurus on vähemalt 1 000 000 eurot.

(5) Loteriid võib korraldada aktsiaselts, mille aktsiakapitali suurus on vähemalt 1 000 000 eurot ja mille kõik aktsiad kuuluvad Eesti riigile. Nimetatud aktsiaselts korraldab käesoleva seaduse §-des 44–46 sätestatud korras mittetulundusühingute ja sihtasutuste loteriisid.

(6) Osavusmängu võib korraldada aktsiaselts või osaühing, mille aktsia- või osakapitali suurus on vähemalt 25 000 eurot.

Loteriide korraldamine on riigi monopol, eraisikul sinna ärisse asja pole :)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE!

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:

NB!
Eesti Maksu- ja Tolliameti seisukoht on, et sellised loteriid ei ole lubatud.
Teemaalgatajale vastati sedasi EMTA-st. Kõik pole veel aga kadunud, ta loosib seniste osalejate vahel kasti õlut ikka välja ning kannab rahad tagasi :bsmile:

Et siis tulevastele loosirattaoperaatoritele teadmiseks, kahjuks ikkagi ei ole võimalik oma ratast jms asju "müüa".

Reimps, oled miilits või? Või miks see sind nii torgib?


reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ei ole miilits, aga mulle meeldib, kui aetavad asjad on seaduse silmis korrektsed. Väljaarvatud teatud paragrahvid liiklusseaduses, millest on jube keeruline kinni pidada :P

Abivalmis olen ka, pigem aitan ennetada väärtegusid jms kui et lasen asjadel sündida. Mõnusam õhtul tekk lõuani tõmmata ning magama jääda, kui oled enda arvates ausalt elanud terve päeva. Väljaarvatud eespool viidatud teatud paragrahvid LS-is, mis süümekaid väga ei tekita :mrgreen:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:

Ei ole miilits, aga mulle meeldib, kui aetavad asjad on seaduse silmis korrektsed. Väljaarvatud teatud paragrahvid liiklusseaduses, millest on jube keeruline kinni pidada :P

Abivalmis olen ka, pigem aitan ennetada väärtegusid jms kui et lasen asjadel sündida. Mõnusam õhtul tekk lõuani tõmmata ning magama jääda, kui oled enda arvates ausalt elanud terve päeva. Väljaarvatud eespool viidatud teatud paragrahvid LS-is, mis süümekaid väga ei tekita :mrgreen:

Vaata, kui juba hakkad seaduspunkte tsiteerima, siis tasuks ka kõike punkte vaadata. Esiteks, alati võib panna võidufondi maksumuseks väärtuse alla 1000 euro ja müüa pileteid selles summas, mis ennast huvitab. Teiseks:

(5) Käesoleva seaduse nõudeid ei kohaldata järgmiste hasartmängude suhtes:
1) osavusmäng, mille ainus võimalik võit on võimalus uuesti osaleda samas mängus;
2) spordivõistlus;
3) loterii, mille võidufondi väärtus on kuni 1000 eurot ja mida ei korraldata sagedamini kui kord nädalas;
[RT I, 04.03.2015, 3 - jõust. 01.01.2016]
31) loterii, mille võidufondi väärtus on kuni 1000 eurot ja mida korraldatakse Eesti laevaregistrisse kantud rahvusvahelisel meresõidul reisijatevedu teostaval laeval;
[RT I, 06.12.2016, 7 - jõust. 16.12.2016]
4) kaubanduslik loterii, mille võidufondi väärtus on kuni 10 000 eurot.

Teed mingi suvalise OÜ endale (regamine võtab vaid hetke) ja müüd tikutopse sellise hinnaga nagu soovid ja kuulutad, et kõigi tikutopsi ostjate vahel loositakse tsikkel.


reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mhmh, loe nüüd ise ka, mis kapitali nõutakse OÜ-lt, kes loteriid korraldada tahab. Ja tee endale selgeks, mis on kaubanduslik loterii.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:

Mhmh, loe nüüd ise ka, mis kapitali nõutakse OÜ-lt, kes loteriid korraldada tahab. Ja tee endale selgeks, mis on kaubanduslik loterii.

Reimps, mängid tarka? On see kaubanduslik loterii midagi jube keerulist või? Deem, igasugu targad kohal.

4.1. Kaubanduslikku loteriid käsitatakse hasartmänguseaduse mõistes ehk kaubanduslik loterii on kauba või teenuse pakkuja poolt kauba või teenuse müügi edendamiseks või kauba, teenuse või nende pakkuja reklaamimiseks korraldatav klassikaline või kiirloterii.

4.2. Kuivõrd kaubanduslik loterii on hasartmäng, siis kaubanduslikus loteriis osalemise tingimuseks on mängija poolt panuse tegemine, mängu tulemusel võib mängija saada võidu ning mängu tulemus määratakse osaliselt või täielikult juhuslikkusel põhineva tegevusega. Seega tegu on hasartmänguga (sh kaubandusliku loteriiga), kui mängus esineb kolm põhi tunnust: panus, võit ja juhuslikkus. Kui üks neist puudub, siis on tegemist meelelahutusega.

4.3. Kaubandusliku loterii korraldamise mängukohana käsitatakse kohta, sh kauplust ja kaubandusliku loterii korraldaja veebilehte, mille kaudu võimaldatakse tarbijale kaubanduslikus loteriis osalemine. Vaid eelnevalt nimetatud kohtades on lubatud korraldada kaubanduslikku loteriid.

4.4. Kaubanduslikus loteriis osaleja ehk mängija peab olema füüsiline isik ning korraldaja ei tohi sõlmida mängijaga krediidilepingut panuse tegemise võimaldamiseks ega võimaldada mängijal mängukohas krediidilepingu sõlmimist teise isikuga.


reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Davai, tarkpea, kuidas see "tsikliloos" siis kaubanduslik loterii on? Tsiteerin: "...kaubanduslik loterii on kauba või teenuse pakkuja poolt kauba või teenuse müügi edendamiseks või kauba, teenuse või nende pakkuja reklaamimiseks korraldatav klassikaline või kiirloterii". Seda on, muide, käsitletud hasartmänguseaduse paragrahvides 47 ja 48, vihjeks. Aga ma tahaks ikkagi lahtikirjutatult näha, kuidas näiteks eraisiku poolt loositav Z1000 on "kauba või teenuse müügi edendamiseks või kauba või teenuse reklaamimiseks".. Ja siis vaata ka, mis andmed on vaja loterii korraldamiseks taotletava loa jaoks esitada (ennetan seda, et "eraisik võib ju ikka kaa korraldadaa"). Vihjan siis aktsiakapitalile, mida nõutakse OÜ-lt, kes tahab miskit korraldada.. Tehke-tehke omariiulifirmasid selle jaoks.

Deem tõesti, tarku jätkub.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3133
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas ranel »

Loto lotoks, aga teoorias on need "lotod" head raha välja petmise skeemid. Seepärast igaüks ei tohigi teha.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas Bandit »

reimps kirjutas:

Davai, tarkpea, kuidas see "tsikliloos" siis kaubanduslik loterii on? Tsiteerin: "...kaubanduslik loterii on kauba või teenuse pakkuja poolt kauba või teenuse müügi edendamiseks või kauba, teenuse või nende pakkuja reklaamimiseks korraldatav klassikaline või kiirloterii". Seda on, muide, käsitletud hasartmänguseaduse paragrahvides 47 ja 48, vihjeks. Aga ma tahaks ikkagi lahtikirjutatult näha, kuidas näiteks eraisiku poolt loositav Z1000 on "kauba või teenuse müügi edendamiseks või kauba või teenuse reklaamimiseks".. Ja siis vaata ka, mis andmed on vaja loterii korraldamiseks taotletava loa jaoks esitada (ennetan seda, et "eraisik võib ju ikka kaa korraldadaa"). Vihjan siis aktsiakapitalile, mida nõutakse OÜ-lt, kes tahab miskit korraldada.. Tehke-tehke omariiulifirmasid selle jaoks.
Deem tõesti, tarku jätkub.

Reimps, mine tee üks suits ja jääkuubikutega õlts, lase aur välja...

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

reimps

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tegin. Ikka veel on mul õigus ja "tarkpäid" peedistan ka edasi :)

PS Valetasin natsa, õlut ei teinud, see paras omasooiharatejook. Kohvi jõin hoopis.

EDIT Juhin oma allkirjale tähelepanu ka - sealt mu vajadus vaielda tulebki, sest ma olen segaverelisem kui muidu eestlased ja ma ei lähe sauna taha rusikaga vastu seina lööma, vaid oman oma arvamust. Ja seisan oma arvamuse eest niikaua kui vaja. Mhmh, olen jah siuke m*nn ja mongol, saage üle.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mulle meeldib ka asju ajada ausalt ja ka nii,et see ka näib aus,mitte ei ole JOKK(peale Reimpsi poolt eespool viidatud LS mõningatele punktide). Siiani pole elus midagi tegematta jäänud ning uni on hea.
No see siin ei olnud kaubandusliku loterii moodigi,see oli copy Viking Loto aastaloosist,kus läks loosi 2x MB maasturid.Vahe oli auhinna suuruses ja pileti hinnas.
Tegelikult oli selle tegevuse teema kuidagi oma rattast lahti saada,sest keegi ei soovinud seda osta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:

Davai, tarkpea, kuidas see "tsikliloos" siis kaubanduslik loterii on? Tsiteerin: "...kaubanduslik loterii on kauba või teenuse pakkuja poolt kauba või teenuse müügi edendamiseks või kauba, teenuse või nende pakkuja reklaamimiseks korraldatav klassikaline või kiirloterii". Seda on, muide, käsitletud hasartmänguseaduse paragrahvides 47 ja 48, vihjeks. Aga ma tahaks ikkagi lahtikirjutatult näha, kuidas näiteks eraisiku poolt loositav Z1000 on "kauba või teenuse müügi edendamiseks või kauba või teenuse reklaamimiseks".. Ja siis vaata ka, mis andmed on vaja loterii korraldamiseks taotletava loa jaoks esitada (ennetan seda, et "eraisik võib ju ikka kaa korraldadaa"). Vihjan siis aktsiakapitalile, mida nõutakse OÜ-lt, kes tahab miskit korraldada.. Tehke-tehke omariiulifirmasid selle jaoks.

Deem tõesti, tarku jätkub.

Kas sul on lugemisega raskusi või? Seaduses on konkreetselt kirjas, et kaubanduslik loterii, mille võidufond on alla 10 000 euro ei käi hasartmänguseaduse alla. Seega ei kehti ka mitte mingid nõuded aktsiakapitalile jne. Ja seda ei pea ka tegema eraisikuna, seda kirjutasin ma ka. Hetkel eestis on OÜ regamine 15 minuti küsimus. Mul on näiteks lihtsalt igaks juhuks paar OÜ-d regatud.
Pagana düsgraafik.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:

Kas sul on lugemisega raskusi või? Seaduses on konkreetselt kirjas, et kaubanduslik loterii, mille võidufond on alla 10 000 euro ei käi hasartmänguseaduse alla. Seega ei kehti ka mitte mingid nõuded aktsiakapitalile jne. Ja seda ei pea ka tegema eraisikuna, seda kirjutasin ma ka. Hetkel eestis on OÜ regamine 15 minuti küsimus. Mul on näiteks lihtsalt igaks juhuks paar OÜ-d regatud.
Pagana düsgraafik.

Mehed mis teil viga on? Lihtlabane vaidlus kisub juba raevukaks löömaks. Lugege tähelepanelikult ja vaadake üldisi praktikaid, mida seadust tõlgendades rakendatakse.

Kaubanduslik loterii eeldab, et sa müüd midagi. Loosipilet on asi, mille sa saad kauba peale. Loos on konkreetse kauba müügi edendamiseks. Sellega suunatakse sind ostma näiteks .... 0.20€ maksvaid rinnamärke. Kui sul tekkis nüüd tunne, et seaduslik on teha kaubanduslik loterii kus peaauhinnaks on tsikkel ja müüa rinnamärke karmi juurdehindlusega (ütleme 22,20€/tk) siis arva uuesti. Tegemist on teeseldud tehinguga. Tehingu tegelik sisu on tsikli loosimine. Seadus vaatab sellisel juhul ikka ja ainult tehingu tegelikku sisu ja mitte selle vormilist esitust. Mis siin siis nii keerulist on?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:

Mehed mis teil viga on? Lihtlabane vaidlus kisub juba raevukaks löömaks. Lugege tähelepanelikult ja vaadake üldisi praktikaid, mida seadust tõlgendades rakendatakse.

Kaubanduslik loterii eeldab, et sa müüd midagi. Loosipilet on asi, mille sa saad kauba peale. Loos on konkreetse kauba müügi edendamiseks. Sellega suunatakse sind ostma näiteks .... 0.20€ maksvaid rinnamärke. Kui sul tekkis nüüd tunne, et seaduslik on teha kaubanduslik loterii kus peaauhinnaks on tsikkel ja müüa rinnamärke karmi juurdehindlusega (ürleme 22,20€/tk) siis arva uuesti. Tegemist on teeseldud tehinguga. Tehingu tegelik sisu on tsikli loosimine. Seadus vaatab sellisel juhul ikka ja ainult tehingu tegelikku sisu ja mitte selle vormilist esitust. Mis siin siis nii keerulist on?

Mac, minu point on tegelikult see, et kas on mõtet iga teema puhul minna selliseks mendiks kätte nagu reimps? Kui see loosimine korraldatakse ausalt, siis keda on petetud, loosi ostmine on 100% vabatahtlik? Vähemalt FB krossirühmades tunnevad kõik kõiki ja usaldatakse teineteist. Tänavaratturite kohapealt sõna ei võta, ei tunne seda seltskonda.
Sellise viisiga müüs mu tuttav kolme päevaga oma krossika maha ja Tanel Leok müüs vist ühe päevaga. Muidu sa tihti võidki oma ratast müüma jääda.
Mulle väga meeldiks, kui reimps viskuks ka samasuguse tarmuga igasuguste tagarattal sõitjate, kiiruseületajate ja muude LS rikkujate tampimisele.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:

Mac, minu point on tegelikult see, et kas on mõtet iga teema puhul minna selliseks mendiks kätte nagu reimps? Kui see loosimine korraldatakse ausalt, siis keda on petetud, loosi ostmine on 100% vabatahtlik? Vähemalt FB krossirühmades tunnevad kõik kõiki ja usaldatakse teineteist. Tänavaratturite kohapealt sõna ei võta, ei tunne seda seltskonda.
Sellise viisiga müüs mu tuttav kolme päevaga oma krossika maha ja Tanel Leok müüs vist ühe päevaga. Muidu sa tihti võidki oma ratast müüma jääda.
Mulle väga meeldiks, kui reimps viskuks ka samasuguse tarmuga igasuguste tagarattal sõitjate, kiiruseületajate ja muude LS rikkujate tampimisele.

Nojah, eks meil ole kõigil paremaid ja halvemaid hetki. Hetkel tuli sul väga hästi välja.
Tähelepanek "tagarattal sõitjate, kiiruseületajate ja muude LS rikkujate" kohta on vägagi õiges kohas. Meil kõigil omad kiiksud ja Reimpsi ümberkasvatamine meil sinuga ei õnnestu kohe üldse mitte. Kellege ümberkasvatamine on (tavaolukorras) ilmvõimatu tegevus, ainuke isik keda sina saad ümber kavatada oled sina ise.
Ma ka ei näinud siin võimalust pettuseks (kui seadus välja jätta). Ja ausalt, keda peaks see antud juhul huvitama, kui kõik on väga rahul. Ma usun, et isegi Maksuametil on teglikkuses väga savi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Müügiteema on meil nii ilusti reguleeritud, et isegi veregrupp peab kirjas olema, kui "määrustepäraselt" asjast lahti soovid saada aga siinkohal sooviks ajutrustilt selget otsust, kas sellised loteriid/allegriid on foorumis OK või aia-aia :?:
Lõppeks see verbaalne poks juba ära.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: L: Mootorratta Z1000 LOOSIMINE! [TÜHISTATUD!]

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Teemaarendus on edasi kuskil juriidika foorumis.

--

Loos jäi ära, kõik said õppetunni.

pretensioonid Teema algatajale või modedele.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Suletud

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”