Huvitav, kauaks neid navisid on?
Moderaator: Moded
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 7200
- Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
- Tsikkel: Yamaha TDM 850
- Asukoht: Harjumaa, Saue vald
- Tänanud: 1859 korda
- Tänatud: 517 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Ain kirjutas:urmas66 kirjutas:Kui keegi eelistab Montanat maantee sõidul Zümo vastu,siis ilmselt on tegemist täiesti mõttetu eelistusega,sest käsi GPS ja auto-moto GPS on natuke erinevad asjad ja polegi eriti võrreldavad. Montana ikka looduses (jalgsi)liikujale ja Zümo maanteel liiklusvahendiga liikumiseks.
Kui keegi eelistab motonavi asemel autonavi või vastupidi,siis siin võib veel mingeid nö seoseid-erinevusi leida,et mida üks teeb paremini-halvemini kui teine.Aga praktikas need tegelikult ka ikkagi samalaadsed tooted natuke erinevalt seadistatud ja pakitud erinevasse korpusesse.zümo ja montana on ikka väga erinevad tooted.ruudivad mõlemad. Erinevus on just kaardi lappamis kiiruses ja täpsuses. Käsi gps on selles osas oluliselt võimekam . Montanat eelistab selgelt edasijõudnu, kellel võibolla lisaks tsiklile veel atv või saan. Vahepeal oli Montana müügil ka moto bundlega ehk lenksukinnitusega. Täna peab ostma need jubinad lisaks.
Võibolla väljndusin natuke segaselt,aga pean silmas,et kui liikuda ainult maanteel,siis Montana on mõttetu,sest sa ei kasuta selle võimalusi kunagi ära ehk liiga hea selleks.Seadmel on palju igasugu võimalusi,mis pigem mitte maanteel liiklusvahendiga kasutamiseks.Aga kui oled aktiivne looduses liikuja ja juba omad seda seadet,siis ei ole põhjust veel auto või moto seadet lisaks osta.
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
-
- Postitusi: 1467
- Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
- Asukoht: Kesk-Eesti
- Tänanud: 82 korda
- Tänatud: 218 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
urmas66 kirjutas:Ain kirjutas:urmas66 kirjutas:Kui keegi eelistab Montanat maantee sõidul Zümo vastu,siis ilmselt on tegemist täiesti mõttetu eelistusega,sest käsi GPS ja auto-moto GPS on natuke erinevad asjad ja polegi eriti võrreldavad. Montana ikka looduses (jalgsi)liikujale ja Zümo maanteel liiklusvahendiga liikumiseks.
Kui keegi eelistab motonavi asemel autonavi või vastupidi,siis siin võib veel mingeid nö seoseid-erinevusi leida,et mida üks teeb paremini-halvemini kui teine.Aga praktikas need tegelikult ka ikkagi samalaadsed tooted natuke erinevalt seadistatud ja pakitud erinevasse korpusesse.zümo ja montana on ikka väga erinevad tooted.ruudivad mõlemad. Erinevus on just kaardi lappamis kiiruses ja täpsuses. Käsi gps on selles osas oluliselt võimekam . Montanat eelistab selgelt edasijõudnu, kellel võibolla lisaks tsiklile veel atv või saan. Vahepeal oli Montana müügil ka moto bundlega ehk lenksukinnitusega. Täna peab ostma need jubinad lisaks.
Võibolla väljndusin natuke segaselt,aga pean silmas,et kui liikuda ainult maanteel,siis Montana on mõttetu,sest sa ei kasuta selle võimalusi kunagi ära ehk liiga hea selleks.Seadmel on palju igasugu võimalusi,mis pigem mitte maanteel liiklusvahendiga kasutamiseks.Aga kui oled aktiivne looduses liikuja ja juba omad seda seadet,siis ei ole põhjust veel auto või moto seadet lisaks osta.
Olen ka selles osas Sinuga nõus.
Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
-
- Postitusi: 3140
- Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
- Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 63 korda
- Tänatud: 330 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
urmas66 kirjutas:Käisin eile õhtul,täna öösel saatmas süstamatka Lätis Salaca jõel ja kasutasin paralleelselt nii Garminit kui Waze ja jälle kord tõestas Waze,et on igati hea valik.No seal oli tegu ikka väga väga väikeste metsateedega,et jõe äärde pääseda,aga Waze näitas kõik asjad väga täpselt ära.Garmin kahjuks mitte nii väga.garminiga oleks mõneski kohas pidanud jõeni saama,aga ei saanud ja ka waze näitas,et ei saa.Peale kahte proovimist Garminiga rohkem ei proovinud ja sai Waze järgi kogu öö rahulikult kulgetud.Sama on ka eesti metsateede ja muude väikseste vähekäidavate kohtadega.
Ma olen ise ka seda märganud, et garmin on väga optimistlik teede osas, mida tegelikult pole. Seevastu googli kaardid on alati täpsemad olnud.
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
-
- Postitusi: 1447
- Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
- Tsikkel: Päris mitu...
- Asukoht: Pärnu
- Tänatud: 109 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Tunne on et peaks ka ytlema midagi.
Olles momendil veel kesk- venemaal, tulles lõuna- venest. Seal, keset steppe on selle võrgu leviga väga kitsas käes. Kui pole siis pole. Ja siis ei funka ei nuti ega muti telefonid. Ja pole ka netti. Ainult navi. Minu Hiinakas vedas vägevasti läbi stepi kui suur trass oli stepi põlengu tõttu suletud. Abiks oli ka paberkaart.
Kuna minu reisud viivad ainult ida poole, siis minu arvamus on selline:
- navi ja paberkaart peab olema, nuti rakendused lisaks pole üleliia.
-
- Postitusi: 1467
- Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
- Asukoht: Kesk-Eesti
- Tänanud: 82 korda
- Tänatud: 218 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
ranel kirjutas:urmas66 kirjutas:Käisin eile õhtul,täna öösel saatmas süstamatka Lätis Salaca jõel ja kasutasin paralleelselt nii Garminit kui Waze ja jälle kord tõestas Waze,et on igati hea valik.No seal oli tegu ikka väga väga väikeste metsateedega,et jõe äärde pääseda,aga Waze näitas kõik asjad väga täpselt ära.Garmin kahjuks mitte nii väga.garminiga oleks mõneski kohas pidanud jõeni saama,aga ei saanud ja ka waze näitas,et ei saa.Peale kahte proovimist Garminiga rohkem ei proovinud ja sai Waze järgi kogu öö rahulikult kulgetud.Sama on ka eesti metsateede ja muude väikseste vähekäidavate kohtadega.
Ma olen ise ka seda märganud, et garmin on väga optimistlik teede osas, mida tegelikult pole. Seevastu googli kaardid on alati täpsemad olnud.
Garmini puhul peab omanik ise jälgima et seadmes on just talle vajalikud ja uuemad kaardid. Kui võtta uus Garmin siis sellega ei ole Eesti looduses midagi teha.Kui tahta näha talusi ja kõiki teid siis on vaja näiteks Regio Eesti teed (Eomap sobib ka). Selleks et näha maastiku ja metsaradu väga detailselt peab ostma näiteks Regio Eesti topo kaardi. Sama kehtib ka muu maailma kohta.
Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Sellesama OSM kaardi, mida enamus telefonismajandajaid kiidavad, saab täiesti tasuta ka Garminile peale ajada. Eesti piirides tundub see seniste kogemuste baasil üsna täpne, muidugi eks "tee" definitsioon on eri sõitjatel erinev, aga no ei pea ju tingimata nende kõige peenemate kriipsude peale ronima kui ei taha.
-
- Postitusi: 1177
- Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
- Tsikkel: GSX1200, XT660R
- Asukoht: Hiiumaa
- Tänanud: 7 korda
- Tänatud: 70 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Hr.Nõel kirjutas:võrgu leviga väga kitsas käes. Kui pole siis pole. Ja siis ei funka ei nuti ega muti telefonid. Ja pole ka netti.
Selliste olude tarbeks võiks ju telefonis varuks olla ka mõni offline kaardiga proge. Näiteks Here: https://here.com/en/products-services/c ... e-wego-app Tõmba soovitud riikide kaardid enne ära ja ise valid kas navigeerid online või offline reziim.
G
-
- Postitusi: 161
- Liitunud: 24 Veebr 2004, 03:55
- Tsikkel: Seven Fifty
- Asukoht: Tallinn
- Tänanud: 9 korda
- Tänatud: 6 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
grahv kirjutas:Selliste olude tarbeks võiks ju telefonis varuks olla ka mõni offline kaardiga proge. Näiteks Here: https://here.com/en/products-services/c ... e-wego-app Tõmba soovitud riikide kaardid enne ära ja ise valid kas navigeerid online või offline reziim.
G
Jep, mul lenksul Nokia Lumia 930 ja kasutan Here Maps'i off-line'is. Koguaeg see mul ei tiksu, sest läheks kuumaks (kui laadimine taga ja ilm soe) ja pidevalt ma seda ei vajagi - kasutan pigem ööbimiskoha otsimisel, linnadest läbi sõitmisel ja teekonna planeerimisel. Sellise lahenduse hinna/kvaliteedi suhtega olen mina igatahes rahul.
Reisil kasutan ma nutitelefoniga GPS-i, kaamerat, hotellides wifi-t ja vahel kuulan muusikat. Helistamiseks on kaasas niiskus/põrutus ja pommikindel nuputelefon mille aku kestab 1 kuu.
Varem olnud: IZ-56, Bmw F650GS, Bmw K75, Yamaha TDM850, Honda Seven Fifty, Yamaha XJ600N, Jawa 634 & 638.
-
- Postitusi: 3140
- Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
- Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 63 korda
- Tänatud: 330 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Ain kirjutas:ranel kirjutas:urmas66 kirjutas:Käisin eile õhtul,täna öösel saatmas süstamatka Lätis Salaca jõel ja kasutasin paralleelselt nii Garminit kui Waze ja jälle kord tõestas Waze,et on igati hea valik.No seal oli tegu ikka väga väga väikeste metsateedega,et jõe äärde pääseda,aga Waze näitas kõik asjad väga täpselt ära.Garmin kahjuks mitte nii väga.garminiga oleks mõneski kohas pidanud jõeni saama,aga ei saanud ja ka waze näitas,et ei saa.Peale kahte proovimist Garminiga rohkem ei proovinud ja sai Waze järgi kogu öö rahulikult kulgetud.Sama on ka eesti metsateede ja muude väikseste vähekäidavate kohtadega.
Ma olen ise ka seda märganud, et garmin on väga optimistlik teede osas, mida tegelikult pole. Seevastu googli kaardid on alati täpsemad olnud.
Garmini puhul peab omanik ise jälgima et seadmes on just talle vajalikud ja uuemad kaardid. Kui võtta uus Garmin siis sellega ei ole Eesti looduses midagi teha.Kui tahta näha talusi ja kõiki teid siis on vaja näiteks Regio Eesti teed (Eomap sobib ka). Selleks et näha maastiku ja metsaradu väga detailselt peab ostma näiteks Regio Eesti topo kaardi. Sama kehtib ka muu maailma kohta.
Mul on kaks kaarti garminis sees, mida pidevalt kasutan. Üks on 2017a europe city navigator nt ja teine 2016 russia city navigator nt. Nagu ma enne ütlesin, et suurem probleem on see, et kaartidel on olemas asjad, mida reaalselt siiski ei eksisteeri. Mõlema city navigator nt kaardiga seda täheldanud. Google mapsi kaardil on samal ajal info kattunud tegelikkusega. Mul endal ongi just dubleeritud seetõttu, kuna nagu nõel enne ütles, siis idas mobiilileviga pole alati just kõige parem seis.
Eesti jaoks on mul olemas siiski EOMAP-i ja Regio kaardid ka, kuid näiteks Regio Eesti kaardi fail on poole väiksem, kui Lääne-Venemaa kaart. Reisile selliseid kaarte enam navisse ära ei mahuta.
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 7200
- Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
- Tsikkel: Yamaha TDM 850
- Asukoht: Harjumaa, Saue vald
- Tänanud: 1859 korda
- Tänatud: 517 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Spoiler
Ain kirjutas:ranel kirjutas:urmas66 kirjutas:Käisin eile õhtul,täna öösel saatmas süstamatka Lätis Salaca jõel ja kasutasin paralleelselt nii Garminit kui Waze ja jälle kord tõestas Waze,et on igati hea valik.No seal oli tegu ikka väga väga väikeste metsateedega,et jõe äärde pääseda,aga Waze näitas kõik asjad väga täpselt ära.Garmin kahjuks mitte nii väga.garminiga oleks mõneski kohas pidanud jõeni saama,aga ei saanud ja ka waze näitas,et ei saa.Peale kahte proovimist Garminiga rohkem ei proovinud ja sai Waze järgi kogu öö rahulikult kulgetud.Sama on ka eesti metsateede ja muude väikseste vähekäidavate kohtadega.
Ma olen ise ka seda märganud, et garmin on väga optimistlik teede osas, mida tegelikult pole. Seevastu googli kaardid on alati täpsemad olnud.
Garmini puhul peab omanik ise jälgima et seadmes on just talle vajalikud ja uuemad kaardid. Kui võtta uus Garmin siis sellega ei ole Eesti looduses midagi teha.Kui tahta näha talusi ja kõiki teid siis on vaja näiteks Regio Eesti teed (Eomap sobib ka). Selleks et näha maastiku ja metsaradu väga detailselt peab ostma näiteks Regio Eesti topo kaardi. Sama kehtib ka muu maailma kohta.
Ma uuendan oma Garmini asju pidevalt,sest teen seda ka tööautodele ja asi on nö igakuine rutiinne tegevus,sest kellegi seade ikka vajab uuendamist.Garmin express annab sellest teada kui vaja uuendada.
Mida olen enda kodukandis Ruila-Kernu kandis ja Lääne-Saaremaal,kus tean olusid hästi,täheldanud,et teedel mida garmini kaardil on olemas(ta ei paku sealt läbi sõitu navigeerimisel),on mingid triibud looduses vahel ka olemas ja vahel ka kuival ajal liigeldavad ,kuid teedeks neid nimetada paraku ei saa.
Üks hea näide on Saaremaalt,kus minu maakoha külas oli kunagi üks külatänak ja seal oli minu lapsepõlves hobuse tee ning ka jalgsi käidi sealt.Garmin näitab kaardil seda mingi triibuna,et see tee justkui ka täna olemas. Reaalselt,aga on seal üks lõik nii võssa kasvanud ,et isegi jalgsi on võimatu läbi minna.Muus osas pole ka enam isegi tee kohta märgata.
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
-
- Postitusi: 1212
- Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
- Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
- Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
- Tänanud: 127 korda
- Tänatud: 50 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Tegin siis eile teise sõidu Wazega. Ja panen siia veel tähelepanekuid. Sõitsin Helsinkist Vantaasse ca 30km.
- Mingi hetk läks maantee Y kujuliselt kaheks. Waze ei näidanud ega öelnud midagi. Oli sirge sinine jutt kaardil Justkui midagi ei toimukski. Kuna oli seal veel mahasõidu ja muid teid, siis tõmbasin hoo maha ja üritasin aru saada, et kummale poole see jutt kaldu on. Tundus vasakule. Hetke pärast selgus, et siiski paremale. 3km otsa reisule.
- Järgmine hetk oli, kui enne saabuvat mahasõitu tuli kõne ja sinna see mahasõit läks. Tuli veel 3km otsa.
Uuemal Waze versioonil tuleb kõne viisakamalt. Jääb üles kitsas riba. Aga see tekst on seal nii kribu, et raske aru saada, kes helistab. Telefon keerab ekraani landscapest portrateks. Kui kõne vastu võtan, siis ekraan kustutatakse ära Kui kõne lõpetan, siis ekraan läheb uuesti käima ja mõne aja pärast saab telefon aru, et pilt on ka vaja tagasi õiget pidi keerata. Tagasiteel tegi sama triki kõnega, aga õnneks siis kui maha pööramiseni oli 6km jäänud. Kui see võõras linnas juhtub, siis on päev korras
Lisaks. Kaamerate, teetööde hoiatused tulevad ette ja katavad kinni ei rohkem, ega vähem, kui pool ekraani. Jääd foori taga seisma, terve ekraan kaetakse kinni onlines olevate sõprade nägudega. Kõik tekstid ja numbrid on kole väikesed. Õhtul, kui oli väljas hämar ja tee raputas, siis ei suutnudki km näitu waze ekraanilt välja lugeda. Vahepeal oli ka mingi mikroskoopiline veepiisk täpselt seal, kus on number palju pöördeni jäänud. Numbrist enam aru ei saanud.
Loo kokkuvõte. Sain sõidetud. Wazega saabki sõidetud. Aga mõnusaks sõitmiseks sätin ennast poodi Garminit ostma. Või peaks hetkel TomTomi vaatama?
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 7200
- Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
- Tsikkel: Yamaha TDM 850
- Asukoht: Harjumaa, Saue vald
- Tänanud: 1859 korda
- Tänatud: 517 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Spoiler
piiks kirjutas:Tegin siis eile teise sõidu Wazega. Ja panen siia veel tähelepanekuid. Sõitsin Helsinkist Vantaasse ca 30km.
- Mingi hetk läks maantee Y kujuliselt kaheks. Waze ei näidanud ega öelnud midagi. Oli sirge sinine jutt kaardil Justkui midagi ei toimukski. Kuna oli seal veel mahasõidu ja muid teid, siis tõmbasin hoo maha ja üritasin aru saada, et kummale poole see jutt kaldu on. Tundus vasakule. Hetke pärast selgus, et siiski paremale. 3km otsa reisule.
- Järgmine hetk oli, kui enne saabuvat mahasõitu tuli kõne ja sinna see mahasõit läks. Tuli veel 3km otsa.
Uuemal Waze versioonil tuleb kõne viisakamalt. Jääb üles kitsas riba. Aga see tekst on seal nii kribu, et raske aru saada, kes helistab. Telefon keerab ekraani landscapest portrateks. Kui kõne vastu võtan, siis ekraan kustutatakse ära Kui kõne lõpetan, siis ekraan läheb uuesti käima ja mõne aja pärast saab telefon aru, et pilt on ka vaja tagasi õiget pidi keerata. Tagasiteel tegi sama triki kõnega, aga õnneks siis kui maha pööramiseni oli 6km jäänud. Kui see võõras linnas juhtub, siis on päev korras
Lisaks. Kaamerate, teetööde hoiatused tulevad ette ja katavad kinni ei rohkem, ega vähem, kui pool ekraani. Jääd foori taga seisma, terve ekraan kaetakse kinni onlines olevate sõprade nägudega. Kõik tekstid ja numbrid on kole väikesed. Õhtul, kui oli väljas hämar ja tee raputas, siis ei suutnudki km näitu waze ekraanilt välja lugeda. Vahepeal oli ka mingi mikroskoopiline veepiisk täpselt seal, kus on number palju pöördeni jäänud. Numbrist enam aru ei saanud.
Loo kokkuvõte. Sain sõidetud. Wazega saabki sõidetud. Aga mõnusaks sõitmiseks sätin ennast poodi Garminit ostma. Või peaks hetkel TomTomi vaatama?
Ilmselt Waze käitub erinevates telefonides erinevalt.Minul pole siiani selliseid probleeme olnud.Rida Waze ei näita,aga kerge näpuliigutus mööda ekraani teeb asja selgeks,kui kohe ei saa aru,kuhu suunduda.Käisin just Lätis Leedus ja oli ligi paar tuhande km peale üks koht enne Leedu piiri Liepajast Palangasse minnes,kus oli kehv levi ja ei saanud kohe asja jooksma.Muidu mingeid hälbeid pole ma endal täheldanud.Teated,mis häirivad, saab enamuses seadete alt maha ka võtta.
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
-
- Postitusi: 1764
- Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
- Tsikkel: sv1000n
- Asukoht: Tallinn
- Tänanud: 120 korda
- Tänatud: 180 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
ekraani pööramise probleemi lahendamiseks võib androidil kasutada nt seda äppi: https://play.google.com/store/apps/deta ... ioncontrol
Saad kindlasse asendisse lukku panna, isegi kui telefoni tootja on otsustanud, et sa ei peaks mingit asendit kasutama.
Endal on see autos kasutusel, kuna laadimispistik on otse telefoni "all" ja joogitopsi hoidjas on loogiline telefoni koos laadijaga tagurpidi hoida. Kahjuks on Sony otsustanud, et tagurpidi ei peaks nende tuunitud android käima.
-
- Postitusi: 1212
- Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
- Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
- Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
- Tänanud: 127 korda
- Tänatud: 50 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
urmas66 kirjutas:Spoiler
piiks kirjutas:Tegin siis eile teise sõidu Wazega. Ja panen siia veel tähelepanekuid. Sõitsin Helsinkist Vantaasse ca 30km.
- Mingi hetk läks maantee Y kujuliselt kaheks. Waze ei näidanud ega öelnud midagi. Oli sirge sinine jutt kaardil Justkui midagi ei toimukski. Kuna oli seal veel mahasõidu ja muid teid, siis tõmbasin hoo maha ja üritasin aru saada, et kummale poole see jutt kaldu on. Tundus vasakule. Hetke pärast selgus, et siiski paremale. 3km otsa reisule.
- Järgmine hetk oli, kui enne saabuvat mahasõitu tuli kõne ja sinna see mahasõit läks. Tuli veel 3km otsa.
Uuemal Waze versioonil tuleb kõne viisakamalt. Jääb üles kitsas riba. Aga see tekst on seal nii kribu, et raske aru saada, kes helistab. Telefon keerab ekraani landscapest portrateks. Kui kõne vastu võtan, siis ekraan kustutatakse ära Kui kõne lõpetan, siis ekraan läheb uuesti käima ja mõne aja pärast saab telefon aru, et pilt on ka vaja tagasi õiget pidi keerata. Tagasiteel tegi sama triki kõnega, aga õnneks siis kui maha pööramiseni oli 6km jäänud. Kui see võõras linnas juhtub, siis on päev korras
Lisaks. Kaamerate, teetööde hoiatused tulevad ette ja katavad kinni ei rohkem, ega vähem, kui pool ekraani. Jääd foori taga seisma, terve ekraan kaetakse kinni onlines olevate sõprade nägudega. Kõik tekstid ja numbrid on kole väikesed. Õhtul, kui oli väljas hämar ja tee raputas, siis ei suutnudki km näitu waze ekraanilt välja lugeda. Vahepeal oli ka mingi mikroskoopiline veepiisk täpselt seal, kus on number palju pöördeni jäänud. Numbrist enam aru ei saanud.
Loo kokkuvõte. Sain sõidetud. Wazega saabki sõidetud. Aga mõnusaks sõitmiseks sätin ennast poodi Garminit ostma. Või peaks hetkel TomTomi vaatama?
Ilmselt Waze käitub erinevates telefonides erinevalt.Minul pole siiani selliseid probleeme olnud.Rida Waze ei näita,aga kerge näpuliigutus mööda ekraani teeb asja selgeks,kui kohe ei saa aru,kuhu suunduda.Käisin just Lätis Leedus ja oli ligi paar tuhande km peale üks koht enne Leedu piiri Liepajast Palangasse minnes,kus oli kehv levi ja ei saanud kohe asja jooksma.Muidu mingeid hälbeid pole ma endal täheldanud.Teated,mis häirivad, saab enamuses seadete alt maha ka võtta.
Waze käitumine sõltub ilmselgelt kolmest asjast. Riistvarast, androidi versioonist ja waze versioonist. Viimase uuendusega läks häälesüntesaator katki. Nüüd spellib m ja km lühendit samuti U turni
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
-
- Postitusi: 759
- Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
- Tsikkel: TDM900
- Asukoht: est
- Tänanud: 6 korda
- Tänatud: 19 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Siin käib pidevalt jutt Garmini kaart, Garmini kaart, Garmini kaart... Garmin ise pole milleski süüdi, nende seadmed on suurepärased, aga kehvas või puuduvas kaardis olete te ikka ise süüdi Ostke korralik Regio topokas või Eesti teed või kasutage OSMi ja elu on lill
-
- Postitusi: 3140
- Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
- Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 63 korda
- Tänatud: 330 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Bastard kirjutas:Siin käib pidevalt jutt Garmini kaart, Garmini kaart, Garmini kaart... Garmin ise pole milleski süüdi, nende seadmed on suurepärased, aga kehvas või puuduvas kaardis olete te ikka ise süüdi Ostke korralik Regio topokas või Eesti teed või kasutage OSMi ja elu on lill
Kas mõnde head vabavaralist kaarti üldse on, et võid järjest noppida maailmaosade kaupa kaarte kaardile? Endal City navigatorid peal ja ütleme ausad, need kaardid on ikka päris halvad võrreldes google mapsi kaartidega.
Põlvamaal asfalteel vaatas selline vaatepilt vastu.
Ühes teises kohas Põlvamaal kruusateel sama asi.
Google maps samas kenasti teed peale kantud. Ei olnud küll põhitrassid, aga no siiski.
PS! Regio kaardid eesti kohta on olemas, kuid ma mõtlen just mujal maailmas navigeerimiseks.
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
-
- Postitusi: 750
- Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
- Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 2 korda
- Tänatud: 31 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Mina kasutan kindlasti navi edasi - mugav ja töökindel. Sellistel kehvematel teedel ja väga erineva ilmastikus sõites ei pea tavaline telefon vastu.
Eelistan Montanat, kuna käin ka jalgsi looduses. Saab vajadusel ka patareid sisse panna. Kiire on ta ka võrreldes Zümoga lisaks mulle meeldib profiilide tegemise võimalus (motomatk, orienteerumine, geopeitus jne) kus kõik on juba omal eelseadistatud.
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 7200
- Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
- Tsikkel: Yamaha TDM 850
- Asukoht: Harjumaa, Saue vald
- Tänanud: 1859 korda
- Tänatud: 517 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Spoiler
ranel kirjutas:Bastard kirjutas:Siin käib pidevalt jutt Garmini kaart, Garmini kaart, Garmini kaart... Garmin ise pole milleski süüdi, nende seadmed on suurepärased, aga kehvas või puuduvas kaardis olete te ikka ise süüdi Ostke korralik Regio topokas või Eesti teed või kasutage OSMi ja elu on lill
Kas mõnde head vabavaralist kaarti üldse on, et võid järjest noppida maailmaosade kaupa kaarte kaardile? Endal City navigatorid peal ja ütleme ausad, need kaardid on ikka päris halvad võrreldes google mapsi kaartidega.
Põlvamaal asfalteel vaatas selline vaatepilt vastu.
Ühes teises kohas Põlvamaal kruusateel sama asi.
Google maps samas kenasti teed peale kantud. Ei olnud küll põhitrassid, aga no siiski.PS! Regio kaardid eesti kohta on olemas, kuid ma mõtlen just mujal maailmas navigeerimiseks.
Kuidas sul seadme uuendustega on? On need tehtud? Kaardid nagu aru saan siis mälukaardilt?
Mina kasutan üle Garminexpress eluaegset kaardi uuendust+igakord on ka seadme uuendusi terve rivi.Seade on nüvi 1390T mingi 2008-2009 ostetud.Mul on selliseid asju, nagu sul pildil, juhtunud väga harva mingi uue tee korral.Olukorras,kus vana ja uus on suht paralleelselt ning GPS saab aru,et sõidad vanal teel.Muudes olukordades pole küll kunagi sellist jama olnud,et metsas liigud,kuigi oled teel.
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
-
- Postitusi: 998
- Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
- Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 25 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Eile sai tehtud ka esimene tiir Montanaga. Siiani tundub täitsa hea. Küsiks samas kas teti gpx saab ka juhendama panna või saab ainult jälgida seda kaardilt
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 7200
- Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
- Tsikkel: Yamaha TDM 850
- Asukoht: Harjumaa, Saue vald
- Tänanud: 1859 korda
- Tänatud: 517 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
stev666 kirjutas:Eile sai tehtud ka esimene tiir Montanaga. Siiani tundub täitsa hea. Küsiks samas kas teti gpx saab ka juhendama panna või saab ainult jälgida seda kaardilt
Telefonis Osmand igaljuhul juhendab. Juhendab isegi trassi algusesse,kui näiteks kodust selle ette võtad.
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
-
- Postitusi: 3140
- Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
- Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 63 korda
- Tänatud: 330 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Spoiler
urmas66 kirjutas:ranel kirjutas:Bastard kirjutas:Siin käib pidevalt jutt Garmini kaart, Garmini kaart, Garmini kaart... Garmin ise pole milleski süüdi, nende seadmed on suurepärased, aga kehvas või puuduvas kaardis olete te ikka ise süüdi Ostke korralik Regio topokas või Eesti teed või kasutage OSMi ja elu on lill
Kas mõnde head vabavaralist kaarti üldse on, et võid järjest noppida maailmaosade kaupa kaarte kaardile? Endal City navigatorid peal ja ütleme ausad, need kaardid on ikka päris halvad võrreldes google mapsi kaartidega.
Põlvamaal asfalteel vaatas selline vaatepilt vastu.
Ühes teises kohas Põlvamaal kruusateel sama asi.
Google maps samas kenasti teed peale kantud. Ei olnud küll põhitrassid, aga no siiski.PS! Regio kaardid eesti kohta on olemas, kuid ma mõtlen just mujal maailmas navigeerimiseks.
Kuidas sul seadme uuendustega on? On need tehtud? Kaardid nagu aru saan siis mälukaardilt?
Mina kasutan üle Garminexpress eluaegset kaardi uuendust+igakord on ka seadme uuendusi terve rivi.Seade on nüvi 1390T mingi 2008-2009 ostetud.Mul on selliseid asju, nagu sul pildil, juhtunud väga harva mingi uue tee korral.Olukorras,kus vana ja uus on suht paralleelselt ning GPS saab aru,et sõidad vanal teel.Muudes olukordades pole küll kunagi sellist jama olnud,et metsas liigud,kuigi oled teel.
No vaevalt su rekkaid pisikesi külavaheteid sõidavad.
Üks kaart ikka korraga käigus.
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
-
- Postitusi: 998
- Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
- Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 25 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Spoiler
urmas66 kirjutas:stev666 kirjutas:Eile sai tehtud ka esimene tiir Montanaga. Siiani tundub täitsa hea. Küsiks samas kas teti gpx saab ka juhendama panna või saab ainult jälgida seda kaardilt
Telefonis Osmand igaljuhul juhendab. Juhendab isegi trassi algusesse,kui näiteks kodust selle ette võtad.
Juhendab ka trassi algusesse kui valid peale vajutades selle algus koha, ja võid valida ka trassi peal üks kõik mis koha, aga kas ta ka juhendab mõõda õiget trassi ei tea...
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 7200
- Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
- Tsikkel: Yamaha TDM 850
- Asukoht: Harjumaa, Saue vald
- Tänanud: 1859 korda
- Tänatud: 517 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
ranel kirjutas:No vaevalt su rekkaid pisikesi külavaheteid sõidavad.
Üks kaart ikka korraga käigus.
Ei saand hästi aru mida öelda tahtsid? Rekkad kasutavad uusi ja hoopis teisi seadmeid ja ei puutu üldse asjasse.Ma ikka enda isiklikust, tsikli või sõiduka peal ,kasutatavast seadmest lähtuvalt küsisin.
Lihtsalt kui seadmel on tarkvarauuendused tegemata,siis hakkab ta sul umbluud panema.Uuendusi vorbib Garmin tänapäeval suht tihedalt. Garminexpress tuletab meelde,kui mingi seal regatud seadme uuendused on saabunud ja neid ikka tuleb.juunis uuendatud seadmele,on tänaseks 4 uuendust +kaardi uuendused juba ootel.Garmin uuendab kaarte tänapäeval umbes iga kvartal.
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 7200
- Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
- Tsikkel: Yamaha TDM 850
- Asukoht: Harjumaa, Saue vald
- Tänanud: 1859 korda
- Tänatud: 517 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Spoiler
stev666 kirjutas:urmas66 kirjutas:stev666 kirjutas:Eile sai tehtud ka esimene tiir Montanaga. Siiani tundub täitsa hea. Küsiks samas kas teti gpx saab ka juhendama panna või saab ainult jälgida seda kaardilt
Telefonis Osmand igaljuhul juhendab. Juhendab isegi trassi algusesse,kui näiteks kodust selle ette võtad.
Juhendab ka trassi algusesse kui valid peale vajutades selle algus koha, ja võid valida ka trassi peal üks kõik mis koha, aga kas ta ka juhendab mõõda õiget trassi ei tea...
Minul juhendas ka mööda seda trassi(sõitsin lihtsalt prooviks Maarduni) ja see selle asja point ju ongi,et laed trassi alla ja siis juhendab.
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
-
- Postitusi: 3140
- Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
- Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 63 korda
- Tänatud: 330 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Spoiler
urmas66 kirjutas:ranel kirjutas:No vaevalt su rekkaid pisikesi külavaheteid sõidavad.
Üks kaart ikka korraga käigus.Ei saand hästi aru mida öelda tahtsid? Rekkad kasutavad uusi ja hoopis teisi seadmeid ja ei puutu üldse asjasse.Ma ikka enda isiklikust, tsikli või sõiduka peal ,kasutatavast seadmest lähtuvalt küsisin.
Lihtsalt kui seadmel on tarkvarauuendused tegemata,siis hakkab ta sul umbluud panema.Uuendusi vorbib Garmin tänapäeval suht tihedalt. Garminexpress tuletab meelde,kui mingi seal regatud seadme uuendused on saabunud ja neid ikka tuleb.juunis uuendatud seadmele,on tänaseks 4 uuendust +kaardi uuendused juba ootel.Garmin uuendab kaarte tänapäeval umbes iga kvartal.
No sa ei saa hetkel üldse ju pihta, mis vahe on positsioneerimise error ja teede puudumine kaardil. Mina räägin viimasest. Kui isiklik kasutus on ala tartu-tallinn trassi mööda sõitmine, siis kõik on väga ilus. Küll aga mitte alati, kui keerad mõnele kõrvalteele.
Eesti detailne kaart oli midagi 300MB ringis, terve euroopa kaart on 4GB. Tee omad järeldused, kui suur peaks detailne kaart kogu euroopa jaoks olema.
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
-
- Toetajaliige
- Postitusi: 7200
- Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
- Tsikkel: Yamaha TDM 850
- Asukoht: Harjumaa, Saue vald
- Tänanud: 1859 korda
- Tänatud: 517 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Sain väga hästi aru.Detailne kaardt on päris suur.Poola kaart ainult oli üle 1GB.Aga sinu seade võib ise ka mitte korras olla,kui tarkvara uuendamata.Ehk olles ise teel,mis on ka kaardil olemas,nagu sinu pildilt näha võib,aga navigeerimisel näitab,et asud metsas, peab viga pigem seadmes,kui kaardis olema.
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
-
- Postitusi: 3140
- Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
- Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 63 korda
- Tänatud: 330 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
urmas66 kirjutas:Sain väga hästi aru.Detailne kaardt on päris suur.Poola kaart ainult oli üle 1GB.Aga sinu seade võib ise ka mitte korras olla,kui tarkvara uuendamata.Ehk olles ise teel,mis on ka kaardil olemas,nagu sinu pildilt näha võib,aga navigeerimisel näitab,et asud metsas, peab viga pigem seadmes,kui kaardis olema.
Wtf sa näed sel kaardil lihtsalt teid, mis on kilomeetrite kaugusel ma usun, et ma tunnen ikka piisavalt hästi seda kanti ja selle kandi teid, kus olen üles kasvanud.
Rääkimata lisaks sellele targutamisele pole see üldse see, mida ma küsisin. Küsisin ju, et kas on vabavaralisi kaarte, mis oleks täpsemad.
See firmware mitte uuendamine ja seade enam ei positsiooneri on ka ju su enda väljamõeldis ju? Firmware uuendused parandavad mingeid pisemaid vigu tavaliselt siiski.
Esimene vastav vaste googlist, mida näiteks antud seadme uuendused on teinud.
http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=6779
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
ranel kirjutas:Küsisin ju, et kas on vabavaralisi kaarte, mis oleks täpsemad.
Ma olen seda linki juba niimitu korda postinud, et imelik hakkab aga kas sa seda proovisid: http://garmin.openstreetmap.nl/ ? Ma olen OSM kaardist suht vaimustuses, paraku mu Garmin on veel poes, muidu kirjutaks mingi juhendi või blogi vms selle kohta, kuidas neid peale ajada. Aga netis inimesed kasutavad ja kiidavad.
-
- Postitusi: 3140
- Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
- Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 63 korda
- Tänatud: 330 korda
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Jesper kirjutas:ranel kirjutas:Küsisin ju, et kas on vabavaralisi kaarte, mis oleks täpsemad.
Ma olen seda linki juba niimitu korda postinud, et imelik hakkab aga kas sa seda proovisid: http://garmin.openstreetmap.nl/ ? Ma olen OSM kaardist suht vaimustuses, paraku mu Garmin on veel poes, muidu kirjutaks mingi juhendi või blogi vms selle kohta, kuidas neid peale ajada. Aga netis inimesed kasutavad ja kiidavad.
Seda ma tean, mõned postid enne kirjutasid. Aga ma mõtlen veel laseks need kaardid järjest eri kaartide peale ja siis on hea paralleelselt võrrelda, et kui hea või halb mõni kaart on.
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?
Vabavaralisi globaalseid kaarte minuteada peale OSM-i rohkem maailmas ei ole. Riikide kaupa midagi leiab, näiteks Soome topo kaart peaks olema riigi raha eest vabaks lastud, et poisid põtra taga ajades metsa ära ei eksiks.
Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.