Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:
randel kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma sain sinu muudest asjadest aru,aga seda konkreetset asja küsisin puhtalt enda jaoks,et kas on nii?

Jah, muidugi saab ka väikese mälumahu ja mälukaardi kombinatsiooniga hakkama, kui sa seda silmas pidasid. Kas see sama mugav lahendus on kui suur sisemälu, on ilmselt kasutajas kinni.

Ei ole just minu teetass seega oskad ehk lahti seletada suur sisemälu vs väike sisemälu + sd kaart? millised on erinevused kasutamises/mugavuses? minul toetab kuni 32GB kaarti, kui see oluline on.

Küsisin oma kontaktilt,kellelt neid asju ostame ja tema ütles,et otsest vahet pole,kus see garmini kaart asub.Nii palju ütles,et kui seade peeti läheb,siis kaart(ostetud ise tehtud jne.), jääb SD kaardile alles,aga seadmest ei saa enam midagi kätte ,kui see lõpnud on.Sellist asja nagu telefonidel ja tahvlitel,et vahemälu suurus muudab seadme töökiirust neil seadmetel polevat.
Ehk,siis minu loogika ütleb,et kui on piisavalt suur SD kaart,kuhu kõik uuendused ja kaardid ära mahuvad,siis pole vahet.Vähemalt minu jaoks.Ma uuendan veokate kaarte üsna tihedalt,sest sedameid on meil käigus 10 ringis ja alati lasen enne SD arvutis tühjaks ning siis jälle uus kaart peale.Esiteks läheb justkui kiiremini see uuendamine(võibolla tundub)ja vigasid ehk peeti läinud uuendamisi on vähem.

Ma muidugi ei kasuta ei tracke ega midagi taolist.Kasutan ainult navigeerimist sisestatud aadresside järgi ja ei enamat.Ma ei lase kunagi GPS-l otsida teid ega otse minemisi,kui ma pole ise veendunud,et see ka on reaalselt parim tee minu jaoks.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Millist navi lukku soovitate? Touratech pakub, kas see on hea? Kas miski võiks parem olla?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ats30 kirjutas:

Millist navi lukku soovitate? Touratech pakub, kas see on hea? Kas miski võiks parem olla?

Wunderlich teeb kah mingisuguseid. lähedalt pole näinud. endale ostsin Jälgimäelt Touratechi oma. oli letist võtta. lukustus on 4+. ilma tööriista appi võtmata lahti ei saa. vibravastased kummileevendid on võibolla liiga pehmed. bmw originaal kinnitusega ei värisend ekraan üldse, Touratechi omaga tuleb vahest häiriv vibra pildile sisse. aga see ilmselt boxeri rida.

5248653

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:
ats30 kirjutas:

Millist navi lukku soovitate? Touratech pakub, kas see on hea? Kas miski võiks parem olla?

Wunderlich teeb kah mingisuguseid. lähedalt pole näinud. endale ostsin Jälgimäelt Touratechi oma. oli letist võtta. lukustus on 4+. ilma tööriista appi võtmata lahti ei saa. vibravastased kummileevendid on võibolla liiga pehmed. bmw originaal kinnitusega ei värisend ekraan üldse, Touratechi omaga tuleb vahest häiriv vibra pildile sisse. aga see ilmselt boxeri rida.

Olen mingi ülevaate saanud pakutavast. Silma on jäänud kolm tootjat, kelle kaup võiks ideaalis sobida:

  1. Kradellock http://shop.vn-teile.de/product_info.ph ... o-590.html Lihtne, miniatuurne ja tundub üsna efektiivne. Miinustest tooks esile et ta siiski ei tugevda olemasolevat kinnitust vaid ei lase originaalkinnituse küljest seadet eemaldada. Seda siis kuniks plastikust originaalkinnitus vastu peab/ järgi annab. Ka on toote hind päris krõbe (155€). Aga kõige nõmedam on selle väikese vidina postikulu, mis Saksamaalt tellides (ainus koht Euroopas ongi viidatud link) ca 37€.
  2. Wunderlich http://www.wunderlich.de/shop/en/wunder ... 002-1.html
    Tundub sümpaatne. Tugevast metallist raam toetab seadet ka alt poolt. Lisaks vibratsiooni vähendav kummine sisepind. Hind 100€ +postikulu 20€. Tundub mõistlik ja selles postituses välja toodud variantidest minu lemmik (seda ilma reaalselt nägemata ja katsumata).
  3. Touratech http://www.ebay.de/itm/Touratech-Versch ... SwtfhYtCSR Tuntud tegija, tõenäoliselt võib kvaliteeti usaldada. Minu jaoks miinuseks on palju liikuvaid osi, sealhulgas väikesed vedrud, kummirõngad jne. Võrreldes eelmiste toodetega tundub keeruline ja paljudest väikestest liikuvatest osadest koosnev toode pisut riskantne. Foorumites kurdetakse, et "tiivad" mis peaks vähendama vibratsiooni, ei saa sellega hakkama. Hind ka suht krõbe, aga kuna selle sees on ka postikulu siis pole 170€ nii hull.

Üks toode oli veel, aga selle tööpõhimõtteks oli, et miniatuurne lukukeel takistas navi eemaldamise päästiku sisse vajutamist. kogu muu osa oli jämedast rauast.

Ehk siis hetkel Kibu pakutud Wunderlich tundub asjalikeim pakkumine. Kui keegi selle vidina omanikest oleks nõus paari sõnaga kommenteerima või katsuda laskma siis olen huvitatud. Touratechi katsuks ka, just rattale kinnitatuna.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Martino »

Kui me nüüd ümber muna sõitmisest räägime, siis mina võtaksin lisaks ühele moodsale ja suurele ja korralikule navile kaasa ka ühe väikese (mingi Oregon või eTrex on piisav) ning paar mälukaarti kaartidega. Garmini LM-mudelitega kaasas käiva eluaegse kaardiuuenduse kaardifailid on kasutatavad ainult konkreetsel seadmel, seega selle kaarte teises seadmes kasutada ei saa. Kui pikale sõidule tuleb kaasa ka arvuti, siis võib lahenduseks olla ka Garmini kaarditarkvara kaasavedamine arvutis.
Praktikas teeksin mina niimoodi, et korjaksin kokku mulle reisi jooksul vajalikud kaardid, testiksin nende toimimise vajalikel seadmetel, kopeeriksin mälukaartidele ja arvutisse ning hoiaksin koopiaid kusagil pilvekettal, kasvõi Dropboxis (sest Google teenused ei tarvitse olla kõikides riikides, näiteks Hiinas, kasutatavad).

Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ats30 kirjutas:
KIBU kirjutas:
ats30 kirjutas:

Millist navi lukku soovitate? Touratech pakub, kas see on hea? Kas miski võiks parem olla?

Wunderlich teeb kah mingisuguseid. lähedalt pole näinud. endale ostsin Jälgimäelt Touratechi oma. oli letist võtta. lukustus on 4+. ilma tööriista appi võtmata lahti ei saa. vibravastased kummileevendid on võibolla liiga pehmed. bmw originaal kinnitusega ei värisend ekraan üldse, Touratechi omaga tuleb vahest häiriv vibra pildile sisse. aga see ilmselt boxeri rida.

Olen mingi ülevaate saanud pakutavast. Silma on jäänud kolm tootjat, kelle kaup võiks ideaalis sobida:

  1. Kradellock http://shop.vn-teile.de/product_info.ph ... o-590.html Lihtne, miniatuurne ja tundub üsna efektiivne. Miinustest tooks esile et ta siiski ei tugevda olemasolevat kinnitust vaid ei lase originaalkinnituse küljest seadet eemaldada. Seda siis kuniks plastikust originaalkinnitus vastu peab/ järgi annab. Ka on toote hind päris krõbe (155€). Aga kõige nõmedam on selle väikese vidina postikulu, mis Saksamaalt tellides (ainus koht Euroopas ongi viidatud link) ca 37€.
  2. Wunderlich http://www.wunderlich.de/shop/en/wunder ... 002-1.html
    Tundub sümpaatne. Tugevast metallist raam toetab seadet ka alt poolt. Lisaks vibratsiooni vähendav kummine sisepind. Hind 100€ +postikulu 20€. Tundub mõistlik ja selles postituses välja toodud variantidest minu lemmik (seda ilma reaalselt nägemata ja katsumata).
  3. Touratech http://www.ebay.de/itm/Touratech-Versch ... SwtfhYtCSR Tuntud tegija, tõenäoliselt võib kvaliteeti usaldada. Minu jaoks miinuseks on palju liikuvaid osi, sealhulgas väikesed vedrud, kummirõngad jne. Võrreldes eelmiste toodetega tundub keeruline ja paljudest väikestest liikuvatest osadest koosnev toode pisut riskantne. Foorumites kurdetakse, et "tiivad" mis peaks vähendama vibratsiooni, ei saa sellega hakkama. Hind ka suht krõbe, aga kuna selle sees on ka postikulu siis pole 170€ nii hull.

Üks toode oli veel, aga selle tööpõhimõtteks oli, et miniatuurne lukukeel takistas navi eemaldamise päästiku sisse vajutamist. kogu muu osa oli jämedast rauast.

Ehk siis hetkel Kibu pakutud Wunderlich tundub asjalikeim pakkumine. Kui keegi selle vidina omanikest oleks nõus paari sõnaga kommenteerima või katsuda laskma siis olen huvitatud. Touratechi katsuks ka, just rattale kinnitatuna.

Touratechi liikuvaid osi karta pole vaja, arvan mina. ja Jälgimäel taheti selle 590/595LM mudeli oma eest 125 euri umbes. kui tahad paigaldatud varianti vaadata siis võid minujuurest läbi tulla.
Wunderlich oma miinus tundub olema et ilma lukustamata ei saagi kasutada. kui keerad ülemise sajoobi alla siis peab ta ka lukku keerama. Touratechil saad tiivad ümber navi kinni panna ka ilma lukku panemata. lisaks saab selle kaasasolevaga paigaldada KTM i navikinnitus raami külge (peenikese pulgaga). Garmini enda kinnitust saab ka kasutada. auguvahed samad. Vibrakaitse tundub olema T. omal palju parem kui W.-l

5248653

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:

Touratechi liikuvaid osi karta pole vaja, arvan mina. ja Jälgimäel taheti selle 590/595LM mudeli oma eest 125 euri umbes. kui tahad paigaldatud varianti vaadata siis võid minujuurest läbi tulla.
Wunderlich oma miinus tundub olema et ilma lukustamata ei saagi kasutada. kui keerad ülemise sajoobi alla siis peab ta ka lukkul panema

Saame siis võrrelda, tellisin W juba ära. See lukustamise kohustus mulle sobib, ma suht hajameelne.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ei oska küll kommenteerida kaugemal kodust(välismaal) või maakohas navigeerimist,aga kuna uus auto ja ostsin sinna ka sellise telefoni kinnituse ,millest sõiduajal ekraani näha, hakkasin üle mitme aasta WAZE kasutama.Areng nende aastatega ,mil seda ei kasutanud, on olnud märkimisväärne.
Tallinn-Pärnu kaamerad ja ka Harjumaal on kõik teed näha ning kiirust näitab täpselt.Linnas pakub palju variante teekonnaks ja lisana see ummikute ja politsei olemasolu kuvamine.Kuna uus telefon on veekindel siis kindlasti proovin seda ka ratta peal kasutada.Samsung A5 2017 aku kestab laadimatta, WAZE kasutades ilmselt terve päeva.Lisaks ma ka räägin tööasjus ikka üsna palju,aga siiani pole aku taset alla 50% saanud.Pole küll WAZE-ga tervet päeva proovinud,aga nüüd varsti üks saksa minek,siis proovin seda Garmini kõrval kasutada.

Viimati muutis urmas66, 11 Mär 2017, 23:18, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Waze sööb mõnusalt netti. Ma sain Riia käies 150 MB liimiidi enne linnast lahkumist juba täis ära. Vb laeb mingi offline sisu ka telefoni, dunno. Ei kujutagi ette, mida seal toimetama hakkas. Hiljem vaatasin tarbimise järgi. Mingi 130-140MB oli waze ära kulutanud.
Ilmselt veel mingid äpid tarbisid, aga siiski. Hiljem ostsin netti juurde ja tegin sõidud gmapsiga. Puudu enam netist ei tulnud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Selgus et muidu igati kobe ja korralik Wunderlch ei mahu minu kokpitile ära. Võti on üleval pool ja avades tõuseb ülemine osa koos võtmega vastu uut ja udupeent plastikut. Tänud Kibule demonstreerimast paigaldatud Touratechi toodet, tundub et sobib mulle paremine. St et üks Wunderlichi vidin ZUMO 590/595 jaoks on saadaval, mõne euri võrra soodsamalt kui netist tellides.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Waze sööb mõnusalt netti. Ma sain Riia käies 150 MB liimiidi enne linnast lahkumist juba täis ära. Vb laeb mingi offline sisu ka telefoni, dunno. Ei kujutagi ette, mida seal toimetama hakkas. Hiljem vaatasin tarbimise järgi. Mingi 130-140MB oli waze ära kulutanud.
Ilmselt veel mingid äpid tarbisid, aga siiski. Hiljem ostsin netti juurde ja tegin sõidud gmapsiga. Puudu enam netist ei tulnud.

Sul ilmselt läks midagi seal lappama.
Ma just vaatasin oma Waze kasutust.Kasutan igapäev mõned tunnid kui autoga sõidan ja 01.03-16.03 on kasutatud 34,63MB
Ma kasutasin suvel reisil olles 2 nädala jooksul koguaeg mobiilset netti ,kahes telefonis ja tahvlis ning maksin kokku mingi 70€ roamingute eest.Tahvlit lülitasin aegajalt ka välja,aga ikkagi oli suurema osa päevast sees.Muidugi jälgisin ka,et lampi mingeid rakendusi töös ei oleks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ats30 kirjutas:

Selgus et muidu igati kobe ja korralik Wunderlch ei mahu minu kokpitile ära. Võti on üleval pool ja avades tõuseb ülemine osa koos võtmega vastu uut ja udupeent plastikut. Tänud Kibule demonstreerimast paigaldatud Touratechi toodet, tundub et sobib mulle paremine. St et üks Wunderlichi vidin ZUMO 590/595 jaoks on saadaval, mõne euri võrra soodsamalt kui netist tellides.

Touratechist selline vastus:
GPS hoidjat tehases hetkel pole, "eeltellimine" tähendab kuni 3-kuust ooteaega.

Seda aega mul paraku ei ole. Hind iseenesest on neil Jälgimäel päris ok, ettemaksu arvel küsitakse 105€+km

Nii et kui keegi on nõus oma Touratechi hoidiku ära müüma siis ma hea meelega ostaks. :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Enn »

Kas kellelgi juhtub olema Tšiili või Lõuna Ameerika Garmini kaarti laenata?

n
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Äkki hammustab keegi.

Mul on zumo 660. sd kaardil on euroopa kaart. Navi näitab täitsa ja nimekirjast (seal muid kaarte veel) on ka aktiveeritud (linnuke ees).
Kui tõstan juhtme taha ja tahan basecamp-is tegeleda punktide sättimisega oma reisi jaoks, siis ainult Eesti on olemas ja ülejäänud euroopa 2 halli põhimaanteed ja muud midagi.
Basecamp-i menüüst ei näita, et oleks veel midagi, mida lisada.
Mis ta siis tahab?

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Snowhite kirjutas:

Äkki hammustab keegi.

Mul on zumo 660. sd kaardil on euroopa kaart. Navi näitab täitsa ja nimekirjast (seal muid kaarte veel) on ka aktiveeritud (linnuke ees).
Kui tõstan juhtme taha ja tahan basecamp-is tegeleda punktide sättimisega oma reisi jaoks, siis ainult Eesti on olemas ja ülejäänud euroopa 2 halli põhimaanteed ja muud midagi.

Pira kaardile on ilmselt key genereerimata.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Snowhite kirjutas:

Äkki hammustab keegi.

Mul on zumo 660. sd kaardil on euroopa kaart. Navi näitab täitsa ja nimekirjast (seal muid kaarte veel) on ka aktiveeritud (linnuke ees).
Kui tõstan juhtme taha ja tahan basecamp-is tegeleda punktide sättimisega oma reisi jaoks, siis ainult Eesti on olemas ja ülejäänud euroopa 2 halli põhimaanteed ja muud midagi.
Basecamp-i menüüst ei näita, et oleks veel midagi, mida lisada.
Mis ta siis tahab?

Ma ise ei ole bascampi palju kasutanud, aga kas äkki basecamp kasutab ainult arvutisse installeeritud kaarte? Või on seal kusagil võimalus kaart "importida"?
Või kui ta on võimeline seadmest kaarti võtma ja mitte mälukaardilt, siis õpetus netis kuidas programmid ära petta, et mälukaart tunnistatakse garmini seadmeks
http://www.poi-factory.com/node/39231

ranel kirjutas:

Pira kaardile on ilmselt key genereerimata.

Kui GPS seade avab, siis järelikult on kaardi kood olemas või kaart "avatud". Ilma UNL kooodita/ lukus kaarti ei näeks seadme valikus
EDIT: Vaatasin ja mingit seadmest importimise kohta ei leidnud, seega tuleb kaarti uuendades ilmselt ikkagi valida "PC+GPS", aga kes rohkem kodus asjaga las see selgitab. :D

Viimati muutis Maaks, 14 Dets 2017, 16:18, muudetud 2 korda kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Maaks kirjutas:
Snowhite kirjutas:

Äkki hammustab keegi.

Mul on zumo 660. sd kaardil on euroopa kaart. Navi näitab täitsa ja nimekirjast (seal muid kaarte veel) on ka aktiveeritud (linnuke ees).
Kui tõstan juhtme taha ja tahan basecamp-is tegeleda punktide sättimisega oma reisi jaoks, siis ainult Eesti on olemas ja ülejäänud euroopa 2 halli põhimaanteed ja muud midagi.
Basecamp-i menüüst ei näita, et oleks veel midagi, mida lisada.
Mis ta siis tahab?

Ma ise ei ole bascampi palju kasutanud, aga kas äkki basecamp kasutab ainult arvutisse installeeritud kaarte? Või on seal kusagil võimalus kaart "importida"?
Või kui ta on võimeline seadmest kaarti võtma ja mitte mälukaardilt, siis õpetus netis kuidas programmid ära petta, et mälukaart tunnistatakse garmini seadmeks
http://www.poi-factory.com/node/39231

Snowhite kirjutas:

Pira kaardile on ilmselt key genereerimata.

Kui GPS seade avab, siis järelikult on kaardi kood olemas või kaart "avatud". Ilma UNL kooodita/ lukus kaarti ei näeks seadme valikus

Basecamp saab aru ka sellest Eesti kaardist. Sest, kui juhe tagant ära võtta zumol, siis kaob ka Eesti pildilt ja jääb vist ainult Trt mnt ja Narva mnt pildile ja kõik.
Mul on mingi gigasuur ida regiooni kaart samuti, seda ta arvutis ei tunnista. Aga Zumo enda sees lähevad automaatselt alati käima.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Snowhite kirjutas:

Basecamp saab aru ka sellest Eesti kaardist. Sest, kui juhe tagant ära võtta zumol, siis kaob ka Eesti pildilt ja jääb vist ainult Trt mnt ja Narva mnt pildile ja kõik.
Mul on mingi gigasuur ida regiooni kaart samuti, seda ta arvutis ei tunnista. Aga Zumo enda sees lähevad automaatselt alati käima.

Järelikult oskab lugeda seadmest, aga mitte seadmes olevast mälukaardist. Seega proovi see poifactori õpetus järgi ja pista euroopa mälukaart kaardilugejasse :D

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Basecampis peavad ka olema kaardid installitud. Üleval real Maps alt näed mis kaardid Sul on. Kui näitab ainult Eestit siis on mingi eesti kaart sinna ainult installitud. Arvutis ja gpsis korraga kasutamiseks peaks olema nn. Mapsource installerina ostetud kaart, mille installid arvutisse ja ka seadmesse. Samuti saab täna vist ka nii et kui kaarti uuendada Garmin Expressiga ja näitab, et uuendus saadaval, siis valid- View details-Installation options-Computer and device ja saad kasutada mõlemas.
Punktid või teekonna teed arvutis valmis ja laed gps-i. Arvuti ja gpsi kaardid võivad olla erinevad.
edu!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Duhh. Ainuüksi selle eelkirjeldatud jama pärast basecampi (ja jumal teab millega) ei taha ma Garminit omada ... sellega on pae-aegu alti mingi n*kk
(Ma loodan, et see oli igati väärtusliku sisuga kvaliteetpostitus, mis aitab kaasfoorumlastel maailmast paremini aru saada ning selles eeskujulikult orienteeruda).

Kui moded leiavad, et post pole teemakohane siis kustutavad lahkelt minu sisuka sõnavõtu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Macintosh kirjutas:

Duhh. Ainuüksi selle eelkirjeldatud jama pärast basecampi (ja jumal teab millega) ei taha ma Garminit omada ... sellega on pae-aegu alti mingi n*kk
(Ma loodan, et see oli igati väärtusliku sisuga kvaliteetpostitus, mis aitab kaasfoorumlastel maailmast paremini aru saada ning selles eeskujulikult orienteeruda).

Kui moded leiavad, et post pole teemakohane siis kustutavad lahkelt minu sisuka sõnavõtu.

Ei tea kui asjakohane või mitte.
Proovisin igasugu ititrikke eile. Ei saanud seda toimima. Teen ikka nagu vanasti - kratsin displeid, otsin punktid, panen mällu ja kopin arvutisse.
Kui on vaja modida, siis modin kohanimed jms seal ära ja laen tagasi.
Totakas aga toimib.
Mis puutub Garmini gepsu kui tootesse - tavalise kasutaja jaoks on def. liiga palju spetsiifilist teadmist vaja, et teda hästi hallata.
Aga kui tahta offrööd sõita rattaga ja et navi siiski veel kuhugi juhataks, siis pole eriti muud valikut. + et teiste tootjate seadmete füüsis jääb kahjuks alla.
Kuigi Garmini toodete hind on täiesti üle igasuguse võlli tänases päevas.

:bsmile:

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Kiirkursus BaseCampi toimima saamiseks:

Võtad algatuseks lahti Garmin Expressi. Sealt klikkad enda seadme peale, millega sul kaardid toimivad, siis Map Options ja Install to Computer. BaseCampis valid Maps ja klikkad viimasele kaardile, mille just arvutisse installisid.
Kui arvutisse installida kaarti ei taha, on võimalik BaseCampiga lugeda navis olevat kaarti, aga see protsess on Zümo 660-ga mõttetult aeglane.

Need soovitused toimivad legaalsel teel saadud kaartidega. Ainult navi jaoks lahtilukustatud piraatkaardid BaseCampis ei avane, kui üritada neid navist lugeda, veel vähem on mõtet neid Garmin Expressis näidata.


samuelm
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Juun 2016, 16:03
Tänatud: 4 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas samuelm »

Snowhite kirjutas:

Äkki hammustab keegi.

Mul on zumo 660. sd kaardil on euroopa kaart. Navi näitab täitsa ja nimekirjast (seal muid kaarte veel) on ka aktiveeritud (linnuke ees).
Kui tõstan juhtme taha ja tahan basecamp-is tegeleda punktide sättimisega oma reisi jaoks, siis ainult Eesti on olemas ja ülejäänud euroopa 2 halli põhimaanteed ja muud midagi.
Basecamp-i menüüst ei näita, et oleks veel midagi, mida lisada.
Mis ta siis tahab?

Tere!
Ise olen kasutanud allkirjeldatud lahendust:

https://www.gpsfiledepot.com/tutorials/ ... ettoolkit/

Natuke jebimist on kuid saanud koik kaardid Basecampis toole, mida ka Garmini seade naitab.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kas on keegi kasutanud, millised muljed?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Küsimus TOMTOM rider 400 või 450 kohta.
Kas lihtsalt kaardi peal (nagu arvutis näiteks google maps vms) ringi vaadates saab otse punkti panna ühe vajutusega, millega ta siis navigeerima hakkaks ?

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Snowhite kirjutas:

Küsimus TOMTOM rider 400 või 450 kohta.
Kas lihtsalt kaardi peal (nagu arvutis näiteks google maps vms) ringi vaadates saab otse punkti panna ühe vajutusega, millega ta siis navigeerima hakkaks ?

Päris "lihtsalt" ei saa, saad TomTomi enda planeerijas asetada kaardile sihtkoha (https://mydrive.tomtom.com) ja sealt seadmesse saata.

tomtom_Screenshot_2.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Macintosh kirjutas:
Snowhite kirjutas:

Küsimus TOMTOM rider 400 või 450 kohta.
Kas lihtsalt kaardi peal (nagu arvutis näiteks google maps vms) ringi vaadates saab otse punkti panna ühe vajutusega, millega ta siis navigeerima hakkaks ?

Päris "lihtsalt" ei saa, saad TomTomi enda planeerijas asetada kaardile sihtkoha (https://mydrive.tomtom.com) ja sealt seadmesse saata.

tomtom_Screenshot_2.png

Ses mõttes, et istudes ratta peal - kaardi vaade ees. kas ma saan seal võtta sisse zuumides näiteks väikse Lõuna -Eesti punkti kuhugi tee serva ja panna ta sinna poole ajama?
Või on ikka see haige solutione, et pead teadma aadressi, sest muidu ta ei oska? (mis teeb ta phmt lutsukiviks oma navigeerimise väärtuselt).

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ok, esimese postituses oli küsimus pisut segane: sinu mõte oli, et kas sa saad otse naviseademe ekraanil suvalisse punkti sihtmärgi panna ilma aadressi teadamata? Saad küll, vaatad koha kaardilt välja aja paned sinna kahe vajutusega sihtpunkti (press and hold). Päris suvalisse punkti siiski panna ei saa, eelduseks on, et seal kuhu sa tahad minna oleks tee.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

ina olen kasutanud kolme Garmini navi: Nüvi 550, Montana 600, Zümo 660LM olin kõigiga rahul. 550 ja 600 olid metsas paremad kui660 aga see maanteel jälle tükkmaad parem. Täna on rattal oma gps peal ja rohkem Garmineid ei tarvita. Minul laadis kõik kaardid peale ühendamist Basecampi. vahet ei olnud palju erinevaid kaarte oli navis. Kui asja kasutada ei oska võib kiruda mis riista iganes. Mina Garmineid ning nende kasutaja liideseid kiidan, sõitsin nendega nii metsas kui maanteel.

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Macintosh kirjutas:

Ok, esimese postituses oli küsimus pisut segane: sinu mõte oli, et kas sa saad otse naviseademe ekraanil suvalisse punkti sihtmärgi panna ilma aadressi teadamata? Saad küll, vaatad koha kaardilt välja aja paned sinna kahe vajutusega sihtpunkti (press and hold). Päris suvalisse punkti siiski panna ei saa, eelduseks on, et seal kuhu sa tahad minna oleks tee.

Og. see oli see, mida otsis. See on nii, nagu vaja.
Nokia maps-il oli ka see puudulik mõned aastad tagasi - kui Lumiad alles tulid jne. Siis päris kiiresti tehti update softile ja sai selle toimima.

Kas suur itimees on kusagilt seda lugenud või oskab arvata, miks nende gepsu lahutusvõime nii madal peab olema? Pildi töötlemise protsessori madal kiirus või siis nende arust pole vaja vms? Sest telefoni kasutamisel on tõsiselt hea see efekt, et resolutsioon on 2x kõrgem. Kõrgema resolutsiooniga on pildil selgemad jooned ja kurvid ja jaotuse info ja tänavasildid jms.
(iphone peal näiteks või nokia maps või ka navigon näiteks. ja mis veel - püstipidine pilt. Kes selle laiekraansuse peale selle arenduse kõik surus - #doublefacepalm.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”