Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Raits66
Postitusi: 274
Liitunud: 08 Mai 2009, 19:17
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 14 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Raits66 »

Kus kohast saaks hea hinnaga printserveri, et saaks vana laserprinterit kasutada läbi wifi



Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Raits66 kirjutas:

Kus kohast saaks hea hinnaga printserveri, et saaks vana laserprinterit kasutada läbi wifi

http://www.hinnavaatlus.ee/products/Pri ... tserverid/

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

GSX-F 1990a. Tahaks esimest veohammakat lahti saada. Käik sees, 32 padrun ümber mutri, väike polt maha võetud, tagumine ratas maas, tagumine pidur all tõmbab tagumise ratta ikka ringi ära. Keeran vastupäeva. Suruõhumutrikeerajat pole. Mismoodi veel sellele ligineda saaks?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Mul oli 98. aasta Kawasaki KLE-l ka nii kõvasti see kinni, et tundus et ei saagi lahti. Aga siis ikkagi sai padrunvõtmele meetrine toru otsa pandud ja sõber kahe jalaga seisis pidurihooval. Nõksutades käis ühel hetkel ehe raks ja lahti ta oligi.

Ei tea kas see sind kuidagi aitab, aga pmst jah jõudu vaja rakendada, kui suruõhku pole võtta.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

oil kirjutas:

Mul oli 98. aasta Kawasaki KLE-l ka nii kõvasti see kinni, et tundus et ei saagi lahti. Aga siis ikkagi sai padrunvõtmele meetrine toru otsa pandud ja sõber kahe jalaga seisis pidurihooval. Nõksutades käis ühel hetkel ehe raks ja lahti ta oligi.

Ei tea kas see sind kuidagi aitab, aga pmst jah jõudu vaja rakendada, kui suruõhku pole võtta.

No enne oli probleem ikka, et tagumine ratas käis all ringi olenemata, et pidur all oli ja ratas maas. Seda ma ka ju kirjutasin. Aitas aga velje vahelt raudtoru läbi ja kiige jäi stopperdama. Eheda raksuga tuli lahti jah.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Selgitage mida tähendavad numbrid ketil nt 525.

dr800 2x
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

mx77 kirjutas:

Kui sa ise seda tabelit vaatad, siis saad aru, et 5 ei ole samm ja 25 ei ole laius :mrgreen:
525-l on selle tabeli järgi samm 5/8tolli=15,875mm ja (rulliku) sisemine laius 5/16tolli=7,937mm

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

mikker
Postitusi: 24
Liitunud: 03 Apr 2011, 00:41
Tsikkel: Kawasaki ER6-n

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mikker »

Tere

Kas keegi teab, kas kuskilt Eestist võimalik soetada sellist vidinat (võtmehoidjat)?
https://www.amazon.com/Keychain-Aircraf ... UHMJ8?th=1


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas morse »

Maaks kirjutas:
mx77 kirjutas:

Kui sa ise seda tabelit vaatad, siis saad aru, et 5 ei ole samm ja 25 ei ole laius :mrgreen:
525-l on selle tabeli järgi samm 5/8tolli=15,875mm ja (rulliku) sisemine laius 5/16tolli=7,937mm

Aga ta polegi ju kirjutanud, et oleks 5mm või 5cm vmt. 5 on number, mis tähistab sammu... Kõik korrektne ju :bsmile:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Maaks kirjutas:
mx77 kirjutas:

Kui sa ise seda tabelit vaatad, siis saad aru, et 5 ei ole samm ja 25 ei ole laius :mrgreen:
525-l on selle tabeli järgi samm 5/8tolli=15,875mm ja (rulliku) sisemine laius 5/16tolli=7,937mm

Ma ei ole kuskil poole sõnagagi maininud, et 5 on keti samm millimeetrites. Puhka jalga.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

ranel kirjutas:

XL600V. Muudetud ülekanne 15/47 pealt 15/42 peale. Originaalis kett 118 lüli 525, programm pakkus 114 lüli ja selle järgi sai ka motopoest tellitud.
Kas see on sobiv kett või mitte? Nadi oleks pakk lahti kiskuda ja siis tõdeda, et ei sobigi peale. Sõber tellis sama süsteemi järgi, aga eile kui ta peale hakkas panema, siis endurole sobivat ketilõtku sealt kätte ei saanud, vaid tundus pigem selline 1-2 cm, kui sedagi. Tal oli 16/46 pealt 16/40 peale ning kett 124 pealt 118 peale.

Ise küsin, ise vastan. Ei klapi. Teadaolevat kahe rattaga pole JT Sprocketi programmi arvutuskäik kattunud tegelikkusega. Olge siis ettevaatlikult, kui poes pakutakse "õiget" ketti muudetud uuele ülekandele kaasa. Ise käsitsi üle arvutades sain ma sobiliku keti pikkuseks 115,3.

Viimati muutis ranel, 29 Aug 2017, 19:39, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

reimps

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas reimps »

mikker kirjutas:

Tere

Kas keegi teab, kas kuskilt Eestist võimalik soetada sellist vidinat (võtmehoidjat)?
https://www.amazon.com/Keychain-Aircraf ... UHMJ8?th=1

Pole aimugi, mingi hetk sai needsamad tellitud ja täitsa OK on. Nagu ikka, ca 2 nädalat tarneaeg, aga see-eest sigaodav.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Kuidas pastaka jälgi valge nahkdiivani pealt maha saab? Äkki kellegil kogemusi. Plika suutis terve diivani ära kritseldada...

Kasutaja avatar

motikamees
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Veebr 2004, 03:55
Tsikkel: Seven Fifty
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas motikamees »

kaimex kirjutas:

Kuidas pastaka jälgi valge nahkdiivani pealt maha saab? Äkki kellegil kogemusi. Plika suutis terve diivani ära kritseldada...

Mina katsetaks algatuseks nahk-mööbli puhastusvahendiga. Kui see ei aita, siis prooviks mingit autosalongi puhastusvahtu. Pärast käiks nahahooldus kreemiga üle.

Kunagi aastaid tagasi olin samas olukorras, aga täpset valemit ei mäleta kuidas puhtaks sain, aga sain...

PS: viimases hädas võid üle värvida :D

Hetkel: Honda Seven Fifty
Varem olnud: IZ-56, Bmw F650GS, Bmw K75, Yamaha TDM850, Honda Seven Fifty, Yamaha XJ600N, Jawa 634 & 638.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

on keegi ühendanud läbivoolu veekuumutajaid järjest? a'la 5+5kw tükid üksteise taha eesmärgiga saada kätte suurem kogus sooja vett. võib seal mingeid probleeme tekkida kui viimase kuumutaja jaoks on vesi juba näiteks 20-25 kraadine sisselaskes, mitte 7 kraadi nagu muidu maa alt tuleb?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kaimex kirjutas:

Kuidas pastaka jälgi valge nahkdiivani pealt maha saab? Äkki kellegil kogemusi. Plika suutis terve diivani ära kritseldada...

Alkohol lahustab pastakat. (Ära punase veiniga proovi :D)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

will111 kirjutas:

on keegi ühendanud läbivoolu veekuumutajaid järjest? a'la 5+5kw tükid üksteise taha eesmärgiga saada kätte suurem kogus sooja vett. võib seal mingeid probleeme tekkida kui viimase kuumutaja jaoks on vesi juba näiteks 20-25 kraadine sisselaskes, mitte 7 kraadi nagu muidu maa alt tuleb?

Ega midagi muud ei saa valesti minna kui et 2. kuumuti termokaitse võib rakenduda. Ma ise ei ole kunagi paigaldanud neid seega täpselt ei tea mis signaalist nad sisse/välja lülituvad.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas lermo »

Olen pannud läbivoolu kuumutaja saunaahju taga olevast boilerist tulevale trassile. Midagi halba ei ole 7-8 aastaga juhtunud, elektrijubin töötab nagu kulda.

will111 kirjutas:

on keegi ühendanud läbivoolu veekuumutajaid järjest? a'la 5+5kw tükid üksteise taha eesmärgiga saada kätte suurem kogus sooja vett. võib seal mingeid probleeme tekkida kui viimase kuumutaja jaoks on vesi juba näiteks 20-25 kraadine sisselaskes, mitte 7 kraadi nagu muidu maa alt tuleb?

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas koi »

Alkohol lahustab pastakat jah, aga siis see lahus kimab kõik nahka sisse. Võid saada ilusa sinise diivani. Otsi parem netist naha hooldusega tegelevaid firmasi ja küsi nõu neilt, kes asjaga igapäevaselt tegelevad.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

koi kirjutas:

Alkohol lahustab pastakat jah, aga siis see lahus kimab kõik nahka sisse. Võid saada ilusa sinise diivani. Otsi parem netist naha hooldusega tegelevaid firmasi ja küsi nõu neilt, kes asjaga igapäevaselt tegelevad.

Hilja juba. Viinaga sai ilusti nahal värvi maha. Kahju lihtsalt, et meil kaks diivanit ja ta valis ikka selle, mis 8x teisest kallim. :bsmile:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

kaimex kirjutas:
koi kirjutas:

Alkohol lahustab pastakat jah, aga siis see lahus kimab kõik nahka sisse. Võid saada ilusa sinise diivani. Otsi parem netist naha hooldusega tegelevaid firmasi ja küsi nõu neilt, kes asjaga igapäevaselt tegelevad.

Hilja juba. Viinaga sai ilusti nahal värvi maha. Kahju lihtsalt, et meil kaks diivanit ja ta valis ikka selle, mis 8x teisest kallim. :bsmile:

Ma veel ei ole kokku puutunud nahaga, mis viinaga kokkupuutes värvi maha viskaks aga nahka saab uuesti värvida. Ma ei viitsi otsida aga olen suht kindel, et on tegijaid, kes tulevad vahenditega sulle koju ka.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

http://www.ebay.co.uk/itm/For-SHINDENGE ... 3641.l6368
Kas kellelgi sellisega pikaajalisemat kogemust on?

Siin küll hoiatab, et ärge saage petta, aga kas sisu on neil siiski copy paste või on sisu siiski erinev?
http://roadstercycle.com/

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Madlobster kirjutas:

Ma veel ei ole kokku puutunud nahaga, mis viinaga kokkupuutes värvi maha viskaks aga nahka saab uuesti värvida. Ma ei viitsi otsida aga olen suht kindel, et on tegijaid, kes tulevad vahenditega sulle koju ka.

Eks ta mingi tehis ole vast. Ega väga vahet enam pole. Arvan, et see koju tulemisega Soomes oleks nii kallis, et mõtekam see pea 2k ne diivan minema visata ja uus osta. Eks tulevik näitab mis taga saab, pärast puhastust. Saan vist õige puhastusvahendi ka ühelt tuttavalt nüüd. Ta tegeleb igast selliste puhastus toodetega. Kuna on nv siis mul suht ükskõik. Parem läheks sõidaks. (crash)

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Auto nahksisu olen aastaid puhastanud ja hooldanud selle komplektiga: https://www.colourlock.com/leather-clea ... e-kit.html
Eestis müüs seda Smartservice. Ostes oli jutt, et samal tootjal on olemas ka kurjema puhastusvahendiga komplekt aga sellega kogemus puudub. Minu istmetele sobis leebem variant.

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Küsin nõu. Oleks vaja survepesurit kasutada (maakivihoonel vuuke sodist puhtaks lasta). Objektil olemas puurkaev, kuid selles pole veeautomaati vaid on vibropump. Surveka kasutamiskoht puurkaevust ca 15 meetrit, samamoodi istub ka vibropump sama sügaval kaevus. Ei suuda survekat ära toita. Sai katsetada teist lahendust, tonnine IPC (see valge plastkonteiner) ca 1,2 meetri kõrgusele alusele, kraani otsa 3/4 voolik, et ehk pealevooluga toidab suveka ära... see jääb samamoodi nälga. Kuidas käituda... veel üks vibropump sinna ipcsse? puurkaevupumpa veel isnvesteerida ei tahaks.

フーリガン
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mis karm survepesur see sul on?
Mul on oma krossibussis etteandepumbaks selline väike pump: https://www.promarinetrade.com/elektril ... 12.12.html ja see toidab Kärcheri väiksema bensumootoriga pesuri vabalt ära.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kui survekal kuskilt õhku vahele tõmmata võimalust pole, ei tohiks teoreetiliselt nagu nälga jääda. Või siis on survekal nõutav, et sissetulev vesi peab ka rõhu all olema? Kui jah, ja pumpa osta ei raatsi, tõsta tünn kõrgemale, see tõstab ka veesurvet maapinnal. Pane siis igaks juhuks ka veelgi jämedam voolik. See loeb siis ka, kas tünn on täis või on õhuke veekiht põhja peal. Aga võibolla on ikkagi lihtsam mingi pump kasvõi rentida?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MarekM »

survekaks on nifilski miski odavama otsa survekas, 130 barise survega. Küll aga on tal võimalust õhku saada küll, sest voolikud on jätkatud nende Claberi liitmikega.

フーリガン
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Sellisele peaks küll vee vabast pealevoolust piisama, vaata voolikuliitmikud üle.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”