Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Vasta

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas joel »

Hõõglambid (sh. halogeenlambid) niisamuti.



Joel

Nuuskar
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Veebr 2017, 10:28

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Nuuskar »

Ise kasutan Ricoh WG-M1´te. Ostetud sai eelmisel kevadel, praegu pean ütlema, et olen üsnagi rahul. Minu mäletamistmööda maksis ta tsipa üle 200€, tellisin Photopointist. Ostetud sai sõbra eeskujul, mõlemad oleme siiani rahul. Peamiselt sai ostetud nö kohese veekindluse ja põrutuskindluse tõttu - mingit korpust vms pole vaja. Samuti salvestab mikrofon ülihästi (vähemalt minu jaoks). Aasta jooksul on näinud merevett, lund ning olnud ka kiivri küljes. Miinusena võib välja tuua raskuse, ehkki kiivri küljes seda eriti tunda pole, lisaks pole teda ka eriti mugav kiivrile kinnitada, tuleb üsna pika "varre" otsa panna. Üldiselt olen rahul, tundub, et kestab hästi asi, ehkki nüüd on väljas ka uuem mudel, millega saab ka 4K videoid salvestada.

+Veekindel algusest peale, korpuseid pole vaja
+Ülihea mikrofon ja tuulemüra summutus
+Kasutab keermega kinnitust, saab ka statiive jms kasutada
jms

-Kinnitused on kallid (ei ütle et teistel odavamad)
-Üsnagi raske kiivrile kinnitada, aga kinnitused võtavad kõvasti ja ei loksu kuhugi

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Endal on Drift Ghost HD Ja GoPro Hero5. Drift on ratta pardakaameraks rohkem sobiv - suur eemaldatav akku (3,5 tundi), piklik, veekindel korpus (mis sobib paremini kiivri külge kinnitamiseks), keeratav objektiiv (et saada horisont sirgeks). Suvel ostsin lisaks veel Drift Ghost S (järeltulija Ghost HD´le) kuid kaamera oli vigane, ning pikka ootamise peale sain selle eest raha tagasi... Selleks ajaks tuli müügile verevärske Hero5, mille otsustasin osta. Hero5 on väga hea pildiga kaamera, kui minu arvates natukene liiga kallis ja kiivrikaameraks ta eriti ei sobi. Olen seda suusatamisel kandnud rinna rakmete peal, ja eks ma seda proovin ka rattaga.

Nii GoPro Drift Ghost HD on veekindlad ilma lisakorpuseta. Drift kuni 3 meetrit, ja olen sellega ämbrisse astunud, kui sukeldusin sügavamale ning merevesi pressisi sisse. Kaamera sai vigastada, emaplaat oksüdeeris ja üsna palju vaeva sai kulutatud et ta ellu äratada. Kuid lõpuks sai asi korralikult soolast puhtaks pestud ning kaamera suudab videosi teha. Vette ma sellega enam ei roniks, kuid tsikli sõite filmida väga hea. Nii et kokkuvõttes võiks nimetada üsna vastupidavaks asjaks.

Pojale ostsin väikese Drift Stealt 2 - mis üsna väike, kuid korralik Full HD kaameraa. Hinnaks tal 99£ ja tasuta tarne. Pildi kavaliteet on piisav, kui muidugi nõrgem kui GoPro´l.
Selle kaamera miinuseks nimetaksin sisseehitatud akku, kuid arvestades hinda, võib osta 2 kaamerat ja kasutada neid korda mööda :)


volber
Postitusi: 35
Liitunud: 16 Sept 2015, 20:39
Tsikkel: FZ-S
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas volber »

Olen uurinud ja Youtube'st erinevaid videosid vaatand aga ikka nagu ei suuda otsustada. Hea mulje on jätnud Sjcam ega Xiaomi viga pole - hinnad ka sarnased. Kui nüüd Alibabast midagi tellima hakata, siis seal on erinevad Optionid, mis komplektis sisaldub. Äkki oskab keegi nõud anda, kiivri külge kaamerat nagu panna ei tahaks aga paagikülge küll. Äkki oskab keegi oma kogemusest rääkida, et mida vältida ja mida võtta...

Tänud!

V.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Aliexpressis võtab valik silma kirjuks jah, aga põhimõtteliselt ei pea stressama kui midagi puudu jääb, sobivad ka letis müüdavad GoPro vidinad, lihtsalt hinnad on kallimapoolsed. Võta kindlasti see läbipaistev kest, lisaaku ja laadija, need on igal mudelil erinevad. Noh ja siis edasi neid kinnitusi peoga - kuna hind on Hiinast tellides oma 5-10x odavam, siis mina tellisin sama müüja käest kogu vidinaseti, kaugjuhtimispuldi, endlikepi jne. Pooled asjad seisavad riiulis, aga no alguses ei saagi pihta, et mis milleks hea on, kui kodus laua peal konstruktorit mängid. Tsiklid on ka erinevad, mõnesse kohta on vaja madalat jalga, mõnesse kõrget, mõnesse 90 kraadist keeramistükki jne. Kvaliteedivahet GoPro originaalvidinatega praktiliselt pole.

Paagi peale kinnituseks on sul vaja kleebitavaid taldu, kuna mulle unustas hiinlane osad kaasa panna, siis ostsin neid poest vastavalt vajadusele juurde. Paraku nendega on üks aga, stockis jäävad kõik natuke logisema, nii et sinna tuleb korralikuks kinnitamiseks natuke teipi vahele panna. A minuarust GoPro vidinatel on sama "omadus".

Üleüldiselt on hea video tegemine rohkem kunst kui tehnika, olulisem kui igasugu tilulilu on õppida nägema oma vaimusilmas neid kaadreid ja hetki, mida on mõtet jäädvustada - soovitan kaamera ootamise eel see raamat läbi lugeda: How to Shoot Video That Doesn't Suck ja no peamine on kasvõi telefoni kaameraga pidevalt harjutada, harjutada, harjutada. Profid tulistavad täiesti suvaliste mängukaameratega selliseid pilte-videoid et hinge võtab kinni, diletandile võid anda viimase mudeli 8k kaamera koos miljoni lisavidinaga ja ta ikka paneb ühe katkematu võttega tehtud 15 minutilise video netti üles teistele vaatamiseks :) See youtube sari on ka päris tore silmaringi avardaja:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul sellised asjad,konkreetselt nende müüjate käest ostetud.Minu jaoks igati piisav lahendus.Aga parima kvaliteediga pildi saab minu arust kiivri küljes oleva kaamera pealt.Peab ainult natuke oparaatori moodi vaatamist harjutama,et midagi ka pärast vaadata oleks.
Kaamera SJCam4000 koos kõigi hoidjatega ja veekindla korpusega

https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 0.0.xZZ0PS

Original-SJCAM-SJ4000-Series-SJ4000-SJ4000-WIFI-Action-Camera-1080P-HD-2-0-Waterproof-Camera-Sport.jpg_640x640.jpg

ja lisaks hiljem ostetud veekindel korpus,millel ka laadija ühendamise võimalus tsikli peal kasutamiseks.Tundus mulle vajalik.

https://www.aliexpress.com/item/SJCAM-B ... 0.0.mZjkGR

SJCAM-Motorcycle-Waterproof-Case-for-Original-SJCAM-SJ5000-Series-for-SJ4000-Series-Charging-Case-for-SJ5000X.jpg_640x640.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma vidinakiti all pidasin umbes seda komplekti silmas: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.ZHQNDu , Eestis maksavad ainult need kleebitavad tallad juba sama palju, muu kola on nagu tasuta saadud. Pea igal müüjal on midagi sarnast valikus, et saad sama postikuluga.

Chest-Strap-Tripod-Bag-for-Gopro-Hero-3-3.jpg_640x640.jpg
Kasutaja avatar

Yankuonu
Postitusi: 20
Liitunud: 11 Juun 2012, 16:07
Tsikkel: Aprilia Falco SL1000
Asukoht: Tallinn/Haapsalu/Hiiumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Yankuonu »

Aluste teemal sai ise tellitud mingi aeg sarnane komplekt:
https://www.aliexpress.com/item/Gopro-A ... 94686.html
Ei viitsi neid "aluseid" koguaeg lahti kiskuda ja kusagile mujale paigutada kuna huvitavaid nurkasid kust filmida on omajagu. :wack:

HTB1o7nnOpXXXXcFXpXXq6xXFXXXw.jpg
:bsmile:

Alcoholics don't run in my family - they mostly stumble around and bump into things.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul oli neid taldasid vist 2-3 kaameraga koos ja selle lisaks ostetud korpusega oli veel paar tükki kaasas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Tere
Peale mõningast (netis) kaamerate võrdlemist just motomatka mitte seiklusspordi salvestamise seisukohalt ja päris mitme reisivodeo vaatamist, jõudsin järeldusele, et selliseid tavapäraseid väriseva pildiga filme mina kaua st üle mõne minuti vaadata ei taha ja tundub et polegi pointi kaamerat soetada ja sellega reisil jännata vaid pigem mõistlik rohkem fotosid teha. Varem olen skeptiliselt suhtunud (Urmase) väidetesse, et odava otsa hiina kaamera teeb suht sama kvaliteetset videot kui sõbra kalli ja tuntud tootja aparaat, kuid nüüd usun täiesti. Kui mõlemad teevad värisevat jama siis pole tõesti vahet.
Värisevast aga selgest pildist saan aru kui jalgrattur või motosportlane või pilpapede vms jäädvustab oma sõitu ja oluline on just jäädvustada sõiduki/sõitja käitumine erinevates olukordades ja ka sõitja tunne siis seal annab pildi värin edasi väga olulist infot. taust on täiesti teisejärguline. Sellisel juhul gopro nt väga viis pill ( või mõni analoog mis maksab mitmeid kordi vähem). Aga motomatkal või ükskõik millisel juhul, kui oluline on just taust siis tundub väriseva pildiga gopro ju suht sobimatu.
Või siiski, üks variant justkui oleks, nimelt Sony optilise stabilisaatoriga FDR X-3000 https://www.sony.ee/electronics/actionc ... 0-body-kit
Kas keegi siinsetest on seda kasutanud või põhjalikumalt tutvunud antud mudeliga ja oskab kommenteerida?

5248653

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mul ei ole küll konkreetselt see mudel, aga jah väga sarnane sony sai soomest anttila kinniminekumüügilt ostetud naeruväärse summa eest eelmine talv. Ütleks, et ega see pilt nüüd nii hirmsasti küll ei värise midagi. Ja üleüldises mõttes kiidan seda sony masinat rohkem kui muidu samaväärset sõbra gopro'd mida pikka aega kasutasin.

Aga mumeelest sul on natuke vale üldine arusaam asjast, mis puudutab liikuva pildi salvestamist kuskil reisil, siis endale mälestuseks või kellegile näitamiseks. Ses mõttes, et mina ei saa tegelikult sellest hästi aru miks inimesed püüavad üldse alati filmida liikumise pealt. Olgu siis tsikli seljast, või ka lihtsalt kuskil mööda tänavat jalutades kaamera kõhukotti topituna. Muidugi raputab, väristab, kõigub...ja pärast on suht imelik jälgida. Aga kes keelab ilusas või huvitavas kohas seisma jääda, filmida enda ümbrust? kes keelab kasutada statiivi või isegi siis veel rohkem advanced vahendeid kui rahast kahju ei ole? Filmima ei pea ka koguaeg, seda võib teha lühikeste lõikude kaupa...oluline on tabada olulisi momente ja mingit konkreetset fiilingut, kohta, vaadet jne.

Igaljuhul oma kogemus ütleb, et hilisema nostalgitsemise koha pealt on liikuva ja häälega pildi vaatamine ikka hoopis midagi muud kui lihtsalt staatiliste piltide sirvimine. Ja ma võrdlen praegu videotega, mis sai tehtud kunagi näiteks üle 10a tagasi pisut üle keskmise seebikarbi tüüpi fotokaga. Tänane gopro või analoog jäädvustab ikka märgatavalt paremini nii pilti kui heli.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Üldiselt amatöörina muude reisiasjade kõrvalt üle paari minuti nädalas head ja huvitavat filmi saada ongi juba päris hea tulemus, kui sa just ei lähegi välja eelkõige filmima. Profid tulistavad nädal aega hommikust õhtuni kahe eraldi käsikaameraga varustatud operaatoriga, pluss sada goprod, nelikopter, jne, ja pärast jääb sellest järgi näiteks 20 minutit. See on lihtsalt objektiivne reaalsus, ei tee see Sony ka siin midagi.

Muidu GoPro värina vastu on igasugu nippe nett täis, see on jälle rohkem kogemuse ja käsitööoskuse teema, et mismoodi sa oma kaadrid ilma värinata kätte saad.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas will111 »

ega Sony vist selle vastu pidanudki midagi tegema...pakun, et peeti silmas sony steadycam funktsiooni, või mis iganes see nimi oli :D ei ega vahe on sees küll, selles kahelda mingi nurga alt ei saa. piisavalt palju üks ühele võrdlusmomente endal olemas selles veendumiseks. teine suur erinevus on salvestatava heli kvaliteedis!
aga eks see sony ole ka siiski ikka väike seikluskaamera jah, mingi profitehnikaga segi ajada pole mõtet. kuid minumeelest just sellisele seikluskaamerale omased plussid ongi kõige olulisemad mingisuguse reisisalvestise tegemise juures (mis on "kõrvalprojekt", mitte reisi eesmärk). 1. kaamera võtab väga palju korraga pilti, tänu millele on seda ette mängides piisavalt suurelt ekraanilt pärast hoopis teine tunne kui mingit kitsa nurgaga videot vaadata 2. salvestab suure kaadrisagedusega, mis tähendab et pilt on sujuv ja eluline, ei haki ega jõnksuta. 3. miskit jääb pilti ka suhteliselt hämaras, isegi pea pimedas filmides, kus paljude fotokatega ei teeks ilma statiivi ja sättimiseta ikka mitte midagi. 4. kõik see on kompaktsem ja more pocketable kui isegi kõige väiksemad nutitelefonid, vähegi korralikumast fotokast rääkimata.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, mulle käis ka see värin senikaua pinda, kuni ma avastasin et tegelikult värisevad ka proffide videod sama palju :) Lihtsalt nad on palju osavamad su tähelepanu sellelt detaililt kõrvale juhtima. Anoh kindlasti on see Sony vägev kaamera, selles ei kahtlegi.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma ei tea kes on need profid, kellest sa räägid...aga see kui palju üks video "väriseb" oleneb ikka sellest, kuidas millega see filmitud on ja mida sellega hiljem tehtud on. tänapäeval saab igasuguseid imenippe teha.
ja värinat on väga erinevat, mõnel juhul on see häiriv, mõnel juhul asja juurde käiv element. aga kui inimest häirib gopro puhul stabilisaatori puudumine siis jah, sonyl on see olemas ja effekti on näha. nii lihtne ongi, profid ei puutu siin siiski kuidagi asjasse.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Pädevamate videotöötlusprogrammidega võtab päris kenasti seda värinat välja muideks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Jesper kirjutas:

Ma vidinakiti all pidasin umbes seda komplekti silmas: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.ZHQNDu , Eestis maksavad ainult need kleebitavad tallad juba sama palju, muu kola on nagu tasuta saadud. Pea igal müüjal on midagi sarnast valikus, et saad sama postikuluga.

Muidu nende hiina taldadega on see lugu, et tundub nagu oleks tehtud suht rabedast plastist. Kuskil kiirel filmimisel kus mõningad takistused võivad kaamerat näiteks peas peksta, soovitaks panna kaamera veel kuskile nööriga kinni... et päris ära ei kaoks kui kinnitus pooleks murdub. Lisaks on kõik nende kruvid ja mutrid tavalisest terasest ning kaitsmata. Hakakvad väga kiirelt roostetama. Tellisin omale ka sealt sarnase komplekti ja ütleks et muidu ajab asja ära :)


kkarl
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Mär 2017, 18:00
Tsikkel: Yamaha fzr600r
Asukoht: Tallinn

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas kkarl »

Värina vastu kasutage mõnda gimbali vms. Näiteks dji osmo mobile. Goprol ka oma hoidik olemas mis hoiab kaamera igas positsioonis stabiilsema

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas srx »

Gimbal teeb imesid, teatud piirides. Lihtsalt stabilisaator võtab maha vaid väiksed värinad ja mootorratta peal sellest ei piisa.
Lisaks suudab gimbal ka kaamera horisondiga paralleelselt hoida.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas will111 »

tegelikult on need kaks erinevat asja. üks on need niinimetatud väiksed värinad, mis on kiire sageduse ja väikse amplituudiga ning pigem korrapärase loomuga kui juhuslikud. teine, mida filmijad samuti värinaks nimetavad on tegelikult kaamera raputamine, kus pilt käib üles alla paremale vasakule suht suurelt, aga mitte üldse korrapäraselt ja mitte nii palju kordi ajaühikus.
esimese vastu aitavad elektrooniline pildistabi, nagu on sony'l. järeltöötlemise abinõud nagu ranel mainis. samas need asjad ei aita kaamera suuremate raputamiste vastu, seal siis läheb käiku see va gimba, ja muud loovad trikid.

aga väike raputamine minumeelest tihtipeale käib asja juurde, pole küll nii "mugav" jälgida ehk tõesti. aga kes see ikka mingit mängufilmi teeb oma sõitudest :D

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

will111 kirjutas:

ma ei tea kes on need profid, kellest sa räägid...

No vaata Long Way Roundi näiteks. Pilt poole ajast hüppab ja taarub ringi, isegi käsikaamera oma. Keegi ei kurda :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma ei tea, mingi treileri yt'st leidsin, seal ei olnud aga vist isegi ühtegi lõiku a'la sõidu pealt filmimisest, nii et mingit märkimisväärset pildi hüppamist ei kohanud. aga ju seal kuskil mingites täispikkades videotes seda on ja ju see ongi taotluslik ma usun...kui oleks tahetud, et kindlasti ei ole mingit hüppamist ega kaamera liikumist, siis nähtavasti oleks ka nii saanud. eriti kui raha on palju...

aga pigem küsimus, et kuidas nii täpselt tead, et KEEGI ei kurda? :D eks inimesed vaatavad selle näite puhul vast rohkem sisu pärast, mitte ei hinda kaameratöö perfektsust niivõrd. aga see ei tähenda, et mitte keegi ei sooviks, et pilt oleks stabiilsem...paljud võibolla mõtlevad seda aga ei ütle välja, ja paljud võibolla ei oskagi täpselt defineerida, kas või mis täpselt neid mingi kaameratöö juures natuke häirib. samas jah, mina ka ei kurdaks kui näen, et tsiklisõidu filmimisel pilt hüppab...peabki hüppama ju, ega see krdi arvutimäng ei ole, ikka päriselu ja päriselus hüppab pilt endal silme ees ka kui maastik auklik on :D


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas joha123 »

vaatasin Gimbaliga tehtud näiteid, palju ägedam oli ilma stabikata, stabika pilt on keskelt kompenseerimise tõttu udukas.

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas srx »

Kui sa minu toodud näidet vaatasid, siis jäta pildikvaliteet kõrvale. Esiteks kasutatakse kahte erinevat kaamerat (ei tea mida täpselt ja sealt võib tulla juba mingi erinevus) ja teiseks on see video (ilmselt korduva) pakkimise tõttu väga sita kvaliteediga. Võta seda ainult kui näidet pildi liikumise osas.
Kaamerast otse tuleb väga oluliselt parem pilt.

Gimbaliga ei ole pilt keskelt udune stabiliseerimise tõttu. Vastupidi, see on tõenäoliselt teravam, sest pilt liigub vähem ja sama bitrate juures saavutatakse parem kvaliteet.
s**t kvaliteet nendes videotes on lihtsalt asjatundmatu videotöötluse/pakkimise tagajärg, muud midagi. Gimbaliga varianti ilmselt on mõned korrad rohkem ringi pakitud.

Kui otsida, siis ilmselt leiab ka paremaid näiteid. See konkreetne oli hea, sest kaks pilti on kõrvuti ja korraga filmitud, esimene mille otsa sattusin.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Minu kasutuses on üks gopro enda (Karma) stabikas aga mul pole seda seljakoti õlarihma kinnitust veel, et saaks motikaga sõidu ajal proovida, muidu plaanis on küll, saaks samasuguse võrdluse teha siis :) Käest filmides on see aga väga luks, kuid sellegipoolest nõuab veidi harjumist ka seegi.

Sellist vidinat oleks vaja:
https://www.polarprofilters.com/product ... kpackmount
Siin Eestis vist ei müüda veel?

Edit - Tondil paistab, et on olemas:
http://www.prokaamera.ee/kaamera-hoidik ... strapmount
Järgmine nädal saan siis järgi proovida :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Siin siis proov - Karma Grip on seljakoti rihma küljes. Panin liiga kõrgele, kolksus vahepeal vastu kiivrit:

Siin sama kaamera aga ilma gripita, lihtsalt kiivri küljes:

P.S. Pilt oleks veitsa teravam, kui ma ei pakiks teda gopro studios "youtube kvaliteeti" ümber, kuid kuna upload on kodus nii aeglane, siis kasutan tavaliselt seda.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mis moodi kiivriga kinnitasid? kleepsuga, kruviga?

sõiduilma valiku eest 10p :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

http://shop.gopro.com/EMEA/mounts/helme ... M-001.html <<sellise komplektiga saab kiivri külje peale panna. Mul avatav kiiver, mujale ei annagi kleepida seda.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Piipz kirjutas:

http://shop.gopro.com/EMEA/mounts/helme ... M-001.html <<sellise komplektiga saab kiivri külje peale panna. Mul avatav kiiver, mujale ei annagi kleepida seda.

Tegelikult on neid veel. Mul endal aliexpressist tellitud kinnitus üldse. Mul ka avatav ja läheb lõua külge. :)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Võib-olla väljendasin vähe valesti. Kindlasti on neid kinnitusi veel, kuid siinmaal poes kohapeal muud ei olnud :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”