Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

morse, aga see ongi õige jutt ja lähenemine mumeelest - kõva saabas on turvalisem(+) ja ebamugavam(-), raskem(-), väheliikuvam(-). pehme(m) saabas on vähem turvaline(-), kuid mugavam, kergem, liikuvam. võiks öelda, et füüsikaseadused panevad selle paika, kuigi eks fantaasiamaailmas eksisteeriks kindlasti ka selline saabas, mida jalas ei tunnegi aga turvalisus on nii max, et absoluutselt mitte ükski asi ei murra. päris maailmas sellist vist siiski ei leidu..

eks need otsused, et kui turvalist talle parasjagu tegelikult vaja läheb või ei lähe peabki siis juba igaüks ise tegema ja minumeelest siin ei ole mingit ühte ainuõiget vastust olemas. seepärast ka ise proovisin erinevad asjad ära ning tegin otsuse selle kasuks, mis tundus mulle kokkuvõttes kõige parem. iseenesest ei tahagi väita, et oht on väike, kindlasti on alati mingisugune "riskiprotsent" olemas kõikvõimalike asjade juhtumiseks. samas suht loogiline on ka eeldada, et ilmselt inimesed siiski sõidavad mingil määral erinevates kohtades, erinevas stiilis, erineva maastiku peal, erineva tehnikaga, kiirusega, tegelikult ka erineva riskitasemega. kõik see ilmselgelt ju samuti mõjutab, et milline on konkreetsetes tingimustes optimaalseim varustus, ei? selge see, et mida nö. karmim varustus ja mida rohkem seda seljas on, seda turvalisem on sõita...vähemalt teoorias, mõnel juhul vast ka praktikas. aga kui kõigil ja alati oleks eesmärk absoluutne max turvalisus siis peaks peale saabaste alati veel ka igat muud moodi "hambuni relvastatud" olema. minu kõige valusam ja hirmsam kukkumine üldse siiamaani (metsas) oli näiteks üks väga minimaalsl kiirusel, kuid väga ettenägematult nö. kõhuli käimine mingi suvalise metsatraktori jälje tipust sinna kõrvale jälje põhja. ei jõudnud reageerida ning kätega kukkumist pehmendada ja arvatavasti kukkusin mingi ribi mõraliseks vms. samas ma ei tea, et väga paljud oleksid metsas sõites alati tohututes krossisoomustes ja pole nagu ka kuulnud, et metsas sõitjad nüüd tohutult suures koguses surma saaksid, vigaseks jääksid või isegi megatihti luid murraksid (noh nii in general). võibolla ma peaksin peale oma kukkumist nüüd alati kandma sõites võimalikult uhket, suurt ja turvalist fullbody armorit...aga no näed, ei kanna. rohkem pole ka selliseid kukkumisi olnud ja võimalik, et kunagi ei tule ka sest eks vanemaks jäädes muutub sõitmine nagunii pigem koguaeg rahulikumaks.

holger, läksin ja lugesin sinu juhtumi (uuesti) üle. jah, täiesti arusaadav situatsioon ning võin kinnitada, et olen samuti selliseid litakaid saanud. mõnikord on vähem valus, mõnikord on päris valus. isiklikult samas murdnud selliselt midagi ei ole - mis ei tähenda, et peaksin seda võimatuks. viis kuidas mina tavaliselt selliseid olukordi ja nende väga valusalt lõppemist vältida püüan on see, et kui ma lähen kuskile uude kohta sõitma siis ma üritan koostada omale mingi kindla "ringi", mis ei ole väga suur ning hakkan seda siis sõitma, vahel ka väikeste kõrvalepõigetega kuid peamiselt siiski teatud kordama mingit teatud rada. esimesel korral ei sõida nii raju kiirusega, et ei jõuaks reageerida erinevatele ootamatutele takistustele

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Fox »

Eks ta ole jah, mul on küll "soomussärk" ja põlverauad olemas, aga viimasel ajal ei ole viitsinud kogu kraami alati selga ajada (ilma saapata aga paraku ei saa sõita). Armor mind sõidu ajal ei sega aga põlverauad on tunda küll ja nende korralikult peale panek on ka üksjagu mässamist. Eks tuleb vist mõni valusam kukkumine oma nahal läbi elada, siis saab jälle kogu varustuse kasutusse :D

Küsiks huvi pärast, et kas siin kõik sõnavõtjad ka kõik muu maksimaalse turvavarustuse ALATI selga panevad või eeldategi, et kukkudes see pauk tuleb alati jalgadesse? :roll:

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

mind samuti armor otseselt ei sega, aga kuna mu sõidustiil on selline...kuidas nüüd kirjeldada, suhteliselt liikuv? ehk mulle meeldib võimalikult palju ja tihti kallutada ja raskuskeset ümber paigutada ratta peal ning otse sõitmist tahan alati ja võimalikult palju vältida. siis see armor natuke segab ning minumeelest väsitab liiga palju ja liiga kiiresti. see on ikkagi lisaraskus ning mida karmim soomus, seda rohkem seda lisaraskust on. jah, oma süü ka ehk, et liiga kiirelt väsin kuna ei ole just elu parimas vormis füüsiliselt :D õlakaitsmed on küll asi, mis tegelikult tahaks, et oleks väga maksimaalne. kuid oled aru saanud, et selleks peabki olema päris robustne rüü seljas.
eks tegelikult ka saabastega, kui need ikka on rasked siis mina isiklikult tunnen seda lisaraskust sõites kohe ja väga selgelt sest jalgadega timmin samuti väga palju tasakaalu ratta seljas. teisalt on mu jalad juba niigi ehk ilma saabasteta väga rasked, seega veel raskust lisada on üsna valulik. pluss on muidugi see, et mul ei murdu jalaluud nii lihtsalt nagu paljudel teistel inimestel :D
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Siin on ikka imesõitjad koos (eriti keegi will). Sõidutehnika on nii peen ja uskumatult äge, et krossisaapad, millistega sõidavad kõik maailma MX tipud, lisaks veel FMX sõitjad, kes teevad imetrikke, hakkavad takistama sellise imelise sõidutehnika harrastamist.

Will, mul on sulle väljakutse - hetkel olen Austrias, aga Mais jälle tagasi Eestis, saame mõnel krossirajal kokku ja vaatame mis sõidumees (või muidumees) sa oled. Tahaks seda unikaalse sõidustiili näha :D.

motoreis
Postitusi: 244
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 48 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Teema pealkiri räägib ju metsa ja kruusasõidust, nüüd teema ära kiskumas profi krossisõidu varustuse peale. Need kaks on eri hinnaklassis ja eri eesmärkidega :)
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

motoreis kirjutas: 23 Mär 2022, 21:21
Teema pealkiri räägib ju metsa ja kruusasõidust, nüüd teema ära kiskumas profi krossisõidu varustuse peale. Need kaks on eri hinnaklassis ja eri eesmärkidega :)
Kas sul on metsas vähem võimalust oma jalad ära lõhkuda? Ma ütleks pigem vastupidi.

motoreis
Postitusi: 244
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 48 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Viitasin ainult teema pealkirjale.
Teema: "Otsin krossirajale profisaapaid", sinna sobiks su näide hästi. Willi sõidustiili proffidega võrrelda ei oska. Anna meile ka teada, kui oled selle ära hinnanud

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kui sa vaatad metsaradadadele või ühelegi pärisenduuromehele otsa, siis näed, et ega tegelt keegi midagi väga pehmet või madalat ei kanna. Krossisaabas läheb jalas tegelikult sõitmise jaoks parajalt pehmeks peale paari sõitu ja kui siin tasakaalustamisest ratta seljas räägiti, siis jäigem ühendus jalaraudadesse tegelikult aitabki paremini keha kallutamisi ja jalaliigutusi ka rattale suunata, muidu oled nagu see vend:
image.png
image.png (138.42 KiB) Vaadatud 1058 korda
https://www.southbayriders.com/forums/a ... ts/231129/

Kruusateedel, niisama kulgedes kõlbavad need adventure saapad väga kenasti. Aga kui metsa alla vaadata, siis tasuks osta midagi korralikku (ja üldiselt krossisaapad on kordades odavamad kui spets endurosaapad), muidu valu võib tulla pääääris kole.
(togi)

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Prets, võibolla sul selle jäigema ühenduse osas on isegi õigus (ise ausalt öeldes enam täpselt ei mäleta, sest sõitsin krossisaabastega viimati nii palju aastaid tagasi). Kuid fakt on ka see, et tugevam, suurem ja võimsam saabas on ühtlasi ka raskem. Puhtast ja selgest õhust see suur protection ei tule. Kuna metsas sõites vähemalt minul ei ole jalad nüüd kaugeltki mitte ka koguaeg raudade peal siis see raskus saab päris kiiresti päris määravaks. Julgen isegi arvata, et mõnest "ära löömisest" olen isegi ehk pääsenud just seetõttu, et kerget jalga kerge saapaga on võimalik kiiremini mõne läheneva jäiga takistuse eest ära või kõrvale tõmmata. Loomulikult see on teooria, ei ole teadlikult sellist asja jälginud ega kindlasti mitte kuidagi mõõtnud. Küll aga tean väga täpselt, kindlalt ja faktiliselt ning olen isegi mõõtnud, et näiteks tühja rusikat punktist A punktini B on võimalik liigutada kiiremini kui rusikat, mis peab endaga kaasa vedama mingit x kogust lisamassi :D Ei näe ühtki põhjust miks täpselt sama ei peaks siis rakenduma jala puhul. Mis on krossisaabaste puhul muidugi hea ja kasulik, on nende sääre pikkus ning sellega kaasnev kaitse. Olen seda mõnikord küll igatsenud, kuid samas ikkagi ka ilma hakkama saanud

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Nüüd juba jutt profivarustusest rusikate liigutamisel. :roll:

Olen ise nii algaja kui üldse olla saab. Teen alles A kat lubbe. Tsiklit veel ei ole. Tasahaaval kraabin varustust kokku. Metsa ja kruusa sõiduks valisin üsna pimesi, aga siiski kindlal eesmärgil krossisaapad - turvalisus. Hirm litakaid saada on suur. Kui hakkab häirima raskus ja jäikus ajapikku, muretsen midagi kergemat. Esialgu vast ikka maksimaalne turvalisus.

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

see oli võrdlus teise spordialaga, et jäseme liigutamise kiirust mõjutab see kui palju massi sinna jäseme otsa on riputatud. aga jah, ka sellel alal on profivarustus raskem, suurem ning tagab ka parema kaitse. nii et ega väga suuri erinevusi seal suures pildis pole. ja samamoodi ei ole ka seal samas tarvis igaühel ja koguaeg lükata kätte maksimaalse paddinguga suurt ja rasket kinnast. oleneb ikka mida teed, mis kaalus oled jne.

aga lihtsalt huvi pärast, eriti sinu kui isiku puhul, kes pole veel tsiklitki hankinud ega ilmselt siis isegi mitte sõita proovinud (või siis metsas sõita proovinud) - kust selline hästi konkreetne hirm pärineb või millest see tuleb? siit/mujalt loetust, kellegi tuttava või sõbra kogemusest? mõne müügimehe jutust? varustus on muidugi hea asi...aga ise soovitaks kõigepealt siiski tsikli kokku kraapida :) muidu võib juhtuda see, et varustus on küll hirmus hea aga normaalse tsikli jaoks raha ei jätkunud ning peamised litakad hakkavad tulema hoopis remondiarvetest

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kumb on tähtsam? Murtud varbad ja elu lõpuni luudega ilma ennustamine või see, et maksad remondi peale mõne euro rohkem? Niikuiniigi esimest ratast ei tasu liiga uhket ja kallist osta, pole kindel ju veel, mida täpsemalt tahad.
Kui algaja esimest korda metsa läeb, siis on praktiliselt garanteeritud, et kui mitte esimesel, siis mõnel esimestest sõitudest ikka paneb jalgu maha või kuskile otsa või kuhu iganes ja siis on igat pidi etem, kui on korralik krossisaabas jala otsas.

Kui sa sõidad 2x aastas ja oled nii aastaid sõitnud, nagu kaaskodanik will, ehk mööda oma kindlat puhast ja siledat ringi iga kord, siis tõesti sõida millega iganes. 99% metsas sõitjaid ei sõida nii ja neile tasub ära jäik saabas.

Ratta peal see raskus saapal ei loe üldse. Kui ei jõua jalga piisavalt kähku maha ja üles tõsta, siis ehk tasuks korra jalatrenni teha või mõni muu spordiala omale valida.
(togi)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ega siin nalja pole, raskem saabas võib metsa viiduna maakera parlanksist välja viia. Mis omakorda võib põhjustada kliimasoojenemist ja raskusi liitiumakude laadimisel. Mis jällegi võib muuta õhu tihedust ja amortide seade paigast ära lüüa!

Parem on mitte riskida.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Tsikkel on tellitud... Tenere 700. Saabas on praegu ostetud Sidi Atojo.
Kiirel võrdlusele Atojo pole just raske koss võrreldes enamus krossidaabastega, kuigi väääga jäik.
image.png
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas indumen »

Haagin kah end siia teemasse sest muda hooaeg algamas, küll veidi teise nurga alt, sai "sõprade survel" ATV kah soetatud ja nüüd mõne sõiduga tegelikult on hammas verel, seda küll talvises võtmes aga väga ruttu on selgeks saanud et veekindlus sõiduvarustuses mängib suurt rolli, omakorda päris mitmeid hetki olnud metsas kus masin perse all ei ole kõige sirgem ja refleksist tahaks jalga kuskile pista, kuid see ei tundu alati kõige meeldivam mõte 400kg ja mingi juurika vahele oma hüppeliigest sättida, seega on mõtted liikumas mõne adventure saapa suunas, eelistus oleks võimalikult kõrge säär ja eelmainitud veekindlus. Kõike head ilmselt ei saa aga mingi hingavus võiks säilida sest suvi on meil kohati siiski päris soe, ja metsas võimlemine bäädib kindlasti omakorda sooja tundega.

Lugesin siinoleva teema otsast lõpuni läbi, aga usun et liikurvahendi erisusest tulenevalt ehk võib mingeid aspekte teisiti hinnata, Loe hinna poolest pigem odavamast otsast, käiguvahetusega pole jalgadega seost jne jne :)

Eesti turg on võrdlemisi piiratud ja netist tellida ehku peale ja tagasi saata on aja ja transpordi kulu omaette.

Kui keegi on nii lahke kogemusi soovitus jagama sellest vaatevinklist olen väga tänulik.
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Veekindlust suurendab tunduvalt tavaline prügikott!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Adventure saabas selle 400kg masina ja juurika vahel nüüd küll ei pruugi väga hoida midagi paigas, kui seda kardad, ma läheks kangema peale. Kuigi, eks adventure saapal ja adventure saapal on ka vahe, mõni peab ka Rebelhorni miskit kõrget saabast ilma mingisuguse hüppeliigese toe või liigendita adventure saapaks...
Pigem tõesti odav krossisaabas ja prügikott märjaks puhuks, või tegelikult on ka neopreenist või goretexiga veekindlad sokid ka väga laialt saadaval. Ei maksa ka liiga palju. Sealskinz vist tuntuim kaubamärk. Ja nende puhul ka see hea, et suvel paned lihtsalt tavalised ja hingab saabas ka, mida veekindla voodriga saapal ei saa just lubada.
(togi)
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas indumen »

Good point, soki osas. siis on ilmselt saapast teistpidi omadusi vaja pigem et vesi välja saaks kiirelt, muidu on pidev porilombi effekt :D
eks jah mass teeb oma töö aga lootus on et parem kui tavaline kummik :) muidugi variant oleks sõitma õppida ka :P
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas rundll »

indumen kirjutas: 24 Mär 2022, 17:06
...muidugi variant oleks sõitma õppida ka :P
:lol:

Mina kui täitsa võhik, ei loe siit teemast midagi konkreetset välja. Kellele ema, kellele tütar. Harjumused ja stiilid nii erinevad, et ühtset arvamust ei teki.

Pm et kes kui kaugele lati ajab.....

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aga täpselt nii ju ongi...ja see ongi ainuke asi, mida siit teemast (või ka üldiselt ilmselt taolistest teemadest tavaliselt) on võimalik välja lugeda. Igaühel on siin oma nägemus ja mingi veendumus. Mõnel on see tema isiklik veendumus lihtsalt nii meeletult vankumatu, et ta on kindel just tema veendumuse kehtimises ja paremuses üle kõigi võimalike kasutusjuhtude ja mõni teine jälle saab aru, et maailm päris must-valge ka ei ole. Need, kes siit reaalselt nö. head nõu otsivad, peavad siis kõigi nende erinevate veendumuste pealt lihtsalt omad järeldused tegema. Eks teine variant oleks muidugi ka see, et sada venda räägib kuidas kõige kallim ja vägevam krossisaabas on ainuke asi, millele üldse tohib mõelda ning ilma sellise asjata pole mõtet mootorratta lähedale minnagi. Keegi mingit teistsugust arvamust ei avalda ning igaüks, kes juhtub siin seda juttu lugema, läheb ja ostab omale need krossisaapad. Lõpuks sõidavad kõik kõikjal krossisaabastega ning "profid on rahul" ja kõigil on stx turvaline olla :D Lugedes seda juttu ja arvamusi ja põhjendusi siis eks tegelikult peakski vist igasugune mootorratta sõit toimuma krossisaapaga. Lõppude lõpuks on erinevaid takistusi, kuhu jalgu ära lüüa, vahele jätta ja murda ju igalpool. Kuid samas ma enam ei imestaks ka kui teatud härrad kasutavadki oma igapäevase jalavarjuna ainult krossisaabast, on and off the bike.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas villy »

Kui sa just trialiga kohapeal seista ei ürita, siis tegelikult ei tohiks olla palju põhjuseid jalgu jalaraudadel mitte hoida, lõpetaga see tõukeratta stiil või miks mõnda meest häirib, et krossisaabas liiga raske jalgade vibutamiseks? :roll: Kusjuures ei ole sõites tähele pannud, et saapa kaal häirib.

Olen ka adv saapaga metsas kändude vahel sõitnud(Manniacs, Jõelähtme jms rajad) ja tõesti nendega tekib tahtmine jalgu hakata eest ära tõstma vähegi ohtlikumas kohas, sest kui pehmema saapaga laks käib vastu kändu või kivi, siis kiivris viliseb pikalt pealse seda, nagu Jesper kunagi kirjeldas :mrgreen: ja seepärast kannan alati krossisaapaid (Sidi Crossfire 2 TA)kui vähegi ohtlikum sõit on.
Krossisaabastega on muuseas lihtsam püsti ka seista, hüpetest maanduda ja saad rohkem sõidule keskenduda kui oma jalalabast ilmajäämise üle ei pea muretsema.
Kui niisama TET-i peal kulgemine, siis kannan mugavuse huvides korralikumat adventure saabast(Alpinestars Toucan, Sidi Adventure GTX),

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aga kui sa mõtled terminile "metsa-kruusasõit" siis kas see sarnaneb sulle pigem niisama tet'i peal kulgemise või siis spetsiaalselt metsas kivide ja kändude vahel sõitmas käimisega?

Mis see tõukeratta stiil on, seda ma ei tea, kuid põhjuseid jalgu mitte 100% koguaeg jalaraudadel hoida ilmselt siiski on. Kui ikka kohe üldse ei oleks siis nähtavasti ükski proff ju ka kunagi jalga raualt ei tõstaks? ei motokrossis ega üheski muus rutiinis.
Vaata näiteks see video läbi ja ütle pärast, kas nägid, et kõigil sõitjatel olid videos kõikjal mõlemad jalad raudadel...või oled vahepeal raudadelt ära ka?



aa jah, paneme pilti ka :lol:
image.png
https://img.redbull.com/images/c_limit, ... -the-limit
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas villy »

Tõepoolest osadel juhtudel sa ei saa sõita jalaraudadel ja pead jalaga toetama aga sa näitad praegu päris ekstreemseid kohti ja kui sa sellisel tasemel sõitja oled ja muretsed saapa raskuse pärast siis ma olen küll segaduses. Kuidagi konfliktne jutt.
Millegipärast ma ei näe neil kergeid kummikuid jalas, miks nad siis saapa raskuse pärast ei muretse? Tegid selle näitega ju samal ajal kogu oma teooria maha, et metsas endurol pole tugevat krossisaabast vaja.

Ringraja ja krossiraja raske saapaga ettekallutamine on vähe teine teema, arvasin, et sa tead seda. ja taaskord ei tee seda keegi kerge ja pehme saapaga, ei ole mõtet muid alasid sisse tuua.

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

See ei olnud kuidagi vihje sellele, et ma ennast võrdleksin sealse tasemega. Pealegi ma sõidan üsna teistsugusel maastikul, kuigi jah eks selles enduro laias valikus on ka sedatüüpi lõigud sees, mida minule isiklikult meeldib sõita. Vahe on selles, et mina kivide otsas ei turni ja väga tihedast lepikust ka läbi pressida ei ürita.

Neil ei olegi kergeid kummikuid arvatavasti selle tõttu, et seal on rajal absoluutselt kõike...nagu isegi näha ju võid?! teravatest suurtest kividest ja lausa kalju tüüpi asjadest kuni suurte juurikahunnikuteni ja kõik selle vahepealne. Muidugi see kõik ei asu ka eestis ja ma pole väga kindel, et kui palju meil siin kodumaal üldse sarnaseid radasid leidub...või kas üldse leidubki. Aga miks sa hakkad rääkima kummikutest kui jutt käis praegu hoopis millestki muust? Sa väitsid, et õige sõitja sõidab vaid jalad raudedel. Ma küsisin, et miks siis näiteks need überprofid vaid jalad raudadel ei sõida? Ja mis puudutab kergeid kummikuid, kas sa arvad, et need maailma tipptasemel võistlejad ei sooviks oma unenägudes, et nende suured ja turvalised krossisaapad kaaluks võimalikult vähe?

Ringraja pildi panin rohkem nalja pärast. Eks kõik vast teavad, et ringrajal sõidetakse ikka muidu kõige rohkem ja selgemalt jalg raual, aga no vaata imet...on sealgi need momendid olemas kui see jalg ikka raua pealt tõstetakse. Ju vist siis on põhjust ja mõtet seda teha!
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas villy »

Tahtsin vaid öelda, et alati võiks jalaraudadel nö "lõpuni sõita" ja alles siis jala maha panna. Olen näinud kuidas mõni lühemate jalgadega offroad sõitja areneb just väga kiiresti tänu sellele, et jalad niikuinii maha ei ulatu ja siis on vaja säilitada tasakaal keerulistes olukordades.

Jah keset seina üles ronides tehakse veidi tõuksi aga need on juba hetked kus tehnika on feilinud või ei olegi muudmoodi võimalik aga sellegipoolest üritatakse ikka seda vältida ja isegi seal ju ei pääse krossisaabastest.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

rundll kirjutas: 24 Mär 2022, 09:09
Sidi Atojo.
Ma ei ole Sidiga päris hästi kursis, a kui sellel mudelil on siledad tallad ja pakutakse asenduseks ka mustrilisi, siis osta need ka kohe ära. Suur ratas + libe tald ( + algaja) on ligasel metsaalusel balanseerides üks üsna vastik kombo.

Muidugi ärge minu taldu vaadake, ma olen napakas, anoh samas sellele tänu üsna pädev antud küsimuses midagi arvama :wack: - näe, leidsin pildi ka illustreerimaks märja palgi ja sileda talla suurepärast koostööd (ma siis nr 982):
image.png

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

villy, jah, seda küll. jala maha panemise koha pealt olen eriti nõus, eks isegi ikka üritan nii vähe kui võimalik seda maha panna. selles osas jällegi ei nõustu, et justkui oleks nagu kaks varianti, kas jalg raual või jalg maas. minumeelest on põhiline ikka just see jala "õhus hoidmine"...teiste kohta muidugi ei tea öelda, isiklikult kasutan seda tasakaalu punkti regullimiseks kõikjal, kus olen nö. keset mingit kurvi, ja kuna mulle väga meeldivad sellised suurema raadiousega ning avaramad kurvid siis eks seda jala hoidmist on ikka päris palju. arvestades ka, et sõitmiseks valin selliseid kohti, kus võimalikult palju oleks keeramist ja kurve.

muidugi ka selliselt sõites on võimalik sõita jalad täiesti raudadel. see eeldab VÄGA head tasakaalu hoidmise oskust ja sättimist siis ülekehaga ning ühtlasi ka väga täpset regullimist gaasi ning pisut ilmselt veel ka siduriga. ju mul siis need oskused nii head ei ole, või olen harjunud rohkem jalaga mängima, aga no ei plaani hakata end nüüd selle pärast ka halvasti tundma. loomulikult mängib rolli ka päästmise aspekt. kui sul on jalad tuimalt raudadel ja koguaeg põlved vastu tsiklit lukus ning kurvis hakkab alt ära minema siis sul pole enam mingit võimalust 3ndat pidepunkti tekitada ning seeläbi olukorda ära päästa. kui jalg on õhus ja valmis kohe sekkuma siis see võimalus säilib. vähemalt paarsada korda kindlasti on seda ka õnnestunud teha. kuigi kindlasti oleks äge ja proff tunne hoida/päästa puhtalt gaasi mängimise ning ülekeha tasakaalu nihutamisega

anyway, kogu selle pika jutu ja arutelu tulemusena siin, tekkis mul ikkagi huvi mingisugust krossisaabast siis uuesti proovida. seekord nii, et võtan erinevad saapad kohe ilusti korraga metsa kaasa ning vahetan neid ja proovin, mis on mis ja kas ja kus :ner:
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas ranel »

Parimad sõidujalanõud on ikka plätud.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas will111 »

täpsemat mudelit oskad ka öelda?

vahelduseks siinsete absoluutsete 10-kordsete maailmameistrite jutule ja arvamusele, midagi natuke ka kõrvalt. ma arvan, et mõistlik ja kasulik kuulata igaühele, kes hetkel väga ei tea kuid tahab päriselt teada, mis on mx saabaste ja adventure saabaste vahe ka pisidetailide ja ehituse seisukohtast...mitte ainult selle kivipalli mängimise seisukohast nagu kohalikud maailmameistrid neid kasutavad

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage metsa-kruusaõiduks saapaid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Need mehed räägivad 500+€ saabastest. Esimesteks saabasteks ei osta keegi omale 500+€ saapaid, kui just raha peale vihane pole ja ratast ja varustust aint selleks vaja, et käia Viru ringil või Starbucksi ees näitamas. Korralikud krossisaapad saab juba 200€ eest. Näita mulle adv saabast, millega TETilegi julgeb minna sellises hinnaklassis. Isegi korralikku tavalist matkasaabast ei saa väga odavamalt.

Teiseks adv saabas on väga ilgelt lai termin. Hõlmab Alpinestars Toucanitest, mis on samamoodi väga robustsed ja peaaegu sama rasked kui krossisaapad -
image.png
https://bikeman.ee/get/image/userfiles/ ... rop-center


Rebelhorn Cliff-ideni -
image.png
https://pood.motohoov.ee/media/motohoov ... _cliff.jpg

mille saab kätte vahel rõngaks painutada ja millega mul oleks isegi kruusal hirmus, sest mingisugust hüppeliigese toestust ega kaitset pole. Natuke kergelt vale nurga all hakkad tippima ja hüppeliiges lännu.
(togi)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”