Murdunud poldi kättesaamine?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
kert
Postitusi: 57
Liitunud: 15 Juul 2003, 21:27
Asukoht: Harju

Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas kert »

Tervist rahvas!
Kuna ketipingutuspolt oli alumiiniukiigesisse kinni jäänud, murdus ta keeramisel raami tasapinnalt katki :( Keskele auk puurida jne. meetod on ka ära proovitud ning nüüd istub see poolik kõvasulam asi ka seal keskel.
Olen kuulnud varjandist sinna midagi otsa keevitada ja siis välja keerata. Paistab, nagu ainuvõimalik lahendus.
Kas keegi teab, kes oskaks sellise töö (Tallinn-Harjumaa kandis) ette võtta, proovida, ära teha???


Ka kõik muud asjalikud lahendused, mille peale ise ei tule, ka teretulnud :)


Kasutaja avatar

sokk
Postitusi: 224
Liitunud: 06 Mai 2004, 21:34
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas sokk »

On üks vahend, mida ise pole käes hoidnud ja nime kahh ei tea. Aga põhimõtteliselt asi augu keermelõikuri moodi, ainult vastupidise vindiga. Selle väänad siis puuritud auku sisse ja junn peaks hakkama toimima poldi varrena. Ilmtingimata kasuta ka keerme avamis spreid ning kindlasti seda versiooni, mis sisaldab molübdeendisulfiidi (MoS2). Võid lasta sel toimida isegi päeva või paar. Asja mõõdukas kolkimine võib samuti kasuks tulla.

terv, sokk

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Lugemata postitus Postitas koi »

Tere.

Esmalt tahaks teada, mis läbimõõduga polt on. Kui see on 6 mm, on asi nigel. Kui on suurem, võib sellest asja tulla. Kehva on ainult, et juba auk puuritud ja seal junn ka sees. Olen sellist tööd teinud päris palju. Elektrood, millega seda tööd teha on USA Certanium. Sellega saab ka sügavamalt auku murdunud poldi kätte. Alumiiniumis istuv polt on küll tunduvalt raskem juhus, kui see on sinna kinni oksüdeerunud, aga proovida võib.
Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas Erci »

Just, olen ise ka nii mitmeid polte kätte saanud peale keevitades, muideks see elektrood maksab mitusada krooni tükk:). Kui väljanikerdamiseks läheb, siis kasu on ka alumiiniumi kuumutamisest kuna alumiinium paisub rohkem kui teraspolt.
___________________________

Teema algataja
kert
Postitusi: 57
Liitunud: 15 Juul 2003, 21:27
Asukoht: Harju

Lugemata postitus Postitas kert »

Polt on 8-ne ja mitte eriti sügaval (2-3 mm). Ka kiige keermestatud osa paksus on ~15 mm, seega väikesed kahjustused ei tohiks asja eriti halvendada.
Ja võrreldes nüüd kalli elektroodi hinda uue kiige hinnaga, tasuks kindlasti proovimist :)

19Martinez79
Postitusi: 332
Liitunud: 05 Apr 2005, 21:22
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas 19Martinez79 »

kui saladus pole, siis mis rattaga on tegemist?
Bakuhatsu! Bosozoku!

Teema algataja
kert
Postitusi: 57
Liitunud: 15 Juul 2003, 21:27
Asukoht: Harju

Lugemata postitus Postitas kert »

kui saladus pole, siis mis rattaga on tegemist?
Endisel Yamaha YZF 750R.

0tt
Postitusi: 151
Liitunud: 19 Apr 2004, 17:42

Lugemata postitus Postitas 0tt »

endal murdus kunagi polt krossika sidurikorvis ära, sai ka puuritud, aga ei olnud kasu. Lõpuks lõin sinna puuritud auku paraja 6-kant võtme ja keerasin ta välja :)
Kasutaja avatar

unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

Lugemata postitus Postitas unimüts »

Kui ma nüüd täitsa pange ei pane siis mureks see polt M8 on ära murdunud pead ei ole. kuid polt ei murdunud otse ära, vaid 3mm seespool.

Kuidas kätte saada. Mine hea treiali juurde või rauatöötaja juurde küsi M8 auku minev punn mille tsentis on auk siis puurud läbi selle väiksema augu poldile augu sisse ja lääd talle kas ülikarastatud 4kant raua sissse ja keerad poldi välja..

Nuta või naera 10 st 8 sain kätte.

Ülikarastatud poldi asemel on ka olemas vastupidu keermestatud pulk, mis meenudtab vindilõikajat vaid vasaku vindiga ja vist keerab koonusena sisse.
Iga veididigi rauatööga tegelev inimene omab mõlemat poldi väljavõtmismeetodi jaoks vajalike tööriistu.
Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...

Stagga
Postitusi: 181
Liitunud: 12 Juul 2004, 23:08
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Stagga »

Mulgi probleeme murdunud poldiga olnud.
aga mingi võimalus on jah uus pea keevitada.

Aga mis siis teha kui karastatud tagurpidikeermega porgand on ka seal sees pooleks ? (toores jõud käib vist ülearu) :D
Siis vist puhta pu**is?

Edu!
Kasutaja avatar

unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

Lugemata postitus Postitas unimüts »

Stagga kirjutas:


Aga mis siis teha kui karastatud tagurpidikeermega porgand on ka seal sees pooleks ? (toores jõud käib vist ülearu) :D
Siis vist puhta pu**is?

Edu!
Ei ole, siis läheb lõbusaks, kuumutamiseks kaku terve raam laiali,ja kuna see punn on seal karastatud suht heast tugevast materjalkist, siis ta ei paisu eriti.
Teine materjal kõrval paisub ja pulk kukub välja, veidi peab kaasa ka aitama.
RK
Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...

matu6

Lugemata postitus Postitas matu6 »

üks võimalus on veel polti kätte saada. on olemas hästi õhukesed rauasae lehed millega lõigata poldidle risti soon peale ja siis kruvikaga välja keerata.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Kindlasti siinne tehnilise taibuga foorumirahvas on pidanud vanade poltidega palju maadlema. Kas keegi teab (koduste vahendite osas) soovitada mingit eriti head nippi terasest või roostevabast terasest poldi kätte saamiseks, kui see on alumiiniumi sisse viimase oksüdeerumise tõttu kinni jäänud? Alumiiniumoksiid on teatavasti väga tugev (korrapärase molekulaarstruktuuriga) ja kare, keemiliselt suhteliselt stabiilne.

Vaja auto alumiiniumpüstaku seest üks polt kätte saada ja see ei ole isegi mitte vindiga sinna sisse keeratud - kinni jäänud osas poldil keere puudub. Aga nii tugevasti on kinni, et olen varasemalt 10.9 tõmbetugevusega poldi muretult pooleks keeranud. Kes Audidega maadelnud on, siis see polt, mis ülemist kahte õõtshooba kinni hoiab. :wack:

Seni olen katsetanud tavaliselt: kuuma (gaasipõleti), külma (sprei), petrooli, wd-40, diislit, tagumist, nõksutamist jms.

On ehk veel mingeid häid nippe?

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Viimati puurisin selle välja

dr800 2x
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Heikik, vt http://tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid= ... 237#357237 . Ma ise pole veel proovinud, aga tundub töötav lahendus.

Täiendus Kauri postituse valguses: Aijahh, ma lugesin esimese hooga et poldist on juba tükid taga.

Viimati muutis Jesper, 14 Nov 2017, 18:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ma saan aru et see polt on veel hetkel veel terve. Ma olen võidelnud nendega ca 10 aastat ja peale. Kui on vanematüübi käänmik, kus polt jookseb mõlemast õõtsast samalt poolelt, siis see tuleb alati lahti pneumomeisli "seenega" erinevatest suundadest järjepidevalt koputades. Uuemad millel polt jookseb ühe õõtsa eest ja teise tagant olen puurinud ka paar tükki.
Hea asi oleks induktsioonkuumuti, see kuumutab alumiiniumkäänmiku puhul seest väljapoole ja on äärmiselt tõhus oksiidilõhkuja.


Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas Martään »

Saan aru, et kinnijäänud M8 polt on detaili tasapinnalt ära murdunud ja keskele on ka kõva vastukeermega poldiekstraktor kinni jäänud ja pooleks läinud?

Jättes kõrvale klassikalised lahendused nagu: MoS2, kuumutamine, otsa peale keevitamine (ise prooviks esimese hooga 7018 tüüpi elektroodiga, aga see ei ole otseselt poldiekstraktori metalli jaoks mõeldud ja võib asju veel hullemaks teha, TIG keevitus oleks ilmselt parim, aga kõvale metallile?), parafiini sissemäärimine, meisliga tagumine, vt ka

on olemas ka üks meetod, mida ma ei tea kas Eestis üldse tehakse. Ingliskeelne nimi on Electrical Discharge Machining, millega on võimalik suvalise kõvadusega metalli sisse auk "puurida":

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Selle audi poldi õige nimetus inglise keeles oleks siis pinch bolt. Selle kohta on youtube mitmeid videosid täis, kuidas kõige targem kätte saada. Ehk "audi pinch bolt removal" jne on otsingusõnad.

Kunagi nägin spetsjom selle jaoks loodud tööriista, mis siis toimis põhimõttel, et keerasid ta kuidagi poldi taha peale, siis kuumutasid kogu kremplid ja keerasid tööriistaga tagantpoolt pinget peale ja eest jälle keerasid polti välja. Tundus selline 5-e minuti töö olema, aga eks ta juhtubki seda olema, kui õiged tööriistad olemas. :D

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Certanium elektroodiga ilmsel kõige käepärasem peale keevitada,jääb kõikidele terastele kinni-ka sügavas augus.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas Martään »

Kas neid Certanium elektroode on ka Eesti kaubandusvõrgus kusagil müügis?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Gf Anapol äkki myyb.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ronk kirjutas:

Selle audi poldi õige nimetus inglise keeles oleks siis pinch bolt. Selle kohta on youtube mitmeid videosid täis, kuidas kõige targem kätte saada. Ehk "audi pinch bolt removal" jne on otsingusõnad.

Kunagi nägin spetsjom selle jaoks loodud tööriista, mis siis toimis põhimõttel, et keerasid ta kuidagi poldi taha peale, siis kuumutasid kogu kremplid ja keerasid tööriistaga tagantpoolt pinget peale ja eest jälle keerasid polti välja. Tundus selline 5-e minuti töö olema, aga eks ta juhtubki seda olema, kui õiged tööriistad olemas. :D

No seda tööriista ei osta isegi enamus autoremondiga tegelevaid ettevõtteid. ja kui on ikka korralikult kinni paagutanud, ei aita ka see tööriist.
Been there, done that. Ma ise müün seda kama ja olen ca 20 aastat neid VAG grupi pille igapäevaselt näppinud. See mida meie kliima nende autodega teeb, sellist asja mujal maailmas ei juhtu.
Kunagi üks Austraalia müügimees lubas ka kõigile autovaruosadele 5 aastat garantiid igasse maailma nurka, peale seda kui vend oli Eestis olnud kuu aega, siis jutt muutus hetkega.
Ehk siis ma neid sinutoru videosid kõiki päris tõepähe ei võtaks.

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Minu puhul olid poldid mõlemal pool terved, käisid võtmega keerates isegi ringi, aga seest välja ei saanud. Kõrvalistuja poolse sain kuumutamise ja kangutamisega kuidagi kätte - hakkasin siis kokku tagasi panema, uute õõtsadega... esimese pingutuse peale (ei jõudnud isegi veel õõtsa koonust normaalselt fikseerida) murdus kõrv ära. No reaalselt - mingit jõudu polnud veel taga. :wack:

Teisel pool oli polt rohkem kinni. Sai ehitatud press poldi välja pressimiseks. Jällegi - kuum, erinev keemia, järk-järgult kangutamine (mitmel õhtul koguni). Ja tulemus - see kõrv murdus poole pressimise pealt ära, kui polt oli ca 1,5 cm välja liikunud. MIDA KURADIT?! :evil: Tegemist on B7 3.0 TDI Quattroga. Uuema C6 FL puhul peksin kirvega neid polte välja ja midagi ei juhtunud püstakuga - nii erinev materjali kvaliteet või? Ja muide, tegemist on autoga, mis on eestis sõitnud kuu aega... Muidu on see mul viies Audi, nii et nende sildadega olen päris palju kokku puutunud. Selline jura aga juhtus esmakordselt (raske lahti saada on muidugi iga kord olnud).

PS! Parema püstaku sain uue tellitud Pärnu ühest lammarist. Vasakut veel pole - st, kui keegi mõistliku raha eest pakub, olen väga tänulik! Praegu ei tea küll, kas nutta või vihast peaga vastu seina taguda. Tundub, et oleks esimese asjana pidanud välja puurimist proovima...

EDIT - edaspidi vist panustan sellele:
Elimineerib läbi puurimisel puuri viltu minemise võimaluse.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kauri kirjutas:

Ma saan aru et see polt on veel hetkel veel terve. Ma olen võidelnud nendega ca 10 aastat ja peale. Kui on vanematüübi käänmik, kus polt jookseb mõlemast õõtsast samalt poolelt, siis see tuleb alati lahti pneumomeisli "seenega" erinevatest suundadest järjepidevalt koputades. Uuemad millel polt jookseb ühe õõtsa eest ja teise tagant olen puurinud ka paar tükki.
Hea asi oleks induktsioonkuumuti, see kuumutab alumiiniumkäänmiku puhul seest väljapoole ja on äärmiselt tõhus oksiidilõhkuja.

Minu hääl ka induktsioonkuumuti poolt - üllatavalt efektiivne lahendus.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Spoiler
mx77 kirjutas:
Kauri kirjutas:

Ma saan aru et see polt on veel hetkel veel terve. Ma olen võidelnud nendega ca 10 aastat ja peale. Kui on vanematüübi käänmik, kus polt jookseb mõlemast õõtsast samalt poolelt, siis see tuleb alati lahti pneumomeisli "seenega" erinevatest suundadest järjepidevalt koputades. Uuemad millel polt jookseb ühe õõtsa eest ja teise tagant olen puurinud ka paar tükki.
Hea asi oleks induktsioonkuumuti, see kuumutab alumiiniumkäänmiku puhul seest väljapoole ja on äärmiselt tõhus oksiidilõhkuja.

Minu hääl ka induktsioonkuumuti poolt - üllatavalt efektiivne lahendus.

Olenevalt võimsusest peab sellega Al detailide juurees hoolas olema-võib ootamatult ära sulada

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas koi »

Certanium elektroode müüb OÜ KEVAMER. Kui oled elektroodidega keevitamisega sinapeal, tasub proovida.
Üldiselt on elu näidanud, et alumiiniumisse kinni jäänud roostes polti kätte saada õnnestub
ilma polti täielikult välja puurimata harva...

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

SuperMagna
Postitusi: 45
Liitunud: 22 Sept 2019, 20:20
Tsikkel: Super Magna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas SuperMagna »

Tere!

Mureks on sidurikorvi detaili sisse murdunud polt. Kas keegi oskab Tartus või selle lähistel mulle abiks olla, et see aidata kätte saada?

Täpsemalt on tegemist on sidurivedru poldiga. Enda arust keerasin maru väikese jõuga aga Kurat sõin vist liiga palju putru!

Pilti kah!

https://imageupload.io/g/92Lb3ORBzx
https://imageupload.io/i/feGp3XyxtZ


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Välja puurimise bisnes. Aga no kui tartus siis aidata ei saa...
aga ole mureta, ma keerasin kunagi samuti ühte korvi enda arvates täiesti mõitliku jõuga ja tuli see polt koos pildil oleva postiga korvi küljest üldse lahti. nii et consider yaself lucky :D


SuperMagna
Postitusi: 45
Liitunud: 22 Sept 2019, 20:20
Tsikkel: Super Magna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas SuperMagna »

Igavene jant, jah! Ennast väga õnnelikuna ei tundnud-võtsin kätte ja hakkasin koristama, vot nõnda õnnetuks tegi. Isegi põranda pühkisin ära!

Aga selge pilt, tänud suunise eest!
Kui keegi oskab head selle töö tegijat soovitada siin Lõuna-Eesti kandis, andku märku :)

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Murdunud poldi kättesaamine?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Teoreetikaliselt ei tohiks see polt seal kõvasti kinni istuda sest ega seda seal põhja kinni ei keerata.Proovi mingi väiksemat sorti kruvikargajaga välja nokitseda.Kurakätt puur on ka hea abivahend.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”