Rumalad küsimused 2

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mrtn5 kirjutas:

Paljuski taandub teema vahele mittelaskmisega asjaolule, et osad tüübid hakkavad küljelt "rammima", mitte ei lähtu reeglist, et tagasõitja laseb (ehk) vahele. Nende meelest on tagumine auto vist see, kelle nina suhtes on nad 30cm vms eespool, mitte reaalselt tagapool sõitja (keda näed peeglist). Fakt on aga see, et suuna märguannet näeb siiski tagapool sòitja, mitte kõrvalolija, mistõttu ka loogiline reegel, et tagumine sinu soovi näeb ja peaks vahele laskma. Kõrval sõitja ei pea midagi tegema, ümberreastuja peab ise peeglit jälgima, et tagapool olijaga klappima saada. Palju jama ja meelepaha tulebki minu meelest valetõlgendusest, nagu kõrvalsõitja peaks kedagi vahele laskma tagapool sõitja asemel, nii vähemalt paistab reeglina. Kuna ise sellist rammimist ei harrasta, ei esineüldiselt ka muresid, et vahele ei lasta.

Ma selliseid "minu auto nina on sinu omast pool meetrit eespool" suund sisse ja kohe trügima tüüpe põhimõtteliselt vahele ei lase, tahab, paneme küljed kokku, ei ole minu jaoks probleem. Huitaval kombel kipuvad sellised tüübid enamikus slaavi murret purssivast seltskonnas olema.

Mine “Ajaviiteks...”