Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Coincidence? You decide/Kokkusattumus? Sina otsustad

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

claw kirjutas: 21 Apr 2023, 10:13
Imho on inglise keele roll olla vahelüli just siis, kui on koos kaks inimest, kes ei valda sama keelt, mitte ainult brittide puhul. Üks räägib eesti, soome, rootsi ja vene ja inglise. Teine norra, saksa ja hispaania.. ja inglise. Sealt ühine lüli leida on lihtne.

Ja minu point ei käinud terve Euroopa, Aasia ja karuperse kohta, vaid Eesti kohta. Jah, paljud saavad ka ilma hakkama, aga mõistlik teda õppida on, hakkab muutuma "common knowledge"-iks. Kõige kasutatavam keel vist maailmas ikkagi?
Lisaks - äri ei käi ainult leti taga istudes. Igasugune tehnika ja suurem osa internetti on ka selles keeles.

Eesti ei ole maailmas positisioonil, kus jalg maha põrutada. Me ikka sitsime rikkamate ja suuremate rahvuste pilli järgi laias laastus.

Ja kui sa seda arvamust ei jaga, siis on väga hea. Eri arvamusi peabki olema.
Inglise keel on maailmas räägitavuselt kolmandal kohal. Esikoha võtab siin foorumis kõige raskemaks keeleks tituleeritud mandarini.
Kes sitsib või ei sitsi kuskil pole oluline. Õigust maarjamaal nõuda teenindajalt muud, kui eesti keele tundmist ei ole kellelgi. Vahet pole kas sul võrril on parempoolne lenks või ei ole või kas sa paned piima sisse teed või ei pane.
Samuti pole antud kontekstis oluline, mis keeles tagaruumis asju tellitakse.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”