Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Kas AWD (haldex) Volvo S80 kannatab erilaiusi (ees kitsamad, s.o 7,5 tolli; offset 46, taga laiemad, s.o 8,5 tolli; offset 55) rattaid? Vahetasin sõidukit ja olen nüüd küsimuse ees, kuna jube koledad veljed on all. Eelmiseks autoks oli A6 Quattro (torsen) ja tehas millegi pärast keelas ära sellised vigurid, kuigi ma ei saa aru... mis vahet, kui välisdiameeter esi- ja tagaratastel on ühesugune?



CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Heikik kirjutas:

Kas AWD (haldex) Volvo S80 kannatab erilaiusi (ees kitsamad, s.o 7,5 tolli; offset 46, taga laiemad, s.o 8,5 tolli; offset 55) rattaid? Vahetasin sõidukit ja olen nüüd küsimuse ees, kuna jube koledad veljed on all. Eelmiseks autoks oli A6 Quattro (torsen) ja tehas millegi pärast keelas ära sellised vigurid, kuigi ma ei saa aru... mis vahet, kui välisdiameeter esi- ja tagaratastel on ühesugune?

Kas siiski mitte kurvis ei teki pöörlemiskiiruste vahe?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:
Heikik kirjutas:

Kas AWD (haldex) Volvo S80 kannatab erilaiusi (ees kitsamad, s.o 7,5 tolli; offset 46, taga laiemad, s.o 8,5 tolli; offset 55) rattaid? Vahetasin sõidukit ja olen nüüd küsimuse ees, kuna jube koledad veljed on all. Eelmiseks autoks oli A6 Quattro (torsen) ja tehas millegi pärast keelas ära sellised vigurid, kuigi ma ei saa aru... mis vahet, kui välisdiameeter esi- ja tagaratastel on ühesugune?

Kas siiski mitte kurvis ei teki pöörlemiskiiruste vahe?

Kurvis tekib pöörlemis kiiruste vahe ka täpselt identsete ratastega,aga selle seedib Haldex ära ja selle vahe alusel ta ka rakendub.Haldex ei kannata ,aga püsivat pöörlemis kiiruste vahet ja jookseb ribadeks-kulub läbi, lihtsamalt öeldes.
Ma ei ole küll kindel,aga kui kasutada eri laiusega velgesid ,aga samu rehve mõlemal sillal,siis ei tohiks ju probleemi tekkida.Volvo Haldex on tavaliikumisel nagunii väljas ehk auto on ainult esiveoline.Torsen on pideva neliveoga.
Samas kui rehvid samad,siis milleks erinevad veljed?Teiseks on see 8,5" 55 offset natuke liig minu arust.Volvole enamus velgedest max 8" ofsetiga seal 45 kandis.Need liiga sisse ei jää?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas:
Heikik kirjutas:

Kas AWD (haldex) Volvo S80 kannatab erilaiusi (ees kitsamad, s.o 7,5 tolli; offset 46, taga laiemad, s.o 8,5 tolli; offset 55) rattaid? Vahetasin sõidukit ja olen nüüd küsimuse ees, kuna jube koledad veljed on all. Eelmiseks autoks oli A6 Quattro (torsen) ja tehas millegi pärast keelas ära sellised vigurid, kuigi ma ei saa aru... mis vahet, kui välisdiameeter esi- ja tagaratastel on ühesugune?

Kas siiski mitte kurvis ei teki pöörlemiskiiruste vahe?

Igas kurvis tekib vasakute ja paremate rataste pöörlemiskiiruse vahe. Ei ole täheldanud selle vahe halba mõju ei autole ega endale.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas:
mx77 kirjutas:
Heikik kirjutas:

Kas AWD (haldex) Volvo S80 kannatab erilaiusi (ees kitsamad, s.o 7,5 tolli; offset 46, taga laiemad, s.o 8,5 tolli; offset 55) rattaid? Vahetasin sõidukit ja olen nüüd küsimuse ees, kuna jube koledad veljed on all. Eelmiseks autoks oli A6 Quattro (torsen) ja tehas millegi pärast keelas ära sellised vigurid, kuigi ma ei saa aru... mis vahet, kui välisdiameeter esi- ja tagaratastel on ühesugune?

Kas siiski mitte kurvis ei teki pöörlemiskiiruste vahe?

Igas kurvis tekib vasakute ja paremate rataste pöörlemiskiiruse vahe. Ei ole täheldanud selle vahe halba mõju ei autole ega endale.

Haldexi puhul ei oma vasaku ja parema poole rataste kiiruste vahe pointi.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas:
Madlobster kirjutas:
mx77 kirjutas:
Heikik kirjutas:

Kas AWD (haldex) Volvo S80 kannatab erilaiusi (ees kitsamad, s.o 7,5 tolli; offset 46, taga laiemad, s.o 8,5 tolli; offset 55) rattaid? Vahetasin sõidukit ja olen nüüd küsimuse ees, kuna jube koledad veljed on all. Eelmiseks autoks oli A6 Quattro (torsen) ja tehas millegi pärast keelas ära sellised vigurid, kuigi ma ei saa aru... mis vahet, kui välisdiameeter esi- ja tagaratastel on ühesugune?

Kas siiski mitte kurvis ei teki pöörlemiskiiruste vahe?

Igas kurvis tekib vasakute ja paremate rataste pöörlemiskiiruse vahe. Ei ole täheldanud selle vahe halba mõju ei autole ega endale.

Haldexi puhul ei oma vasaku ja parema poole rataste kiiruste vahe pointi.

No siis vasak esimene ja parem tagumine pöörlevad erineva kiirusega kurvis ja siis igal tõusule ja laskumisele minnes pöörlevad erineva kiirusega esimesed ja tagumised. Ma küll sellest haldexi värgist palju ei tea aga rattad pöörlevad tavalise sõiduga nii ehk naa pidevalt erineva kiirusega, et, kas midagi juhtuda võib või ei või, et nagu ei usu hästi.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

urmas66 kirjutas:
mx77 kirjutas:
Heikik kirjutas:

Kas AWD (haldex) Volvo S80 kannatab erilaiusi (ees kitsamad, s.o 7,5 tolli; offset 46, taga laiemad, s.o 8,5 tolli; offset 55) rattaid? Vahetasin sõidukit ja olen nüüd küsimuse ees, kuna jube koledad veljed on all. Eelmiseks autoks oli A6 Quattro (torsen) ja tehas millegi pärast keelas ära sellised vigurid, kuigi ma ei saa aru... mis vahet, kui välisdiameeter esi- ja tagaratastel on ühesugune?

Kas siiski mitte kurvis ei teki pöörlemiskiiruste vahe?

Kurvis tekib pöörlemis kiiruste vahe ka täpselt identsete ratastega,aga selle seedib Haldex ära ja selle vahe alusel ta ka rakendub.Haldex ei kannata ,aga püsivat pöörlemis kiiruste vahet ja jookseb ribadeks-kulub läbi, lihtsamalt öeldes.
Ma ei ole küll kindel,aga kui kasutada eri laiusega velgesid ,aga samu rehve mõlemal sillal,siis ei tohiks ju probleemi tekkida.Volvo Haldex on tavaliikumisel nagunii väljas ehk auto on ainult esiveoline.Torsen on pideva neliveoga.
Samas kui rehvid samad,siis milleks erinevad veljed?Teiseks on see 8,5" 55 offset natuke liig minu arust.Volvole enamus velgedest max 8" ofsetiga seal 45 kandis.Need liiga sisse ei jää?

Tehase speci järgi on 18'' veljega (mida tahan 17'' asemel alla panna) offset 55 (kui laius 8''). Lootsin, et ehk kannatab 8,5 ka ära. Ühed ilusad, soodsa hinnaga, aga kahjuks erilaiused veljed praegu müügis lihtsalt.

Mis seda kurvis pöörlemise kiiruse vahet puudutab, siis mingil määral tekib see ju nii kui nii, jah.

Aga on kellelgi konkreetsemat kogemust? Volvo manual ei ütle midagi selle kohta.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Mingil volvol on isegi tugraual vastavasisuline hoiatus. Ei mäleta millisel täpselt.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Margusxx kirjutas:

Mingil volvol on isegi tugraual vastavasisuline hoiatus. Ei mäleta millisel täpselt.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Mis hoiatus? Mul oli Volvo XC90 2007 Haldex 4-ga ja seal oli tehase tagavara väiksem ,kui auto oma ratas.Tagavara võis panna ainult tagateljele ja kiirus max 80 nagu ikka nende seibidega.valikus oligi ainult selline tagavara.Muud hoiatust ei mäleta,et oleks olnud.
Skoda Scoudil Haldex 5 -ga 4x4 oli samuti tagavara väiksem(nimetus oli täismõõdus tagavara :) ) kui auto all olevad rattad.
Kasutasin mõlemal autol suve-talvekaid erineva suurusega,aga ikkagi korraga kõiki ühesuguseid.
Volvol 8a jooksul tagavara ei kasutanud kordagi,aga Skodal ühe korra kasutasin ja sõitsin kaks päeva sellega,kõik jäi ellu.Autol oli all 225/50R17 ja tagavara oli 205/55R16 ehk palju väiksem.
Edit: selle väiksema tagavaraga lõi kohe ette rehvirõhu tule,sest auto sai aru,et üks ratas väiksem.

Viimati muutis urmas66, 02 Mai 2017, 09:53, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Selline mure, et tahaks "titade ratast" tuunida. Äkki keegi kunagi teinud midagi? Tahaks saada veidi kiiremaks. Et sai tüdrukule ostetud aga ta tahaks veidi kiiremini juba liikuda. Ise mõtlesin, et äkki võimsam aku ja võimsam elektri mootor? Või äkki kellegil mingeid ideid?
Tegu muidu sellise asjaga siis:
http://i.ebayimg.com/images/i/252238789 ... -l1000.jpg

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Eri mõõtudega rehvi-velje kombod on ikka praktikas kõik eri diameetritega, mis siis et rehvikalkulaatori järgi peaks teoreetiliselt sama olema. Isegi eri firmade samade mõõtudega rehvid on seinast seina :) Ei oska hinnata, kui palju see Haldex nüüd täpselt enne lusika nurka viskamist seda pulli talub, aga no see on suhtkoht pöidlareegel, et neliveolisele tasub ikka 4 ühesugust ratast alla panna - seal on mingi elektroonikavärk mis jälgib rataste pöörlemiskiirusi ja kui sellele tundub et üks sild pidevalt "libiseb", siis ei usu et sellest head nahka tuleb.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaimex kirjutas:

Selline mure, et tahaks "titade ratast" tuunida. Äkki keegi kunagi teinud midagi? Tahaks saada veidi kiiremaks. Et sai tüdrukule ostetud aga ta tahaks veidi kiiremini juba liikuda. Ise mõtlesin, et äkki võimsam aku ja võimsam elektri mootor? Või äkki kellegil mingeid ideid?
Tegu muidu sellise asjaga siis:
http://i.ebayimg.com/images/i/252238789 ... -l1000.jpg

Mul lapselapsel on ka midagi taolist.Aga enne kui kiiremaks teed,peaks ka sellele mõtlema,et need on ilma piduriteta asjad.Aeglane ülekanne pidurdabki tugevamalt hoo maha.Mõistlik oleks sel juhul äkki midagi paremat osta,kui lapsel oskused paremaks läinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

See liigub ainult 3km/h et saaks 5 peale oleks juba märgatav vahe. :D Hoovis sõitmiseks lihtsalt. Pidurit ta nagunii veel kasutada ei oska :D Eks tulevikus plaanis nagunii midagi paremat osta, a kuna ta nii noor veel, siis hetkel kindlasti mitte. Lihtaslt vaikselt kaherattalise pisikut sisestada :P

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas simp »

kaimex kirjutas:

See liigub ainult 3km/h et saaks 5 peale oleks juba märgatav vahe. :D Hoovis sõitmiseks lihtsalt. Pidurit ta nagunii veel kasutada ei oska :D Eks tulevikus plaanis nagunii midagi paremat osta, a kuna ta nii noor veel, siis hetkel kindlasti mitte. Lihtaslt vaikselt kaherattalise pisikut sisestada :P

Niisama ülekandega mängida ei saa?

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

simp kirjutas:

Niisama ülekandega mängida ei saa?

Korra mõtlesin selle peale, aga kardan, et seal see 6v aku ja mootor ei jõua väga liigutada. Eks nv tuleb laiali võtta ja täpsemalt vaadata ja proovida. :P

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Kas ta keerab seal "gaasi" mingi potentsiomeetriga või on on/off süsteem? Kui on reguleerimine, olgu siis otse reostaadiga või PWM kontrolleriga, siis võiks proovida, mis see mootor teeb, kui otse akust täis pinge peale panna. Variant on, et asi on natuke võimsam aga kontrolleriga piiratakse kiirus ära (halvemal/paremal juhul veel tagasisidega, st lihtsalt pinge tõstmine ei pruugi veel kiirust tõsta). Kui on mingi loll ja lihtne süsteem, siis kolmandiku võrra pinge tõstmine võiks lisada pauku aga mitte veel midagi maha põletada. Keerulisem küsimus on, kus sa saad seda pinget. Miskeid akutrelli akusid peaks olema valida 9, 10, 12, 14, 18 jne volti aga jälle pead vaatama, et oleks ainult loll aku, mitte koos targa kontrolleriga. Samas akusid ei tohi täiesti tühjaks lasta, mõnedel on see kaitse trelli sees. Pikk jutt kokku võtta, kui tahad ehitada siis parem ehita talle akutrelliga mingi uus aparaat aga kui ei viitsi käsi mustaks teha, siis ei pruugi olla nii lihtne ka seda olemasolevat kiiremaks ajada.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

zod
Postitusi: 123
Liitunud: 16 Jaan 2006, 14:47
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas zod »

kaimex kirjutas:

Selline mure, et tahaks "titade ratast" tuunida.

Endal sama mure. 6v, on-off. Kui kerge tõus või takistus ees, siis pinge kukub veelgi madalamale ja aparaat seisab.
Lähiajal proovin 12v aku ja ebayst tellitud pingealaldiga mootori pinget veidi tõsta. Kui viitsiks aretada, siis monitooriks ka koormust ja temperatuuri ning vastav shut-off relee.
Eks annan teda, kuidas toimib.


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Küla vahel üks paigaldas trelli aku. Oli mingi hiinakas
6 voltine. Trelli aku volte ei mäleta oli mingi korralik prohvi riist.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas simp »

kaimex kirjutas:
simp kirjutas:

Niisama ülekandega mängida ei saa?

Korra mõtlesin selle peale, aga kardan, et seal see 6v aku ja mootor ei jõua väga liigutada. Eks nv tuleb laiali võtta ja täpsemalt vaadata ja proovida. :P

ma reaalselt ei kujuta ette milline see mootor seal olla võiks, aga äkki aitab kui vaatad RC maailma poole?
ala mingi viisakam LiPo(korralikult kaitstud) ja siis vastavalt sobiv mootor(RC maailmast/hiinast + ülekanne?).

mis kogu krempli kaal on koos lapsega?

Võin üritada paari päeva jooksul välja uurida kas see oleks realistlik või mitte.

ps: mul vedeleb mingi kallis stepper mootor mis ilmselt saaks sellega hakkama, aga stepper on antud juhul täielik overkill :P

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Mis selle kolmnurkse saepingi eestikeelne või ingliskeelne nimi võiks olla? Või isegi kellegil on häid jooniseid pakkuda? :bsmile:

Pilt

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Saepukk on see.

Siin lehel ka päris asjalik joonis:
http://palju.blogspot.com.ee/2012/02/saepukk.html

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

simp kirjutas:

ma reaalselt ei kujuta ette milline see mootor seal olla võiks, aga äkki aitab kui vaatad RC maailma poole?
ala mingi viisakam LiPo(korralikult kaitstud) ja siis vastavalt sobiv mootor(RC maailmast/hiinast + ülekanne?).

mis kogu krempli kaal on koos lapsega?

Võin üritada paari päeva jooksul välja uurida kas see oleks realistlik või mitte.

ps: mul vedeleb mingi kallis stepper mootor mis ilmselt saaks sellega hakkama, aga stepper on antud juhul täielik overkill :P

Ratas kaalub ise 8kg ja laps ca 13, et 21kg kokku. :D Eks seal vist mingi pisike mikromootor on, ise pole päris lahti veel kakkunud, kuna ehitada koguaeg vaja. Täna sain aga selle projektiga valmis, nüüd kasvuhoone veel teha ja kui see tehtud ja naine rahul, siis saan lahti kakkuda. Ise vaatasin, et hiinast 12v mikromootor, mis nendele autodele mõeldud 30k pöördega, et see peaks päris kõva upgrade vist olema juba...
http://www.ebay.com/itm/12V-30000-RPM-1 ... SwsW9Y1O8M

Samas kuju poolest vaadates, tundus, et midagi sellist seal on. Lihtsalt 6v.

http://www.ebay.com/itm/12V-23000-RPM-E ... SwLnBX5im6

Siin väike pilt näha, et halli kobaka all on siis vast mootor ja plastikute all ülekanne. Eks tuleb natuke vaadata, vb saab seal veidi ülekannet muuta, oleks kõige lihtsam. :)
http://www.versand-richter.de/images/pr ... 00px_1.jpg


Begemot
Postitusi: 173
Liitunud: 24 Dets 2008, 11:37
Tsikkel: suzuki Bandit
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Begemot »

Just küsisin üle .lõppuks oli vana 12v aku ilma ümber ehituseta. Kinnitas et lihtsalt vahetas 6v aku 12v vastu ja pidas vastu. Lõppuks kulusid hammasrattad ära.

Ma ei karda kuradit, olen põrgu Jüriga juttu rääkinud.

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pyta »

Soovitage mõnd saiti,kust saaks netist lihtsalt seriaale/filme vaadata?

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

pyta kirjutas:

Soovitage mõnd saiti,kust saaks netist lihtsalt seriaale/filme vaadata?

redtube.com


Orfox
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Mai 2017, 14:43
Tsikkel: Turbobusa
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Orfox »

Ega neid häid tasuta saite väga polegi. Torrent õnneks veel toimib aga see pole päris striimimine. Neid aadresse Ilmselgelt siia riputada ei saa. Netflix on ka ikka väga kõvasti investeerinud, et proxyt kasutada ei saaks, pead pidevalt vpn teenusepakkujaid vahetama, et filmivalik oleks normaalne ja ega needki teenused tasuta pole. Õnneks Netflixis häid seriaale on kuhjaga, võib vist esimese kuu isegi tasuta vaadata. Ühesõnaga, pead pidevalt googeldama ja foorumeid sirvima, et palju näha. Ma isegi ei nimeta enda tegevust päris piraatluseks, vaid lihtsalt kinos ei meeldi tihti käia, hea meelega maksaks rohkem normaalse teenuse eest aga no mis teha

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Heikik kirjutas:

Kas AWD (haldex) Volvo S80 kannatab erilaiusi (ees kitsamad, s.o 7,5 tolli; offset 46, taga laiemad, s.o 8,5 tolli; offset 55) rattaid? Vahetasin sõidukit ja olen nüüd küsimuse ees, kuna jube koledad veljed on all. Eelmiseks autoks oli A6 Quattro (torsen) ja tehas millegi pärast keelas ära sellised vigurid, kuigi ma ei saa aru... mis vahet, kui välisdiameeter esi- ja tagaratastel on ühesugune?

Kui rataste välisdiameetrid on võrdsed, pole probleemi.
Haldex on elektrooniliselt juhitav sidur, mis saab oma andmed rataste ABS anduritelt ja rakendub vastavalt paika pandud piisava kiiruste erinevuse korral.
Näiteks kurvis on kõigi rataste kiirused erinevad, aga vahe nii väike, et haldex ei rakendu.
Samuti ei rakendu, kui uimase peaga paned ringsõidus näiteks 2 ringi :)
Lased lumes kohaltminnes esiratta kaapima, rakendub kohe.
Sildades peaks S80 olema lahtised difrid, sealt ei teki samuti probleeme.

PS- Torsen on LSD tüüpi, ehk libisev. See ei kannata sildade erinevaid kiirusi pikemalt.
Katkuma hakkab ka asfaldil väikse raadiusega ringe tehes.

Viimati muutis rannamees, 03 Mai 2017, 22:19, muudetud 1 kord kokku.
Pilt
Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas margus014 »

Otsin ca 8-10mm paksust 50x50 cm polükarbonaadist või pleksiklaasist lehte. Kust saaks?


Töll
Postitusi: 78
Liitunud: 04 Veebr 2007, 14:48
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Töll »

pyta kirjutas:

Soovitage mõnd saiti,kust saaks netist lihtsalt seriaale/filme vaadata?

Popcorn-Time -Selline asi vaja arvutisse laadida ja siis otsib ise netiavarustest eesti keelsed supakad ka juurde. Päris palju filme - ka uuemaid.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

margus014 kirjutas:

Otsin ca 8-10mm paksust 50x50 cm polükarbonaadist või pleksiklaasist lehte. Kust saaks?

http://www.etra.ee/tootekataloog#tehnilised-plastmassid

Pilt
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”