Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Millist kindlustust kasutada välismaal motomatkamisel?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Fox kirjutas: 11 Mai 2022, 14:39
millise kindlustusseltsi reisikindlustus valida sellise mototripi jaoks, kus tuleb kruusateid ette ja võibolla kui väga pingutada ka ratta veidi poriseks saab?
Mida täpselt sa tahad et reisikindlustus kataks?

* Kiirabi ja haiglakulud, kui kukkud tsikliga ja murrad jala? Norras katab seda Euroopa ravikindlustuskaart, mida jagab Haigekassa välja täitsa tasuta. EL/EMÜ väliselt peab lugema detailselt oma kindlustusseltsi tüüptingimusi ja välistusi, aga üldiselt Eesti seltsid on mind ilusti katnud näiteks renditsikliga sõidul. (Õnneks pole kahjujuhtumeid olnud.)

* Kahju tsiklile kui oled ise kukkumises süüdi? Seda katab ainult kasko.

* Kahju kohvris olevale läpakale? Tavalise reisikindlustuse pagasikindlustus peaks teoreetiliselt katma.

* Tsikli teisaldamine remonditöökotta? Selleks tuleb osta eraldi maanteeabi, mis ei ole üldse kallis, kunagi ostsin motoreisiks seda Roheliselt Lainelt, oli mingi ~30 eurot aastas ja kate oli kogu Euroopa. Nüüd nad kahjuks seda enam ei müü, aga mingid teised seltsid vist müüvad. NB! Sinu liikluskindlustusega kaasnev maanteeabi ei kehti ühe osapoolega avarii puhul, nagu Ergo kahjukäsitlus mulle rõõmsalt teatas, kui kohtasin Otepää metsateel musta jääd. Oleks mu tsikkel libisenud teise auto otsa - siis nad saadaksid oma kuluga evakuaatori järgi, aga kuna olin teel üksi ja ei saanud isegi valguspostile pihta, siis oli minu enda mure.

* Sinu evakueerimine Kagu-Aasia mäe otsast kopteriga ja edasine toimetamine PERHi kosuma? Selleks on olemas täiesti eraldi kategooriana seikluskindlustus: https://www.horizonsunlimited.com/links ... -insurance

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”