Õnnetused mootorratastega [2017]

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ardilla kirjutas:

Siia oleks vaja mõne traumatologi arvamust, kes rahvast päevast päeva lapib.

Soovid võin lasta kirjutada.
Laias laastus tahtsin öelda seda, et märgates Manist vms. (endal forcefield) kohe vaakumi järgi ei torma, röstri pakkimis vahu puhul on minek pumba järele üldjuhul enam kui kindel.
Põlvedest .... kevlaritega kurv veidi otseks ja vastu aeda sirinal .... oleks nüüd olnud sinu kirjeldet põlvekad oleks ilmselt õhtul õlut joonud, aga ei olnud, olid kevlaris oemid .... patella rippus plita pläta pükste all.
Samas t-särgi mees rekka alla, aga kaitsmevestiga ... ei muhvigi, veidi plaastrit ja mine ära koju.
Ja veidi enne papi läks lapselapsele rolluga lilli tooma, madelile tagarattasse, väike õhulend, maandus muruplatsikesel.
Ega midagi muud viga polnudki, kui et kiiver lasi jalga (rihmamata) ja noh kapsas oli laiali.

Kasvõi seesama õnnetus, millest jahumine alguse sai, kopsupõrutus ... rinnakaitse oli? Oleks päris huvitav teada.

Igatahes on Manis peale kiivri pikema jututa parim investeering .... muidugi juhul, kui selga viitsitakse ajada. Aga hind on tal keskmise edeva tagi mõõtu, siit ka prableemid :(
Linnas foori taga 35c laus päikese all higi silmas dehüdreeruda ei ole arukas, arukam on Ardilla poolt kirjeldatud alumine ots + päris kaitsmesärk mitte hiina jama, mis juba esimeses pesus käriseb ... kaitsmesärk peab kevlarniidiga õmmeldud olema - sama seljakaga.
Aga see on muidugi rangelt minu isiklik arvamus.
Vabandan, kui kedagi närvi ajasin, aga kallake vett ja kõvasti, kui täis kombes palavaga välja lähete.

Jesper kirjutas:

Ma küll õnneks olen asfaldil suurematest käbladest pääsenud, ja ega see foorumis postitamine kedagi oma tõekspidamisi nagunii muutma ei pane, aga ma olen metsas põrgates märganud tendentsi et esimese paugu võtab tavaliselt vastu kas õlg või selg.

Muutma vast ehk ei pane, aga neile, kes ei ole poodi tormanud ehk lööb tulukese põlema. Ehk isegi saab teiste kogemusest ühteist muuta.
Lagedalt maksab keskmine müüdav jope 200 rubla, seljakaitse on tavaliselt olemata või oem vaht. Lihtlabasel põhjusel, et normaalne integreeritav L2 maksab julge 50-100€. See tõstaks tagi hinna kosmosesse ja äri jääks sellise firmaga katki :(
Natuke mõtlevale indiviidile määrib müügimees integreeritava pähe .... asi krm seegi.
Aga arukas oleks osta normaalne eraldi seljakaitse 150+ euri ja tagi esialgu kasvõi poodi jätta.
Pealegi saab sinna hiljem peale tõmmata midatahes, investeeringut pole vaja iga uue jope puhul korrata.
Sama Ardilla poolt kirjeldet põlvedega.
Õudsalt tahaks iseenda ja Ardillaga vaielda (sõidan kevlari taskutes D3O-dega), aga kurat ei saa .... no ei saa.

Aga mulle meeldib.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”