Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

arbs kirjutas:

Senal olemas selline kaamera 10c, müügil Tallinna motodepoos.
http://www.sena.com/product/10c/
Tean et seda on juba ostetud, oskab keegi kommenteerida häid ja halbu külgi!

Ma üritan alati välja mõelda, et miks keegi peaks tahtma, et tal saab üheagselt tühjaks nii kaamera, kui ka sideseadme aku. Nii umbes 2-3 tundi pärast sõidu algust. Senini pole suutnud ära arvata. On kellegil mingeid tarku mõtteid sellel teemal?



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

arbs
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Nov 2011, 11:55
Tsikkel: BMW R12100GS
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas arbs »

Macintosh kirjutas:
arbs kirjutas:

Senal olemas selline kaamera 10c, müügil Tallinna motodepoos.
http://www.sena.com/product/10c/
Tean et seda on juba ostetud, oskab keegi kommenteerida häid ja halbu külgi!

Ma üritan alati välja mõelda, et miks keegi peaks tahtma, et tal saab üheagselt tühjaks nii kaamera, kui ka sideseadme aku. Nii umbes 2-3 tundi pärast sõidu algust. Senini pole suutnud ära arvata. On kellegil mingeid tarku mõtteid sellel teemal?

Sellel on üks hea omadus kuna saab vajadusel ühendada akupanga, usb ots asub all ja kergesti ühendatav!

Viimati muutis arbs, 11 Mai 2016, 12:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas tuman »

arbs kirjutas:
Macintosh kirjutas:
arbs kirjutas:

Senal olemas selline kaamera 10c, müügil Tallinna motodepoos.
http://www.sena.com/product/10c/
Tean et seda on juba ostetud, oskab keegi kommenteerida häid ja halbu külgi!

Ma üritan alati välja mõelda, et miks keegi peaks tahtma, et tal saab üheagselt tühjaks nii kaamera, kui ka sideseadme aku. Nii umbes 2-3 tundi pärast sõidu algust. Senini pole suutnud ära arvata. On kellegil mingeid tarku mõtteid sellel teemal?

Sellel on üks hea omadus kuna saab vajadusel ühendada akupanga, usb ots asub alla ja kergesti ühendatav!

Lisaks saab ju isegi mõne € eest Ebayst usb pordi rattale, lükata vidin selle külge ja pole mingisugust akuprobleemi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

tuman kirjutas:

Lisaks saab ju isegi mõne € eest Ebayst usb pordi rattale, lükata vidin selle külge ja pole mingisugust akuprobleemi.

Tõsi ta on. Samas on ikka "tore" ka, kui kiivri külge saab mõned lisajuhtmed ühendada. Eriti pärast seda, kui me oleme pikat vaeva näinud igatsugu juhtmevabade BT lahenduste hankimisega.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Macintosh kirjutas:
tuman kirjutas:

Lisaks saab ju isegi mõne € eest Ebayst usb pordi rattale, lükata vidin selle külge ja pole mingisugust akuprobleemi.

Tõsi ta on. Samas on ikka "tore" ka, kui kiivri külge saab mõned lisajuhtmed ühendada. Eriti pärast seda, kui me oleme pikat vaeva näinud igatsugu juhtmevabade BT lahenduste hankimisega.

:mrgreen:

5248653

VSK
Postitusi: 54
Liitunud: 27 Apr 2010, 10:42
Tsikkel: Honda CBF1000 FA
Asukoht: Tallinn

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas VSK »

Kas augusti lõpus oleks kellelgi laenata seikluskaamerat? Nädalaseks motomatkaks. Mõistliku (sümboolse) tasu eest.

Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas demineerija »

VSK kirjutas:

Kas augusti lõpus oleks kellelgi laenata seikluskaamerat? Nädalaseks motomatkaks. Mõistliku (sümboolse) tasu eest.

Tehnoturus mingid Midlandi kaamera mudelid võiku papi eest. Iseasi, kas pilt on ka nagu võikul või mitte.
http://tehnoturg.ee/kaamerad/seikluskaamerad

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Midland XTC300 on päris normaalne vidin.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

VSK
Postitusi: 54
Liitunud: 27 Apr 2010, 10:42
Tsikkel: Honda CBF1000 FA
Asukoht: Tallinn

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas VSK »

demineerija kirjutas:
VSK kirjutas:

Kas augusti lõpus oleks kellelgi laenata seikluskaamerat? Nädalaseks motomatkaks. Mõistliku (sümboolse) tasu eest.

Tehnoturus mingid Midlandi kaamera mudelid võiku papi eest. Iseasi, kas pilt on ka nagu võikul või mitte.
http://tehnoturg.ee/kaamerad/seikluskaamerad

tänud! lähen vaatan xtc400 mudelit.

Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas shortcut »

Kirjutan siia väikese review Garmin Virbist ja enda kogemustest selle kaameraga.
Olen nüüd 2 aastat kasutanud Garmin Virb baas mudelit (see mis näeb välja nagu Elite kuid ilma naviga ühendamise võimaluseta ja muude ägedusteta).

Minu tähelepanekud.

Miinused

  • 1080p 30fps jääb nõrgaks, kui sõidad suurematel kiirustel siis oleks vaja ikkagi rohkem kaadreid ühte sekundisse mahutada, et pilt jääks teravamaks.

  • 720p 60fps on juba hea, kuid 720p on juba suhteliselt iganenud formaat ning tänapäeval peaks minimaalselt olema 1080p (minu arvates).

  • Varjude/tumedamate alade kompenseerimine käib ebaühtlaselt ehk kui sõidad näiteks varjus ning kaadrisse mahub kenasti ka ilus päikeseline taevas siis see taevas saab liiga palju üle valgustatud (overexposure) - puudub dünaamiline valguse kompenseerimine.

  • Built-in mikrofon on nõrk ning ainukene viis parema heli saamiseks on kasutada eraldi mikrofoni, mis suunata kiivrisse kus on tuulevaiksem.

  • Eelmisest punktist tulenevalt - et kasutada eraldi mikrofoni on vaja osta juurde mini USB to AUX veider ülemineku juhe (saadaval vaid Garmini poest).

Plussid

  • Töökindel kui kurat - pole ühtegi probleemi olnud ning kaamera on saanud tõsiselt karmi kasutust

  • Veekindel - pole vaja juurde osta eraldi ümbrist. Olen testinud paduvihmas, basseinis ja isegi Atlandi ookeanis.

  • Salvestuse suur on/off nupp - see on ilmselt kõige parem lahendus selle kaamera puhul. Pole vaja mingisugust eraldi pulti ja peenhäälestust kuskilt lenksu pealt puldiga teha. Ülimalt mugav ja ohutu.

  • Põrutuskindel - see kaamera on tõesti põrutuskindel, olen seda mitte tahtlikult saanud testida ja müts maha Garminile.

  • Aku kestus on suurepärane. Tal on suur aku ja monochrome display, mis tarbib vähe voolu (display võib olla mõnele inimesele miinuseks).

Kuna tegemist on tänaseks juba vana mudeliga ning vaevalt keegi seda ostma hakkab siis võtaksin paari lausega kokku ka minu õppimised ja mida ma vaataksin uue kaamera puhul.

Kindlasti peaks olema võimalus minimaalselt salvestada 1080p 60fps videot (paremal juhul 1440p) - kiirema sõidu puhul on see pilt tõesti teravam.
Hea valgus dünaamika, et tumedamate alade kompenseerimine ei käiks heledamate alade ülevalgustamisega. Samuti ka see, et hämaras suudaks kaamera piisavalt kompenseerida ilma suurema pildi kvaliteedi kaota. Senini olen pannud tähele, et sellistele karmidele kriteeriumitele täna suudab kenasti vastu astuda vaid GoPro4 (silver/black), teistel on alati ühest või teises aspektis midagi vajaka jäänud. Muljet on mulle avaldanud ka Drift Ghost-S ja Sony AS100 (jt selle seeria kangemad kaamerad).

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG

Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Lihtsalt infoks. Garmin teatas uuesti VIRBi mudelist - Garmin VIRB Ultra 30.

Link: Garmin Shop » Sports & Recreation » Action Cameras » VIRB® Ultra 30

Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas shortcut »

Hehhee... Garmini kasutajana tahtsin just sama info siia panna. Mulle tundub igatahes, et ma enam nii väga GoProd järgmiseks kaameraks ei tahagi.

Mõned andmed, mis mulle silma jäid:
– Lisatud 4K/30ja24fps ja 2.7K/30ja60fps salvestamis režiimid
– Aegluubis režiimid kuni 240fps @ 720p, ja 120fps @ 1080p
– Lisatu YouTube Live Streaming (ainult iOS seadmetel hetkel)
– Lisatud võimalus ühenduda WiFi võrku (MiFi, kodu võrk jne), plus telefoni WiFi
– Lisatud võimalus maha mängida Miracast toega TV ekraanile juhtmevabalt
– Lisatud kaamera sisene pildi stabilisatsioon kuni 1080p/60fps resolutsioonini (vähendab värinat/raputust)
http://www.garmineesti.ee/kaamerad/virb-ultra-30
Hind tellides: 529,99€

oojamaa kirjutas:

Lihtsalt infoks. Garmin teatas uuesti VIRBi mudelist - Garmin VIRB Ultra 30.

Link: Garmin Shop » Sports & Recreation » Action Cameras » VIRB® Ultra 30

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

sinilind123 kirjutas:

Võimalusel kuluta paar eurot rohkem ja osta midagi, millel on pildistabilisaator ka.
SJCam on Hiina tootja, kelle kaamerad on tõsiselt laineid löönud.
https://goo.gl/gN2DXS
https://goo.gl/5vbBPd
https://goo.gl/JU49BN

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Lähinädalatel saan Karma Grip'i testida, kuna mul on Hero5 kasutada.
Selle kohta võib juba päriselt stabilisaator öelda:

Eks panen mingid testid siis siiagi üles (kuigi neid Youtubes juba omajagu).

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas puna »

See asjalik kombo kui on vajadust sellise järgi

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Macintosh kirjutas:
sinilind123 kirjutas:

Võimalusel kuluta paar eurot rohkem ja osta midagi, millel on pildistabilisaator ka.
SJCam on Hiina tootja, kelle kaamerad on tõsiselt laineid löönud.
https://goo.gl/gN2DXS
https://goo.gl/5vbBPd
https://goo.gl/JU49BN

Poole kallimad. Kas ca kuni 70eur hinnaga ok asja ei ole võimalik saada? :mrgreen:

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Minul on juba pikka aega kasutusel Xiaomi Yi, kirjutasin ka mingi arvustuse laadse asja sellest: http://jesper.vineda.com/xiaomi-yi/ . Uuematel on see fookuse probleem ka korras.

Samas ma olen üsna kindel, et see Acme on ka täiesti normaalne kaamera. Pole mõtet osta mingit huippu kallist asja, mida pärast pead hakkama vati sees hoidma, kuna kaamera ära lõhkumine on rahaliselt liiga valus laks. Need kaks korda kallimad ei ole oma pildikvaliteedilt kohe kindlasti kaks korda paremad, pigem on raskusi üldse eristamisega, et mis millega filmitud on.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on nüüd SJCam 4000 olnud ligi 2 aastat.Kasutan seda igapäevaselt ka autol pardakaamerana ja siiani kõik töötab ehk 69€ eest on asja küll ja veel.Hinna sees oli kaks akut,auto hoidja,mitu kinnitust kiivrile ja rattale,2 veekindlat korpust,millest üks ka juhtmega tsikli peal kasutamiseks.Üks aku on tänaseks peeti läinud,sest on koguaeg juhe taga,kui autol süüde sees.Aga neid akusid saab olematu raha eest lisaks tellida,ma võtsin kohe 4 ligi ja nüüd asi muretu.
Sõbra Garmin Virb ei tee raudselt paremat videot,kui see minu oma.Hinna vahe oli tol ajal ,kui ta Garmini ostis rohkem kui 10 korda.Venna Gopro (499€) kohta oleks mul ka suht sama jutt.
Vinge kaamera ei tee ise head videot,vaid pigem peab õppima seda ise tegema.Kehv operaator ei saa ka hea kaameraga kottigi tehtud,aga kehvema kaameraga hea tegija saab suurepärase tulemuse.Tsikli peal on suurim probleem kaamerale õige koha leidmine,kus ei oleks ratta vibrat ja tuul ei tekitaks värinat ning ka fookuses oleks õiged asjad õige nurga all jne.Kiivri küljes saab üldiselt parima tulemuse,kui õpid oma pead õiges suunas ja õige kiirusega liigutama.

Mul on siit tellitud
https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 86058.html

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Multi »

Olen ka juba mõnda aega tahtnud omale seikluskaamera muretseda ja päris palju tunde selle teema uurimise alla pannud. Jagan nüüd oma uusi teadmisi teiegagi.

Seikluskaamerate juures on üldiselt kolm suuremat asja, millele tasub ostes tähelepanu pöörata.

Esimene on loomulikult pildikvaliteet. Tavalistes oludes teevad ka paljud odavad kaamerad üllatavalt head pilti. Suurem erinevus tuleb sisse näiteks valgest pimedasse liikumisel või vastupidi, hämaras filmimisel ja väga päikeselisel päeval filmimisel, samuti varjus asuvate asjade väljajoonistamisel ja värvide temperatuuris. Samas on paljude Hiina kaameratega ka see teema, et paberil lubatakse väga häid näitajaid, aga tegelikkus pole nii ilus. Reklaamitud 4K võib tegelikult olla lihtsalt upscaled 1080p, ehk võetud madalam resolutsioon, seda laiemaks venitatud ja tühjad kohad pikslitega täidetud. Sellisel juhul võib 1080p pilt olla parema kvaliteediga kui 4K, mis on täiesti kasutamatu. Tähelepanu tasub pöörata ka kaadrisagedusele. 30fps võib tavalise video puhul piisav olla (kinofilmide kaadrisagedus on üldse 25fps), aga 60fps on ikka tükk maad ilusam, eriti motovlogimise puhul.

Teine asi on pildistabilisaator. See on miski, mida enamikul odava otsa kaameratest pole. Isegi paljudel Goprodel pole seda (jään praegu vastuse võlgu, mis mudelist alates Goprol stabilisaator sees on). Stabilisaator annab aga video kvaliteedile päris palju juurde, kui joostes või konarlikul teel sõites filmida.

Kolmas asi on heli salvestamine. Üks asi on sisemine mikrofon- nende kvaliteet on seinast seina ja odavatel kaameratel on pigem kehvapoolne, kuigi on ka erandeid. Kui aga tahta motovlogida ja sõidu pealt rääkida, tuleb niikuinii leida mingi teine lahendus. Odava otsa kaameratel ei ole üldiselt võimalust ühendada välist mikrofoni, nii et see on jälle midagi, millega arvestada. Kõige odavam mikrivõimalusega kaamera on Gitup Git2, millel on ka stabilisaator ja pildikvaliteet on üpris hea. Maksab Aliexpressis koos tarvikutega kuskil 110€ ringis. Ise mõtlesin, et kuna mul on niikuinii plaanis osta kiivri külge odav Hiina intercom, siis salvestan heli üle bluetoothi telefoni diktofoniga ning monteerin pärast videoga kokku, nii et mikrisisend pole määrav.

Panin omale hinnapiiriks 100€, sest ei tea, kui palju see kasutust leiab ja võiks olla piisavalt odav, et poleks väga kahju, kui katki läheb. Pärast suure hulga Youtube review'de vaatamist ja asja uurimist sai selgeks, et kõige parema hinna ja kvaliteedi suhtega kaamera on Hawkeye Firefly 7S. Teeb väga hea kvaliteediga 1080p 60fps videot, stabilisaator on sees, kaameral on nii ees kui taga ekraan, mis teeb kasutamise lihtsamaks ja maksab see kõik koos suure hulga tarvikutega ainult 63€ kanti.
http://www.gearbest.com/action-cameras/ ... tml?wid=21
Gearbest on üldse üks lehekülg, kus üllataval kombel on seikluskaamerad odavamad kui nt eBays või Aliexpressis.

Firefly 7S review'sid on Youtubes omajagu, aga panen siia mõned võrdlevad videod. Nagu eelnevalt mainitud, siis SJCAM on ka tõesti päris hea firma, aga maksab pisut rohkem.


Viimati muutis Multi, 05 Mär 2017, 21:42, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Lihtsalt väike täpsustus - Euroopa standard (ehk PAL) on 25/50 fps, USA oma (NTSC) on 30/60 fps, kino oma on 24fps. Iseenesest silmale vahet pole, aga kui tahad hiljem mitmest kaamerast tulnud kraami kokku monteerida, siis tasub enne panna nad sama standardi järgi filmima, sest konverteerimine on valulik ja kadudega protsess. 50-st 25 ja 60-st 30 tegemine on vajadusel lihtne, aga just see 25 -> 30 hüpe on problemaatiline.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mul omal 38 euroga ostetud Eken H9. Hetkel juba küsitakse natuke rohkem nende eest 45eur. Selle raha eest saab karbitäie nänni kaasa. Aku maksab 2.5 eur tk ja kestab 1.5-2h. Kuna nii odav, siis ma kasutan seda gopro asemel. Istub gopro mounti ka. Võiks muidugi parem olla, aga ma ikka päris rahul. Heli salvestamist sellega väga ei tasu loota.

Viimati muutis ranel, 05 Mär 2017, 21:38, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu SJCam teeb sellise pildi
Sombusel hommikul

ja öösel

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Urmas66, see öine pilt on päris jube pardakaamerana ju.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Urmas66, see öine pilt on päris jube pardakaamerana ju.

Arvad,et need 499+ maksavad teevad oluliselt paremat?Selle autol olid ka suht kehvad tuled,nii et palju ka seal kinni.Minu jaoks öö ,ei ole tsikliga liikumisel nii kui nii teema,nii et ei loe probleemiks,aga need kallimad ei tee oluliselt paremat pilti öösel(isiklikult kontrollitud).
Hommikune pilt on ka suht varahommikul 9-10 vahel tehtud ,detsembri kuus vist.Tegelikult oli sel hetkel palju pimedam,kui kaamerast paistab.
Mul lõunas tehtud reisi videod nii suure mahuga ,et ei viitsi neid kuhugi üles laadima hakata,aga pilt on igati hea võrreldes kallite kaameratega tehtuga.Üks neist isegi samal reisil ,teise tsiklipealt ,samal ajal tehtud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas:
ranel kirjutas:

Urmas66, see öine pilt on päris jube pardakaamerana ju.

Arvad,et need 499+ maksavad teevad oluliselt paremat?Selle autol olid ka suht kehvad tuled,nii et palju ka seal kinni.Minu jaoks öö ,ei ole tsikliga liikumisel nii kui nii teema,nii et ei loe probleemiks,aga need kallimad ei tee oluliselt paremat pilti öösel(isiklikult kontrollitud).
Hommikune pilt on ka suht varahommikul 9-10 vahel tehtud ,detsembri kuus vist.Tegelikult oli sel hetkel palju pimedam,kui kaamerast paistab.
Mul lõunas tehtud reisi videod nii suure mahuga ,et ei viitsi neid kuhugi üles laadima hakata,aga pilt on igati hea võrreldes kallite kaameratega tehtuga.Üks neist isegi samal reisil ,teise tsiklipealt ,samal ajal tehtud.

Kui meeles on, siis millalgi pimedas sõites viskan oma hiinakaga auto pardakaamera video üles. Maksis ka 60 eur kanti, aga no öine pilt on ikka teine maailm.
Pardakaamerana on suht pointless ju, kui pimedas ei tuvasta isegi numbrimärke ära.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Jesper kirjutas:

Lihtsalt väike täpsustus - Euroopa standard (ehk PAL) on 25/50 fps, USA oma (NTSC) on 30/60 fps, kino oma on 24fps. Iseenesest silmale vahet pole, aga kui tahad hiljem mitmest kaamerast tulnud kraami kokku monteerida, siis tasub enne panna nad sama standardi järgi filmima, sest konverteerimine on valulik ja kadudega protsess. 50-st 25 ja 60-st 30 tegemine on vajadusel lihtne, aga just see 25 -> 30 hüpe on problemaatiline.

Omapoolt lisaksin veel et Euroopas on mõistlik kasutada 25/50 fps ka sellepärast, et meie vahelduv vool on 50Hz.
Kui filmid kunstvalgusega, siis 30/60 fps puhul tulevad pildile "jooned" sisse, sest kunstvalgus tegelikult "vilgub" 50 korda sekundis. Kui filmid 25/50 fps, siis seda pole näha.

50fps

60fps

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

oh shit, pean selle järgi katsetama, ma siiani olen kõik 60-ga filminud. seda muidugi õues aga siiski, hea info

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Erik »

ainult päevavalguslambi (luminofoorlamp?) teema on see vilkumine

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas kris. »

Erik kirjutas:

ainult päevavalguslambi (luminofoorlamp?) teema on see vilkumine

Odavad LED-d vilguvad täpselt samamoodi ...

terv
Kris.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”