Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 910
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 431 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Läinud nädala lõpus sain uue mootoriketi kätte.

Täna ajasime Boikaga ratta improviseeritud puka peale ning hakkasime seda lahti harutama, et kett ära vahetada.
Nii juppideks, kui KLR praegu, pole ta veel kunagi olnud.

Paraku päris eesmärgini me veel ei jõudnudki. Takerdusime väntvõlli otsas oleva..... misasja... hooratta? poltide juures. Proovisime nii löökmutrivõtme kui muude vahednitega aga seda pealmist mutrit ei õnnetunud lahti keerata. Ilmselt oleks abi spetsjom tööriistast, mis seda nr16 mutri all olevat nr 32 mutrit kinni hoiaks ja ei laseks hoorattal keerates kaasa pöörata. Aga seda tööriista pole.
Mõtleme edasi.
20240429_142930.jpg
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

will111
Postitusi: 5281
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 387 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas will111 »

no põhimõtteliselt suvaline enamvähem korralik tellitav võti. aga miks ei pane lihtsalt käiku sisse (6ndat)...ei istu ratta peale ja vajuta tagapidurit põhja? löögikaga niimoodi toimetades ilmselt seda lahti ei saa, küll aga tavalise pika varrega peaks saama. alguses keerad vaikselt pinge peale ja siis hoiad ning lisad vajaduspõhiselt jõudu kuni tuleb. eks seal on veel teisigi variante, aga see on kõige turvalisem esialgu proovida, ilma et oleks riski midagi muud pekki keerata
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 537
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3155
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 333 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas ranel »

Nozzu kirjutas: 29 Apr 2024, 20:49
Läinud nädala lõpus sain uue mootoriketi kätte.

Täna ajasime Boikaga ratta improviseeritud puka peale ning hakkasime seda lahti harutama, et kett ära vahetada.
Nii juppideks, kui KLR praegu, pole ta veel kunagi olnud.

Paraku päris eesmärgini me veel ei jõudnudki. Takerdusime väntvõlli otsas oleva..... misasja... hooratta? poltide juures. Proovisime nii löökmutrivõtme kui muude vahednitega aga seda pealmist mutrit ei õnnetunud lahti keerata. Ilmselt oleks abi spetsjom tööriistast, mis seda nr16 mutri all olevat nr 32 mutrit kinni hoiaks ja ei laseks hoorattal keerates kaasa pöörata. Aga seda tööriista pole.
Mõtleme edasi.

20240429_142930.jpg
Kas keerad ikka õigetpidi lahti ...? Ketti saad mõne teise mudeli oma ka osta, kui needitav kett, keti tüüp teada ja pikkust jagub.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5281
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 387 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas will111 »

vaadates seda eelmist videot siis minumeelest peaks olema täitsa vabalt avatav nii nagu ma enne kirjeldasin ehk siis ilma igasuguste special toolideta. ainult 2 meest on vaja. üks peab täie pasaga pidurit hoidma. lihtsalt pinge tuleb lõpuni peale keerata varrele (läbi kettide asjade annab esialgu päris palju läbi "vedrutama") ja kui tunned, et pika varrega võti on juba tugevalt pingul siis järsk nõks peale ning lahti ta ongi.

aga jah, abiks on alati ka see kui keerata mutrit lahti õiget pidi :D
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 910
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 431 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

KLRi osas olulised uudised:

Nagu KLRi võlur Boyka välja selgitas - on minu KLR nagu 10 000 teised tema liigikaaslased, langenud purunenud Doohickey ehk tasakaalustusketi pinguti ohvriks.
Hea uudis on see, et mootor selle tulemusena kokku ei jooksnud.
Teine hea uudis on, et sellega on lõpeks leitud ka põhjus, miks mu ratas rämedalt vibreeris.
Ja kolmas hea uudis on, et meil on varu Doohickey olemas
Aaa...neljas hea uudis on see, et järelikult ma küünla vahetusega oma ratast nässu ei keeranud ja vibreerima ei pannud.
Viies hea uudis on, et järelikult ei keeranud ma ka karbussi puhastamisega oma ratast nässu. Järelikult võin ma teinekrodki karbusse puhastada ja karpasid rebuildida.

Ehk siis ainult head uudised.

Kunagi teen sellest KLRi parandamisest pikema ja põhjalikuma psotituse.
602d2a70-b559-423d-888a-bd46e4ee05b1.jpg
Doohickey on siis see poolkaare kujuline jubin seal foto keksel. Sellel peaks ka üleval olema aas, aga see on ära murdunud.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

will111
Postitusi: 5281
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 387 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas will111 »

doohickey on lihtslat ingliskeelne termin "jubinale", millele ei oska nime anda...nii et eesti keeles võib seda ka lihtsamalt nimetada, jubinaks :D

anyway, google ütleb, et need "jubinad" tavaliselt vahetatakse aftermarket osa vastu välja kuna originaalid kõik varem või hiljem lähevad samamoodi puruks. kuigi ega ma pildi järgi ausalt öeldes täpselt aru ei saagi, et misasi või kuidas täpsemalt seal puruks läks. seega, isegi kui sul on nö. varu olemas aga see varu on kuskilt teisest kasutatud mootorist pärinev originaalosa siis mina ei soovitaks küll seda installima hakata. pigem siis telli see uus aftermarket jubin

ja tasakaalustusega ei tegele seal kindlasti mitte kett ise, vaid kett veab ringi mingit teise võlli küljes olevat tasakaalu ehk raskust. vaata et siis kokku pannes ikka selle süsteemi ajastuse KINDLASTI õigesti paika paned!!!

morse
Postitusi: 1406
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 271 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas morse »

Kui sa nüüd ise sinna mootorisse sisse vaatad, siis saad ilmselt aru miks kõik, ilma tsiklit nägemata, nii veendunud olid, et küünal sellist vibra tekitada ei saaks.

Kui nukakett läheb uus, siis oleks ilmselt loogiline ka tasakaalustusvõlli kett uus panna.

Te ei avastanud seda varem seetõttu, et alustasite klapikambrikaanest ja küljekaane avamiseni jõudsite alles nüüd?

Edu!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 910
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 431 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

morse kirjutas: 07 Mai 2024, 09:05
Kui sa nüüd ise sinna mootorisse sisse vaatad, siis saad ilmselt aru miks kõik, ilma tsiklit nägemata, nii veendunud olid, et küünal sellist vibra tekitada ei saaks.

Kui nukakett läheb uus, siis oleks ilmselt loogiline ka tasakaalustusvõlli kett uus panna.

Te ei avastanud seda varem seetõttu, et alustasite klapikambrikaanest ja küljekaane avamiseni jõudsite alles nüüd?

Edu!
Täpselt nii. Alustasime mootoriketipinguti välja keermaisega. Sellega sai kohe selgeks, et kett on veninud. Ma küll kahtlustasin, et selle vibra taga võib olla ka murdunud "jubin", sest see on muidu pommikundlate KLRide tüüpviga ja surmalõks. Aga veninud mootorikett, mis ei lasknud klapi sulgumist enam sünkrooni panna, tundub ka loogilise põhjusena vibra tekkeks.

Ent jah, edasi kaevates, selgus esmalt, et "jubina" vedru on läinud. No ja siis juba ka see, et "jubin" on puruks.

Aga jah, nüüd veendusin ka ise, et asi ei olnud sugugi mitte küünlas :)
See oli lihtsalt õnnetu või õnnelik asjade kokkulangevus, et "jubin" purunes vahetult pärast küünla vahetust, esimese käivitamisega.

Ja see teadmine oli minu jaoks kergendus - vähemalt ma ei lõhkunud ise ratast ära. Vastupidi - see läks ise katki. Kui lapsed ütlevad, et midagi läks ise katki, siis kõlab see naeruväärsena aga siinkohal peab see paika: ise läks.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”