Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Madlobster »


Kleepisin Virb kaamera esiklaasi külge. Tarkvaraline stabilistaator on sisse lülitatud. Videot vaadates hakkab silme ees virvendama :D
Kas vanemad filmimehed teavad öelda, et kas on mingit junni stabiliseerimsieks vahele panna või see esiklaas ei sobi selleks kohe üldse?



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Madlobster kirjutas:


või see esiklaas ei sobi selleks kohe üldse?

Ei sobi. Mul on sama effekt, kui ratta külge panen kaamera. Kiivri küljes sama kaamera aga ok.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Kuhu talletada videod mootorrattaga reisil olles?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

andke nõu, nimelt kuhu ja kuidas kõige mõistlikum videod talletada reisil olles??? suure mahutavusega kaardid on päris kallid ja isegi Full HD kvaliteediga filmides piisab 32GB kaardist miski 8 tunniks? vaatasin telefoniga tehtud videod 4K puhul... 10min ca 1,2GB? paarinädalase reisi jaoks peaks siis peoga kaarte kaasa ostma või millised oleks teised variandid? kõik kelle käest olen küsind on vastand ala "krt ei tea, mul oli reisil läppar ja väline ketas kaasas" :)

5248653
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Kuhu talletada videod mootorrattaga reisil olles?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kõik, mis sa praegu faili suurustest rääkisid, on õige ja sellega tuleb ära harjuda. Tegelikult peab mu 64GB kaart FullHD puhul hoopiski 4 tundi vastu, seda 60fps juures, seega asi on veel hullem ;)

Ja just täpselt, kes läpakat tassida ei viitsi, tassib peoga mälukarte kaasa.

Aga on olemas ka selline kaval väline ketas - läpakat pole vajagi (tegelikult on selliseid meedipankasid juba aegade algusest tehtud, imelik, et keegi pole osanud sulle seda pakkuda).
https://www.wdc.com/products/portable-s ... eless.html

http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arv ... ed/498215/ (2TB)
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arv ... ed/498216/ (1TB)

Miks mul sellist imevidinat juba pole, on see, et ma ei filmi kunagi nii palju, et mul üle kolme 64GB mälukaardi oleks vaja läinud.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Kuhu talletada videod mootorrattaga reisil olles?

Lugemata postitus Postitas daub »

Kui raha ei ole küsimus, siis ruumi kokkuhoiu mõttes on mõistlik kaasa võtta mälukaarte, aga kui tera jagu kaarte võtta, siis on see kontol tugevalt tunda.
Hotellides sellist mahtu ühe ööga kuhugi pilve üles ei lae.
Variant on veel mälukaardipesaga, automaatseid varukoopiaid tegev, akuga kõvaketas. Mina loobusin sellest variandist, kuna interneeduses räägiti, et ei ole 100% garanteeritud et iga kord failid üle kopeerib. Seega peaks ikkagi läpaka hankima ja sellega üle kontrollima, et tekkinud failid töötavad.
Lõpuks läksin ka seda teed, et otsisin sahtlipõhjast välja vana 10" läpaka ja tavalise välise kõvaketta. Kovrisse mahuvad nii, et mulle sobib.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kuhu talletada videod mootorrattaga reisil olles?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

KIBU kirjutas:

andke nõu, nimelt kuhu ja kuidas kõige mõistlikum videod talletada reisil olles??? suure mahutavusega kaardid on päris kallid ja isegi Full HD kvaliteediga filmides piisab 32GB kaardist miski 8 tunniks? vaatasin telefoniga tehtud videod 4K puhul... 10min ca 1,2GB? paarinädalase reisi jaoks peaks siis peoga kaarte kaasa ostma või millised oleks teised variandid? kõik kelle käest olen küsind on vastand ala "krt ei tea, mul oli reisil läppar ja väline ketas kaasas" :)

On sul kindlasti seda 4K-d vaja, kas FHD ei ole piisav?

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Kindlasti tasub ka kontrollida ka mälukaardid enne läbi. Kasvõi kaart sisse, format, mõned lõigud ja arvutisse. Antud juhul kaotsin siis 64gb videomaterjali reisist ehk kõige magusamad osad. Tegemist oli sõbra paar aastat vana kaardiga, mida polnud varem kasutanud. Salvestamisega probleeme polnud. Peale väljavõtmist muutus loetamatuks.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kuhu talletada videod mootorrattaga reisil olles?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

mx77 kirjutas:

On sul kindlasti seda 4K-d vaja, kas FHD ei ole piisav?

Kusjuures ma ka väga pikka aega ei saanud sellest 4K vajadusest üldse aru, aga nüüd kodus ja tööl suurema kuvariga ja ka kodus telekast vaadates alla 2,7K üldse vaadata ei taha.. Harjumuse värk, aga uskumatult ilus on ikka paremas resos. Ja parema kvaliteediga filmides jääb see võlu, et vajadusel saab edukalt mingit osa pildist suurendada (sisse zoomida), ilma et pilt mega-ruuduliseks läheks.. Tsikli seljas muidugi on kaadrisagedus vaadatavuse jaoks vast isegi olulisem ja minu teada praegu ükski seikluskaamera veel 4K juures 50/60 kaadrit sekundis filmida ei suuda, aga alla selle on pilt üsna halb.. Seepärast ise filmin GoProga ainult 2,7K ja 50fps. Järgmisena aga noolin Sony FDR-x3000, millel on optiline stabilisaator, siis võib-olla kannatab ka 25fps filmida ja 4K-s..

Ma pole ka sellele mahuprobleemile paremat lahendust siiani leidnud kui läpakas ja väline kõvaketas kaasa võtta.. Kõik muud variandid on väga palju riskantsemad...

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui sul väline ketas on juba majapidamises olemas, siis inimesed on sellise vidina välja nuputanud: RAVPower FileHub Plus, lisaks failide liigutamisele teeb veel sadat rohkem või vähem kasulikku asja. Minuarust see WP Passport ei ole hea mõte, sest seal on tavaline mehaaniline kõvaketas sees, mida on kerge moosiks põrutada. SSD on ikka palju muretum, aga paraku ka umbes mälukaardiga samas hinnas.

Aga ma isiklikult ka lõin käega, jämedalt maksavad mälukaardid 50 senti giga kohta, ehk siis 3€/h 1080 realise ja 12€/h 4k puhul. Päris palju kokkuhoidu annab ka see, kui filmida ainult huvitavaid asju - pärast lihtsam lõikuda ka, kui ei pea ühe šefi kurvi leidmiseks 4 tundi videot läbi vaatama :)

Seal on veel see aspekt ka, et kui sa just oled filminud mingi täiesti kordumatu asja üles ja siis kaarti tühjendama asud, pead ikka väga usaldama pmst seda kõvaketta peal olevat rohelist LED-i mis ütleb et "kõik on edukalt kopeeritud", et see kaart nüüd välja tõmmata ja tühjaks teha :) Mina ei usalda.

Viimati muutis Jesper, 14 Juun 2017, 11:14, muudetud 1 kord kokku.

olivermrl
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Juun 2017, 20:30
Tsikkel: Honda NC 700 X
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas olivermrl »

Faile saab kaamerast või mälukaardilt kõvakettale kopeerida ka nutitelefoni kasutades, vaja läheb ainult OTG kaablit ja USB jagajat.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Jesper kirjutas:

Kui sul väline ketas on juba majapidamises olemas, siis inimesed on sellise vidina välja nuputanud: RAVPower FileHub Plus, lisaks failide liigutamisele teeb veel sadat rohkem või vähem kasulikku asja. Minuarust see WP Passport ei ole hea mõte, sest seal on tavaline mehaaniline kõvaketas sees, mida on kerge moosiks põrutada. SSD on ikka palju muretum, aga paraku ka umbes mälukaardiga samas hinnas.

Aga ma isiklikult ka lõin käega, jämedalt maksavad mälukaardid 50 senti giga kohta, ehk siis 3€/h 1080 realise ja 12€/h 4k puhul. Päris palju kokkuhoidu annab ka see, kui filmida ainult huvitavaid asju - pärast lihtsam lõikuda ka, kui ei pea ühe šefi kurvi leidmiseks 4 tundi videot läbi vaatama :)

Seal on veel see aspekt ka, et kui sa just oled filminud mingi täiesti kordumatu asja üles ja siis kaarti tühjendama asud, pead ikka väga usaldama pmst seda kõvaketta peal olevat rohelist LED-i mis ütleb et "kõik on edukalt kopeeritud", et see kaart nüüd välja tõmmata ja tühjaks teha :) Mina ei usalda.

Osad kaamerad võimaldavad seda, et jätad kogu aeg salvestama ning ägedamad kohad saad lukku panna. Pm pardakaamera funktsioon. Mitte lukku pandud kohad kirjutab üle. Endal eken h8 teeb näiteks nii.

Kui lahti võttes kaart tuksis, siis on ilmselt siiski safe remove tegemata jäänud, kui enne kaardil olevale sisule sai ligi.

Suurema kaardisageduse jutt on küll õige. Palju rohkem häirib pildiseeria (madal kaadrisagedus), kui full hd reso. Viimase kohta ega paljudel 2,7k või 4k seadmeid üldse vaatamiseks polegi.

Mehaanilist ketas on siis lihtne ära rikkuda, kui töötab ja kukutada. Kui ketas ei tööta, siis pole seda midagi nii kerge ära lõhkuda. Samas vb tsiklimatkal ülisuur rappumine saab ka sellest jagu, kui see ei tööta. Kui väline ketas osta, siis ma ostaks ise pigem eraldi karbi ja ketta sisse. Uuema ajastu fancyd on kõik kokku ehitatud, mistõttu suhteliselt suremisalti kontrolleri suremisel/katkise ühenduse korral on tüütu andmeid kätte saada.

Faile saab nutika abil ka ilma usb jagata kopeerida kettale, sest nutitelefonid ja kaamerad kasutavad tihtilugu täpselt samu kaarte. Pigem on probleemne, kuna alati ei tõmba end kettad nutika taga käima ja vajavad lisatoidet. Näiteks tuleb akupank lisaks veel juurde ühendada.

See OTG kaabel on isegi osadel nutikatel vaikimisi kaasas. Näiteks mu hiina nutitelefonil oukitel k6000 on see kaasas ja pakub lisafuntsiooniks, et teised seadmed saavad end telefonist laadida, kuna isendil on 6000mah aku.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas KIBU »

krt mõtlesin et jalutan poodi, võtan sony x3000 ära ja talvel vaatan telekast suviseid sõite aga ei ole nii lihtne.
mälumahu rohuks jääb ilmselt odavama otsa kasutatud LenovoX2.. (kui kellelgi on pakkuda siis pm) ja väline kõvaketas. läpparit saab muuks kah kasutada ja enne sd tühjendamist saab kontrollida kas ülekanne õnnestus. seda infopanka ei julge usaldada. kogu see filmimiskombo läheb päris kalliks ja seega materjali kaotamise korral oleks nägu ikka eriti jonni täis. nüüd jäänud veel lahendada läppari laadimis küsimus ja kaamera kiivrikinnitus. tundub, et mõistlik oleks kohe üleminek gopro kinnitustele.

5248653
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma võtsin läppari laadimiseks selle ligi: https://www.oomipood.ee/product/csunac1 ... utolaadija . Korralik kobakas ta on, aga ikka väiksem kui 220v inverter.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas ranel »

KIBU kirjutas:

krt mõtlesin et jalutan poodi, võtan sony x3000 ära ja talvel vaatan telekast suviseid sõite aga ei ole nii lihtne.
mälumahu rohuks jääb ilmselt odavama otsa kasutatud LenovoX2.. (kui kellelgi on pakkuda siis pm) ja väline kõvaketas. läpparit saab muuks kah kasutada ja enne sd tühjendamist saab kontrollida kas ülekanne õnnestus. seda infopanka ei julge usaldada. kogu see filmimiskombo läheb päris kalliks ja seega materjali kaotamise korral oleks nägu ikka eriti jonni täis. nüüd jäänud veel lahendada läppari laadimis küsimus ja kaamera kiivrikinnitus. tundub, et mõistlik oleks kohe üleminek gopro kinnitustele.

Kunagi ammu liikus 1.6ghz atom protsessoriga läpakaid, mis sõid 12v. Olid vist 9-10 tolli ekraanidega. Lisaks polnud neil ka imevärke vahel, et said täitsa kenasti otse ükskõik mis 12V pealt käima panna ehk siis kasvõi sigaretisüütajast. Vahepeal liikusid need naeruväärsete hindadega. 50 eur jne.

Kui lasta mõne vanem op sys ala windows xp või säästlikum ubuntu peale, saad kenasti oma toimingud ära teha.

Samas on olemas ka universiaalseid laadijaid, mis töötavad nii 220v kui 12v pealt.

Juhul kui dell on, siis sellega tuleb kindlasti üle testida. Mingitega on veel, aga peast ei tea. Dellil on lisaks toitele signaal ka nii et suvalist adapterit järgi lükata ei saa.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:

krt mõtlesin et jalutan poodi, võtan sony x3000 ära ja talvel vaatan telekast suviseid sõite aga ei ole nii lihtne.
mälumahu rohuks jääb ilmselt odavama otsa kasutatud LenovoX2.. (kui kellelgi on pakkuda siis pm) ja väline kõvaketas. läpparit saab muuks kah kasutada ja enne sd tühjendamist saab kontrollida kas ülekanne õnnestus. seda infopanka ei julge usaldada. kogu see filmimiskombo läheb päris kalliks ja seega materjali kaotamise korral oleks nägu ikka eriti jonni täis. nüüd jäänud veel lahendada läppari laadimis küsimus ja kaamera kiivrikinnitus. tundub, et mõistlik oleks kohe üleminek gopro kinnitustele.

Sa pead silmas,et kaamera on sees päev läbi,kui reisil oled?Korras akuga läpakas peab terve paari nädalase reisi laadimata vastu,kui õhtul ainult kaardi välisele kõvakettale ümber laed.
Ma olen tasapisi omale mälukaarte soetanud ja nad ei maksagi nii üle mõistuse palju,kui saad neid õiglase hinnaga osta.Mul õde elektroonika poes tööl ja oma töötaja hinnaga ostes maksis väga hea, kiire 32-ne kaart mingi 12-13€.Kusjuures eelmisel suvel ostsin Tšehhist ka kaks sellist kaarti ja maksid poes 16€ tk.Meil maksid üle poole rohkem.

Aga mis päevasesse filmimisse puutub,siis ühel reisil tegin paar päeva nii ja enam ei tee,sest ei leia selleks mingit vajadust ja mõte ka puudub.Vaadavat on sellel päevasel filmimisel tugevalt alla veerandi.No kui just kuskil mägistel nõlvadel kruusal vaikselt ei turni,aga kogu päevast maantee sõitu ma küll ei viitsi üle vaadata.Filmin teadlikult ainult seda,mis tundub vaatamist väärt ja ei enamat.
Lisaks on kogu päevasel filmimisel veel see häda,et sellest vajaliku-vaatamis väärse välja sõelumine võtab liiga palju aega.Töötlemiseks oleks ka veel väga hea jõudlusega arvutit vaja.Tavakasutaja arvutiga lähed enne halliks ,kui kõik oma suvised sõidud vaatatavaks filmiks töödeldud saad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma olen harva urmas66 asjadele lähenemisega nõus, aga seekord kirjutan küll kahe käega alla. Tulistades ainult neid kaadreid mis actually loevad on isegi 32GB kaardist maa ja ilm.

Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Romka »

Üks juhuslik video jäi silma, kus heli ja pilt väga head. Moblas vaata nagu arvutimängu :D Vot sellist kaamerat tahaks endale küll. Kahjuks ei loe kuskilt välja, millega tegu (kommentaarides küsitakse korduvalt vaid summuti või tsikli margi kohta). Tuttav tegi pakkumisi, et raudselt on tegemist KÕIGEKÕIGEKALLIMAGA :D

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Romka kirjutas:

Üks juhuslik video jäi silma, kus heli ja pilt väga head. Moblas vaata nagu arvutimängu :D Vot sellist kaamerat tahaks endale küll. Kahjuks ei loe kuskilt välja, millega tegu (kommentaarides küsitakse korduvalt vaid summuti või tsikli margi kohta). Tuttav tegi pakkumisi, et raudselt on tegemist KÕIGEKÕIGEKALLIMAGA :D

Näiteks Gopro Hero3 Black teeb minuarust sama kvaliteediga või paremat videot. Heli osas ei julge rääkida aga ilmselt sõltub mis korpust kasutada.
Eespool oli juttu kui palju ja mida salvestada- Seikluskaamera mõte oleks siis väga ok kui salvestada kogu sõitu/üritust. Üldjuhul on see aga võimalik ainult siis kui kasutada välist toidet. Sest alati juhtuvad kõik põnevad asjad just siis kui kaamera ei tööta.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See ongi mingi GoPro, vt https://www.instagram.com/p/BQL66M6AGPg/?taken-by=mrtemjin . Ma arvan et see subjektiivne "wow"-efekt tekkis antud juhul 60fps-ist ;)

Heli osast on ta eraldi video teinud, ma hetkel vaatasin väga diagonaalis, aga tundub et nagu tavaliselt ei ole "secret sauce" mitte kallite asjade ostmine, vaid nende nutikas käsitsemine :) https://www.youtube.com/watch?v=KW-bCmptsk8

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Karma Gripiga saab veelgi parema pildi:

see muidugi pole kõige parem näidis, sest kiirused olid väga madalad ning grip ise oli ka suht madalal.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas:
Romka kirjutas:

Üks juhuslik video jäi silma, kus heli ja pilt väga head. Moblas vaata nagu arvutimängu :D Vot sellist kaamerat tahaks endale küll. Kahjuks ei loe kuskilt välja, millega tegu (kommentaarides küsitakse korduvalt vaid summuti või tsikli margi kohta). Tuttav tegi pakkumisi, et raudselt on tegemist KÕIGEKÕIGEKALLIMAGA :D

Näiteks Gopro Hero3 Black teeb minuarust sama kvaliteediga või paremat videot. Heli osas ei julge rääkida aga ilmselt sõltub mis korpust kasutada.
Eespool oli juttu kui palju ja mida salvestada- Seikluskaamera mõte oleks siis väga ok kui salvestada kogu sõitu/üritust. Üldjuhul on see aga võimalik ainult siis kui kasutada välist toidet. Sest alati juhtuvad kõik põnevad asjad just siis kui kaamera ei tööta.

Mul on kaameral väline toide läbi veekindla korpuse,aga salvestades kõike saad ikka jube suure mahu musta materjali,mida peab kuskile salvestama ja pole seda ka kuidagi huvitav vaadata.Tavakasutajale on sellest olulise välja selekteerimine ikka väga aega nõudev tegevus.Mul veel 2014 aasta reisi välja selekteeritud lõigud kokku monteerimata.Pole lihtsalt aega ja kodu arvuti pole ka just kõige võimsam,et sellega tegeleda.
Nagu Jeper eespool ütles,siis oskused peavad olema,et kalleid lahendusi (ära)kasutada.Kahjuks ka omal neid oskusi selle asjaga tegeleda napib.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Annan natuke tagasisidet suvel ostetud kaamerakomplekti kohta.

Pärast verkkokauppa.com garmin Virb XE 99€ libapakkumist otsustasin, et midagi on ikkagi vaja aga hinnas rohkem maksta ei taha.
Siis leidsingi sellise lahenduse:
YI Action Camera + veekindel korpus
Samsung Evo Plus 64GB Class 10 MicroSD
FeoconT kinnituste komplekt
Kogumaksumus 123,44€

Üllatavalt hea kvaliteediga pilt, väga ilus ja sujuv eriti 48-60fps juures. Sõber võrdles GoPro Hero 3-ga ja ütles, et natuke isegi parem.
Katsun mingi hetk väikese demovideo ka üles panna kui aega leian.
Spetsi järgi peaks Sony sensor olema.
Testitud peamiselt ringrajal nii ilusa ilma kui tõsiselt koleda vihmase ilmaga (viimane Rahvaliiga nädalavahetus) ja ka väheses valguses on pilt ok.
Aku kestab FullHD 60fps režiimis u. 3 setti ehk selline 70-80 minutit, väiksema fps-ga kauem. NB! Seda ilma WiFi-ta, viimane sööb jõhkralt akut ehk isegi ühte setti ei kesta kui wifi sisse jääb.

Kõik seadistused käivad eraldi äpi kaudu üle wifi ja on on päris mugav ja loogiline.
Vaikimisi olen pannud, et kaamera käivitamisel on videorežiim ja wifi väljas.
Nuppudega oli alguses natuke segadust, video alustamise asemel vajutasin mitu korda pildirežiimi peale. Aga selle õpib ruttu ära.

Kuna wifi on aeglane, siis üle selle mingit eelvaadet teha eriti ei saa ja ka failide allalaadimine on aeglane. Lihtsam on mälukaart korraks arvutisse panna ja kopeerida.
Natuke on teema fookusega, et võiks minu jaoks pisut kaugemal olla. Aga see on kõigest väikese fixi teema ja neid õpetusi on internet täis.

Kokkuvõttes mina soovitan - selle raha eest on kvaliteeti piisavalt.

Edit: kasutaja Jesper on kirjutanud põhjalikuma ülevaate

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu SJCAM 4000 andis otsad peale 1,5 a pidevat igapäevast kasutamist.Kuna tsikliga sõitu on vähe,kus kaamerat kasutada,siis panin muul ajal autosse pardakaameraks.See funktsioon tal oli olemas ja kinnitused olid ka olemas.Tähendab ta filmib ikka veel edasi ja salvestab ka kaardile,aga nupud ei tööta ja displeil on näha ainult kaamera vaade,kõik muu puudub.
Kuna kõik vidinad tsiklil kasutamiseks on olemas,siis ilmselt ostan mingi sama tootja kaamera asemele,mis samasse korpusesse sobiks.Pardakaamerana siis ilmselt enam ei kasuta ja tsiklisõidu filmimiseks jätkub seda ei tea kui kauaks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

mikulaine
Postitusi: 18
Liitunud: 12 Juul 2017, 16:51
Tsikkel: HQV FE250
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas mikulaine »

Mul on ka YI Actioncam 4K. Täitsa muhe vidin ja teeb kõik vajaliku ära. Pilt on ka täitsa hea.


rockit1
Postitusi: 52
Liitunud: 14 Aug 2015, 19:57
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas rockit1 »

Oskab keegi asjalikku nõu anda, kasutan Gopro Hero 5 black, SD kaart Sandisk Extreme V30 64gb, Video reso filmimise ajal 1080p 60fps Superview, nimelt kasutan kaamerat kiivri küljes. Probleem selles kui tuleb mõni metsa lõik sisse, siis video laagib ja venib selle koha peal. Siledal maastikul ei esine sellist anomaaliat. SD kaart peaks olema piisavalt kiire ,et mingeid anomaaliaid ei tohiks tekkida 1080p-l.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Ain »

rockit1 kirjutas:

Oskab keegi asjalikku nõu anda, kasutan Gopro Hero 5 black, SD kaart Sandisk Extreme V30 64gb, Video reso filmimise ajal 1080p 60fps Superview, nimelt kasutan kaamerat kiivri küljes. Probleem selles kui tuleb mõni metsa lõik sisse, siis video laagib ja venib selle koha peal. Siledal maastikul ei esine sellist anomaaliat. SD kaart peaks olema piisavalt kiire ,et mingeid anomaaliaid ei tohiks tekkida 1080p-l.

Alusta siit ja vaata ka Sinu kaart on ikka listis:https://gopro.com/help/articles/Block/m ... iderations
Vaata ka kas kaamera firmware on viimane.
Proovi mõne teise korraliku kaardiga.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas kalleu »

kalleu kirjutas:

...
YI Action Camera + veekindel korpus
...
Katsun mingi hetk väikese demovideo ka üles panna kui aega leian.

Lühike demovideo sai valmis. On nii ilusat ilma kui pilve, mingi pildi peaks ette saama kaamera võimekusest. Fookust tuleb natuke sättida veel.
ps. ignoreerige esimest 16 sekundit, üks amatöör oma telefoniga tegi :lol:

Kasutaja avatar

Lippuseonu
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Okt 2015, 14:20
Tsikkel: BMW R1200C
Asukoht: Tartu
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Lippuseonu »

Hiljuti sattusin sellise asja peale. Kaamera ja sidevahend koos.
http://www.senabluetooth.de/en/10c.html
Kas keegi oskab seda kommenteerida.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Eestis leiad selle Motodepoost https://goo.gl/Hbjt8P. Tootja on korralik. Seade iseenesest ka, kui sa tahad kiiremaid sõite jäädvustad ning ei soovi lisaks sideseadmele ka kaamerat kiivri külge. Tehniliselt ei midagi erilist 1080p:@30fps.
Tootja kodulehekülg: https://www.sena.com/product/10c/#specs

10C_Mini_1.jpg

https://youtu.be/4cCmj4PLtNE

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Räägiks kiivri- ja seikluskaameratest

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas kellelgi on kogemust 360 kaameratega? Eriti huvitav oleks odavama otsa asjade kohta hinnanguid kuulda.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”