Kuidas ma Shotimaale saan?

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Luik »

Macintosh kirjutas:

Tahaks Šotimaale minna ja seal tsikliga natuke tuuritada aga jube kaugel on. Ainuüksi edasi-tagasi sõidule kulub julge 6 päeva ära (Tallinn-Calais vahemaa on 2500 km). Ja see on konservatiivne hinnag.
Jagage ideid, kuidas tsikkel ja kaks reisijat võimalikult väiksema aja- ja rahakuluga Inglismaale/Šotimaale ja tagasi saada.

Ma käisin sel suvel Šotimaa-tuuril. Kas ta nüüd kõige väiksema aja- ja rahakuluga oli, on muidugi küsitav, aga endale tundus mõistlik. Minu tripp oli selline. Sinnasõit:

  1. Päev (õhtust) Tallinn-Stockholm laev
  2. Päev Stockholm-Hamburg (Malmö sild ja Rodby praam) transiit, täpselt 1000 km. OK, natuke punnitamine oli, aga mitte väga hull - teed head ja kiired.
  3. Päev Hamburg-Calais transiit, 750 km. Ei midagi hullu.
  4. Päev hommikul praamiga Doverisse ja õhtuks Newcastle kanti - pea Šoti piiri ääres. Sel päeval sai natuke juba ringi vaadatud ja kiirteedelt ka maha keeratud.
    Tagasisõit:
  5. Päev (pärastlõunast) laevaga Newcastle-Amsterdam
  6. Päev Amsterdam - Travemünde 550 km transiiti ja õhtul otse laevale Travemünde-Liepaja
  7. Päev rekkameestega laevas jorisemine, ööseks Liepaja hotelli.
  8. Päev Liepaja - Tallinn 550 km.
    Ehk siis nii sinna kui ka tagasi sisuliselt 3 (3,5) päeva. Jäi piisavalt aega Šotimaal ringi tiirutada. Suht kallis oli Newcastle-Amsterdam praam (seal peab kajuti võtma ja olin üksinda kaheses kajutis), muud laeva-ja praamiotsad üsna mõistlikud. Tagasi tulles sobisid laevade ajad väga hästi, tegelikult tagasi sõitsingi rattaga Newcastle'st Tallinnani ainult ca 1100 km. Seetõttu jäi kogu reisi kilometraažiks ca 6500 km mis on 17 päeva kohta väga OK. Isegi paar sõiduvaba päeva oli, kui vihmast väga villand sai :)


Sõidan ja eriti ei mölise.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”