"Soodushind kuni ..."

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

"Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Olete näinud neid sõidukite müügikuulutusi, kus on kirjas "soodushind kuni esmaspäevani/teisipäevani/misiganesajani"? See on peaaegu sama levinud kui fraas "väga heas korras". Kui nüüd järele mõelda, siis tegemist on üli debiilse väitega, mille peale mul alati tekib küsimus - kui juba praegu selle hinnaga ei taheta, siis sinu lahendus on ... hiljem kallimalt edasi müüa?

Tahtsin lihtsalt küsida, kas ma olen millestki valesti aru saanud, kas kellelegi kõlab selline hoiatus müügikuulutuses kuidagi targasti/mõistlikult/kutsuvalt/tõsiseltvõetavalt ja mis peamine - kas keegi teab omast käest ühte juhtumit, kus see väide ka tegelikult paika pidas ("soodushinna periood" lõppes, hind tõusis ja asi läks selle hinnaga müügiks).

Kui midagi muud sellest postitusest kasu ei ole, siis ehk on vähemalt kellelegi infoks: kui sa paned oma müügikuulutusse selle lause, tuleb mul müüjast alati silma ette selline ettekujutus:

Pilt

Kuna ma kahtlustan, et ma ei ole ainuke, siis parem on äkki seda lauset mitte kirjutada :)



In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas srx »

Mulle tundub sama rumal ka fraas: "Vahetuse puhul soodushind ei kehti".
Nojah, vahetuseks pakutaval sõidukil on siis ka kohe vastav "tavahind" ja samut jutt "vahtusel soodushind ei kehti". Eesmärki ei saavutata.

Minu arvates võiks "Soodushind" välja üldse ära kaodata. Ei ole ju soodushinda ja tavalist hinda. On ainult üks hind millega müüakse ja kõik. Hinnakujundus ostjad ei huvita, ostjat huvitab ainult see üks number, mille ta peab välja käima.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Seda nagunii, aga iseenesest see pole probleem kuna kõik nagunii ignoreerivad seda "päris hinna" välja, keegi ei märkagi seda ja otsing töötab ju "tegeliku päris hinna" ehk siis "soodushina" alusel. Mõned kirjutavad "soodushind ilma velgedeta" vms aga see on ka suht mõttetu sest su kuulutuseni jõuti hinna ja piltide alusel. Keegi eriti ei taha rohkem maksta või osta ilma velgedeta, kui tükk aega hiljem märkab seda tingimust lisainfo all :)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas Motorized »

jkristjan kirjutas:

Seda nagunii, aga iseenesest see pole probleem kuna kõik nagunii ignoreerivad seda "päris hinna" välja, keegi ei märkagi seda ja otsing töötab ju "tegeliku päris hinna" ehk siis "soodushina" alusel. Mõned kirjutavad "soodushind ilma velgedeta" vms aga see on ka suht mõttetu sest su kuulutuseni jõuti hinna ja piltide alusel. Keegi eriti ei taha rohkem maksta või osta ilma velgedeta, kui tükk aega hiljem märkab seda tingimust lisainfo all :)

Eks see puhas psühholoogia ole. ''Päris hind'' ja päris hind ehk soodushind. Kui soodushinda poleks, hakkaks kõik tingima, aga soodushinna puhul saab ju müüja öelda, et mida sa enam tingid, mul ju niigi soodushind. Aga ostja vajab teadmist, et sai ''päris hinnast'' alla.

Aga see, et soodushind kehtib kuni... viitab sellele, et müüjal on ilgelt mingiks päevaks vaja raha saada ja kui selleks päevaks raha ei saa, siis on juba nagunii kellad ja parem müüa ''päris hinnaga'' edasi. :mrgreen:

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Eriti debiilne on ka "Hind kokkuleppel", mis sunnib pöörama pilku jahipüssi suunas ja mõtlema, et kui kergesti võiks sündida kaheraudse vahendaja abil kokkulepe nullhinnale.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas M.T. »

"Soodushind" kuni ...., pärast seda on veel odavam.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Meil ei ole lubatud "hind kokkuleppel", minimaalne müügihind peab ikka kirjas olema.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mul tuttav (juhtus ammu juba) müüs oma bemmi ronti. Kuude kaupa kuulutus üleval ja no ei taha keegi. Tegi uued pildid, korrutas hinna kahega (lihtsalt proovi mõttes), järgmine päev veeres auto hoovist minema. Soodushind :D
Soodushinna panemise mõtteid võib mitmeid olla. Kohe on raha vaja, et endale meelepärane asi soetada, mis on saadaval loetud päevad, peale seda müügiga kiire pole.
See kui täna 2k kaubaks ei läeh see ei tähenda, et poleks tegelast, kes on selle eest nõus 4k välja käima. Kui oled müüja on hind alati odav, kui oled ostja on hind alati kallis.

Mu arust on palju totakamad foorumites levinud teemad "ära anda". Levinud kuulutuse tüüp: Tänase päeva jooksul ära anda 20€ eest või siis kasti õlle vms eest selline priboor. Lõppu lisatakse ähvardus homme antud priboor prügimäele viia.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Motorized kirjutas:

Aga see, et soodushind kehtib kuni... viitab sellele, et müüjal on ilgelt mingiks päevaks vaja raha saada ja kui selleks päevaks raha ei saa, siis on juba nagunii kellad ja parem müüa ''päris hinnaga'' edasi. :mrgreen:

Teoorias kena, aga praktikas minu lühikese kuid värvika elu jooksul ei ole kordagi tulnud ette sellist olukorda: Mul on mingiks päevaks ilgelt raha vaja aga ma ei saa seda, järgmisest päevast edasi on mul juba pohh ja enam ei olegi nii kiiresti raha vaja. Alati on ikka nii, et kui mul täna on ilgelt raha vaja ja ma seda ei saa, siis homme on mul veel ilgemalt seda raha vaja. ülehomme veel ilgemalt jne :)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

jkristjan kirjutas:
Motorized kirjutas:

Aga see, et soodushind kehtib kuni... viitab sellele, et müüjal on ilgelt mingiks päevaks vaja raha saada ja kui selleks päevaks raha ei saa, siis on juba nagunii kellad ja parem müüa ''päris hinnaga'' edasi. :mrgreen:

Teoorias kena, aga praktikas minu lühikese kuid värvika elu jooksul ei ole kordagi tulnud ette sellist olukorda: Mul on mingiks päevaks ilgelt raha vaja aga ma ei saa seda, järgmisest päevast edasi on mul juba pohh ja enam ei olegi nii kiiresti raha vaja. Alati on ikka nii, et kui mul täna on ilgelt raha vaja ja ma seda ei saa, siis homme on mul veel ilgemalt seda raha vaja. ülehomme veel ilgemalt jne :)

No see, et sul pole mingit situtatsiooni ette tulnud, siis raudpolt on nii, et teistel ka ei saa sellist asja olla???

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas madmax »

Eks ta toimib sel juhul kui see soodushind on ka tegelikult soodus, mitte keskmise turuhinnaga samas klassis. Samas on ka kallimalt hiljem müüdud, aga see pigem erand kui reegel ja siis pole piisanud lihtsalt hinna muutmisest, ikka uued pildid ja uus kuulutus. Kõige markantsem näide meenub Kadaka autoturu ajast. Tüüp uuris ja puuris ja otsis vigu, et saaks aga hinda alla, no ei leia midagi, teisel proovisõidul kuskil august läbi sõites kuulis mingit kõbinat korra ja siisoli heureka! see auto vajabki remonti, et davai veel 200 hinnast alla. Et mõtle natuke, ma tulen varsti tagasi. Tegin vahepeal uue hinnasildi +500 eeku. Noja tüüp tuleb tagasi, nägu naerul, et davai kas teeme kauba ära? Viitasin hinnasildile, et turusituatsioon tiba muutunud, aga kui hind sobib siis teeme rõõmuga kaubad. sõimas mu läbi ja pani ajama. Unustasin hinnasildi tagasi vahetamata, poole tunni pärast tuli keegi meeskodanik jooksujalul platsile, konstanteeris, et nii kena auto nii hea hinnaga, seda pole vaja proovidagi ja ost-müük sai vormistatud.

allways mad!
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Puht teoreetiliselt arutledes võib selle "soodushind kuni" mõte olla näiteks kohe-kohe lõppevas kindlustuses või ülevaatuses. Et kui kalender keerab ette "järgmise lehe", siis omanik läheb teeb uue ülevaatuse/kindlustuse ja siis enam "soodushinnaga" head asja käest ära ei anna :-)

Madlobster kirjutas:
jkristjan kirjutas:

Teoorias kena, aga praktikas minu lühikese kuid värvika elu jooksul ei ole kordagi tulnud ette sellist olukorda: Mul on mingiks päevaks ilgelt raha vaja aga ma ei saa seda, järgmisest päevast edasi on mul juba pohh ja enam ei olegi nii kiiresti raha vaja. Alati on ikka nii, et kui mul täna on ilgelt raha vaja ja ma seda ei saa, siis homme on mul veel ilgemalt seda raha vaja. ülehomme veel ilgemalt jne :)

No see, et sul pole mingit situtatsiooni ette tulnud, siis raudpolt on nii, et teistel ka ei saa sellist asja olla???

Madlopsteriga nõus, ei pruugi alati olla olukord, et rautpolt homseks vaja Vellole tema 1,5k ära anda, muidu ta mu põllult vilja kombainiga lõikama ei tule :) Aga näiteks müüd sõidukit ja samas tahad midagi uut asemele ning sobiv sõiduk ilmub müüki aga sul pole niipalju vaba raha et ta ära osta ilma eelmist sõidukit müümata.
PS Mul endal pole eelkirjeldatud situtatsiooni ette tulnud (alati on varem tsüklist välja saadud) :lol:

Viimati muutis Maaks, 03 Mai 2017, 15:26, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

"Pakkumine kehtib kuni..." on elementaarne reklaamipsühholoogia nõks, millega üritatakse ostjat tagant utsitada hirmuga millestki ilma jääda.. Kas see ka sama edukalt järelturul toimib, on muidugi kaheldav...

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma küll reaalselt pole seda lauset kuulutusse pannud, aga situatsioon on müüja poolelt suht tuttav - müüsin näiteks sügisel krossikat, ega nagu väga hullult ei kibelenudki tublit looma maha parseldama, aga no kaua ma ikka selle võrriga jaman, meheau pole ka selliste mõõtmetega et väike pikendamine ära ei kuluks. Siis mingi hetk tuli Soomes müüki ideaalne asendus superhinnaga, tõmban siis raksti kolmandiku hinnast maha, et no pole ju sellisel juhul kahju ise ka odavalt müüa. Loetud päevadega oli too pill muidugi müüdud, minu kuulutus aegus ka ära ja üleüldse ei viitsinud selle teemaga enam mingi hetk pead vaevata. Noh ja siis mingi kuu aega hiljem keegi oli kuskilt ma ei tea mis puhvrist või historyst selle kuulutuse välja kaevanud, helistas, mul muidugi nukker meel et krt kui nüüd lähebki selle hinnaga, siis millega ma talv läbi sõidan, kuulutusi nullilähedaselt jne. "Õnneks" see kutt muidugi lubatud päeval endast elumärki ei andnud, mis tavaliselt ajab veel enam närvi, aga seekord oli suht rahulik meel :)

Üldiselt ma ei saa aru ostjatest, kes käituvad erakuulutuste puhul nagu nad teeks mingi ei tea mis imelise heateo, et suvatsevad mu varale pilgu heita, rääkimata ostmisest. Krt motikas on siiski pmst suvaline ja suht emotsioonide ajel ostetav-müüdav hobiriistapuu, ok seal ei ole päris keskmine taskupõhja peenraha sees, aga no see ei ole ka nüüd mingi selline elusumma et nüüd peaks igasugu kuulutuselugejate ees edaspidi ja tagurpidi koogutama ja eitea mida tegema. Kui hind sobib, aga "kuni x" ei sobi vaid sobib näiteks "kuni x + 3 päeva", siis võta telefon, räägi müüjaga läbi, tõenäoliselt saad kaubale. Noh ja kui tõesti ei saa, või vahepeal ära müüakse, siis s**t päev, siilike. Pead järgmise kuulutuse otsima.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas will111 »

soodushind kuni...enam ei ole soodushind, kõik ju väga lihtne?! :D tegelikult ei saa siin üldse probleemi olemusest aru. igaüks võib panna kuulutusse misiganes hinna, soodus või mittesoodus, turu või turu taguse hinna, lõpuks ju ikkagi määrab REAALSE MÜÜGIHINNA nõudluse ja pakkumise suhe ning asja tegelik seisukord. iseenesest ei ole ka kuskil keeldu pakkuda müüjale misiganes hinda kui keegi arvab, et mingi hind ei ole asjakohane. ja kui see "soodushind kuni" ka idee poolest enam ei kehti siis võid ju sellegipoolest helistada müüjale ning öelda, et kui selle hinna saab siis tuled vaatama ning sobivuse korral ostad. kui vastus on eitav siis soovid head müüki ja vaatad muid varianti. ning kui muid variante tegelikult väga vaadata ei olegi sellise hinna juures siis võibolla polegi see "tavahind" nii kehva :D

endal oli müügis üks ratas, igas võimalikus mõttes vägagi soodsa hinnaga. soodsaima hinnaga turul ühtlasi. ainult et polnud märgitud seda "soodushinda", vaid lihtsalt tavahind oligi väga soodne. noh mõni inimene käis ka vaatamas ja proovimas aga ju miski ei sobinud. põhinali on aga see, et vaatamata niigi väga heale hinnale tehti auto24 postkasti kui ka telefonile sms teel pidevalt mingeid täiesti absurdseid hinnapakkumisi, kus pakuti erinevate inimeste poolt järjekindlalt 66% märgitud hinnast. huvitab, mis küll selliste inimeste peas toimub? lõpuks mõtlesin, et järgmine kord teen kuulutuse kohe algatuseks räigelt suure summa peale ja siis on hea nõustuda rõõmuga nende 66% vendade pakkumistega :lol: aga jutu mõte lühidalt kokku võttes, et tegelikult on ilmselt üsna ükskõik, mis hind kuskile kuulutusse märgitud, olgu see soodus või kuni või hoopis midagi täiesti laest võetut...nagunii tehakse lambipakkumisi ja nagunii on ka igaühel võimalik pakkuda ükskõik mis summat, milline talle siis nö. aus tundub.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

100% nõus et probleemi pole ja et hinna määrab nõudlus ja pakkumine. Minu postituse mõte oli analüüsida natuke inimpsühholoogiat, mis toimub nende inimeste peas, kes seda kuskilt vanal ajal kuuldud lollakat ähvardust katkise grammofoni kombel oma kuulutustesse kopeerivad. Ja jutt oli siis esialgu, ma tuletan meelde, mitte lihtsalt mingist soodushinna jurast vaid väitest, et hetkel on soodukas ja kui keegi ei osta, müün hiljem kallimalt edasi.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

bnd
Postitusi: 20
Liitunud: 04 Juun 2016, 17:59
Tsikkel: Hetkel Polaris RMK PRO
Tänatud: 1 kord

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas bnd »

Üks põhjus, kui ise seda "soodushind kuni" kasutanud olen, on auto vahetus uue vastu. Nt oled leppinud vana auto hinna esindusega kokku, aga uue kätte saamiseni on veel 2 nädalat. Siis teedki see 2 nädalat "soodushinnaga" müüki, mis on esinduse pakutust kallim, aga samas "a24 turuhinnast" odavam. Kui müüdud, on ikkagi väike kasu sees, kuna pangal pole mingit vahet, kas sissemakseks läheb auto kokkulepitud hinnaga või sama summa panga kontole.
Aga pakkumisi, kus soodushind ilma muusikata, velgeteta jne on mulle arusaamatud. Kas kakud kõlarid ja maki välja, annad auto treileril? Samas mulle on ka pakutud, et võta hinda alla, aga jäta nt suveveljed endale. Mis ma teen nendega? Hakkan uut kuulutust tegema ja müüma? Nii mõeldes, siis see "soodukas ilma" jällegi töötab mingis ringkonnas.

IronButt 1000 R1
IronButt 2000 CBR1100XX
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas Jesper »

will111 kirjutas:

põhinali on aga see, et vaatamata niigi väga heale hinnale tehti auto24 postkasti kui ka telefonile sms teel pidevalt mingeid täiesti absurdseid hinnapakkumisi, kus pakuti erinevate inimeste poolt järjekindlalt 66% märgitud hinnast. huvitab, mis küll selliste inimeste peas toimub?

Neid tehakse jah igale asjale, ilmselt asja kaugem idee võiks olla kasumiga edasimüük, ano ma kunagi ühte meeltesegaduse ajel soetatud Saabi müües kirjutasin kõigile vastu et davai, tule järgi (müügihind oli mingi a'la 650 ja pakuti 400) - selle peale null vastust :) Natuke raske on vist hangeldamisega raha teenida, kui sa midagi sisse ei osta. Lõpuks ostis ikka see, kes helistas ja ei tinginud, enam ei viitsi neile kirja teel pakkujatele isegi vastuseid toksida.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:
will111 kirjutas:

põhinali on aga see, et vaatamata niigi väga heale hinnale tehti auto24 postkasti kui ka telefonile sms teel pidevalt mingeid täiesti absurdseid hinnapakkumisi, kus pakuti erinevate inimeste poolt järjekindlalt 66% märgitud hinnast. huvitab, mis küll selliste inimeste peas toimub?

Neid tehakse jah igale asjale, ilmselt asja kaugem idee võiks olla kasumiga edasimüük, ano ma kunagi ühte meeltesegaduse ajel soetatud Saabi müües kirjutasin kõigile vastu et davai, tule järgi (müügihind oli mingi a'la 650 ja pakuti 400) - selle peale null vastust :) Natuke raske on vist hangeldamisega raha teenida, kui sa midagi sisse ei osta. Lõpuks ostis ikka see, kes helistas ja ei tinginud, enam ei viitsi neile kirja teel pakkujatele isegi vastuseid toksida.

Kusjuures mul üks tuttav teeb selliseid pakkumisi pidevalt ja ikka ulme madalat hinda pakub.Iga aasta ostab 3-4 tsiklit või ATV-d niimoodi.Mõnega neist mis vähegi meeldib , sõidab hooaja ära ,aga üldiselt paneb kohe uuesti müüki kallima hinnaga.
Mingi Horneti oli eelmisel aastal saanud üle poole kallimalt uuesti müüdud.Tavaliselt pakub sellistele 2-4k maksvate rataste eest mingit haiget hinda ja vahel joppab ka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas oil »

Mõnel juhul on arusaadavgi. On pandud "soodushind kuni mulle huvipakkuv teine auto on müügis." Aga kõlab see ikkagi nii, et "kui keegi odavalt ära ei osta, siis teen hinna suuremaks!!!"

Mind häirivad need kuulutused, kus pole läbisõitu ja VIN-koodi. Et keegi ei hakkaks kaagutama "ostad sõidukit mitte läbisõitu!" - ma võin käsi südamel öelda, et mul pole praegu aimugi, mis on mu üle-eelmisel nädalal ostetud tsikli läbisõit. Aga kui neid andmeid ei varjata, siis ei teki ka tunnet, et rämedalt on vaja midagi peita ostja pilgu eest...


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas mega1 »

need pakkujad jah tahavad hiljem kasudega edasi müüa. Kuna eri kanalitelt väga palju saateid tulemas a la pandikunnid , wheeler dealer kus sellega tegeletakse siis ka siin sellist asja päris palju.Eks inimesed reisivad Türgi egiptus seal ka selline suur tingimine moes. Ürita sa saksas hinda alla saada.
Olen juba ka nõinud kuulutusi kus kirjas et vahendajatel mitte tülitada.

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas Vint »

Minu meelest, väiksema hinna küsimises ei ole midagi halba. Seda ei peaks häbenema, ega solvanguna võtma. Müüja teadagi tahab võimalikult palju saada, ning ostja võimalikult vähe välja käija, kusagilt peab see kesktee siis minema.
Näitek kunagine ost oli pesumasin, kirbukalt. Käisin kaua seda piiramas seal. Hinnasilt ütles 70 ja küsimuse peale, et kas see on nüüd nii kivikõva veendumus, pakuti 50.
Rohkem ma midagi tingima ei hakanud ja ostsin selle. Sest ilmselt ta müüs asja null kasumiga, et saaks kaua jalus vedelenud kola pealt raha tagasi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Vint kirjutas:

... pesumasin ... 50 ...

Kallis raisk :D Selle raha eest saaks juba pool elektrilist hambaharja.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

Pisut eeskuju neile, kes oma kuulutusi vormistavad stiilis: "müüa auto, aastaarvu ei tea, pilte pole kuna telo on remondis".
http://www.boredpanda.com/sell-old-car- ... BPFacebook


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas will111 »

vägev värk...samas, teadmata küll täpselt mis selle artisti töötund maksab, ma kahtlustan, et ta pani sinna magama ajalise ressurssina kolmandiku sellest, mis ta seda autot müües reaalselt teenib :D ja teine asi muidugi, et seal uudisnupu kirjelduses on ilmselt väike viga, mitte "xx number of people want to buy it" vaid "xx number of people want to see it because of the cool ad"


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Mingi Horneti oli eelmisel aastal saanud üle poole kallimalt uuesti müüdud.Tavaliselt pakub sellistele 2-4k maksvate rataste eest mingit haiget hinda ja vahel joppab ka.

Ma tõsiselt armastan selliseid haiged tüübid, kes mõtlevad, et peavad asjad peaaegu niisama saada. Kui ta käib mul närvidele (helistab näiteks hilisõhtul, või pommitab SMS´idega siis ma kutsun ta kauba järgi tulla (haige hinna ees) ja tunnistan siis kohapeal enda töökodas, et just 2 minutid tagasi ostis keegi, kes oli temast kiirem, kaup juba ära. :ner:

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas bigdog »

See Vitara kuulutus on igavam kui Volvode müügikuulutuste omad:

Your choice is Your half chance.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Soodushind kuni ..."

Lugemata postitus Postitas will111 »

nali naljaks, aga seda tsikitrikki tehakse eestis portaalides müügikuulutustes küll ja küll, eriti tsiklikuulutustes! mõnel juhul on tsikil kiiver peas või nägu pildilt ära lõigatud :D

ja sellega seoses mulle just meenus, et suurem osa nendest 2/3 müügihinna pakkujatest minu tsiklikuulutuse peale olid...vene rahvusest tütarlapsed :lol: ühel juhul ma vastasin ka mingile emailile platoonilise "Ok" ja siis paar päeva hiljem oli mingi 3 tonti käruga kohal, et nu davai gde zikkel? irvitasin ja küsisin, et kas teie esindate nataljat või, kas natalja ise ei julenud tulla? :wack: kui said siis teada "OK" ei tähendanudki, et ma olen nõus müüma suvalise hinnaga, vaid tähendas et "okei tore, paku kui tahad" siis sama kiilret kadusid oma käruga. ilmselt järgmise tüübi juurde sest käru oli ühe tsikli jaoks küll suht overkill

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”