Kompaktne kompressor

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas LKits »

Tervist,

Olen sellise huvitava seadme otsingul nagu kompaktne kompressor, mida saaks kasutada kas sigaretisüütajast ja/või otse 12V aku pealt.

Olen teadlik, et taoliseid seadmeid on SADU (võib-olla lausa tuhandeid) erinevaid, aga hetkel otsin teie isikliku REAALSE kasutus-kogemuse alusel.
Soovin leida sellist kompressorit, mis ka reaalselt 2.5-3.0 BAR sisse pumpab ning pärast paari korda kasutamist ära ei kooleks.

Tingimused seadmele:

  • Sigaertisüütajast käivitatav;
  • KOMPAKTNE (ehk, mida saaks mootorrattaga kaasa võtta, kohvrisse mahuks);
  • Vähemalt 2.5 - 3.0 BAR "võimsusega";
  • Manomeeter (rõhu mõõdik);

Boonus:

  • Kiirus ei ole küll oluline, aga siiski mida kiirem, seda parem;
  • Otse aku pealt käivitamise võimalus, ehk lisaks 12V sigaretisüütaja otsikule;

Mainin veelkord - sooviksin infot baseeruvalt teie isikliku kasutamise kogemusele ehk palun soovitage seadet, mida olete (või keegi tuttav on) kasutanud ning reaalselt töötav asi.

Ette tänades,
Lennart




olivermrl
Postitusi: 14
Liitunud: 02 Juun 2017, 20:30
Tsikkel: Honda NC 700 X
Tänatud: 1 kord

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas olivermrl »

Mul on Handymannist ostetud 8 eurone minikompressor. Mõõtmetelt on umbes 15 cm pikk ja 10 cm kõrge, töötab sigaretisüütajast. Kasutanud paarkümmend korda, suremise märge veel ei näita, eile pumpasin sellega 20min järjest võimlemispalli täis. Mootorratta rehvi pumpas 2,4->2,9 bar peale umbes 2 minutit. Küljes olev manomeeter näitab väga mööda, tegin ise märgid peale, et teaks millal õige rõhk rehvis saavutatud.

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas randel »

Mina olen aastaid kasutanud kõige odavamat 12V kompressorit, mis Automaailmas või analoogsetes müügil on, hinnaga alla 10€. Plastkorpuse viskan minema, reaalne kompressor seal sees on selline 5x5x10cm junn. Kestab aastaid enne kui ära kooleb (eeldusel et seda kasutadki vaid paar korda aastas) ja eelmine suvi sai sellisega Usbekistanis 7 bari rõhku sisse enne kui rehv veljele läks. Aga need kompressori küljes olevad manomeetrid võib küll ära unustada, skaala on liiga ebatäpne, et mingitki täpsust saada. Parem odav digitaalne manomeeter lisaks võtta, seda on nagunii palju mugavam kasutada kui vaja vaid rehvirõhku kontrollida.
Kindlasti saab ka kallimaid-edevamad kompressoreid soetada, aga hinna-suuruse-kvaliteedi-toimivuse suhet on raske üle lüüa.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma kunagi Soomest ostsin mingi kõige odavama saadaoleva minikompressori. See oli nii ammu, kuskil 15.a. tagasi, et poodi ega muud taolist ei mäleta, päritolumaa Hiina. Kasutasin vastavalt vajadusele, kindlasti on sellega rohkem, kui sada rehvi täis pumbatud. Voolik murdus aegajalt kompressoripoolsest otsast ära, sai siis seda vastavalt vajaduskordadele lühemaks tehtud, kokku kuskil 4-5 korda selle kompressori ajaloo jooksul. Õnneks oli see piisavalt pikk, et praegugi on mingi enamvähem mõistliku pikkusega jupp kompressori otsas kenasti olemas.

Keskmise rehvi pumpas parematel päevadel täis kuskil 5. minutiga, aja jooksul pumpamisjõudlus tasapisi langes. Paari aasta eest, kui kompressor enam üle 1. baari survet lihtsalt lüüa ei jõudnud, tuli tõdeda, et vist on kompressoriosa lõpuni ära kulunud. Mootor uriseb endistviisi, kui juhtme pistikusse torkad.

Ehk kui seda odavat asja kasutada tahad, on mõistlik näiteks enne pikka reisi uus osta. Hind igatahes pole peadpööritav. Kallimatel on hinnale lisaks tavaliselt ka see häda, et on mõõtmetelt suuremad. Mitte niipalju, et autos kaasa vedades häirima hakkaks, aga tsikli peal küll.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas simp »

Mina sain kunagi Mondeo't ostes ühe autoga kaasa. nö karpi integreeritud. Ilmselt saab karbi ümbert ära lõhkuda ja veel pisemaks teha.

Kasutanud kümneid, kui mitte sadu kordi. Vanust tuleb kaheksa aastat ära küll juba.
2.5 bar'i paneb sisse. Aeglasemaks jääb kuskil 2.2 ümbruses. 3'e pole vaja olnud, niiet ei tea.
Ametlikult on asja nimi Continental mobility kit. Täpsemaid kompressori seerianumbreid võin homme otsida, kui auto juurde satun.

Vahu funktsionaalsust kasutanud pole, niiet kommenteerida ei oska.

12v/aku toite lahendaksin ise, mitte ei ostaks kompressorit selle järgi. Juhtme pooleks lõikamine, pistiku vahele panemine ja 'krokodillidega' otsa tegemine ei tohiks üle jõu käia :)


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Randel:

Plastkorpuse viskan minema, reaalne kompressor seal sees on selline 5x5x10cm junn.

Kurrja. Ma pole selle peale tulnudki. Mul ka selline15x15x7 cm. manomeeter ja lamp ka veel peal. Kui see plastik ümbris kogu selle ülejäänud jamaga naahui visata, siis peaks ka see süda vist üsna väike ja kompaktne olema. Homme võtan lammutuse ette.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kui see Hiina manomeeter seal peal aiateibaid näitab, viska see ka minema ja keera augule punn ette. Tunde järgi lased rehvi täis ja kontrollid rehvirõhu pärast õigeid numbreid näitava manomeetriga üle.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mina lõhkusin ka autoga kaasasolnu ära, vist oli lexuse oma, lammutusest sain, töötab väga hästi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
LKits
Postitusi: 85
Liitunud: 14 Juun 2013, 18:57
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas LKits »

Suurimad tänud soovituste eest! Otsin mingi odava, koorin paljaks ning teen proovi :)


rosco
Postitusi: 18
Liitunud: 20 Mai 2004, 15:42
Tänanud: 1 kord

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas rosco »

VAG grupi originaal väga hea kompressor. Suht kompaktne ja pumpab mehiselt.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas bitter »

pühak kirjutas:

Kui see Hiina manomeeter seal peal aiateibaid näitab, viska see ka minema ja keera augule punn ette. Tunde järgi lased rehvi täis ja kontrollid rehvirõhu pärast õigeid numbreid näitava manomeetriga üle.

Kas emba-kumba http://www.motonet.ee/et/toode/492190/M ... nomeeter-2 ... http://www.automotoshop.lv/riepu-spiedi ... 9311-hella on keegi proovinud?

Mul ei vea manomeetritega. 20€ digitaalne SKS Airchecker kestis mõned aastad hobikasutust ja onoff nupp ei funka... ; "vennad Mannesmann" kiirliitmikuga püstol kaotas ca aastaga ära manomeetri skaala tausta fikseeriva kruvikese. Peaks Mannesmanni manomeetri asendama kas sellega sellega või sellega, ma peast ei tea kumb keere klapib.

Kompaktne kompressor sõidab pagassis aga kas see üldse töötab? Täna proovin ära :idea:

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas Kauri »

3/8" kindlasti rehvipumpamispüstolil ei istu. kui siis 1/4" või väiksem.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kruttisin püstolilt manomeetri maha. Keere on 9/9,5 mm. Kisub nagu 3/8" poole. Auto kompressori plastkest on tõesti väga suure varuga, voolikud ja kaablid võtavad suht palju ruumi.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas rannamees »

bitter kirjutas:

Kruttisin püstolilt manomeetri maha. Keere on 9/9,5 mm. Kisub nagu 3/8" poole. Auto kompressori plastkest on tõesti väga suure varuga, voolikud ja kaablid võtavad suht palju ruumi.

9,5 on puhas 3/8

Pilt
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas Kauri »

See mm ja tolli värk ajab pead segi. Keerme toll ja niisama toll on erinevad asjad.
Tundub et on hoopis 1/8"
http://www.ring-plug-thread-gages.com/


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas morse »

Mul Audi oma on nüüd juba 6-7 aastat vatti saanud. Palju kordi aastas olen erinevaid rehve 2.5 barini lasknud. Ikka veel töötab. Teemaalgataja nõuetest ei vasta ainult kiiruse poolest (sama aeglane nagu kõik need väiksed) ja pistik on ainult sigaretisüütaja.

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kompaktne kompressor

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Kuna matkaautol on rehvides 5,9atm siis leidsin isegi ühe sellise mis 8 annab. Tsiklil on peamine väikesed mõõdud ja aksepteeritav tarbimisvõimsus.

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”